Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2010. márc. 6. 16:32

Sziasztok! Segítsetek legyetek szívesek eligazodni, hogy ha úgy alakul, hogy a délpestiben szülök majd, oda kell/érdemes járnom nőgyógyászatra is, vagy mehetek az Ady Endre utcai sztk-ba? Nem rég lakom a kerületben és még nem tiszta előttem az itteni ellátás. A férjem már rég itt lakik, de nyilván nem annyira járatos a nőgyógyászati dolgokban. Már voltam egyszer az ady-ban, nem valami szívderítőek a körülmények, de gondolom a kórházban sem sokkal jobb a helyzet, nem nagyon lehet válogatni. Van magánorvosom, de már mástól tudom, hogy 200 ezret kér a szülésért (legalábbis a császárért biztosan) és nagyon gondolkodom, hogy lemondok erről a kiváltságról pedig nagyon aranyos doki, de hát ez a piszkos pénz. Ennyiből megvesszük a gyerek fél induló felszerelését legalább.


Még nem tudom, hogy terhes vagyok-e, de nagyon tervezzük és úgy is néz ki a dolog :)))


Köszi, ha segít valaki! Nagyon lesem a választ.

109. Dbcsenge (válaszként erre: 106. - Bekka77)
2010. márc. 2. 19:05
Jó babázást így előre is.:)
108. Masnesz (válaszként erre: 106. - Bekka77)
2010. márc. 2. 14:49
A 37. héttől már teljesen kész van a bébi a kinti életre. Biztos jobb lesz neki így, ha az orvosok így döntöttek. Minden jót Nektek!
107. 06128f70cf (válaszként erre: 106. - Bekka77)
2010. márc. 2. 14:26
Hu, hát a lényeg, hogy a baba jól legyen és ez a pár nap már igazán nem számít :) minden rendben lesz :) jó babázást és kitartást... hamar otthon lesztek :)
106. bekka77
2010. márc. 2. 14:15

Sziasztok!

Na nekem holnap vége van. Megkaptam múlthéten pénteken az időpontot.

Reggel 6-ra megyek be és 8-kor műtenek. Sajna már nem lehet elkerülni a császárt, nagyon el volt pénteken vékonyodva a varratom.

Igaz, hogy március 9-re vagyok kiírva, de ez a 6 nap már csak nem lesz gond, nem mernek tovább várni.

Most olyan felemás érzés van bennem. Örülök, hogy vége, de azért nem ugyan az, mint amikor a baba jelzi hogy ki akar már jönni. Másrészről itthon kell hagyni a nagyobbik lányomat napokig. Eddig max 2 napig voltunk távol egymástól. :(

Ha hazajöttünk, majd jelentkezem, addig is kitartás mindenkinek.

2010. febr. 23. 09:50

sziasztok,


Böbus sajnos mégsem tud ma jönni a szülőszoba látogatásra, de igazából már én sem megyek szerintem mert annyira jól leírtatok mindent, hogy ehez max az jön hozzá, hogy valóban mit lát az ember. Köszi csajok a sok hasznos infót :) inkább élvezem a tavaszt ma kint a kertben :)

104. Babita
2010. febr. 23. 09:23

Sziasztok!

Lentebb olvastam, hogy valaki említette Kunszt Nóra szülésznőt. Én vele szültem és mindenkinek csak ajánlani tudom, eszméletlenül pozitív személyiség, kedves és törődő, százszor jobban örültem neki, mint a fogadott orvosomnak, holott neki fizettem súlyos pénzt...

Szülés után egyágyasban voltam (a folyosó végén, ahol két egyágyashoz tartozik egy fürdőszoba). A fürdőszoba igen trükkös volt, az ajtaját nem lehetett 100%-osan bezárni (a saját szobám ajtaját meg egyáltalán nem, így mikor nappal és éjszaka valaki kiment a folyosóról a liftekhez a huzat miatt őrült nyikorgásba kezdett az ajtó, mesés volt..), a wc ülőke folyton lepotyogott, a mosdó lefolyója pedig nem ment le. A szoba anno úgy lett kialakítva, hogy egy nagy kórterem lett kétfelé osztva, így mindkét egyágyasban egy-egy bazi nagy radiátor van, amit nem lehet lentebb csavarni, csak teljesen le. Kipróbáltam, megfagytam, de ha nem nyúlsz hozzá, van vagy 50 fok a szobában és csak nyitott ablak mellett lehet elviselni. Teszem hozzá, mindezt ősszel tapasztaltam. Ezeket az apró kényelmetlenségeket leszámítva semmi bajom nem volt a kórházzal, a szülőszoba teljesen rendben volt (én a lila szobát választottam), hálóinget a szüléshez adnak, olyan csini hátul megkötőset, amiből minden kilátszik... :) De mikor felvesznek szülőszobára, cca. 30 percre a saját hálóingemet kellett felvennem. A csecsemősök, hát... igaz, hogyha egyágyasban van az ember, nem igen mennek be sűrűn, sőt. Igaz, hogy nagyon magányos ott az ember és aki szült már, tudja, hogy szülés után nagyon elkél a társaság, legalábbis nekem nagyon hiányzott. Ugyan a párom velem lehetett minden nap 13 órától, de valóban, a szobából nem mehetett ki, csak akkor mikor hazament. Én 4 nap bent tartózkodás után 15 ezret fizettem a szobáért, akkor nekem is azt mondták, ennyit szoktak. Állítólag egyágyas gyakran van szabad, bár nekem akkor épp szerencsém volt, mert a dupla egyágyas melletti szobát leszámítva mind foglalt volt, oda pedig "hírességet" vártak, ők lefoglalhatják előre. :)

103. Tina87 (válaszként erre: 83. - Didus81)
2010. febr. 22. 17:24

Szia!

Én 20 évesen szültem a kislányomat,s e szülésznőm se orvosom nem volt előre.Ennek ellenére a lehető legjobban ment minden, a szülészeten nagyon kedvesek és segítőkészek. A csecsemős osztályról ez már nem mondható el, senki nem segített hiába kérdeztem, nekik most sok dolguk van, majd valamelyik anyukabiztos segít, jött a válasz, de mondom az Ön feladata lenne, hát ez van mondta.Ezen kivoltam akadva egy kicsit, nem vmi kedvesek.Szerencsére a 3 nap délelött már mentem haza.De annak ellenére hogy komplikációm volt és belső varrásom volt, nem panaszkodom, kedvesek voltak, pedig senki nem ismert.

Sok egészséget mindenkinek :)

102. Masnesz (válaszként erre: 100. - Vordemon)
2010. febr. 22. 17:22
Köszi a segítséget! :)
2010. febr. 22. 15:37
ez tök hasznos volt.. sok minden tiszta lett előttem... várom már a holnapot, hogy lássam is a szülőszobát :)
2010. febr. 22. 15:20

Megtaláltam! A mi előadásunk jegyzetelve:


Elég sokan voltunk, kb. 20 kismama és 5-6 kispapa vágott neki a délutánnak. Egy tanácsterembe voltunk. Volt egy hölgy, aki a sejtbanktól jött, ő tájékoztatott az őssejt levételéről.

Majd Peládi Andrea szülésznő egy filmet vetített le a szülésről. Ez kb. 15 perc volt. Lényege, hogy egy első és egy másodszülő nő vajúdását és lebabázását mutatták be. Persze ez nem a kórházban történt, hanem a hang alapján egy angol ismeretterjesztő film volt. Mikor vége lett a szülésznő, aki egyébként bűbáj volt elmondta, hogy a filmhez képest náluk mi van másként. Nincs gázos érzéstelenítő, csak EDA-t lehet kérni.

CTG-vel kapcsolatban elmondta, hogy náluk a 36-37. héttől kell hetente bemenni erre a vizsgálatra (a 8. em. van az ultrahang mellett). Ennek a lényege a méhlepény funkciónális vizsgálata. Lényeg Lányok előtte egyetek, hogy a pocaklakó mocorgós legyen. Ha túl vagyunk a kiírt időpont után, akkor kétnaponta kell menni, de egy hétnél tovább senkit nem hagynak túlhordani.

Amikor úgy érzitek, hogy megindul a szülés (vagy elfolyik a magzatvíz, vagy fájások vannak rendszeresen) A 8. emeleten kell jelentkezni, ott fognak megvizsgálni. Pont ahogy bemész az első üvegajtón belül. Itt kell felvenni azt a hálóinget, amiben szülni szeretnél. Erre mondta azt a csaj, hogy ez olyan legyen, ami véres, maszatos, magzatvizes lehet, inkább utána menjen a kukába. Ha itt felvettek, megnézték, hogy tényeleg elkezdődött a dolgog, érted jön a szülésznő a 9-dikről és ő fog felvinni. Ha bekerültél a szülőszobába, akkor kapsz beöntést és borotválást. Elmondta, hogy nem kötelező, de higéniás okokból jobb. Aztán itt vajúdhatsz.

A vajúdáshoz lehet vinni ásványvizet, mert hát itt lehet inni, illetve szőlőcukrot és csokit is lehet bevinni és bármikor eheted, hogy legyen elég energiád. Ja és a kispapának legyen ennivalója is, és papucsot kell nekik vinni. Illetve csak zöld ruhába mehetnek be, ezt venni kell ott a szülésznőnél 300 forintért. És ezt ne dobjátok el, mert ha a következő napokban az Apuka be akar menni hozzátok, csak ebben mehet be.

Szülőszoba: ez a 9. emeleten van, az egyik oldalon, a másikon a koraszülőtt részleg. 5 szülőszoba van, ebből egy a lila szoba, a folyosó egyik végén, a másikon a kikás szoba, na ebben van kád. A közte levő három szoba, ami jelenleg még csak függönnyel van behúzva, ebben a hónapba kerül falazásra. Na szóval a lehet megfogják kérdezni, hogy melyikbe szeretnétek menni. A lila, és a kikás alternatív. Szuperül szétkapható a szülőágy, meg is mutatták. Nem a régi fajta, amin én is szültem. Minden helységben van labda, meg egyéb "segédeszköz". Amikor már nagyon közeleg a szülés pillanata, akkor kapják szét alattad az ágyad, és kapsz egy szülőinget is. Legyen itt nálad tenna lady plusz betét és egyszer használatos bugyi - ajánják. A szülésznő áll a lábad között, az egyik oldalon (ha fekszel neked jobb) az Apuka, a másikon a dokid, ha van. Ha nincs akkor nem lesz bent doki, csak ha komplikáció van, és szükség van rá. Különben mindent a szülésznő csinál. Gátvédelemről lehet szó, de az mindig az utolsó pillanatnál döl el. A második szülésnél, általában nem is kell vágni. Ha minden rendben van, megszültél, akkor megkapod egyből a pocidra a babád, majd a csecsemős nővérke, az Apukával ugyanebben a szobában megfürdeti, kap mindent, lemérik, meg ilyesmi, és itt maradtok még 2 órát hármasban megfigyelésre.

Ezután elviszik a babócát, téged meg levisznek a választott szobába. Na ez már érdkesebb volt. Szóval van 4 db egyágyas alapítványi szoba, melyért Te döntöd el, hogy mennyit fizetsz (mondták hogy 4-5 napra 10-15 ezer forint). Van egy kétágyas, és van 3 db 5 ágyas szoba. Az egyágyas szobába akkor lehet bekerülni, amikor megszültél és van. Nem lehet lefoglani, vagy ilyesmi. Minden szobához van saját fürdő, wc. Pontosabban az egyágyasnál úgy van, hogy 2-re jut egy. Császárosok 24 órára megfigyelésen vannak egy külön 5 ágyas szobában.

A gyerekágyas osztályra vigyél magaddal:

evőeszközöket, a szobában nem lehet enni. Ki kell menni a folyosó közepén levő ebédlőbe.

A babónak: ruhát kap, de eldobható pelus legyen nálunk (kb. 15 db), 6 db textil pelus a büfizéshez, nedves popsitörlő, és ha gondoljuk akkor kissapka. Egyenruhát kapnak. Fél roomingban vannak a babák. Ez azt jelenti, hogy reggel 7 és este 11 között kint vannak nálunk. Bármikor be lehet vinni a csecsemős osztályra. Ha például vendéged jön, vagy ha enni akarsz. Kétszer viszik el ezen idő alatt. reggel 8 és 10 között. Ekkor van a babáknak és a mamáknak is külön vizitjük. Majd délután háromnegyed 5 és 7 között, ekkor lehet bejönni a látogatóknak hozzád, a babát, csak az ajtónál levő üvegfalon lehet megmutatni. Majd Te kimehetsz hozzájuk, a babát le kell adni. Egy kivétel lehet, az Apuka számára. Ha az Anyuka egyágyas szobában van, akkor ő bemehet délután 2 és 7 között. De nem jöhet ki az egyágyas szobából. Ez azért van, mert a többi kismamát ne zavarja az Apuka.

Még egy fontos dolog, a papírok:

kell a kiskönyv, a személyi, lakcímkártya, a TB kártyád és 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat, ami 30 napnál nem régebbi.

Ami még eszembe jutott. A 34. hét után megszületett babák, de még nem érték el a 37. hetet, azok maradhatnak a koraszülött osztályon, akik kisebbek, azokat átszállítják a Klinikára. a 37. hét után született babók már nem számítanak koraszülöttnek. De gondolom ez függ a gyerek születési méretétől is.

Hát így egyszerre ennyi, jegyzeteltem. Ha lenne kérdésetek, hát írjatok priviben.

99. 06128f70cf (válaszként erre: 98. - Vordemon)
2010. febr. 22. 15:10
köszi a sok infót.... :)
98. vordemon (válaszként erre: 97. - 06128f70cf)
2010. febr. 22. 15:06

Ha jól emlékszem,csak apuka!

Reggel fél hét körül ébresztő,mert 07-07.30 körül hozzák a babákat,etetés,és elviszik súlymérésre,és gyerekorvosi vizitre,addig a mamákat is levizitelik,majd kilenc körül vissza hozzák őket,egész délutánig.Megint vizit,súlymérés és kb.egy óra múlva,újból az anyával lehet a babó,estig.Persze,ha fáradt vagy,hamarabb is beviheted a csecsemősökhöz.Egy ami fontos,a reggeli etetés után nem szabad tisztába rakni a piciket,mert a mérés nem lesz hiteles,de ezeket majd elmondják.Na nekem ez kimaradt,és a szobatársam figyelmeztetett.Egy jó tanács mellszívót nem otthon hagyni.

2010. febr. 22. 14:55

szia,


köszi, hogy leírtad ezeket, azt nem tudod véletlen, hogy az egy ágyasba, csak az apuka mehet be? vagy ha van látogató az is bemehet úgy, hogy ott a baba?

Illetve, mikor hozzák be a babát?

köszi :)

2010. febr. 22. 14:34

Sziasztok! Elősször is gratulálok mindenkinek!!

Ha megengeditek leírom a véleményem,én májusban szültem a korházban,semmi rosszat nem tudok mondani,kiv.egyes csecsemősök...

Véleményem szerint az egy ágyas főleg ,első babánál nem mindig szerencsés.Tök egyedül vagy,sokkal kevesebbet néznek rád,és senkitől nem tudsz ellepni egy két okos dolgot.Az tény,hogy apuka ott lehet,de a korteremből nem mehet ki.Én olyan időszakban szültem,hogy nagyon sok volt a szülés,a csecsemősöknek nem volt "idejük" segíteni,tanácsot adni,így én a szobatársaktól kaptam tanácsot,sokat tanultam.Két ágyasban voltam,ha újra szülnék megint oda kérném magam.A másik,hogy ha kimész valamiért a szobából,enni,hütőhöz,vizsgálat,látogató....stb...Nem kell mindig leadni a babát,mert ott van a szobatárs aki rá tud nézni.

És nem utolsó sorban,jó valakihez hozzá szólni.

A baba majd egész nap nálatok lesz,napközben 2x viszik el rövid időre,méreckedésre,és este 22.00ig ott vannak.

Szülőszoba látogatásra,tényleg érdemes elmenni,hogy ha oda kerül az ember ne legyen túl idegen környezetben.Én csak ámultam,hogy milyen korszerű.És mindent elmondanak,hogy mit vigyen magával az anyuka.Egyépként az osztályt is megmutatják nektek,láthatjátok mi a különbség az egy és a több ágyas között.

Remélem nem írtam sok ostobaságot,csak saját tapasztalat.Sok sikert a finisben,elrapül az idő!!!

Petra

Profik a szülésznők,szerintem bárkit választotok,nem fogtok csalódni.

95. 06128f70cf (válaszként erre: 94. - Masnesz)
2010. febr. 22. 14:27
remélem frontmentes időszakban leszünk :) jobb azért egy olyan szoba ahol tuti tudsz pihenni és az apuka is bejöhet hozzád :S jó persze ha nagyon muszáj azt a pár napot kibírom de ha lehet és van rá mód inkább egyedül :S
94. Masnesz (válaszként erre: 93. - 06128f70cf)
2010. febr. 22. 13:46
Valahol azt olvastam, hogy 4 db. Állítólag szokott bennük hely lenni. Ez attól függ, hogy van e valami front amikor szülsz. Mert akkor sokan szülnek és nem biztos, hogy van hely. Ez vonatkozik az extra felszereltségű két szülőszobára is. Ha üres akkor mázlid van. A többiben is van minden ami kell, de ezekben van kád bordásfal labda st...
93. 06128f70cf (válaszként erre: 92. - Masnesz)
2010. febr. 22. 12:51
Azt nem tudod véletlen hány darab 1 ágyas szoba van?
92. Masnesz (válaszként erre: 89. - Didus81)
2010. febr. 22. 12:31

Én felhívtam. Megbeszéltünk egy időpontot amikor bent volt és mentem. Igaz hogy akkor esett az a sok hó és teli volt a szülészet, de így is nagyon kedvesek voltak. (Fizetni nem kellett)


Én nagyon hajlok affelé, hogy egy ágyas szobában legyek. Lehet hogy néha unatkozom majd, de jobban tudok pihenni. Meg oda apuka bejöhet. A több ágyasba állítólag nem. Ezek alapítványi szobák így fizetni kell értük amennyit gondolsz, a szülésznő azt mondta nekem, hogy olyan 15000-et szoktak.


Azt, hogy mennyit fogok adni a szülésznőnek magának még nem tudom. Azon vakaródzok én is. Én olyan 20000 Ft-ra gondoltam. Sokat segít már most is. Ő intézi a utolsó hetekben a vizsgálataimat.

91. Masnesz (válaszként erre: 88. - 0ba3630775)
2010. febr. 22. 12:24
Igen! Köszönöm szépen!
90. 06128f70cf (válaszként erre: 89. - Didus81)
2010. febr. 22. 12:01

Én egy vagy két ágyasban szeretnék lenni ha megoldható :) bár én ellennék több ágyasban is csak láttam én már ott fura kismamákat (pl nagypocakkal kint cigizett a kórház előtt és káromkodott a telefonba közben) akikkel nem szívesen kerülnék össze... de hát majd kiderül milyen lehetőségek adottak épp :)

Azt tudjátok, hogy ha nem fogadok szülésznőt, akkor aki velem lesz épp neki gondolom illik pénzt adni :S mennyit szoktak ilyenkor ? :S

2010. febr. 22. 11:53

Meszaniko:ÉN is első babát várom :) Nekem nincs fogadott dokim, eddig is szépen elláttak. TE hány ágyas szobában szeretnél lenni? Én is szeretném hamarabb kezemben tartani a babót.


Masnesz: a várandós konzultációnál kell fizeni vagy csak bejelentkezel és mész? Mennyit mondanak a szülésznők? Van nekik tarifájuk vagy ki mennyit tud adni?

88. 0ba3630775 (válaszként erre: 87. - Masnesz)
2010. febr. 22. 11:47

Szia!

Én a dél-pestiben szültem. A látogatási idő hétköznap 5-7-ig van, hétvégén pedig 2-5 -ig. A babát nem lehet kivinni a folyosóra, csak az ajtónál lehet megmutatni!

Pelust, popsitörlőt vigyél, textilpelust, takarót, és kis sapkát is szerintem!

Rajtam volt hálóing szülésnél, mondjuk császár lett nálam a vége, és akkor le kellett vennem!

Remélem tudtam segíteni!

2010. febr. 22. 11:41

Azokhoz lenne kérdésem akik már szültek ott mostanában:

Az újszülött osztályon hogy van a látogatás? Mert oda látogató nem mehet be. ha én megyek ki akkor le kell adni a gyermeket. Viszont ugyan hozzám jön a látogató, de nem rám kíváncsi. Hogyan nézhetik meg az új családtagot?

Végülis mit kéne vigyek magammal amit nem biztos, hogy kapunk? pár db. pelust, popsitörlőt és még???

Valahol azt olvastam, hogy a szüléshez is kell hálóing. Tényleg???

Hirtelen ennyi!

2010. febr. 22. 11:35

Sziasztok!

Én márc. 16-ra vagyok kiírva és a szintén a Jahn F-ben fogok szülni. Az orvosom már nem vezet le szülést, ezért ajánlotta hogy fogadjak szülésznőt. Nagyon profik. Voltam is bent a kórházban és fogadtam is.

A kórház oldalán van várandós konzultáció. Kimásolom nektek:

VÁRANDÓS KONZULTÁCIÓ A SZÜLÉSZNŐVEL

A konzultációra bejelentkezését Kunszt Nóra szülésznőnél várjuk a (70) 450 70 34 telefonszámon.

Szerintem érdemes a Nórát felhívni, időpontot egyeztetni és úgy bemenni. Én is így csináltam. És így egymagamat szépen körbevezettek, fel tehettem a kérdéseimet. Valamint fogadtam szülésznőt. Ctg-re is hozzá járok. Láttam ilyen szülőszoba látogatást, kb 20-an ott nyüzsögnek. Látni nem lehet tőlük, és még a benned megfogalmazódott kérdéseket is elfelejted.

2010. febr. 22. 11:26

ja és elfelejtettem kérdezni, hogy első baba? :) Nekünk igen ...

Dejó végre tényleg beindul itt az élet a fórumon :)

2010. febr. 22. 11:25
Szió! :) dejó pont egy napra vagyunk kiírva... bár remélem én március végén már kezemben tarthatom a lányomat :) Majd tartunk élménybeszámolót, hogy mi volt a szülőszobalátogatáson... Én Dr. Fekete Károlynál fogok szülni! Te?
2010. febr. 22. 10:44

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok. Április 11-re várom a kislányomat és a Jahn Ferencbe fogok szülni. Fogadott dokim és szülésznőm sincs. Sajnos még nem tudok elmenni a szülésfelkészítőre, mert március 12-ig dolgozok. Elmesélnétek nekem,hogy mit tapasztaltok holnap? Mi is szeretnénk a párommal megnézni a szülőszobát, legkésőbb márciusban sort kerítünk rá.

Nektek van fogadott doki vagy szülésznő?

2010. febr. 22. 09:21
Nagyon várom!!! SZupi!!!! :-)
2010. febr. 22. 09:18
én köszi :) ha nem szólsz nem is tudom, hogy vannak ilyen progik :) akkor holnap fél 2 a bejáratnál :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook