Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos a kisbabád és mennyi időnként szopizik? fórum

Hány hónapos a kisbabád és mennyi időnként szopizik? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. febr. 7. 13:43
A csajom múlt héten volt 2 éves, és délutáni alvás előtt és este él még vele. Tél végéig jó lenne kihúzni tejecskével.
39. Arika
2008. okt. 14. 12:39

Sziasztok!

az enyém 13 hós lesz..még napi szinten min 2-3 szor szopizik, plusz az este és éjszaka.


az enyém iszonyat rossz alvó, nagyon sokat szenvedek vele:(


egyébként 10 hónapos korától jár, van 11 foga, most kezd el beszélgetni is...és 2 percre sem lehet felügyelet nélkül hagyni!;)

2008. szept. 23. 08:13
Nekem fél éves a kislányom, 6-12x szopizik egy nap, éjjel 8-9 órát alszik. Ha megyünk valahová nem akar enni. Itthon délután óránként eszik, pedig van tejem bőven, de ő így szereti. Gyümit még csak pár kanállal adok, mert így tud kakálni. Nekük volt szopisztrájk is, egy hétig csak álmában lehetett etetni, én nagyon örülök ha szopik, de ő nem szeret. Kb 1-2 perig tart nála a szopi, csak reggel eszik 5-10 percig. Nagyon szépen hízik, 4,5 hónaposan megduplázta a születési súlyát (3,35-el született), 5,5 hónaposan már stabilan ült, most fél évesen már kapaszkodva áll egy kicsit, viszont forogni nem akar. Az nem érdekli, pedig simán megtud, 3 hónapoan fordult meg először.
37. Carmen23 (válaszként erre: 30. - Évke)
2008. szept. 22. 23:58

Sziasztok!

Az en kislanyom most 4 honapos, meg mindig 2 es fel oraneknt eszik kb.Es o is cicin alszik el eleg ggyakran, delelott meg estenkent.Vegulis engem nem zavar, a cumit azonnal kikopi, neha napkozben eljatszik vele, de elalvaskor abszolut nem lehet neki adni.Talan majd kesobb, idovel elfogadja..

36. szajko
2008. aug. 4. 10:57
Sziasztok,Flora lanyom elmult 5 honapos es meg 3 orankent szopizik.Nem tudom probaljam-e a 4 orara szoktatni? ugy gondolom a meleg miatt jobb ha gyakrabban jut tejcihez, o meg mast nem kap inni.Gyumolcsoket mar adok neki es szereti is, de inni nem akar.Ha viz kerul a szajaba sirni kezd..Jo ez igy?
2008. jún. 18. 14:55
legkissebbikem Ákoska már csak 2-szer tejecskézik, egyszer napközben, egyszer meg éjjel és kb. 5-10 percig tart. Már elmúlt 13 hónapos.
34. LoLiNa
2008. márc. 9. 07:18
9,5 hónapos. napi 1x, max 2x szopizik már csak. azt is nagyon keveset. 5 perc is csodának számít:)
33. mylene
2008. márc. 8. 08:46

Sziasztok!


Kislányom 10 és fél hónapos. Napi 5x-6x szopizik a hozzátáplálás mellett.

32. Évke (válaszként erre: 31. - Magusszi)
2007. nov. 2. 22:16
Sajnálom...és azt szabad tudni, hogy miért nem tudott szopizni?
2007. nov. 2. 21:06
11 hónapos Nóra lányom szinte semmit nem szopizott!Irigyellek titeket akiknek ez megadatik........
30. Évke (válaszként erre: 29. - Kolibri)
2007. okt. 31. 15:41
Először én is ciciztettem, aztán meg jött a cumi. Kényelmesebb megoldás, és még függővé se válnak, de csak akkor, ha rögtön kikapod a szájából, mihelyst elalszik!
2007. okt. 31. 14:16

Evke!


Az szep! 10 ora? De jot lehet(ne) annyi ido alatt aludni. Aron is mostanaban felkel ejjelente es szorakoztatja magat, meg neha engem. O sem enni ebred fel, viszont van amikor csak cicivel alszik vissza. Olyan aranyos, felalomban teper, veszettul keresi a cicit, aztan ahogy a szajahoz kerul, beszippantja, mint en a spagetti tesztat es mint akit leutottek, ugy alukal. Lehet, mi is kiprobaljuk a cumit, bar eddig csak mergelodott vele.

2007. okt. 30. 22:07
Az orvosom,akinek szava nekem szentírás volt ,anno azt mondta 4kg alatt 3óránként,további 2hétig 3,5óránként,majd 4óránként kell etetni,éjjel max egyszer.Az első 1-3 hét kicsit nehéz volt,de aztán nem bántam meg hogy hozzászoktattam a rendszerességhez.
27. Évke
2007. okt. 30. 21:52

Drága Kolibri, neked meg nem válaszolok, de hülye vagyok...szóval Vikó 4 hónapos lesz 10-én és 3-4 óránként eszik. Éjszaka már kibírja 10 órát egyhuzamban, mostanában csak bohóckodni kel fel kétszer, de persze én ezt nem hagyom neki!:)

Hogy vagytok? Expocisba nem kéne benézni?!:)

26. Évke (válaszként erre: 13. - Mokka78)
2007. okt. 30. 21:47

Én pont most kezdtem el "megregulázni" a fiatalurat, mert pár hete éjjel többször felébred, és hajnali 4-kor kezdi a napot! Eddig én is mindig megszoptattam, és ekkor rontottam el...most úgy próbálom visszaltatni, hogy a kiságyban hagyom és addig simogatom a hátát-fejét, míg vissza nem alszik, ő meg közben szopja az ujját...:)

Ja, és mindez azért, mert már 2 héten keresztül végigaludta az éjszakát 8-tól reggel 6-ig, aztán most megint ébred, nem tudom miért...

Ajánlom a Suttogó könyvet, ha még nem ismered, nagyon jó! (a felvesz-letesz mindjuk nem jött be...)

25. Évke (válaszként erre: 7. - A26b2a1b7e)
2007. okt. 30. 21:41
Azóta nem hízott? Ilyet még nem is hallottam! Az én babám heti 10 dkg-t hízik csak és attól is teljesen ki vagyok akadva, hogy milyen kevés...
24. Évke (válaszként erre: 10. - A26b2a1b7e)
2007. okt. 30. 21:40
Álmos. Akármilyen hihetetlen, egy könyvből kellett megtudnom, nekem is ugyanezt csinálta, amit én folyamatosan félreértelmeztem és csak etettem és etettem, ő meg csak sírt és kapálózott, aztán egyszercsak cumit dugtam a szájába ilyenkor a cici helyett és rögtön beájult. Azóta tartjuk a menetrendet: szopi, másfél óra játék, majd 1,5-2 óra alvás. És teljesen jól működik! Próbáld ki!
23. ildika
2007. okt. 30. 21:08

Az én Sárám 3 hónapos és ő is igény szerint szopizik. Ami azt jelenti, hogy lehet 3 óra is de másfél is a két szopizás között... Az éjszakát általában átaludtuk már egy ideje, de most jött a fogacskák megindulása és van amikor felébred úgy 3 óra körül, aztán 6 körül...

A fogak előtt volt olyan hogy 22-től reggel 8-ig aludt :)

22. a26b2a1b7e (válaszként erre: 21. - _kleo_)
2007. okt. 20. 09:02

Elképzelhető az is. De az az igazság, hogy én eleve úgy szoptatom, hogy előtte lefejek annyi tejet, amennyit csak tudok, mert, ha fejés nélkül adom oda, akkony többnyire kihányja szopi után.


Most arra jöttem rá, hogy ha ringatom, amikor így kapálódzik, meg hisztizik szopi közben, akkor megnyugszik. Úgyhogy mostanában sokszor ringatom szopi közben. Lehet, hogy hintaszékben kéne szoptatnom ;)


Egyébként nálunk is még megy az éjszakai szopizás. Mikor, hogy van kedve. Azért 6-7 órát nálunk Edike nagyon ritkán alszik egy huzamban :)

De persze, én is megszoptatom, ha felébred. Úgyis elhagyja majd, meg egyszer úgyis eljutunk odáig, hogy rendesebben végigalussza majd az éjszakát, meg nem hajnali fél négykor fog ébredni stb.

21. _kleo_
2007. okt. 16. 13:07

Leni, nem lehet, hogy nem ehes, csak cicizni akar de dol a szajaba a tej? Peti akkor szokott ilyet csinalni. Bar o ki is kopi es megy a dolgara. Ha nem biztos hogy ehes, adj neki 'hasznalt' cicit, amibol legutobb evett. Lehet hgoy csak egy kis melegsegre, anyaszagra vagyik.


Petim 7 honapos, es ejjel-nappal 2 orankent eszik. :/ 5 hos koraig sokkal jobb volt a helyzet, ha nagyot aludt akar 5 orat is kibirt cici nelkul napkozben. Ejjel 1-2 ebredes, 6-7 orat aludt egyben, de a fogzas teljesen kizokkentette. Mar kibujt 2 foga es sajnos ugy tunik kozben raszokott a 2 orankenti kelesre es szopizasra. Kinozni nincs szivem, remelem egyszer elhagyja.

20. Mokka78 (válaszként erre: 18. - M_Marcsa)
2007. okt. 15. 20:20
Kivárjuk azt az ídőt ,amikor vacsorára kap egy jó nagy zsírosdeszkát,majd az elnyomja :) :)
19. Mokka78 (válaszként erre: 18. - M_Marcsa)
2007. okt. 15. 20:18

NEm vagyok egy brutális fajta :)

Visszasimogatni az álmába éjjelente,ezzel sokáig próbálkoztam kitartóan,nemsok sikerrel :I)

18. M_Marcsa (válaszként erre: 16. - Mokka78)
2007. okt. 15. 11:55
Sztem, csak cicizni akar... Az olyaaaaaaaaaaan jó. Nem biztos, hogy éhe, megnyugszik, aztán alszik vissza. Amíg szoptatsz, valószínű így lesz, hacsak brutálisan le nem szoktatod.
17. a26b2a1b7e (válaszként erre: 15. - Kolibri)
2007. okt. 15. 10:43
Van amikor egy rottyantás a vége tényleg, de van, hogy teljesen üres a pelus ilyenkor szopi után is.
16. Mokka78 (válaszként erre: 15. - Kolibri)
2007. okt. 13. 19:14

Eszik éjjel,hajnalba már nem olyan sokat!Próbáltam inni adni neki,de csak kiröhögött :) Utána nem aludt vissza!

Fél év alatt kétszer aludt el a cicin,rendesen a kiságyban alszik el,:) ha fogja a kezem :(

szopi után rögtön alszik egyedül,a kezem nélkül!

2007. okt. 13. 17:39

Leni!


Az en babam is csinal ilyet, altalaban egy oriasi, eget-rengeto rottyantas vet veget ennek a cici-harcnak. Utana megnyugszik a manoka. Te nem tapasztaltal esetleg ilyen "kitoreseket"?


Mokka!


Mi 3 honaposak multunk, siman eszik ejjelente minimum 2x reggeliig. Nem lehet, hogy csak cicizni szeretne a kisfiad? Vagy tenyleg eszik is? Lehet, hogy o ilyen ejszakai nassolos fajta lesz. :)))

2007. okt. 13. 17:31
Egyébként 5x-6x szopizik, az éjszakai evéseit is beleszámítva :)
2007. okt. 13. 17:30

"Éjszaka végig alszik!" Ezt hogy csináltátok ? Igény szerint szoptattam, most hat és fél hónapos a fiam.Már eszik ebédre és vacsorára is főzeléket,csak az ebédcicit hagytuk ki.de az esti nagyadag főzelék és fürdés utáni cici sem nyomja el és éjfél-egyóra fele már éhes :) nem tudom visszaaltatni amig nem szopizik!

Valami tanács? Tudom hogy nem teljesen téma ,de.....

2007. okt. 13. 11:53
KIcsi lányom másfél éves, 5-ször szopizik legalább naponta...
2007. okt. 13. 11:39
Kislányom pár nap múlva lesz 3 hónapos. Igény szerint szopizik, ami 2-3 óránkénti szopizást jelent. Éjszaka végig alszik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook