Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Seherezádé - az új török sorozat fórum

Seherezádé - az új török sorozat (beszélgetős fórum)


2011. máj. 6. 09:27

Üdv az újaknak és üdv. a régieknek!

Több oldalnyi hozzászólást kellett végigolvasnom, mire eljuttotam idáig.. :)


Képzeljétek, se szerdán, se tegnap nem láttam a részeket, úgyhogy tiszta ideg voltam. Végül tegnap este gép elé kerültem, megnéztem 3 részt és a negyediknél kiírt valami hülyeséget, h. le kell töltenem, aztán nézhetem.

Ez volt veled is Bredamazon?


Valamelyikőtök írta a liftes jelenetet... Keremmel és hát nem ott szakadt meg a film???

Azt hittem agyvérzést kapok. Úgy mentem aludni, h. nem tudom mi történt a liftben.. :(((

160. 9949bca4eb (válaszként erre: 78. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 6. 09:24
Köszi, de még így sem ismerős. Szerintem sosem láttam még. Talán még a Váratlan utazást sem. :) De meg fogom nézni, megígérem! :)
159. gabilive (válaszként erre: 158. - Marcsi0921)
2011. máj. 5. 21:43

Komolyan pont erre gondoltam én is...isznak,aztán meg simán vezetnek.


Ja,Füszun pedig,ha saját magát kellene eltartania,mint Seherezatnak,megnézném!Egy poharat nem tesz arrébb!

2011. máj. 5. 21:33
Azt észrevettétek, hogy min.2 pohár alkoholt megisznak, mielőtt vezetnek? :)Tiszta Dallas:))) - na jó, ez vicc volt:)
2011. máj. 5. 21:27

Sziasztok,

Szegény öreget mindenki csak átveri meg lenyúlja.Még úgy is, hogy félnek tőle.

Figyeltétek, Füszün hogy lenézte Seh lakását? Nem szipmpi a karakter, de meg kell hagyni, jól játssza a szerepét.

Peride asszonyság meg kezdi az áskálódást.Nekem kerem mamája sokkal szimpatikusabb.

Jó, hogy nem volt 5 perccel hosszabb ma a film... A holnapit ki ne hagyjátok!!!

156. akác56 (válaszként erre: 155. - Gabilive)
2011. máj. 5. 17:45
Köszönöm!
155. gabilive (válaszként erre: 154. - Berni012)
2011. máj. 5. 15:08

Az első oldalon találsz több ilyen linket,ahol meg tudod nézni.

Letöltős oldalt viszont ne tegyetek be,mert tilos,úgyis törlik!

2011. máj. 5. 10:54

Sziasztok!

Én sajnos tegnap nem láttam! Hogy lehet itt a neten visszanézni? Segítetek?

153. Marcsi0921 (válaszként erre: 152. - Gabilive)
2011. máj. 5. 10:00
Mondjuk nem tudom, mit remélt ettől a helyzettől.A tegeződéshez nem kell beszorulni a liftbe:)))Bár lehet, hogy ő többet remélt, talán ez látszott a tekintetén:)
152. gabilive (válaszként erre: 142. - Marcsi0921)
2011. máj. 5. 09:31
Szerintem meg Kerem buherálta meg valahogy a liftet.Ő erőltette,hogy lifttel menjenek le az alagsorba,és nem látszott meglepődöttnek,mikor megállt,inkább somolygott magában.
151. gabilive (válaszként erre: 144. - Marcsi0921)
2011. máj. 5. 09:28

Köszi az infókat!

Szerintem is jó ötlet volt felcserélni a szereposztást.Valahogy nem tudom elképzelni fordítva ezeket a karaktereket.Bár ki tudja,lehet,vannak olyan jó színészek,hogy el tudnák játszani...!De jó ez így,ahogy van,így tökéletes!:)

150. Marcsi0921 (válaszként erre: 148. - Antila)
2011. máj. 5. 09:28
Amit az elején írtam, az lesz:) Írtam, hogy aki nem akarja tudni, ne olvassa:)))
149. Marcsi0921 (válaszként erre: 147. - Antila)
2011. máj. 5. 09:21

Mostmár én sem tudnám elképzelni, hogy fordítva legyen a szereposztás:)

Nagyon jól eltalálták.

Az más kérdés, hogy akkor a való életben lehet, hogy nem is jönnek össze és nem születik meg Ali, a kisfiuk (mármint Onurnak és Sehnek).

148. antila (válaszként erre: 140. - Marcsi0921)
2011. máj. 5. 09:12

Amit írtál, az volt vagy lesz a filmben?

Sajna nem érek haza munkából, mire vetítik a Tv-ben, a gépem otthon bedöglött, a javítás még várat magára, szóval vissza sem tudom nézni a részeket, legalábbis mostanában nem.Tesóm szerint ez a bűntetésem, hogy előre megnéztem az eredeti törököt You-n. De hiába lehet követni az eseményeket, ha nem érted a szöveget magyarul. És Onur olyan szépeket mond, azt hallani kell....:)

147. antila (válaszként erre: 144. - Marcsi0921)
2011. máj. 5. 09:02

Szia Marcsi!

Olyan jókat írsz, köszi az infókat/érdekességeket a színészekről. Hát hála istennek, hogy felcserélték Onur és Kerem szerepét, én bizti nem lelkesednék úgy a filmért, ha Kerem lenne Onur, mert nekem az első pillanattól fogva nem jön be, egyszerűen vmi idegesít benne. Pasiként sem az esetem.

2011. máj. 5. 08:12

Seh:

Bergüzar Gökçe Korel török színésznő, színházi darabokban és filmekben is egyaránt szerepel. Szülei elismert török színészek, Tanju Korel és Hülya Darcan. Testvére Zeynep néhány évig az USA-ban élt.


Bergüzar gyerekkorát a török Ulusu-ban töltötte. A Yıldız College középiskolába járt, majd színészetet tanult a Mimar Sinan főiskolán. Több sorozatban is szerepelt már, leghíresebb karaktere Sehrazat Evliyaoglu (Seherezádé), melynek köszönhetően vált híressé Törökországban. A színészkedésen kívül sokat foglalkozik a jótékonykodással is, az utcán élő gyerekeken segít.


Férje Halit Ergenc, akivel a Seherezádé című sorozatban ismerkedett össze, közös fiúk, Ali 2010-ben született.

2011. máj. 5. 08:11

Bennu:



1977.április.16-án született Ceyda Düvenci Londonban.

1997-ben a Törökországban a 3. helyezést érte szépség versenyen. 2000-ben férjhez ment Kaan Girgin.

De kapcsolatok 2002-ben végen ért.2006-ban szerepelt Seherezádéban.

2011. máj. 5. 08:10

Kerem:


1972. március 25-én Ankarában született Macit Flordun híres török színész fiaként. Már gyerekként is tudta, hogy színész akar lenni. Édesapja ráragasztott a "PITI" becenevet, amelyet manapság is mindenki ismer Törökország szerte.


A Hacettepe Egyetem színművészeti szakán szerzett diplomát, majd friss dimplomásként azonnal elkezdett színházakban, mozifilmekben illetve TV sorozatokban játszani.


2006-tól 2009-ig az 1001 Éjszaka (*Magyarországon Seherezádé) című sorozatban alakítja a főszereplő legjobb barátját, Keremet, aki próbálja megkaparintani a gyönyörű Seherezádé szívét. A válogatáson Tardu nyerte el Onur szerepét, ám röviddel a forgatás kezdete előtt felcserélték Tardu és Halit karaktereit, így főszereplőből mellékszereplővé vált. Ez a malőr nem kis feszültséget szült a két színész között, akik a képernyőn ugyan a legjobb barátok, ám a valóságban ki nem állhatják egymást.

2011. máj. 5. 08:08

Egy kis érdekesség Onur-ról:

1970. április 30-án született Sait Ergenç színész fiaként. A középiskola után 1989-ben beiratkozott az Isztambuli Műszaki Egyetem tengerészeti mérnöki karára, amelyet egy év után ott is hagyott, hogy operát tanulhasson a Mimar Sinan Egyetemen. Mindeközben különböző munkákat vállalt, többek között háttértáncos és vokalista is volt.


1996-ban a Dormen Színház tagjaként megkapta első főszerepét A király és én című musicalben. A televíziózásban is megvetette lábát a Kara Melek ( Kara angyal) című sorozattal. Mindeközben folyamatosan játszott színházban is. Pár év múlva New Yorkba ment, ahol a Zak kalandjai című musicalben kapott szerepet. 2006 elején kezdték forgatni a nagy sikerű 1001 Éjszaka (* Magyarországon Seherezádé címen futó) szappanoperát, amelyben Halit Onur Aksal megszemélyesítője. Eredetileg rá osztották Kerem Inciauglu szerepét, de a forgatás előtt néhány nappal a vezetőség felcserélte Tardu Flordun és Halit Ergenç karaktereit, ami nem kis feszültséget okozott a színészek között. A sorozat azonban olyan sikert aratott, hogy a tervezett egy évad helyett 2006-2009 végéig sugározták a török televíziók.


2008-ban feleségül vette gyönyörű kedvesét, Gizem Soysaldıt, akitől másfél évvel később el is vált. 2009-ben feleségül vette Bergüzar Korelt (sorozatbeli kedvesét, aki mellesleg előző esküvői tanuja is volt). Nem sokkal később megszületett kisfiuk, Ali.

142. Marcsi0921 (válaszként erre: 133. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 5. 08:00

Szerintem a "sors" -Allah:)- keze volt. Nem hiszem el, hogy Seh nem veszi észre, hogy Kerem szinte felfalja a szemeivel. Az is érdekes, hogy a megbeszéléseken Onur és Kerem egymás tekintetét, mozdulatait csekkolja Seh-hel kapcsolatban:)))


Ali Kemalt és Ganit nagyon nem szeretem.Mindkettőt sunyinak tartom, bár Füszün is megéri a pénzét.Az öreget és a mamát nagyon bírom.

141. Marcsi0921 (válaszként erre: 132. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 5. 07:56
Kerem szerintem mindenkit pótléknak használ most és a jövőben is.Legalább annyira szerelmes Seh-be, mint Onur. És sosem fogja feladni.Látszik a tekintetéből, a gesztusaiból, hogy egyszerűen megőrül érte.Ée persze mindkét fiú féltékeny, nem is kicsit:)-de azért sztem elég jól kezelik még most ezt a szitut.
140. Marcsi0921 (válaszként erre: 131. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 5. 07:54

Aki nem akarja tudni, ne olvassa!!! :)

Szóval: Onur anyja elkezdi utálni Seh-et, és az összehívott leukémiás alapítványi megbeszélésen tesz vmi olyan megjegyzést, hogy Seh elszalad.Másnap egy férfi visszaviszi Seh céges kocsiját egy levél kiséretében Onurnak.A levélben van a felmondás..., Onur pedig nem éri el Seh-et, mert elutaznak pár napra Miribánnal és Kaannal, a telefont pedig kikapcsolja.

Ez a rész is nagyon jó, mint sztem az összes.

Sok szálon fut, és nem lehet abbahagyni a nézését még így sem, hogy törökül van.

Egyébként a magyar szinkronnal nézve -mert persze ki nem hagynám- egy-két dolog értelmet nyer, de nagyjából követhető a youtubon nézett rész is. Pl. amikor megjelent Bennu testvére és elmentek vacsorázni, ott a tegnapi résszel nyert tartalmat nekem az a pár perc.

Még valami: az egyik tegnapi rész felvillant nekem, szerintetek nem ment pár éve már itthon ez a sorozat? 2-3 epizód történései teljesen ismerősek voltak...

2011. máj. 4. 21:26
Egyre unszimpibb nekem Kerem! Kezd idegesíteni. :))))
138. gabilive (válaszként erre: 137. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 4. 18:50
Azt még láttam.Seherezat nem tudta a szemébe mondani:)El is mosolyogta magát...aranyos volt:)
137. ab4b6bc17d (válaszként erre: 136. - Gabilive)
2011. máj. 4. 18:33

Hát, a sógorok egyre közelebb kerülnek a lebukáshoz.


Kemar folyamatosan Seh korábbi életéről kérdez Bennutól. S szerintem tényleg nem esett még le neki, hogy a nő bele van zúgva.


Onur meg megkérdezi Seherezattól, hogy szereti-e, ill. ő mondja neki, hogy ő szereti, ill. hogy hisz abban, hogy nincs viszonzatlan szerelem :) hiába, nekünk nőknek ez sokat jelent :) Kéri, hogy mondja a szemébe, hogy nem szereti, s Seh hallgat. Úgy hogy ez reményt ad neki. Nagyon tetszett a féltékenysége! :)))

136. gabilive (válaszként erre: 134. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 4. 18:29

Vagy csak nem akarja észrevenni.


A végét nem láttam,volt valami érdekes?

135. ab4b6bc17d (válaszként erre: 129. - Gabilive)
2011. máj. 4. 18:17
Tök igaz :)
134. ab4b6bc17d (válaszként erre: 128. - Gabilive)
2011. máj. 4. 18:16
Nem akarom bántani, de olyan vaksi! Bennu is nagyon szép és rajong érte csak nem veszi észre :(
133. ab4b6bc17d (válaszként erre: 132. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 4. 18:09

Szerintetek Kemar állította meg a liftet? Vagy a sors játszott a kezére? Jó jelenet volt, amikor átnyúlt Seh-en, hogy beindítsa a felvonót és közben alig bírta ki, hogy meg ne csókolja. Az tetszett. Mondjuk azt hittem, hogy rá is veti magát. Ez a film tényleg mindig hoz valami meglepetést.


Na, a két hülye sógoron meg csak röhögni lehet, azt hiszik be lehet csapni a nagyapát? :) szinte biztos volt, hogy összetörik a kocsi, miután megveszi. Azért nem semmi, ahogy félnek az öregtől.

2011. máj. 4. 18:06

Hú, micsoda versengés folyik most a két főnök között! :))))))))))))))))))))))

Sajnos Kemar még csak pótléknak használja most Bennut :( folyamatosan róla beszél, jaj de ciki!


Ó, de szépet mondott közben Onur: "A viszonzatlan szerelem egyszer viszonzásra talál" - lehet, hogy tényleg így van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook