Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
5210. Nikk_1982 (válaszként erre: 5208. - Mayus01)
2015. ápr. 9. 08:03
En a fiammal voltam. Erdemes, elso babasoknak kulonosen hasznos lehet
5209. Mayus01 (válaszként erre: 5207. - Khajni87)
2015. ápr. 9. 06:42
uhh holnap remélem nálunk is kiderül mi is rejtőzik a lábacskák között :)
5208. Mayus01
2015. ápr. 9. 06:41
Volt már valaki ezeken a várandós találkozásokon? Felkészülés szülésre, az újszülött ellátásra és a szoptatásra? Érdemes elmenni rájuk? Most néztem az oldalt, és szomorúan konstatáltam, hogy júli, aug, szeptemberbe szünetelnek ezek, így kétségbe estem hogy pont mikor nekem aktuális lenne a vége felé, akkor pont nem lesznek, és az uccsóra ki tudja van e még hely....
5207. khajni87
2015. ápr. 8. 17:25

Most jöttünk meg a 2.-ik vizsgálatról ami miatt remélem az orvosunk nem kerül majd bajba mert nem az volt a célom hogy leszidják, vagy nem szól neki a főorvos....

A vizsgálat végre normális volt, meg is nyugodtunk hogy nyuszifül egészséges, mindene megvan , láttuk a picike gyönyörü ujjait, a behajlitott lábacskáit, kb 23 centi, és 336 gramm , teljesen egészséges és meglepő módon sikerült megtudni hogy kicsilány lesz (90 % ig biztos ):)

5206. khajni87 (válaszként erre: 5205. - Nikkkancs)
2015. ápr. 8. 17:22
Drukkolok :)
5205. nikkkancs
2015. ápr. 8. 13:33

Köszönöm mindenkinek! :)

Amint meg van a kis csillag és tudok jövök! :)

5204. 6b1702fe81 (válaszként erre: 5202. - Nikkkancs)
2015. ápr. 8. 12:59
Drukkolok nektek! :)Majd írd meg, hogy milyen volt a szülés.
5203. Nikk_1982 (válaszként erre: 5202. - Nikkkancs)
2015. ápr. 8. 09:57

Hajra-hajra!!! Majd ha kipihented az elso faradalmakat, varjuk a beszamolot!

Konnyu es gyors szulest kivanok!!

5202. nikkkancs
2015. ápr. 8. 09:48

Sziasztok!

Ritkán olvaslak benneteket mostanában mert èn már nagyon szülni kèszülök! :)

Ma vagyok 39+1 hetes ès már nagyon várom hogy mikor indul meg a kislányom! :) Drukkoljatok hogy mèg a hèten! :) Gèrecz Balázs az orvosom, kíváncsi leszek milyen lesz a szülès! :)

5201. noaka (válaszként erre: 5190. - Nikk_1982)
2015. ápr. 8. 08:35
Megnéztem a papíron: Szabóné/dr. Farkasinszky szerepel a 12. hetin, mint vizsgálatvégző. A 20, hetin meg Szabóné/dr. Szinte szerepel. Csak először néztem a nevet.... Ezek szerint Szabóné csinálta :) . Egy szemüveges, rövid hajú, középkorú hölgy. Ezek szerint orvos nem is látott.
2015. ápr. 7. 15:57
Farkasinszky doktor volt a fogadott orvosom a második fiamnál. Bár jó orvosnak tartom, azért engem is meg tudott lepni. Soha nem emlékezett rám, szétszórtnak is tűnt. Nekem egyszer csinált uh-t, még a 35. héten, a kötelező uh vizsgálatokat mindig a szonográfus hölgy csinálta.
5199. Nikk_1982
2015. ápr. 7. 15:16

Kicsit mas tema... Kollar Timi szuleszno telefonszamat tudja valaki? Aki megirna nekem privatban?



Gitta, esetleg?

5198. khajni87 (válaszként erre: 5197. - Nikk_1982)
2015. ápr. 7. 14:41

Köszi :) Bár ez nem a kiakadásról szól leginkább ( inkább ledöbbentem ) bár szerintem az ilyen viselkedést még akkor is zokon vettem volna ha nem 6,5 évnyi küzdelem-hormonkezelések-félrekezelések és sikertelenség előzi meg....

Amúgy meg ez a Szinte dr is hogy kérdezhet meg egy láthatóan babátváró embertől hogy miért jött a kórházba?????

Ők azok akik nagyrészben kismamákat látnak el, akik a jövő nemzedékét segitik világra, ez azért szerintem csodálatos dolog....ezért is nem értem miért kedvetlenek azok akik ilyen csodáknak lehetnek részesei...Azt értem hogy ők is emberek-fáradtak-vannak gondjaik....De én is eüben voltam 10 évig és még a legrosszabb napomon is az ellátandó emberekhez kedvesen álltam oda ( kivéve azokhoz akik úgy szóltak hozzám hogy a tükör magától leesett a falról...)

5197. Nikk_1982 (válaszként erre: 5195. - Khajni87)
2015. ápr. 7. 14:12

Teljesen jogos a kiakadasod, szerintem.

Szinte pedig az az orvos akinel egyyszer jartam es utana szentul megfogadtam, hogy sztk-s nogyogyaszat (plane terhesgondozas) soha tobbe... hasonloan bunko volt.

5196. khajni87 (válaszként erre: 5194. - Nikk_1982)
2015. ápr. 7. 13:41
Akinél voltunk az idősebb mint a képen látható, talán szemüveges is ( lehet csak a vizsgálatnál volt rajta ) és őszhajú...
5195. khajni87 (válaszként erre: 5193. - Nikk_1982)
2015. ápr. 7. 13:38
Nem is az hogy nem tapasztalt, de ha már ide van beosztva akkor csinálja rendesen és irjon mindent rá arra a nyüves papirra....Ha meg elege van-fáradt vagy nem tudom akkor jelentsen beteget vagy kérjen helyettesitést....ha viszont beül az uh-ba elvégezni azt a 4-5 genetikait akkor ne legyen már ilyen....Vagy nekem, neked és a többi kismamának vannak extravagáns kérései hogy rendesen vigyázzanak a babáinkra? Még aki szintén érdekes volt az Dr.Szinte....Még leszidott mert bementünk a kórházba mert mindenhol fájt a hasam és aggódtunk a babáért....Megkérdezte miért jöttem , épp szülök és hogy miért ekkora a hasam???A párom persze nem értette és el is nevette magát....Nyugdij közelében lehet ő is, ami azt jelenti hogy kb 30 éve vizsgál kismamákat és meglepődik ha valakinek nő a hasa??? Ha nem fájt volna biztos közlöm hogy áhh csak labdát raktam oda viccből....Érdekesek ott ezek az idősebb orvosok....
5194. Nikk_1982
2015. ápr. 7. 13:34
Farkasinszkyrol lehet fotot talani, csak a linket nem tudom bemasolni. Ismertorvos.hu
5193. Nikk_1982 (válaszként erre: 5191. - Khajni87)
2015. ápr. 7. 13:23
Nem lehet hogy ez valami protokoll? Marmint hogy a 18 hetit olyan csinalja aki doki amugy. Ezt az uh-t anno nekem is o csinalta, nem a szonografus holgy. Amugy pont emiatt szinte biztos, hogy Farkasinszky dokinak megvan a szukseges vegzettsege az ultrahanghoz. Csak hat sajnos... rola tobb rosszat hallottam mint jot.
5192. khajni87 (válaszként erre: 5190. - Nikk_1982)
2015. ápr. 7. 13:18
Aztán most már végképp ötletem sincs ki volt ez a roppantkedves orvos mert Dr.Csütörtöki van a papiron, nekem azt mondták a váróban hogy Dr.Farkasinszky van az uh-ban, kéept meg nem találtam hogy pontosan tudjam ki is volt ez a "kedves" orvos
5191. khajni87
2015. ápr. 7. 13:15

Azt hittem hogy aki általában ott van ő nem orvos, mert ő ott csak hétköznap van 8-12 ig meg hétfőnként délután itt Csepelen ( nekem legalábbis ezt mondta).

12.hétnél ( ami nekünk 13.hét lett mert nagyobbat nőtt a baba)az nekem sem sima uh volt, meglepett ez engem is....

Szerintem Farkasinszky dr csak egy van, bár a doki nélküli uh jobban bejött volna, ő mindig lemérte a centit-terhességi hetet is megmondta...Velem kedves volt ahányszor voltunk, de ezután szerintem nem a kórházba megyek mert nekem nem elég ez a telefonosfotózás dolog sem , meg amúgy is 10 percet inkább buszozok.... Azt hogy miért volt most orvos az uh-ban nem is értem, amikor van kimondottan uh-t tanult ember is erre.....Aki talán nem sietett volna és nem lett volna ideges mert neki máshol lenne "dolga" vagy hogy mondta az utánam vizsgált kismamának....

5190. Nikk_1982 (válaszként erre: 5189. - Noaka)
2015. ápr. 7. 06:29
Ket Farkasinszky is dolgozik itt? En azt hittem dr Farkasinszky Tiborrol van szo. :-D
5189. noaka (válaszként erre: 5181. - Khajni87)
2015. ápr. 6. 19:58
Én háromszor voltam ennél a doktornőnél. Kétszer a kórházban,a 12.és a 20.heti UH-n, egyszer meg a csepeli Sztk-ban 3D babamozin (6000 ft). Az én leleteimen szerepelt mindig minden fontos adat.Viszonylag kedves volt, csak a 20.hetinél volt bunkó.Persze nem mondta meg a nemét nekünk sem a 20.hetinél, és úgy éreztem, hogy azért mert mérges volt ránk, mert a párom levideózta az ultrahangot, előtte ő közölte, hogy egy telefonos fotót enged.(a barátnőimnek másik kórházban a lelet mellé automatikusan csatoltak fekete-fehét UH fotót...) Pár nappal később elmentem máshova (fizetősre) mert már nagyon kíváncsi voltam, ahol kérdezés nélkül megkérdezték, hogy mi lesz a neve a kislánynak :)))). Majdnem leestem az ágyról :))).Fura volt, hogy a 12. heti Uh a Dél-pestiben hüvelyi UH, a barátnőimnek más kórházban hasi Uh-t csináltak (Sebaj, legalább a férjem ilyent is látott, bár nagyon meglepődött). A fizetős babamozin dr.Farkasinszky nagyon kedves és alapos volt, a kórházin meg gyors.De szerintem azért megbízható orvos.
5188. Nikk_1982 (válaszként erre: 5187. - Khajni87)
2015. ápr. 4. 14:48
Azokon az ultrahangokon mar nem vizsgaljak amugy sem annyira alaposan a babat (ha jol emlekszem) megmerik a fobb mereteket, inkabb magzatviz, lepeny, keringes, aramlas amit neznek. Legalabbis a 30 het utan. A 28 hetire nem is emlekszem
5187. khajni87 (válaszként erre: 5186. - Nikk_1982)
2015. ápr. 4. 12:36
Akkor majd Erzsébeten intézem az közelebb is van, és ott talán nem futószalagon vizsgálnak, majd megkérdezem hogy kell intézni hogy kell e beutalót vagy bármit kérni vagy egyszerüen bemegyek a 28.-37 .heti uh-ra....majd ha megyek legközelebb megkérdezem az uh-ban vagy fent az orvostól.
5186. Nikk_1982 (válaszként erre: 5185. - Khajni87)
2015. ápr. 4. 11:00
Nem, nem muszaj. A lenyeg, hogy meglegyenek.
5185. khajni87 (válaszként erre: 5184. - Nikk_1982)
2015. ápr. 4. 09:17

Most szerdán átmegyünk majd a szülészetet vezteő főorvos időpontos rendelésére....Ezután pedig megkérdezem a dokit hogy az ultrahanokat muszáj e a kórházban csinálni, mert másért amúgy se szoktam odamenni, csak ezekért és inkább olyan helyen csináltatnám ahol normálisan időt szánnak rá meg talán képet is kapok ( amire csak most van esélyem...)

De megyünk majd pár hét múlva,csak kérdés még hogy hova, azon még gondolkodnom kell ....

5184. Nikk_1982 (válaszként erre: 5183. - Khajni87)
2015. ápr. 4. 08:55

En nem korhazvaltasra gondoltam csak hogy a genetikai uh-kat nem ott csinaltatom, hanem egy fizetos intezmenyben. Szulni attol itt fogok.

4D-s ultrahangra nem akartatok menni?

5183. khajni87 (válaszként erre: 5182. - Nikk_1982)
2015. ápr. 3. 18:34
Ha nem arról lenne szó hogy az orvosunk ennyire jó , akkor a mai nap után azért elgondolkodnék a váltáson....Az hogy a baba már 20 hetes kb, és még telefonos képen kivül egy sincsen azon még valahogy az ember elmegy ( bár egyetlen baba lévén szivesebben venném ha minden uh-nál járna mert elvileg ez ingyenes szolgáltatás...).De az ha az orvos szivesebben lenne máshol az milyen már ??? Lehet a saját magánbetegeivel kedvesebb, vagy nem ez volt élete legjobb napja vagy fáradt volt, de mi nem vagyunk azok??? Ha én is ilyen kedvetlenül dolgoznék akkor inkább jelentsen beteget mit bánom is én.....DE mi izguló kismamák szeretnénk tudni hogy az egyetlen ( vagy második-harmadik-negyedik) gyermekünk tökéletesen egészséges és mekkora, hány hetes , mert ezek azért nem elhanyagolható információk.....
5182. Nikk_1982 (válaszként erre: 5181. - Khajni87)
2015. ápr. 3. 15:01

Oh... :-( Hát igen, ezt pedzegettem én is...

Ezért megyek az Istenhegyibe. Na de ha elmentek egy babamozira, ott is átvizsgálják a picit rendesen, legalábbis ahol én a fiammal először voltam ott nagyon alaposan megnézték, nemcsak gyönyörködés volt.

5181. khajni87
2015. ápr. 3. 13:01
Most jöttünk genetikai uh-ról, elvileg Farkasinszky dr-től....Hogy milyen élményben volt részünk/ vagy nem részünk az kritikán aluli bizonyos szempontból.....Megnézte a belső szerveit, nagyjából 5 perc alatt....Negyedórától messze voltunk mint Makó Jeruzsálemtől......Se az utolsó menstruáció óta eltelt hetet sem, az uh alapján mért hetet nem irták rá a papirra, mert szerintük az nem oylan fontos...Hogy a baba éppen teljes hosszában hány centi vagy hány gramm arról halvány lila fogalmam sincs, és szerinte egy 20 hetes babánál nem könnyü megmondani mi lesz, fiú vagy lány, szivhangját nem is hallhattuk mert a doki már sietett vizsgálni a következő kismamát aki még ennyit sem tudott meg a babája állapotáról.....Igy most mehetek újabb uh-ra hogy teljes képet kapjunk arról hogy mi is a helyzet és hogy ténelg minden oké-e a babával....Lehet mással másmilyen ez a doki de nekem az fix hogy rém csalódás volt, arról már nem is szólva hogy még telefonnal sem tudtunk képet csinálni..És mivel ő lesz az egyetlen babánk igy nem esne rosszul ha lenne végre képem róla.....
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook