Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
15938. Molitva
2012. júl. 2. 17:41

Nem benyaltam valamit, hanem elmúlt az ir-em, pco-m, vastagbélrákom, refluxom, epilepsziám... mindezt úgy, hogy ösztönösen találtam rá a paleora, nem is tudtam, hogy ahogy eszek, az paleo. Aztán, mikor olvastam is róla, akkor elhagytam a burgonyát és hüvelyeseket is, bár azelőtt sem ettem túl sokat belőlük, mert rosszul voltam (hasfájás, puffadás) tőlük.


Ha belegondoltok, ezek a betegségek pont a táplálkozással függnek össze! Az összes! Vagy tán ti azt hiszitek, hogy nem a cukortól és finomított Ch-tól alakul ki a cukorbetegség? Ez az ámítás, hogy ti nem tehettek erről!

2 éve még 5 betegségemre kellett volna életem végéig gyógyszert szednem, ma viszont egészséges, tünetmentes vagyok, ráadásul mégis született gyerekem, annak ellenére, hogy azt jósolták a dokik, hogy nem lehet.


És az is ámítás, hogy ne menjetek a napra...épp attól van a sok rák, hogy nem mentek, és D-vitamin hiányotok van...minden gyulladásos betegséget meg lehetne a pótlásával előzni.

15937. CsillagTM (válaszként erre: 15935. - Honeymoon2)
2012. júl. 2. 16:39

látom, neked is tetszett, ami nekem :D


engem már onnan zsigerből taszít ez az egész, hogy ilyen erőszakkal le akarják nyomni a torkomon, zsarolásostól, IQ-stól...


amúgy én is eszek majdnem minden nap gyümit (délután), zöldséget még inkább, szóval a C-vitamin szintem OK, vajat használok margarin helyett, D-vitaminból 4000 NE-t szedek, de inkább napozni próbálok...és nem térítek senkit:)

15936. CsillagTM (válaszként erre: 15933. - Molitva)
2012. júl. 2. 16:35

"Egy ismerősöm mindig azt mondja, hogy kell bizonyos IQ-szint ahhoz, hogy az ember eljusson a paleohoz, és igaza van..."


ez a kedvenc részem. ja meg ez:


"nem tüzet szítani jöttem, hanem fényt mutatni"


és ennél többet nem is fűznék a dologhoz...

15935. honeymoon2 (válaszként erre: 15933. - Molitva)
2012. júl. 2. 16:09

Hát ezt az agymosást már megint!

Hihetetlen, hogy manapság mindenkinek van a zsebében egy tutibiztos recept hogyan legyünk egészségesek és felsőbbrendűek a többiek felett.

Szerintem pedig pontosan a másik oldal az igazság: IQ hiányra utal, ha valaki képes ennyire "benyalni" valamit és még hirdetni is, meg meggyőzni másokat, hogy csak ez az egyedüli megoldás minden problémára.

Nem vonom kétségbe, hogy segíthet. De ne mondjál már olyanokat légyszives, hogy ez IQ kérdése, meg hogy ez a fény az éjszakában...

Mindegyik módszer igazi alapja az agymosás. Az összes ilyen módszer anyagi érdekeken nyugszik, nem a világ jobbá tételén, holott az az ideológia.

Honnan lehet azt tudni, hogy a természeti népeknél milyen betegségek fordulnak elő? És hogy régebben mibe haltak meg az emberek? Mindenki ilyen és eféle hülyeségekkel tömi az emberek fejét, mert hogy ez igaznak hathat, de honnan lehet ezt biztosra tudni?

Plusz, igen is vannak egészséges 40 évesek, csak persze azt kell láttani, hogy nincsenek és akkor ez a módszer még kelendőbb, mint azelőtt volt.

Légyszives (ha már te IQ-nak nem vagy híján) gondolkodj el, hogy vajon mi van a háttérben, és vizsgáld meg a másik oldalt is.

Szerintem ebben is van sok igazság, de ugyanannyi megtévesztés is...

Ahogy a többi módszerben is.

Mindenkinek magának kell megtalálnia a legjobb módszert, ne te meg a "Mester" mondja már meg!

Nem biztos, hogy az "instantegészség" az egyedüli helyes válasz.

15934. Molitva
2012. júl. 2. 15:55

Még valami: ha nem is paleóztok, legalább a baba érdekében szedjetek 5-10 ezer nemzetközi egységnyi D-vitamint, 2-3 ezer mg C-vitamint naponta, illetve 500 mg magnéziumot! Ha mást nem, legalább csökkentsétek a gabonát, egyetek több zöldséget, gyümit, és vörös húst!!! Mert abban sok a vas, és a húsokból sokkal hatékonyabban tud felszívódni, mint bármelyik zöldségből! Az olajok helyett pedig főzzetek állati zsírral, az olíva olaj is csak nyersen egészséges, hevítve (170 fok felett) transzzsírrá alakul, és onnantól kezdve pusztít, rombol, mint bármelyik másik növényi olaj! Ha halat nem esztek, már a bébi miatt is szedjetek napi 1000 mg omega 3-at! A margarint dobjátok ki!


Sok sikert!

15933. Molitva
2012. júl. 2. 15:45

Igen, úgy 5-10 ezer éve fogyasztják, ami semmi az evolúciónkhoz képest, olyan, mintha azt mondanád, hogy tegnap belekezdtél egy új dologba, és mennyire bevált...

De ha ezt nem is érted meg, nem fogadod el, olyan mértékben sosem szerepelt a gabona a táplálkozásunkban, mint ma, illetve az elmúlt 100 évben. A cukorbetegség is az elmúlt évszázadban terjedt el drasztikusan!


Ez nem zsarolás!!!! Nézz körbe, mindenhol beteg emberekbe ütközöl, beteg felnőttekbe, magas vérnyomással, szívgondokkal, érszűkülettel élőkkel, rákosokkal, rengeteg a stroke, agyvérzés, hirtelen szívhalál... Mutass pár 40 éves embert, akinek nincs semmi baja! A mai gyerekek majdnem fele el van hízva, ők kb. 35-40 évet fognak élni, mert megkapják a sok finomságot a multik polcairól... gondoljunk már bele, hogy mit is eszünk??? Sok-sok gabona, tej, cukor, húst még véletlenül se, hisz a benne lévő zsír koleszterint emel, az pedig szívinfarktust okoz... épp azt felejtik el azok, kik ezt vallják, hogy agyunknak állati zsírra van szüksége, helyette megveszik az ipari, növényi transzzsírokat, margarinokat, és csodálkoznak, hogy betegek...


Egy ismerősöm mindig azt mondja, hogy kell bizonyos IQ-szint ahhoz, hogy az ember eljusson a paleohoz, és igaza van... ha a gondolataim felébresztett itt akár egy babára vágyót is, már boldog vagyok, és ennél többet én nem is tehetek, így be is fejezem, mert nem tüzet szítani jöttem, hanem fényt mutatni!


Jó egészséget!


U.i.: egy jó cikk a PCO-ról, szívből ajánlom, már az első sorok elgondolkodtatóak...

[link]

15932. CsillagTM (válaszként erre: 15931. - Molitva)
2012. júl. 2. 15:16

klassz kis érzelmi zsarolás: "a gyerekeiteket is betegségre kárhoztatnátok?!"


amúgy a gabonát évezredek óta fogyasztják. mi köze ennek a civilizációs betegségekhez?

15931. Molitva (válaszként erre: 15929. - Titamilla86)
2012. júl. 2. 15:05

Én is inzulin-rezisztens voltam, PCO-val karöltve. 5 évig ringattak abban a hitben, hogy az IR-diéta milyen jó, és tényleg fogytam is tőle. Csak épp nem tartom normálisnak, hogy eszünk mindent össze-vissza, majd a gyógyszer úgyis kihajtja belőlünk... a metformin tartalmú gyógyszerek megakadályozzák, hogy a cukor bejusson a sejtekbe, ezzel látszólagos javulást okoznak. De ha nem változtatsz a táplálkozásodon, akkor a születendő gyerekedet is ( ha egyáltalán sikerül megfogannia, majd megszületnie) arra kárhoztatod, hogy később ő is cukorbeteg legyen. Szerintem nem egy gyógyszer a megoldás, mert az semmiképpen sem nevezhető természetesnek. Képzeld, egyáltalán nem kívánom a spagettit,és társait, hisz eljutottam arra a szinte, hogy elkap az undor még akkor is, ha valaki más eszik ilyeneket! Nem eklámozom a paleot, hanem mindenhol megpróbálok segíteni, ahol csak tudok! Én 5 évig voltam abban a cipőben, miben most ti vagytok, és tudom a megoldást a kiútra. Nem fűződik hozzá anyagi érdekem!



A paleolit táplálkozás nem más, mint visszatérés ahhoz az étrendhez, melyre szervezetünknek valóban szüksége van. Ez nem a nyershús evését jelenti, hanem egy komolyabb, megfontoltabb táplálkozást, mely kerüli a természetben egyébként fel nem lelhető, előre gyártott, tartósítószerekkel telenyomott, igazi tápértéket csak nyomokban tartalmazó termékeket, illetve a szükségszerűségből bevezetett egészségkárosító tejet és gabonát is.


Ha belegondolunk, nem is olyan régóta vannak olyan üzletek, üzletláncok, ahol minden igényünket kielégítve, gondosan csomagolt, előre legyártott, főzésre előkészített termékeket vehetünk. Szükség is van erre egyrészt a felgyorsult világ és fejlődés, másrészt a növekvő népesedés élelemellátása miatt is. Több mint 7 milliárdan élünk a Földön, 40 év múlva már 9 milliárdan leszünk. Nyilvánvalóan képtelenség lenne, hogy mindenki maga termelje meg a napi betevőjét, s rengetegen éheznek már napjainkban is… Az élelmiszeripar ezért egy szükséges rossz, mely kell az életben maradáshoz, de a tömegtermeléssel a minőség hanyatlása indult meg, így a mai világban nehéz minőségi élelemhez jutni. A tömeggyártás magával hozta az E betűket, adalékanyagokat, tartósítószereket, aromákat, a minél kevesebb tőkéből elérhető legnagyobb nyereség vágyát, a tehéntej nagyobb réteghez való eljuttatását is, de leginkább a civilizációs betegségeket.


Itt egy pillanatra álljunk meg, és gondolkodjunk! Hogyan lehetséges, hogy a cukorbetegség, rák, magas vérnyomás,meddőség, bélrendszeri betegségek, köszvény, depresszió, agyvérzés és szívinfarktus nem fordul elő a természeti népek körében? Mivel magyarázható, hogy ezek a betegségek az elmúlt 100 évben terjedtek el drasztikusan? A természeti népek ma is úgy élnek, mint elődeink: halásznak, vadásznak gyűjtögetnek. Ebből ki is derül, hogy nem a „világi” ételeket, csokikat, fánkokat, péksüteményeket, tartós tejeket, készételeket stb. veszik magukhoz, hanem a természetben fellelhető ennivalót fogyasztják –mégsem halnak éhen, sőt, betegségek nélkül élik le életüket.


Neves tudósok már régen rájöttek az összefüggésre, hogy ezek a népek azért ilyen egészségesek, mert nem a nyugati világ étrendjén élnek, s mikor pár hónapig nyugati módon, a mi élelmiszereinkkel etették őket, drámaian megnőtt köztük a civilizációs betegségek előfordulási aránya. Nem kell tehát a kőkorig mennünk, ha egészségesek akarunk maradni, bőven elég, ha példát veszünk a természeti népekről…


Ők nem termelnek gabonát és nem fejnek tehenet, még sincs vitaminhiányuk, nem szenvednek hiánybetegségekben. Ha mégis valami sérülés érné őket, nem a gyógyszertárba mennek, hanem a természethez fordulnak segítségért.


Számos kutatás bebizonyította, hogy a gabona és a tej milyen komoly betegségeket okoz, a bennük lévő -ember számára feldolgozhatatlan- idegen fehérje miatt. A két leggyakoribb ételintoleranciát is ezek okozzák, amin azért illene picit elgondolkodni…felsorolhatatlan, hogy mennyi problémát, tünetet, betegséget köszönhetünk nekik , mégsem jutottunk még arra a felismerésre, hogy ezeket nem lenne szabad fogyasztani. Illetve sokan tudják ezt, de ha ez mindenkihez eljutna, mindenki eszerint élne és étkezne, felborulna a világgazdaság, bedőlne a gyógyszeripar, az emberek nem vennék az egészségkárosító műételeket, nem költenének miattuk gyógyszerekre, kezelésekre. Külön piac épült ki a nyugati táplálkozás okozta rákbetegek kifosztására is, hisz ők bármit megtennének életben maradásukért… nincs az a pénz, amit ne adnának oda gyógyulásukért….

De ugyanilyen iparrá nőtt a meddő nők átverése is, akik sok-sok pénzt áldoznak a teherbeesés reményében mindenféle kezelésekre, gyógyszerekre, miközben csak annyi lenne a megoldás, hogy kicsit figyeljenek oda az asztalukra és nézzék meg jól, mit esznek...


Kell némi kreativitás hozzá, igen, hogy ne váljon unalmassá... de a legfontosabb készség az, hogy tudjunk, akarjunk változtatni rossz szokásainkon, és tudjunk egy teljesen új szokásrendszert kialakítani, ami teljesen eltér a jelenlegi együnk hatszor-tól... én azt vallom, hogy akkor együnk, ha megéhezünk. A legfontosabb pont most ez az egész...hisz nemsokára szülők lesztek, és rajtatok múlik, hogy a gyerekeitek milyen táplálkozási mintát látnak. Őket is betegségekre ítélnétek? Inkább most kéne változtatni,ahhoz, hogy belőlük egészséges emberek lehessenek...

15930. youlcsi (válaszként erre: 15927. - Molitva)
2012. jún. 27. 21:41

indexen is van egy lány, aki próbálkozott a paleóval. végül asszem vega lett (de csak mert a háztáji még nem érett be vágásra :)), és kismami is.


ha neked ez jött be, örülj! én csak gratulálni tudok a kitartáshoz, a "gyógyuláshoz" és leginkább a babához!!!

2012. jún. 27. 16:48
Én magas súlyfeleslegről indultam, és sem Norbitól,sem Atkinstól, sem az égvilágon semmitől nem tudtam fogyni. PEdig hasonlót csináltam, nincs liszt, nins cukor, amit ettem az gyümölcs, zöldség, és csak grillezett szárnyas hús vagy hal. Állandóan rosszul voltam, éás nem hogy fogytam,de még híztam. Az egyedüli diéta ami bejött az az Ir-es diéta volt. Biztos vannak kivételek, de többségünk tapasztalatom szerint nem az. És egy paleos se mondja nekem,hogy jól esik nem csak évek, de hetek és hónapok után is ugyan az a zöldség hús kombó. Hogy nem ehetsz meg egy jó spagettit (durum lisztből), jó borsólevest, brassóit, rizseshúst, húslevest tésztával, ez zavaraó-e? És ki mondta,hogy arra lettünk kitalálva ( inkább kárhosztatva) hogy húst, zöldséget, és gyümölcsöt együnk csak és kizárólag. Ez egy hülyeség.
15928. Bcicus (válaszként erre: 15927. - Molitva)
2012. jún. 27. 15:44
Mindenhol a papleloitot reklámozod és leakarod beszélni az embereket a rendes étkezésről annak oszd aki kéri, mert ir-eseknek nem jó alapvetően. Érdekes az ember 99%nak hat az ir diéta és sokan még a gyógyszert is elhagyhatják.
15927. Molitva
2012. jún. 27. 15:39

Sziasztok lányok, gyógyult vagyok PCOS+IR-ből (és még reflux és IBS-ből, vastagbélrákból is), és babám is lett 5 évnyi szenvedés után. Nekem nem segített az előírt 150 gr-os CH diéta...ez csak mese habbal, azzal, hogy ilyen sok CH-t etetnek velünk, csak betegségben tartanak, és életünk végéig gyógyszert szedetnek velünk. Nekem a gyógyszerek elhagyása és teljes életmódváltás segített, vagyis az alábbiak teljes elhagyása: összes gabona, tej, cukor, előrecsomagolt műkaják, hüvelyesek, burgonya. Ha valaki sokat akar fogyni, mert túlsúlyos, egyéb magas glikémiás indexű ételeket (banán, sütőtök stb.) is hagyjon ki, és meg fog lepődni... A finomított szénhidrátok miatt borul fel a hormonháztartás, ami viszont könnyen orvosolható, ha valóban azt esszük, amire ki lettünk találva: húst, zöldséget, gyümölcsöt.


Ha még nem tudnátok, mire gondolok, akkor elmondom: ez természetesen a paleolit táplálkozás! Feleslegesen ne költsetek orvosokra, gyógyszerekre, csak figyeljetek arra, amit esztek!


Jó egészséget, sok-sok babucit kívánok mindenkinek!!!

15926. a305cbacd8 (válaszként erre: 15925. - Youlcsi)
2012. jún. 8. 06:21
Köszi, remélem lesz valami:)))
15925. youlcsi (válaszként erre: 15924. - A305cbacd8)
2012. jún. 7. 22:32

engem vizsgáltak cöliákiára, de nem igazolták. szerencsére a szülés óta nincsenek panaszaim.


még lehet pé a clostitól 3. ciklusban :)

15924. a305cbacd8 (válaszként erre: 15923. - Youlcsi)
2012. jún. 7. 22:29

Két nőgyógyész is látta a leleteimet, aki elfogadta, amúgy pedig endokrinológus írta fel a vizsgálatot, és ő sem kérte a napot. Biztosan sokat számít az, hogy Romániában nincsen olyan fejlett a meddőséggel foglalkozó tudomány. Nem véletlenül jár mindenki innen MO-ra. Amúgy nálam PCOS diagnosztizáltak Debrecenben, de az UH alapján. Viszont az sem egy teljes analízis, mert ugye az is több tünetegyüttes. Nálam pedig ami bizonyított volt az a policoisztás petefészek. Két closti kúra után a ciszták eltüntek, de peteérés sehol. Nem értem mi van...Bocsi ha terhelem a topikot, de szeretném tudni merre induljak, mert ugye a vizsgálatok egy vagyonba kerülnek.


OLvastam a másik topikban, hogy te is gluténra gyanakszol, vagy már bizonyított is?

Sajnos a székrekedés is a tünetek között van, ritkábban, de ott van.

15923. youlcsi (válaszként erre: 15922. - A305cbacd8)
2012. jún. 7. 21:15

értem... bár annak vezető tünete a hasmenés. és a liszt csökkentésével nemigen javulna, max a teljes elhagyásával.


mivel 11. napi hormoneredményed van, nem értem, mire mondta a doki, hogy belefér a normálisba. egy pcos-es hormoneredmény is simán lehet határértékek között... csak kérdés melyik napon. mert a progi ciklus elején jó, ha alacsony... ha azt nézzük, akkor egy huszonsokadik napi progi is belefér...


a hormonokat mindig ciklus adott napján kell nézni... ráadásul egy ciklusban minimum 2x, hogy egyáltalán lehessen látni belőle valamit.

15922. a305cbacd8 (válaszként erre: 15921. - Youlcsi)
2012. jún. 7. 21:06

Nem is keverem össze, csak ugye annak, hogy nincsen érett petesejt,és mentsruációs problémám van, az több okból is eredhet. MIvele az hormoneredményeim beleférnek a nőgyógyász szerint a normális eredménybe, csak az IR vizsgálat maradt ki.


VIszont ami állandó tünet a székrekedés, vashiány, vérszegénység, alacsony triglicerin, vitaminhiány, s mióta nem eszem csak nagyon kevés kenyeret azóta javult a helyzet. De sokszor puffadok is, búzából készült ételek után romlik a helyzet, ézért gyanakszom egy jó ideje a rejtett gluténérzékenyzégre. DE már csak a végére járok. Amúgy IR szerintem nincs, de ugye soha nem lehet tudni.

15921. youlcsi (válaszként erre: 15920. - A305cbacd8)
2012. jún. 7. 20:41

szia!

azért a lisztérzékenység és az ir tünetei messze nem összekeverhetők :o


mik egyáltalán a tünetek?

15920. a305cbacd8
2012. jún. 7. 17:06

Akkor feleslegesen nem pötyögöm be.

Írtam a másik topikba, ahova te is szoktál írogatni. Úgy lassankezdenek összeállni a dolgok. Valószínüleg egy belgyógyászt és egyendokrinológust fogok felkeresni a nyáron. De a tüneteim alapján inkább glutén érzékenység, mint IR. DE lehet akár mind a kettő is. Köszi a segítséget.

15919. Bcicus (válaszként erre: 15918. - A305cbacd8)
2012. jún. 6. 22:25
Küldjed, de igazából ez nem mérvadó. AZ hogy diagnosztizálni lehessen kell a 3. napi vérvétel.
15918. a305cbacd8
2012. jún. 6. 20:35
NIncsen csak 11. napim,tudom nem minden orvos fogadja el, de még nem jutottam oda, hogy olyat is csináltassak. De itt is megvannak adva a különböző fázisok normásli eredményei. Ha erre kíváncsi vagy küldöm.
15917. Bcicus (válaszként erre: 15916. - A305cbacd8)
2012. jún. 6. 17:06
A 3. napi hormonsorod megírod?
15916. a305cbacd8
2012. jún. 6. 16:40
Nálam azon kívül, hogy nincs peteérés semmi nem mutat PCOS szindrómára. Én az orvos tanácsára és a fórumozók jvaslatára diétázok, az IR diétát tartom mert ezt javasolják a legtöbben, tornázom is, bár nem rendszeresen, de a Closty-Duphastonon kívül mást nem szedek. A többit a természetre bízom.
15915. Bcicus (válaszként erre: 15914. - A305cbacd8)
2012. jún. 6. 15:08
Szóval ezt kapod?
15914. a305cbacd8 (válaszként erre: 15913. - Bcicus)
2012. jún. 6. 15:08
Köszi szépen.
15913. Bcicus (válaszként erre: 15912. - A305cbacd8)
2012. jún. 5. 22:49
A pcos-t 3as kezeléssel kell kezelni. Speciális ir diéta (mivel a pcos-t ir okozza) rendszeres sport és metformin tartlamú gyógyszer ha ezek egy év alatt sem hoznak javulást akkor lehet esetleg clostyzni.
15912. a305cbacd8
2012. jún. 5. 22:32
Nem értem a kérdést.
15911. Bcicus (válaszként erre: 15896. - A305cbacd8)
2012. jún. 5. 22:14
A pcos-edet mióta kezelik a 3 as kezeléssel?
15910. a305cbacd8 (válaszként erre: 15907. - Youlcsi)
2012. jún. 5. 22:07
Igazából nem kellene kitolja, mert 29. nap meg kellett volna jönnie, de amikor az ősszel csak Duphastont szedtem, hogy rendezze a mensimet, akkor is volt egy 35 napos ciklusom, igaz akkor nem szedtem csak azt. Már nem tudom:((((
15909. youlcsi (válaszként erre: 15908. - Vicaaaa)
2012. jún. 5. 21:39
nem.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook