Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
16298. youlcsi
2013. máj. 10. 08:37

szisztok!

olyanirányú tapasztalatra volnék kíváncsi, hogy a met hatóanyagú gyógyszer váltása másik néven futó ugyanolyanra használ-e, ha az első nem csinál semmit?


hogy tiszta legyen: szedtem már korábban meforalt, most metfogammát... lassan ismét fél éve. nem fogyok (jó, konrkétan a diétát képptelen vagyok tartani, de nem zabálok állandóan, és nem eszem sokat), sőt, hízok! már annyi a súlyom, mint amivel szülni mentem :( pedig szülés után lefogytam még az előtte lévőhöz képest is 3-4 kilót... de ami a legbosszantóbb: továbbra sincs híre-hamva sem semmilyen hormonműködésnek :( lényegében az elmúlt 4-5 évben, ha leszámítok 1 bromós és 2 clostis hónapot, akkor csak megvonásos vérzéseim voltak...


szóval most a cél, hogy a metfogammát lecseréljem merckforminra. szerintetek működhet?

16297. VIVYBABA (válaszként erre: 16296. - Viki77_2)
2013. máj. 10. 08:14
Sajnálom:( de sosem szabad feladni!! Sok történetet lehet hallani,csak is pozitívan kell ;) én 28 vagyok,én sem voltam,legutóbb konkrétan nem tudták megállípatni,de valószínű vetélés volt :( hát nagyon nehéz leadni a kilókat,diétát én se tudtam mindig betartani. Én még nem szedek semmi bogyót,de kíváncsi leszek,hogy utána lefogyok-e!! :D
16296. Viki77_2 (válaszként erre: 16295. - VIVYBABA)
2013. máj. 9. 19:27

Hát, nem akarlak szomorítani, de én 36 vagyok és soha nem voltam terhes.

Inszemre már nem jutottam el, se lombikra, magánélet miatt. Még lehet hogy megpróbálom valaha :)

Hát, én 60 kg-t híztam nagyon gyorsan és nagyon-nagyon könnyen. Össz. Ebből lement 10, évek óta így stagnál :)

Nem tudom, amiket írtál ez a 3 dolog halál pontosan mire jók.

Én annyit tudok, ásványi anyagot meg vitamint nehéz túladagolni, jód a pajzsmirigyeseknek nem mindig jó, de ez pm baj függvénye.

16295. VIVYBABA (válaszként erre: 16294. - Viki77_2)
2013. máj. 9. 18:26
Húú jó régóta van :O de még szerencse észrevették és már kezelik!! Van babád?Tervezel?Nekem is kb.5éve lehet,azóta vannak ezek a tüneteim,meg mensibajok+kiderült torz a méhem is,ami miatt nem biztos h teherbe eshetnék így :( Meg kéne műteni,de ezzel még várok.Még ráér jönni a babó :) Diétát nekem is el kell kezdenem,mert jött fel egy 10es,hasra hízok,amit utálok :( E-vitamin,jód,és folsav az mire jó pontosan? Úgy tudom azt kismamák szedik!?Mik lehetnek a mellékhatásai? Te nem kaptál?
16294. Viki77_2 (válaszként erre: 16293. - VIVYBABA)
2013. máj. 9. 17:19

'99-ben tudtam meg hogy PCO szindrómám van, én akkor még nem is hallottam ezt a kifejezést azelőtt, internet meg még gyerekcipőben járt :)

Klosty nem igazán használt, drilling műtétre meg nem akartam elmenni. Kb. 4 év után adtam fel, nem történt igazán semmi, a vérnyomásom magas volt.

A metet ennyi év után, végre tavaly nov.-ben írta fel egy endokrinológus, úgyhogy fél éve szedem :)

Diétázom, bár nem sok haszonnal, és amennyit csak tudok mozgok.

De a hormonális oldalt majd most akaarom megfaggattatni a dokival, meg időzítve akarok progeszteront pótolni.

Remélem lesz eredménye mindennek :)

16293. VIVYBABA (válaszként erre: 16292. - Viki77_2)
2013. máj. 9. 16:46
Hát jobb tudni,csak én is elhanyagoltam a vizsgálatokat,már rég túl lehetnék rajt :S de amikor kórházban voltam,semmi hormont nem csináltak! Na mindegy.. Mikor derült ki a pcos neked?Mióta szeded a metet?Közben nem is nézik az eredményeket? Mikor lesz meg? Remélem jó híreket kapsz!! ;)
16292. Viki77_2 (válaszként erre: 16291. - VIVYBABA)
2013. máj. 9. 16:24

Ááá, nem olyan nagyon sok ám az :)

pajzsmirigy 5 érték, D-vitamin, hormonpanel 3. és 21. cn.-on, plusz a 3.-on el lehet intézni a cukor és inzulin terhelést is :)

Ezen túl már "csak" egy hüvelyi UH és kész is vagy :) A többi már kiegészítő, ilyenek hogy SHBG, kortizol, néhány más dolog.

Egy jó endós végigmegy rajta :)

Hú, leírni azért sok volt :D

Én pont most voltam újra (10 hónap) után 3. napin és 3 pontos terhelésesen így egyszerre, én is tök kíváncsi vagyok mi változott metformin után :)

Nem lesz semmi gond majd meglátod. Legalább tudod pontosan mi van meg mi nincs, az sokkal jobb mint nem tudni.

16291. VIVYBABA (válaszként erre: 16290. - Viki77_2)
2013. máj. 9. 16:10
Köszike,akkor jó :) még a java majd csak ezután jön,na akkor majd nem nevetek :D :D :( alig várom kész legyen már a hormon is,de az még 2hét :S
16290. Viki77_2 (válaszként erre: 16289. - VIVYBABA)
2013. máj. 9. 15:42

Ez tök jó TSH :)

Pajzsmirigynél szokták még nézni az ATPO-t és ATGB-t, hogy kiszűrjék az autoimmun pm betegséget.

(Mondjuk csak saját laikus véleményem szerint ha a TSH-d jó akkor valszeg nincs ilyened, de azért jobb a nyugi. Endós ki tudja írni őket vérvételre.)

16289. VIVYBABA (válaszként erre: 16288. - VIVYBABA)
2013. máj. 9. 15:02
Általános vérvétel megvolt. TSH: 1,47 mIU/L. Ez elvileg jó,nem? Vagy alacsony? Más érték még van amit nézni kell?
16288. VIVYBABA (válaszként erre: 16282. - Tara82)
2013. máj. 8. 14:01
Holnap lesz meg a pm. eredménye. Egy új nődokihoz megyek,majd most fognak kivizsgálni,vagyis remélem megcsinálják a hormonokat is,mert nem akarok fogigátlót szedni! Köszi,és nálad mi a helyzet?? :)
16287. Viki77_2 (válaszként erre: 16286. - Tara82)
2013. máj. 8. 11:57

De, oké, persze, jelenleg endós kezeli, az IR miatt :)

Bocsi, nem akartalak megkavarni, ezek csak az én erőlködéseim, hormonterületen.

Szal diéta + mozgás + met.

16286. Tara82 (válaszként erre: 16284. - Viki77_2)
2013. máj. 8. 11:56
De ez nem inkább endokrinológus területe, mert ez nem a hormonok miatt alakul ki? Mármint a PCOS?
16285. Tara82 (válaszként erre: 16284. - Viki77_2)
2013. máj. 8. 11:55

Az össz. és a szabad tesztoszteronom is jó.

Nem lehet ennek megmondani mit csináljunk, mert kiakad. Lehet látja másból hogy ha mondjuk az jó akkor ezt kizárja vagy ellenkezőleg. Nem tudom.

Állítólag jó endokrinológus, aztán majd meglátjuk.

Ha jól megnézem magam, kicsi puff szerű nekem is van a hasamon, na de hogy eddig is ott volt vagy sem, nem tudom. Nekem a lábom is olyan ritkán kell szőrtelenítsem, mert lassan nő, kevés és szőke.

Hónalj meg intim zóna már más, ott sűrűbb.

Az tény hogy a hasam kerülete mindig nagy volt, mikor vékony voltam is mindig hastájra híztam.

Hát nem tudom, lehet az ösztrogén dominancia miatt vannak a ciszták, meg az egész baj.

16284. Viki77_2 (válaszként erre: 16283. - Tara82)
2013. máj. 8. 09:49

Hát igen, mondanak ám néha mindenfélét :)

De látod, pont ezt mondtam, hogy a progi alacsony.

Mondjuk én nem adnám olyan könnyen a 3. napi vérvételt.

Tesztód nem volt magas?

Na mert közben meg pont tegnap rápill volt ide, és akkor jutott eszembe, hogy nekem se magas, viszont megvan a szőrösödés. Kicsi eszemmel azt gondolom valszeg azért mert az SHBG alacsony és nem köti.

Szal, látod, itt vagyok "tökéletes" hormonokkal, nagyon magas inzulinnal, 41-es BMI-vel. "Csak" a progeszteron kevés a 21. napon.

Csak hát az elhízás lenyomja az LH-t, így simán lehet hogy túltermelés van ugye, de nem látszik.

Mindegy, magam részéről én progi pótlásra utazom, időzítve :)

Mivel mindig meg kell várni a 18. cn-t, ezért pár hónapig el fog tartani :) De más már nem használ, úgyhogy, megpróbálom azt pótolni amiből papíron is kevés van :)

Pont holnap lesz 3. napi vérvételem, aztán majd a 21. napi után megyek az új nőgyógyimhoz, aki állítólag szaki PCOS-ben, na majd meglátjuk mennyire :)))

16283. Tara82 (válaszként erre: 16273. - Viki77_2)
2013. máj. 8. 08:22

Sajnos a BMI az 32. Egy 20-ast ha lelöknék akkor lenne normális. De egyenlőre már 10-nek is örülnék.

Ciklushoz kötött volt csak a 21-ik napit csináltattam meg a 3-ik napit nem, az én drága dokim szerint (akiről már több helyről hallottam hogy jó szakember)azt mondta nem kell ciklushoz kötni, de én úgy mentem el hogy a 21-ik napon vegyék le a vért. Mert a pajzsmirigynek mindegy, progi, ösztogén a 21-ik napon jó nézetni, kortizol, tesztoszteron annyira nem érdekelt, nem is ott volt a baj. Prolaktinnak is azt hiszem mindegy. Ezeket írta fel akkor.

Azóta most nemrég ismételtem, prolaktinom most jó, TSH-m lement 2,27-re, még abból kell faragni 1-et de remélem az hamar összejön. A progim az kicsi emiatt ösztrogén dominanciám van. Az arányom 1:28-hoz :( most remélem azt is rendbe tesszük. Ha fogynék sokat segítenék magamon, úgy-hogy most ez a cél.

16282. Tara82 (válaszként erre: 16281. - VIVYBABA)
2013. máj. 8. 08:14

A pajzsmirigyre a TSH, FT4, T3-at bármikor nézetheted, nem ciklusnaphoz kötött és ha most csak arra vagy kíváncsi akkor nem kell a teljes hormonsort megcsinálni.

Nekem a cisztákat a hasi uh nem mutatta ki csak a hüvelyi uh. Lehet nem pont akkor jön meg de ha igen akkor szerintem hívd fel az orvost és kérdezd meg hogy ilyenkor csinál e hüvelyi uh-t?

Remélem segítettem és jó híreket kapsz majd a dokiktól.

16281. VIVYBABA (válaszként erre: 16280. - Bcicus)
2013. máj. 7. 18:12

Szia! Az nem olyan vészes már,neked biztos menni fog,ha régóta diétázol :) Mióta vagy tünetmentes? Neked is ezek a tüneteid voltak? Mennyi idő múlva jött össze a baba? Most mi miatt nem sikerül?(ha publikus)Ha migrénre panaszkodok,hogy nem akarok fogigátlót szedni,akkor is szokták a merckformin kezelést adni? Hormonvérvételnél a 21.napi mutatja ki a pajzsmirigyet is? Háziorvostól ha kérek külön p.mirigy +ft3+ft4 vérvételt,és csak az miatt neem pont 21.napon veszik le,az önmagába is jó kimutatja,vagy úgy nem jó??

Elvileg majd 24.körül kéne jönni menzinek,pont akkor van időpontom dokihoz.de úgy nem nagyon lehet uh-t csinálni.Kimutatná a cisztát,ha lenne?bocsi a sok kérdésért :D kíváncsi vagyok,mert kicsit parázok.. :P :(

16280. Bcicus (válaszként erre: 16279. - VIVYBABA)
2013. máj. 7. 00:39

Hát a klókkal én is küzdök, mert a terhsség végén és a szoptatás alatt szinte mindent visszhíztam és még egy 10es van rajtam.

A 3as kezelés kell, speciális ir diéta+ merckofrmin tartalmú gyógyszer és sport.

16279. VIVYBABA (válaszként erre: 16278. - Bcicus)
2013. máj. 7. 00:17
Uhh értem,sajnálom :( Hát igen tudom,le kell fogynom,mert magam is nagyon zavar már. Most nem melózok,ezért is hízhattam el.Ha mozgok leadom 3hét alatt :D bicaj+futással.csak lusta is :D :( 160/75 vagyok :S Jó nézni,hogy te mennyit ledobtál,gratula!!! Milyen diétával lehet fogyózni?? (elváltam már) és ha most nem tervezek babát még,akkor ha ,ha ir+pcos van,akkor mit javasolnak milyen gyógyszert??
16278. Bcicus (válaszként erre: 16276. - VIVYBABA)
2013. máj. 6. 23:48
Nagy az esély, hogy pcos-ed van és akkor inzulinrezisztenciád is amit mindenképpen 3as kezeléssel kell kezelni, akkor is ha nem akarsz még babát. Akartunk még tesót, de nem sikerült, de nálunk mással van a gond, a pcos-em rendbe van rakva.
16277. bab6ff7bdc
2013. máj. 6. 23:43

6 évvel ezelőtti kérdés:DDD...

Vajon, a kérdezőnek van gyermeke? Mert természetesen lehet.

16276. VIVYBABA (válaszként erre: 16275. - Bcicus)
2013. máj. 6. 23:41
Szia,köszi. Egyszer régebben szedtem 3hónapig fogigátlót,hogy hátha talán beáll. Akkor még nem gyanakodtak pco-ra..Én sem szeretném szedni,mert csak ront a helyzeten,meg migrénes vagyok,de más megoldást nem tudok+ szerintem elsőre a doki ezt akarja majd. Ha pajzsmirigy bajom lenne tegyük fel,(mert anyunak az van)és azt kezelik,attól esetleg még javulhat a menzi? Remélem inzulin+cukor is megcsinálják. Keresztfiam 2 éves kora óta cukros,inzulinnal egyből szuriztuk:( most 12 éves.családba nem volt senki cukros. Annyi bajom lehet már :S te hogy állsz a dolgokkal? Látom képen van már babád,gratula nagyon cuki!! :) Tervezel még?Bocsi,de nem volt időm még nagyon visszaolvasni :D
16275. Bcicus (válaszként erre: 16274. - VIVYBABA)
2013. máj. 6. 23:03

Cukor+inzulin vizsgálat mindenkinek kell. Ha nem akarsz babát akkor is kezelni kell a betegséged mert cukorbetegség lehet belőle. Fogigátlót nem szabad szeni.

A nidol egy sima fájdalomcsillapítő.

16274. VIVYBABA
2013. máj. 6. 22:46

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy pco-s vagyok,de még nem biztos. Tüneteim:Hízás hasra,szörösödés,derékfájás,hőhullámok,hajhullás... Rendszertelen a mensim,3 hónap után múlt hétfőn megjött,5 napig. Tegnap szúrkált a petefészkem,és ma megint van menzi féle:( cickafark teától lehet esetleg,hogy bezavart??Most nidolt szedek,használta már valaki? Jódot +E vitamint is írtak,az használ esetleg valamit?nagyon görcsölök :(volt 2 műtétem,polipom is volt. De cisztát nem láttak múltkor.Méhtükrözés nemrég volt és állítólag sajnos torz a méhem (arcualt uterus) ami miatt lehet nem voltam még terhes,és műteni is kéne :( :( Szerintetek ezzel várjak még? Mert Nem tervezek mostanában babát. 2hét múlva kaptam időpontot egy új dokihoz,remélem megcsinálják a hormonvizsgálatot,akkor már többet tudnék. Inzulin+cukor terhelést annak csinálnak,aki babát akar,vagy kérhetem én is?Biztos fogigátlót ,hormon félét kapok majd,de migrénes vagyok.Nemtudom bírnám-e.Van aki hízott tőle?Fogyni szeretnék 15 kg-t. Hát majd csak kiderül minden.Bocsi,hogy hosszan írtam,olvasgatok itt tovább,hogy képbe legyek ;) köszike,ha írtok!!!

:)

16273. Viki77_2 (válaszként erre: 16272. - Tara82)
2013. máj. 3. 12:34

Hát igen, a hormonvérvétel...

Figyi, egy tipp, de érdemes lenne ha már csináltatna bárki, kierőltetni egy ciklushoz kötöttet, mert az a leginformatívabb. (Egy a 3. napon és egy a 21.-en)

Mennyi a BMI-d? (csak hogy mennyi kg hány cm-hez ami vagy)

16272. Tara82 (válaszként erre: 16271. - Viki77_2)
2013. máj. 3. 12:04
Az LH-t nem nézték sajnos és el vagyok hízva :(
16271. Viki77_2
2013. máj. 3. 10:27

De összefoglalva: a pajzsmirigy alulmüxi bizony okozhat cisztás petefészkeket.

Ha az LH-d nem magas, de úgy nem magas hogy nem vagy elhízva (az elhízás lenyomja az LH-t, mutathat normálisat is), és a tesztoszteronod is normálison belül van, így ez a 2 együtt, akkor valszeg nem szindrómás vagy.

Ez esetben az alulmüxire kapsz majd gonodlom bogyót, és hát nem akarok nagyon okoskodni, de volt egy osztálytársam gimiben, akinek csak alulmüxije volt, és kibukott az IR is, és amikor szedte csak a pm gyógyszert, az IR-e is elmúlt.

Ezt amúgy dokitól is hallottam már.

16270. Viki77_2 (válaszként erre: 16269. - Tara82)
2013. máj. 3. 10:24

Nagyon valószínű hogy a sima UH-val nem látszottak. Policisztás petefészkeknél nagyon picik a ciszták, és csak helyi UH-val látszanak általában.

Milyen gyógyszeres kezelés volt?

16269. Tara82
2013. máj. 3. 09:06

Hát majd meglátjuk. 3 éve voltam nődokinál akkor nem volt 1 ciszta sem. Egy év mással foglalkoztam, kb. 1 éve lesz hogy próbálkozok teherbe esni mivel nem jött elkezdődött az endokrinológus meg a nőgyógyászat. Mikor sima hasui uh-val nézték a petefészkem az endo doki kérésére nem volt semmi ciszta, vagyis nem látták ezek szerint. Rá 3 hétre max. 1 hónapra mikor a nődoki megnézet hüvelyi uh-val akkor már voltak ciszták.

Most vagy a másikkal nem látszik, vagy nem vette észre, vagy lehetséges e vajon hogy a 3 heti gyógyszeres kezelés mellékhatásául cisztáim lettek? Á, nem hiszem...

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook