Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Na, most mit csináljak? fórum

Na, most mit csináljak? (beszélgetős fórum)


6. reload (válaszként erre: 5. - 7538640561)
2011. máj. 18. 19:11
Te nem a szerződést szünteted meg, csak a pénz folyósítását, ezzel egy időben esedékessé válik a felvett pénz visszafizetése. De ettől még szerződésben maradsz a diákhitel központtal :)
2011. máj. 18. 16:18

96. pont:

"A Hitelfelvevő a határozatlan idejű kölcsönszerződést 15 napos felmondási idővel felmondhatja.A felmondási idő elteltével a kölcsönszerződés megszűnik és a tartozás egy összegben esedékessé válik."


Ez áll a szabályzatban,de akkor ez mit jelent?Nem azt,ha felmondom,hiszen már nem járok suliba és több pénz nem kell,akkor visszafizettetik egyben?Van ötletetek,hogy az én esetemben mit lehet tenni?Bár ebből telefonálás lesz,de akkoris :S

4. Happy Panda (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. máj. 18. 14:42
Nem követelhetik egy összegben vissza.....
3. reload (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. máj. 18. 14:28
Ha a hallgatói jogviszonyod megszűnt, akkor nem tudod szüneteltetni. Minden félévben ellenőrzik hogy be vagy-e iratkozva.
2011. máj. 18. 14:25

Szia!

Ha szükséged van később is a hitelre akkor csk szüneteltesd!

De ha vissza szeretnéd mondani akkor szerintem úgy írd meg a kérvényt, hogy rögtön kérj részletfizetési lehetőséget.

Szerintem megadják.

De mind a két esetben írd bele, hogy x ideig nem tudsz fizetni családi okok miatt, de utána természetesen törleszted!

2011. máj. 18. 14:21

Sziasztok!

Egy éve felvettem a diákhitelt,összesen 400 000 Ft-ot.Sajnos muszáj volt,mert a szüleim sehogy sem tudták volna fizetni sem a kollégiumot,sem pedig a megélhetésemet.Viszont meg kellett szüntetnem a hallgatói jogviszonyom,mert anyukám váratlanul beteg lett,és itthon kellett maradnom segíteni,illetve most munkát keresek.Azt viszont nem tudom,mi legyen a diákhitellel.Kérvényt kell írnom,de ha megírom,h megszűnt a hallgatói jogviszonyom,és ne küldjenek több pénzt,tehát felmondom a kölcsönszerződést,egy összegben is követelhetik a pénzt.Ezt a szabályzatban olvastam.Jobb lenne,ha csak szüneteltetném?Lehet egyáltalán azt,ha már nem is vagyok hallgató?Mi a fenét csináljak? :S:S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook