Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
16268. Viki77_2
2013. máj. 3. 08:43

Bocsi, mármint úgy értem hogy hormonjaim papíron rendben voltak, többször is elküldtek ilyen random vérvételek után ezzel. Csak közben totálisan meddő vagyok és naon gyorsan hízok nagyon sokat :)

Neked látom nem volt semmi ilyen gond, "csak" cisztákat találtak, írtam látod az nem biztos hogy PCO szindróma :) A cisztás petefészkek az rengeteg betegség, állapot tünete.

16267. Viki77_2 (válaszként erre: 16266. - Tara82)
2013. máj. 3. 08:41

Szió

ezek mind tök jól hangzanak, mondjuk tipikus hogy nem kérték az inzulinodat.

Mondjuk a 21. napi (ciklus 2. fél) vérvétel néha az egyetlen amiből kiderül hogy absz. okésak e a hormonok.

Bocsi, saját példa, minden rendben nálam, papíron. Mindig is rendben volt. "Csak" éppen 35 voltam már mikor tavaly megcsináltak végre egy ilyen panelt, és a progeszteronom a 0-hoz konvergál.

És, magas az inzulinszintem, de a cukraim mind absz. jók. Mert hogy életemben először inzu terhelést is csináltak.

Ezt a 2-t női problémák esetén, de főleg vérzészavarkor, minden nőnek meg kéne csináltatni az orvosának. De most komolyan.

Mert ez a 2 dolog minimum az informatív.

16266. Tara82 (válaszként erre: 16261. - Viki77_2)
2013. máj. 3. 07:21

Jaj sziasztok, rég nem voltam fent. Most látom hogy írtatok. Hú de örülök annak amit írtatok hogy ne temessem a pé -t :)

Volt 21-ik napi, prolaktinom magas, pajzsmirigyem alulmüködik, progeszteronom is alacsony volt. 7,5 (két mértékegység van az egyik 7,5 a másik valami 24,5 volt) Lehet ezek bezavarnak és e miatt nem reped meg a tüsző vagy nem tudom, de más tünet mint a sok ciszta nincs. Igaz hasköretem elég nagy, de ez a pajzsmirigy miatt gondolom.

De sem pattanás, sem szőrösödés, sem elmaradt menzi....

Hőgörbe szerint és 1 hónapi ovu teszt szerint van pé-em csak a ciszták miatt gondoltam hogy nincs.

Bár volt már -szer is halvány pozi tesztem nemvárt körül de aztán mindig megjött.

Sajnos 3-ik napit nem csináltattak velem, pedig pont abban van a repesztő hormon, na mindegy ez van, nálunk más a szokás úgy látom.

Most ma mentem vv-re 21-ik napi megint és most még kérték pluszban a 17 hidroxi progeszteront.

Amúgy tesztoszteronom az össz és a szabad is jó.

Azt mondta a doki meglátja mi jön most ki a laborból és lehet valami szurikat fogok kapni.

Inzulinomat nem nézték, de gyanítom hogy problémás. Tudom hogy az IR meg a PCO együtt jár sokszor. Otthon csináltam egy terheléses mérés félét. Éhgoymri cukrom 5,4 ; 75 gr cukrot feloldottam vízben és rá 1 órára 5,6 volt, 2 órára rá meg visszament az éhgyomri 5,4-re. Gondolom jobban meg kellett volna ugorjon ezért gondolom hogy lehet már sok inzulint termel a szervezet, de annyira nem értek hozzá.

De az inzulint még nem mérték, mondjuk fura hogy a dokim nem kérte.

16265. Zebra25 (válaszként erre: 16264. - Emma.j)
2013. máj. 2. 20:55

mennyi idő telt el a 2 cukorterhelés között?

mert először általában romlani szoktak az értékek, ezért szokták csak minimum félévente ellenőrízni

16264. emma.j
2013. máj. 2. 20:34

sziasztok!

segítsetek!! nagyon kétségbe vagyok esve! egy éve állapították meg nálam a pco szindrómát. amikor abbahagytam a fogamzásgátló szedését rá két hónapra szépen előjöttek a tüneteim.:( pattanásos bőr, szőrösödés, menstruáció kimaradása. az utóbbi miatt mentem el nőgyógyászhoz, aki közölte velem, hogy valószínűleg pco-val nézünk szembe, de ne aggódjak, szedjem tovább a fogamzásátlátót, fiatal vagyok még. majd ha arra kerül a sor, hogy gyerekvállalás, na akkor majd elkezdhetünk gondolkodni… hát köszi.

hosszas keresgélés után találtam rá az aviva tornára. 1-2 hónap tornázás után megjött végre!! az arcom viszont semmit sem javult, pedig diétázni is elkezdtem. ezért mentem el a mens mentisbe, ahol kiderült, hogy IR-es is vagyok:( felírták a merckformint.. közben a menzeszem egészen szépen rendeződött. azonban a második cukorterheléses eredményeim rosszabbak lettek, ezért duplázták a gyógyszeradagomat és most napi kettő merckformint kell szednem..

az arcom szépen rendbejött, viszont a menzeszem januárban jött meg utoljára…pedig úgyanúgy avivázom mellette.

végső elkeseredésemben most felkerestem még egy orvost, hátha ő tud segíteni, de igazából nem nagyon hiszek már az orvosoknak.. fogynom szerencsére nem kell, mert 50 kiló vagyok..ezért sem vagyok benne biztos, hogy hasznos-e nekem a merckformin. elvileg csak fokozatosan lehet elhagyni ezt a gyógyszert..

nem tudom mi tévő legyek..volt már valaki hasonló helyzetben? abba kéne hagynom a gyógyszert és elég lenne csak az avivázás?

elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett..

16263. youlcsi (válaszként erre: 16260. - Tara82)
2013. ápr. 19. 22:11
én azért nem temetném a pé-t... lehet, hogy átmeneti hormonzavar és 1-2 ciklus múlva megint nem lesz ott semmi...
16262. Bcicus (válaszként erre: 16260. - Tara82)
2013. ápr. 19. 18:59
3. napi hormonsorod milyen lett.
16261. Viki77_2 (válaszként erre: 16260. - Tara82)
2013. ápr. 19. 17:42

Szia,

hát, ha a 3 rotterdami kritérium közül 2 megvan, az PCO SZINDRÓMA. Ha nincs, "csak" (az is elég, csak szétválasztom, nem lekicsinylem :)) multicisztás vagy, akkor az lehet több okból.

Inzulinodat nézték valaha? És volt esetleg ciklushoz kötött hormon vérvétel 3. és 21. nap körül?

16260. Tara82
2013. ápr. 19. 17:31

Sziasztok. 2-szeri huvelyi uh bizonyitja hogy sok kicsi ciszta van a petefeszkeimben.

Mindig rendszeres a ciklusom, nem szorosodom erosen, sot ellenkezoleg, nem vagyok pattanasos, semmi mas nem utal pco-ra csak ugye a cisztak, ami raadasul ezelott egy olyan honapja meg nem latszodott hasi uh-n csak most huvelyin.

Ezek szerint nincs peteeresem? Miert nincs semmi tunetem ami a PCO-ra illik? Mit tudok tenni ellene? Tanacstalan vagyok.

16259. napocskaszemű (válaszként erre: 16258. - Viki77_2)
2013. ápr. 13. 00:07
Jó éjt, folytatjuk, majd előkeresem a csodás értékekimet...:)
16258. Viki77_2 (válaszként erre: 16255. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 13. 00:06

Köszi a válaszokat, na már én is megyek aludni :) Persze örülök ha folytatjuk majd :)

Ééééértem, neked más volt a cukor státuszod. Fura, vékony PCOS-eseknél eddig mindig ezt figyeltem meg.

Nekem a cukorral soha semmi gond, a HbA1C-k és az összes éhgyomri meg terhelt is mind rendben volt.

Furi, ténlyeg úgy láttam hogy az elhízottaknál a cukrok még jobbak.

Na majd folytatjuk, tök jó hogy ha mindenki írja a tapasztalatokat :)

2013. ápr. 13. 00:00
Bocsánat sokszor nagyon hibásan írok, kicsit fáradt vagyok. Remélem lehet értelmezni azért.
16256. napocskaszemű (válaszként erre: 16255. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 12. 23:57
Az én volt nődokim szájából idézve: nem kell hormon, nincs a kórelőzményében vetélés.... ( mellette görcseim voltak és minden más pcos, ores finomság)....rá 4 napra ment el....
2013. ápr. 12. 23:55
Most nem tudom bemásolni, mert meg kell hozzá keresnem, de nem csak az inzulinom volt nem a legjobb, hanem a cukor sem volt fasza. Az volt a baj, hogy a cukor nagyon össze vissza lett, még az inzulin nem is lett nagyon kirívó...azt tudom. Meg nem volt peteérésem, és a tesztoszteron pont határérték volt mellette. Huh a nődokik...azok külön esteket...pláne ezzel kapcsolatban.....a clostyt, a drillinget, és a meddőségit tudják csak hajtogatni....de ha terhes leszel és elé is dugod a papírjaid az endostól akkor sem ad utrot, mert ő nem találja indokoltnak.....tisztelet a kivételnek.
16254. Viki77_2
2013. ápr. 12. 23:46

Jaj na túltengek totál, de tudod én csak arra lennék kíváncsi, hogy van az hogy ha nem magas az inzuszint akkor is IR-esnek mondanak valakit...

Vagy neked mekkorák voltak, napocska???

Nem értem én ezt, dehát nem értek a biológiához, simán se nemhogy sejtszinten ugye :))

16253. Viki77_2 (válaszként erre: 16251. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 12. 23:44

uhh, ja, orvosban mindig az a legjobb akinek sok a tapasztalata egy adott téren... nem tanulmányból hanem úgy vettem észre mindig az évekből szűrik le a frankót, és ezeknek a dokiknak mindig igazuk van az adott dologban...

Na, jó lenne találni egy ilyen profi nőgyógyost is, aki tudna mit kezdeni a PCOS-es hormonokkal :D

kész csodaszámba menne.

16252. Viki77_2 (válaszként erre: 16250. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 12. 23:42

Hú köszi.

Na majd ennek utánanézek meg megkérdezem a dokim is, meg ugye meglátjuk az inzu eredményeket.

Ajjaj, a meforal csak 600 ft egy hónapra :) De ja, ha a másik jobban használna, kifizetném szemrebbenés nélkül.

2013. ápr. 12. 23:42
Remélem sikerül beállítani neked a legjobb gyógyszert és eléred a célod. Azért hozd fel a dokidnak. Nekem 2 endós azt mondta nem is vagyok ir, egy azt, hogy de igen csak enyhén...a harmadik meg azt, hogy súlyos ir, cukor kilengéssel jöhet az eucreas....neki volt igaza. Ugyanazt a leletet nézték.
16250. napocskaszemű (válaszként erre: 16246. - Viki77_2)
2013. ápr. 12. 23:39
Nekem az Eu. Havi adagja 3800 forint kb. A merckre már nem emlékszem.. Szerintem megéri kipróbálni, de csakis endos javaslatra. A dobozomon az van, hogy vigandopilt is tartalmaz.
16249. Viki77_2 (válaszként erre: 16247. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 12. 23:37

Értem, ez mind jól hangzik.

Na majd az endós elmondja mi legyen (remélem :)) mert ugye én tényleg naon kövér vagyok... Nincs már fejben hogy melyik hatóanyag kiknek jobb.

16248. Viki77_2
2013. ápr. 12. 23:36
Ja mert 1 hónapja vérvételen az összes cukrom rendben volt amúgy, szal az inzu a kérdés, 6 havi Meforal szedés után.
2013. ápr. 12. 23:36
Én az ir és pcos miatt lefogytam. 150cmhez 44kg voltam átlagosan. Aztán lettem 39-40 kilós csoffadmány. Most eucreassal vagyok 43 stabilan. Beállított, nekem a fogyás volt nem egészséges. A szőrök bár nőnek, de nem olyan gyorsan és nem nőtt új fűcsomó...:). A hasa, nem puffadt, a hipoglikémia alig fordul sokkal finomabban elő. A hajam bár hullik, de kevesebb. Mondjuk vetélés után jobban érthető....
16246. Viki77_2 (válaszként erre: 16245. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 12. 23:35

Jaaa értem, igen, valszeg van benne rosiglitazon IS, olvastam régebben valahol hogy álítólag az a legütősebb kombó.

Hmmm, lehet hogy át kéne nyergelnem arra... Csak mert nem használ annyira a Meforal mint vártam... Most megyek majd 3 hét múlva újabb terhelésesre, meglátjuk mennyi az inzum.

Ha elszáll, szted felírják a másik cuccot?

Nem drágább amúgy az sokkal?

Bocsi de annyi sok kérdésem van... Köszi :)

16245. napocskaszemű (válaszként erre: 16244. - Viki77_2)
2013. ápr. 12. 23:31
Úgy próbálták ezt érthetően megmagyarázni, hogy az eucreas nem csak az inzulin működésére hat, hanem a cukort is stabilizálja...egy modernebb gyógyszernek tartják. Ebből nem tudom mennyi valós, nem is tudom másképp leírni, de hatott az tuti. :)
16244. Viki77_2 (válaszként erre: 16243. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 12. 23:28

Abszolút hasznos, köszi :)

Csak mit jelent az hogy duó terápia pontosan? Bocsi, nem tudom, így még nem hallottam :) (Ha már álmos vagy, ráér ám holnap is ehehe)

PErsze, a legjobb úton vagy, és tuti hogy minden rendben lesz :) Nagyon jól hangzik így az össz.

16243. napocskaszemű (válaszként erre: 16242. - Viki77_2)
2013. ápr. 12. 23:23
A merck mono terápiának számít, de csak gyógyszer szempontjából, az eucreas már duonak. Igen, folyamatosan azon vagyok, hogy visszatérjen a pici, csak má utro is van neki a trágya progim miatt....ki van váltva...:) hiszek benne, jobban vagyok. Én nem híztam meg, de a pocimra pici feljött a merck alatt, na az eucreas latt az el is múlt. Nyugodtan kérdezz, azért írtam, hátha segíthetek valami tapasztalattal. :)
16242. Viki77_2 (válaszként erre: 16241. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 12. 23:20

Hú ez nagyon király... De várj, elvetéltél akkor, és most készülsz egy köv. terhességre?

Mijaza duo és nem mono terápia? :)

Köszi a válaszokat :)

16241. napocskaszemű (válaszként erre: 16237. - Viki77_2)
2013. ápr. 12. 23:16
Az volt a baj, hogy annyira gáz lett az ir-em, h állítólag a cukrom is elkezdett kilengeni ide oda....ezért kaptam az eucreast, mert az nem mono hanem duo terápaia. Na attól minden beállt az biztos. A leletemre novemberben az is rákerült, hogy az orvos! Spontán terhességre is esélyt lát 3 hónap alatt annyit javultam....igaza is lett.
16240. youlcsi (válaszként erre: 16238. - Viki77_2)
2013. ápr. 12. 23:11
ó, amíg szoptattam tök jó volt. úgy lefogytam, hogy új ruhák kellettek... most meg annyi vagyok, mint amivel szülni mentem :/ katasztrófa :(
16239. Viki77_2 (válaszként erre: 16236. - Youlcsi)
2013. ápr. 12. 23:06
Jah, és, az nem is olyan sok :OO Sőt :O Nekem 61,2 meg 243 :) De ha mégse ettől hízok.... Váhhh :DD
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook