Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


140. sleepin (válaszként erre: 139. - Vov)
2010. ápr. 8. 22:15
Szia! Én Hartmannál szültem mindkét fiamat. Fogadtam szülésznőt. Nagyon sokat segített!!!
139. vov
2010. ápr. 8. 20:49
Jár vki a Hartman dr-hoz? Ti választotok szülésznőt?
138. patyoma
2010. ápr. 8. 16:06

A szülőszobákkal nekem se volt gondom amikor megmutatták. A gyerekágyas részt még nem láttam, de holnap megyek CTG-re, majd megkérem a szülésznőmet mutassa meg.

Ha vicc, ha nem, nagyon remélem lesz szabad alapítványi szoba maikor bent leszek, mert én nagyon hisztis vagyok, nehezen viselem az idegeneket. Mindenkinek jobb lenne ha külön szobám lenne.:-)

137. Babita (válaszként erre: 134. - Patyoma)
2010. ápr. 8. 07:08

Ne félj attól a pár naptól, hisz korábban írtam, hogy azért vannak nagyon kedves nővérek, csecsemősök. A kórházi védőnő is nagyon kedves, ők segítenek. Egy-egy mogorvább, dilisebb meg mindenütt van, sajnos ez óhatatlan.

A kaját nem veszik el, tőlem legalábbis nem tették, pedig gondolhatjátok, ezek mellett az ínyencségek mellett volt bent a szobámban rendesen. :) Még vizitkor sem raktam el, bár én mindig lázadóbb típus voltam. :)

Még egy valamit nem írtam, ami nagyon zavart, bár kétlem, hogy kivédhetnétek. Minden nap hoznak a babának - ők limonádénak hívják - valami cukros szötyit egy kis csőrös pohárban és azzal kell szopi mellett itatni őket. Ez nekem annyira nem tetszett, így nem is vittem túlzásba. Ezt mikor az egyik csecsemős meglátta, megfogta a kislányomat és jóóól megitatta vele. Szegénykém alig győzte nyelni. Mivel szerintük utolsó nap keveset szopizott, így anélkül, hogy az orromra kötötték volna, betápszerezték. Számomra ez már csak a kiskönyvéből derült ki. Szóval sajnos a hely nagyon messze áll a bababarát címtől.

Az alapítványi szoba tényleg vicc. Egy kórházi ágy, némi szekrény körülötte (ugyanaz mint a többi kórteremben), az asztalon vagy min egy vázában művirág, egy lepattant mérleg, koszos tapéta és azon egy rettenetes kép alkotja. Ja a szekrényben van valami rádióféle. Adó ugyan nem jön be rajta, de gondolom színvonal növelési céllal került oda.

136. vov
2010. ápr. 7. 14:59

Mi tegnap voltunk szülőszoba látogatáson. Szépek a szobák. A gyerekágyas részen viszont az alapítványi szoba egy vicc, kicsi, és semmivel sem jobban felszerelt, mint a többi.

Mi május végén készülünk ott szülni:)

135. patyoma (válaszként erre: 129. - 06128f70cf)
2010. ápr. 7. 13:27
Bár ezek után valószínű, amit behoznak neked kaját azt meg dugdosni kell nehogy elvegyék, amiért a szobába tartod.
134. patyoma (válaszként erre: 133. - Babita)
2010. ápr. 7. 13:25
Ez hihetetlen, hogy ilyen van! Már nem is a szüléstől félek, inkább az utána következő 3-4 naptól amit a nővérek és csecsemősökkel harcolva kell eltöltenem.
133. Babita (válaszként erre: 132. - 06128f70cf)
2010. ápr. 3. 07:03

Nálunk ez úgy működött, hogy amikor kirakták a reggelit/ebédet/vacsorát, elindult az éppen ügyeletes osztályos nővérke és elkezdett a folyosón óbégatni, hogy "anyukááák jöjjenek enni". Na most mindegyik valami hihetetlen, de észben tartotta, hogy mely szobákból másztak már elő és melyikből nem, de ha nagyon nem akarsz kimenni, akkor egy idő után feladják.:) Ugyanez megy a minden nap esti gátkezelésnél (nővérke, folyosón óbégatás). Mondjuk arra érdemes elmenni ha van gátsebed.

Van egy nővérke, az kitartóbb ilyen szempontból, kicsit flegma is és kellőképpen bunkó is. Reggel 7-kor hozzák a kicsiket szopizni, erre jön be a szobámba 5:45-kor, feloltja mind a 20 villanyt, hogy mi az, hogy én még alszok, már rég pörögnöm kéne, hisz nemsokára hozzák a babákat. Na ezt végigjátszotta az összes szobában. Mindenki lezuhanyzott 10 perc alatt, megigazította az ágyát és hétig álmos, dagadt szemmel gubbasztott az ágyán. :)

De van egy fiatal csajszi is, hosszú szőke haja van, a nevére nem emlékszek, na Ő nagyon aranyos. Amikor én voltam bent, elég sokat volt ő is, Őt szerettük.

2010. ápr. 2. 17:10
és ha teszem azt nem megyek ki reggelizni, szólnak érte? vagy le lehet menni büfébe? ott azért táplálóbb szendvicseket láttam :D
131. Dbcsenge (válaszként erre: 128. - Babita)
2010. ápr. 2. 08:17
A szobatársai azt csinálták, hogy akinek nem kellett a vacsi azt másnak odaadták, ebből lett "jobb" reggeli.
130. Babita (válaszként erre: 129. - 06128f70cf)
2010. ápr. 2. 06:28
Bizony én is kértem enni, inni, mert ez a kórházi koszt nem lett éppen a kedvencem. (Bár állítólag a földszinten van büfé...) A honvédségi teát már nem is írtam (mi a párommal magunk között így hívjuk a pisiszínű, agyoncukrozott, teának nem nevezhető forró löttyöt) hiszen az ebben az országban valahogy tévesen így terjedt el. Lehet, hogy én nem ismerem jól a teát, de a holmi legfeljebb arra jó, hogy leégesse a nyelved. Amúgy mindent egybevetve, mikor az ember kiszabadul abból a kórházból, nagyon jókat tud röhögni ezeken a kalandokon, tényleg nagy poén az egész bentlét. Csajok, kicsit irigyellek Titeket! :) Én augusztusban a Sote II.-be megyek, meggyőződésem, hogy ott is gazdagodhatok hasonlókkal. :)
129. 06128f70cf (válaszként erre: 128. - Babita)
2010. ápr. 1. 16:46

Te jó ég :D ez durva.... mondjuk én már mondtam a férjemnek, hogy lelkesen hordja csak nekem a reggelit, útba esik neki a kórház munka előtt :P

de ez tényleg kicsit érdekes.... valóban ahogy írtad, megér egy külön bejegyzést... :D

128. Babita
2010. ápr. 1. 14:02
A kaja is megér egy külön bejegyzést. :) A reggeli 1 szelet kenyér és minden reggel más van hozzá. Nekünk volt olyan, hogy a kenyér mellett volt egy kis doboz lekvár és egy szelet parizer. :) Fogalmam sem volt, hogy most ezt akkor együtt kellene-e elfogyasztanom, de ahogy néztem a többiek sem értették a tréfát. Az ebéd többnyire ehető, csak kevés. De a vacsora, hát az csúcs. Legelső este kenyér volt, valami rettenetes felvágottal és uborkával. A tálalás a következőképp nézett ki: az étkezőben az egyik asztalra kivágva 3 zsák. Elsőben kenyér felszeletelve, zsák széle lehajtogatva. Másodikban felvágott vákuumfóliába csomagolva (perforálva sehol nem volt, úgyhogy ollót/éles kést vigyetek!! Én nem vittem, a fogammal bontottam ki), zsák széle lehajtogatva. harmadikban ömlesztve az uborka, zsák széle lehajtogatva. Svédasztal volt a javából. :)
127. Babita
2010. ápr. 1. 13:52

Sziasztok!

Szerintem nem olyan jó dolog az egyágyas. Én abban voltam, de megbántam. Valóban csak az apuka jöhet be minden nap 13 órától, de ha Ő valamiért nem tud bemenni akkor a babára nem igen van aki vigyázzon, míg zuhanyzik vagy eszik az anyuka. Enni csak a kinti étkezőben lehet elvileg de én mindig becsempésztem a kaját, mert nem akartam magára hagyni a babámat. Az első nap a főnővér iszonyú stílusban kijelentette, hogy nem akarja meglátni, hogy mi az egyágyasban lévők egyedül hagyjuk a babát, mindig be kell adni a csecsemősökhöz. Ok. Első nap annak rendje és módja szerint vittük is a babákat, hogy akkor enni szeretnénk. Az újszülött osztályon lévő nővérke ezért olyan szinten cseszett le, hogy még a fal is belepirult. Mondta, hogy vigyük csak szépen vissza a szobánkba a babát, mert otthon is lesz olyan, hogy magára kell kis időre hagynunk és nem kell nekünk fél óráig ennünk... És akkor ott van az újdonsült kismama, aki nem tudja, kinek a kedvére is tegyen, hogy valakitől ne kapjon a végén. 4 napig voltam bent, azalatt megtanultam 3 perc alatt megenni a levest, főételt és ha volt, a sütit. Bár mivel a kaja kb 10 dkg volt össz-vissz, ezt nem volt nehéz abszolválni... :) A többágyasban lévők mindig 2 csoportra oszlottak, míg az első csapat evett, a többiek vigyáztak a babáikra és fordítva. Én nem mennék többet egyágyasba, ebben a kórházban biztos nem.

126. 06128f70cf (válaszként erre: 124. - Heni29)
2010. márc. 31. 13:33
Köszi :) igen én is ezen szurkolok, hogy legyen szabad egyágyas :) remélem sikerül szerezni egyet :) kicsit kényelmetlen dolog, hogy nem jöhet be látogató a szobába.. jó mondjuk értem de azért jobb ha legalább az apuka ott lehet :)
125. viragszal1984 (válaszként erre: 121. - Babita)
2010. márc. 31. 13:11

Szia!

Én is a Jahn Ferencben fogok szülni júniusban, nem választok orvost, viszont nem döntöttem még el, hogy szülésznőt válasszak-e. Nagyon érdekel minden információ a szülésznőkről. Ha vannak kéréseim, kívánságaim, és éppen váltás van két műszak között, akkor átadják egymásnak az információkat, vagy erről nekem kell gondoskodni?

Ha gondolod, írd meg priviben, ha gondolod.

Előre is köszönöm!

124. Heni29 (válaszként erre: 123. - 06128f70cf)
2010. márc. 31. 13:11
Szia! Köszi, nektek is gratula! :) Remélem minden rendben lesz nálatok! Igen, lejjebb olvastam, és tényleg sokan azt írják, hogy csak az apuka mehet be az egyágyasba. :( Hát, ez nem túl jó, ha már fizetek érte 10-15 ezret, igazán beengedhetnék a közeli családtagokat is, hisz rajtam kívül más úgyse lesz a szobában. De persze már ez is valami, hogy az apuka ott lehet. Azért mindenképp egyágyast fogok kérni, persze ha lesz hely. Köszi a választ! :) Kitartás a nagy napig! :)
123. 06128f70cf (válaszként erre: 122. - Heni29)
2010. márc. 31. 12:05
Szia :) Gratula a babához, én remélhetőleg legkésőbb jövőhéten szülök ott :) Az egy ágyas szoba fizetős és valóban úgy tudom én is, hogy csak apuka jöhet be. A látogatókat a váróban fogadhatod és a babát is csak üvegen keresztül a csecsemősöknél nézhetik meg. Ha kicsit lejjebb visszaolvasol van egy jó hosszú leírás a kórházról abban sok hasznos infó benne van.
122. Heni29
2010. márc. 31. 11:17

Sziasztok!

Tud nekem valaki mondani infókat a dél-pesti kórház újszülött osztályának látogatási rendjéről?

Mert úgy hallottam, hogy csak az egyágyas szobába mehet be látogató! De oda bármelyik családtagom bejöhet, vagy csak az apuka?! Pár hét múlva fogok ott szülni és jó lenne tudni mire készüljön a család. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

121. Babita (válaszként erre: 120. - Patyoma)
2010. márc. 28. 07:33

Szia!

Valójában az elv miatt váltottam. A "hálapénz" maradjon hálapénz, ne egy olyan fix összeg, amin az ember a terhesség utolsó heteiben aggódik, mi lesz ha nem gyűlik a szülésig össze... Én spec. hitelből fizettem ki, na ezt újra nem fogom.

A kórházról összességében nem alakult ki rossz véleményem. Mikor én szültem, más éppen nem tette, így válogathattam a szülőszobák között. A lila alternatívot választottam, jó volt. Volt zene, illatmécses, meg minden más eszköz, bár én ezeket sajnos nem használtam, de a szülésznő nagyon kedves volt, amit kértem azt csinálta, hozta.

A csecsemősök, hát... Én összesen azt hiszem hárommal találkoztam. Ebből egy volt aki nagyon kedves, egy volt aki olyan semmilyen sem volt. Fapofával hozta a babát, elvitte, egy szót sem szólt soha és hát bizony volt egy, aki elől szabályosan bujkáltam. :) Ő minden nap ott volt és bizony durva volt, hirtelen, hangos, nagyon kellemetlen nő, de ha jobb pillanatában talált meg, megmutatott mindent. A kórházi védőnő is jópárszor meglátogatott ott bent. Nagyon kedves, szimpatikus. Ami kicsit zavaró, hogy van egy nő, hát talán ő is csecsemős? Nem tudom. Aranyos meg minden, de folyton tol egy kocsit, ami rogyásig van rakva a portékájával és azt kínálgatja. Babaápolási holmik, mellszívó, könyv...stb, de a kórházi textilpelust és esetleg babatakarót is ő osztja ki, szóval biztos ő is kell oda. :)

Nekem pechem volt, egy műszakváltás éppen a szülés idejére esett, így 2 szülésznővel szültem. Először Kunszt Nóra szülésznőt kaptam, másodszorra pedig (húha nem biztos, hogy ez volt a vezetékneve, de talán) Nagy Nórát. Mindkettőjükkel meg voltam elégedve. Ha közülük valamelyiket választottad, írj privit és írok még róluk. :)

120. patyoma (válaszként erre: 119. - Babita)
2010. márc. 27. 22:19

Szia!

A tarifa miatt váltottál orvost?

Neked mi volt a véleményed a kórházról? mert már olvastam jót is, rosszat is róla. A csecsemősök tényleg olyan szörnyűek?

Nem emlékszel véletlenül a szülésznő nevére? Hátha kicsi a világ és pont az én szülésznőm. Bár gondolom nem, de hát a remény hal meg utoljára...

119. Babita (válaszként erre: 115. - Patyoma)
2010. márc. 27. 12:55

Szia!

Sajnos az orvosodat nem ismerem, de szerintem korrekt a doki hozzáállása. Nekem is volt fogadott orvosom, bár sajnos ő konkrét "tarifával" dolgozott. Jelenleg a második babámat várom, éppen ezért orvost (így kórházat is) váltottam, a mostani orvosom is pont ezt mondta mint Neked, ha elégedett vagyok, annyit adok, amennyit gondolok. A Jahn-ban nekem nem volt fogadott szülésznőm, bár szükségem leginkább arra lett volna. Akinél szültem - mivel ugye előzőleg nem fogadtam fel - csak egy jelképes összeget kapott. Aranyos volt, látszólag örült neki. Szóval szerintem ne csinálj magadnak gondot belőle, ha nincs fölösleges 100 ezred, akkor semmiképp se adj annyit, elég a fele is, sőt...

118. Tina87 (válaszként erre: 114. - Viola369)
2010. márc. 26. 20:46
Amúgy én nem fiezettem senkine sem.Csak a szülésznő vot jelen a szülésnél, mivel orvos nélkül is lehet szülni.Később nekem azért kellett orvos mert belül kellett varrni, és azt csak doki csinálhatta.De szerencsém volt, remélem neked is :)
117. Tina87 (válaszként erre: 114. - Viola369)
2010. márc. 26. 20:42

Fő a optimizmus tényleg :D

Remélem minden okés lesz :)

116. patyoma (válaszként erre: 115. - Patyoma)
2010. márc. 26. 11:10

Most olvasom a saját hülyeségem, az orvos K.Z. Nem K.L.

Bár mivel nem válaszolt senki ezért gondolom nem is sokan olvasták ezt a topicot.:-)

115. patyoma
2010. márc. 22. 18:20

Sziasztok!

Nagyon beindult egy hónapja a fórum, de látom most megint leült valami miatt, szóval gondoltam bejelentkezem én is, bár én csak május 14re vagyok kiírva.

Nekem van fogadott orvosom és szülésznőm is. Az orvos K.L., a Moszkva tér környékén van a magánrendelője. Azt mondta, annyit fizessek neki a szülésért amennyit megengedhetek magamnak. Na, ez a nesze semmi fogd meg jól, nekem legalábbis. Nincs itt esetleg valaki aki nála szült és tudna segíteni?

Tudom, hogy a bevett szokás a magánrendelés 10szerese, de ha nincs semmi komplikáció és mindent a szülésznő csinál, akinek 25ezret ad az ember, akkor minek fizessek az orvosnak a semmiért 100ezret?

Mert azt már sikerült kiderítenem egy másik fórumon, hogy a Jahn Ferencbe a szülésznők tarifája 20-25 ezer Ft. Kivéve állítólag egyet, aki 60ezeret kér, de már nem emlékszem a nevére.

114. viola369 (válaszként erre: 113. - Tina87)
2010. márc. 9. 18:32

Köszi, hát sajnos az nem úgy van, hogy én válogatom meg a dokit, mert ugye ha majd bemegyek a kórházba ha eljön az ideje, bárki lehet ügyeletben. Ez a nagyon rossz, ha nincs pénze az embernek orvost fogadni (vagy legalábbis vannak fontosabb dolgok amire költheti). Én szülésznőt sem szeretnék fogadni, bízom benne, hogy majd épp szerencsém lesz mindkettővel. A csecsemősökről már tényleg mindenkitől rosszat hallok, remélem még talán ezzel kapcsolatban is szerencsém lesz és ritka kivétel aranyos csecsemőssel lesz dolgom. Szép dolog az optimizmus nem :))))


Jaj hát nehéz dolog ez, de tényleg köszi a segítséget, nyilván másnak is segítettél, aki csak olvasgatja ezeket a fórumokat, én is sok mindent már innen tudtam meg.


Szia!

113. Tina87 (válaszként erre: 110. - Viola369)
2010. márc. 9. 13:38

Én az Adyba járok (jártam is)dr. Tolnay Lajos-hoz.

Akit semilyen formában nem ajánlok az a dr Szinte András!!

Én végül csak szülésznőt kértem, Pálinkóné Etának hívják és tündéri aranyos szülésznő.

A szülészet az jól néz ki a kórházban,menjetek majd szülészet mutatóba. a csecsemős osztály hát az is elmegy, ott inkább a csecsemősök modortalanok, némelyik legalább is.

112. viola369 (válaszként erre: 111. - Masnesz)
2010. márc. 7. 18:34

Köszi ez máris segítség. Még van időm eldönteni hogy is csináljam, meg hát van aki a terhessége alatt elfogyaszt több orvost is, de én egy olyan korrekt-fajta vagyok, és szeretnék tisztán látni, és nem összevissza ugrálni. Így is hülye helyzet, mert ahhoz, hogy most pozitív teszteredményem van, a jelenlegi magánorvosom lelkiismeretessége kellett, és noszogatása, hogy elvégeztessek egy vizsgálatot, bár az sem volt olcsó. Rá 1 hétre ismétlem 1 hétre megfogant a babuci, ha a számításaink és bizonyos utaló jelek nem csaltak.


Köszi még egyszer, valószínűleg az Ady-s verzió lesz a nyerő, hogy ne érezzem úgy magam, mint egy pénzautomata.


Fogászatra te hova jársz? Sztk alapon úgy tudom nincs, gondolom itt Erzsébeten magánhoz, ugye?


Az lesz a következő lépés az a sejtésem.


Szió

111. Masnesz (válaszként erre: 110. - Viola369)
2010. márc. 6. 19:15

Szia!

Elég ha az Ady-ba jársz az sztk-ba. Ott is van terhesgondozás. De mehetsz egyből a kórházba is. Nekem ugyan van orvosom, de ő már nem vezet le szülést. Másikat nem is fogadtam. Csak szülésznőt. Vannak nagyon jó orvosok. Meg nagyon jó szülésznők is. A kórház nem egy nagy szám, de maga a szülészet nagyon jól felszerelt. Viszont a mai világban minden kórház elég szakadt (kivéve a magánklinikák).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook