Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt mit tegyek lábdagadás ellen? fórum

Terhesség alatt mit tegyek lábdagadás ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 7. 22:01

Egyébként anyunak terhesség alatt sokat segített a sok zöldség nyersen és a szinte teljes sómegvonás. Sótlanul kellett rá főznünk van egy 8 éves öcsém, ő még korházba is került miatta. Nagyon durván vizes volt. :( Ja és előszőr még vízhajtózták is aztán egy másik korházban másik városban szoltak hogy ezt már több mint 15 éve tilos kismamáknál...


Ja a vérnyomásom inkább alacsony mint magas. 100/60 az általában.

2011. júl. 7. 21:57

Sziasztok!

Én most vagyok a 25. hétben. Nekem is elkezdett dagadni a bokám, de nem fáj és nem is vizes. Tudom milyen a víz mert a mamámnak és néha anyunak is rendszeresen vizesedik a lába. Az benyomható tehát ha finoman benyomod ott marad a luk. Na nekem nem. Azt mondják a meleg miatt normális de engem is elkezdett aggasztani mert ahogy telnek a napok és jön a meleg egyre rosszabb. Ha hűvös van akkor leapad.

Ez mitől lehet? Normális?

2011. máj. 5. 16:20

Utána néztem.Natrium Chloratikum-ez is jó.

Rákérdeztem a patikában,és ezt ajánlották inkább a Nartium sulfurikum helyett.Megrendeltem,holnap megkapom.

2011. ápr. 28. 11:27
Sziasztok! Amikor a lányommal voltam pocakos, a lábam olyan volt mint az elefántnak, bármit is csináltam, nem használt semmi. Utána mikor a fiamat vártam, olvastam egy homeopátiás terméket, amit terhesség alatt is nyugodtan lehet szedni, a gyógyszertárakban nem említik a terméket, mert nem is foglalkoznak vele. Mikor megrendeltem a gyógyszertárban, csak néztek, hogy ilyen termék egyáltalán van? És láss csodát megtalálta a gépben, bár kb 10 percébe belekerült, de megérte, mert a szer csoda, és olyan lett a lábam, mint a terhesség előtt. :-) Hozzá teszem, azóta ismét babát várok és már a vizesedés első jeleinél elkezdtem szedni, mert két kicsi mellett van dolga az embernek. :-) Úgyhogy nyugodtam tudom ajánlani a neve: Natrium sulfuricum tabletta. Naponta 3X1 az adagolása, de én napi 1 szemmel is beérem. Az első három napban szedtem 2-esséve, de mióta a felesleg víz lement, így most már az 1 szem is elég a szintet tartani. Jobbulást minden ilyen problémában szenvedőnek!
2011. ápr. 28. 09:39
Sziasztok!Én a 38.hétben vagyok nekem is akkora a bokám mint egy elefánté sajna.Az én tanácsom a petrezselyemböl készült tea,ezt a védönöm javasolta és amióta 2szer 3decit megiszom,nem robban estére szét a bokám.Viszont a dagadás nem megy le,ez csak a fájdalmat enyhiti.Szerintem is csak szülés után oldódik meg a probléma.Ja,és a kigyó ubi is jó ,sokat kell enni belöle az legalább finom is.
2011. ápr. 26. 22:25
Beszéltem az orvossal,igazából semmi sem segít.Hormonális alapja van,hogy megtartom a vizet,erz el kell viselni.Vettem kompressziós harisnyát,a menyasszonyi ruha alatt jó lesz,ha más nincs.
2011. ápr. 26. 21:53
Nekem a fehérjedús, szénhidrátszegény étrendet javasolta a dokim. Azt mondta ne egyek kenyeret, hanem egyek reggelire felvágottat zsírszegény tejtermékkel. Háát, a víz sem fogyott rólam, csak a babócám. Lábamat tornáztattam, sétáltam, csináltam talpmasszázst is vesére, pócoltam a lábamat, ittam hársfa teát, annak is van vízhajtó hatása. Végül a 37. héten szültem, 180 volt a vérnyomásom, amikor bementünk a kórházba (fehérje nem volt a vizeletemben) 10 nap múlva -12 kg volt az eredmény (+17 kg-t híztam).
24. dobok
2011. ápr. 26. 10:56
Az első lányommal félidőtől vizesedtem, a meleg miatt, de brutális módon, a cipőimet szeptemberben nem tudtam felvenni, térdig össze voltam dagadva!!! Pisilni alig tudtam, de volt olyan, hogy 1 hónap (a legmelegebb) alatt 6 kilót (!!!!!) híztam, noha teljesen normálisan táplálkoztam! Amit javasolnak: fekvés, felpolcolás, fehérje dús, de sószegény étrend. Nekem semmit nem használt. Vízfogyasztást nem szabad vissza venni, nagy jelentőséggel nem bír. Szülés után kezdett leürülni, de kellett 2 hónap, amíg "normalizálódott" valamennyire. 3 hónapig tudtam szoptatni, utána a háziorvos még adott vízhajtót, szóval olyan könnyen nem ment le, a bokámat csak a vízhajtózás után láttam eredeti formájában. :-( Most 38 hetes vagyok, amióta melegszik az idő, ismét vizesedem, de csak a bokám környéke, ami pihenésre szinte teljesen felszívódik és, ha hűvös van, alig van ilyen panaszom. Sajna ez a nyári terhesség átka, én a mostanit tudatosan vállaltam tavaszi babának, hogy elkerüljem a vizesedést. Együtt érzek veled, csak kitartást tudok kívánni!
23. dera999 (válaszként erre: 22. - Demeeri)
2011. ápr. 26. 07:03

Kedves demeeri! Próbáld ki a mellékhatásmentes homeopátiás gyógyszereket. A lábdagadásra Apis C,CH 15 javaslok napi kétszer 5 golyót, és másnaponta Natrium sulfuricum C,CH 15-öst. Mindig 5-5 golyót kell elszopogatni. 1-2 hétig folytasd a kúrát, ezt követően konzultálj homeopata orvossal. dr.Sebő Zsuzsanna

Ja és kerüld a kúra alatt a mentolos termékek használatát.

22. demeeri (válaszként erre: 21. - Remike98)
2011. ápr. 23. 06:58
Sajnálom,hogy ilyen nehéz neked.Nagyon remélem,én nem erre a sorsra jutok.Éjszakára befásliztam a bokám.Jobb lett,csak azon a helyen maradt dagadt,ahol nem volt fásli.Azt hiszem szorító zoknit is fogok venni,hátha az jobban tartja.Még az is meglehet,hogy a menyasszonyi ruha alatt is be lesz kötve.
2011. ápr. 22. 13:31
Átérzem a helyzetet. Most vagyok 37 hetes terhes, és már a 25 héttől szenvedek. Én már mindent kipróbáltam, semmi sem használt. Iszonyú fájdalmak gyötörnek, a lábam combközépig mintha satuba lenne fogva és közbe égetve. Nincs cipő ami rámjönne. Reggelre kicsit jobb, de nem megy le teljesen. Egy óra múlva megint tiszta víz. Reggel még nem ér össze a combom és a térdem, délutánra már összeér. A kórházban is a csodámra járnak, ugyanis se fehérjevizelés, se magas vérnyomás nem kíséri tünetként kínjaimat. Idáig farfekvéses volt, tegnap majdnem megcsászároztak emiatt, de a műtét előtt tíz percel befordult a baba. Elvéleg a jövő héten beindítják a szülést, hogy megszabaduljak a fájdalmaimtól. Nem tudtam emiatt élvezni a terhességem egy percig sem. Ez a harmadik gyerekem, fiú. Az első is fiú volt, nála hasonló volt a helyzet, de nem ennyire brutálisan. A lányommal kutya bajom nem volt.
20. demeeri (válaszként erre: 18. - Kismorzsa)
2011. ápr. 22. 12:29
A lábtornát én is végzem folyamatosan,minden nap többször is.Épp ezért félek az esküvőm mi lesz,ha egész nap állni,meg ülni kell majd.Sőt hajnalig.Ezért kéne addig,vagy legalább arra a napra valamivel csökkenteni.
19. Mari20
2011. ápr. 22. 12:05

most hallottam , hogy a krumpli vizhajtó...

ezért is egészséges, esetleg próbáld ki


mértékkel...

2011. ápr. 22. 11:59

Nekünk kismamatornán az inténzív lábfejtornát javasolták. Feküdj le és a labáfejedet folyamatosan tornáztasd.

Pl. egy 5 percig spicc-pipa mozdulatokkal "integess". Ezt lehet párosan, aztán jobb-ballábat külön.

Lábfejkörzés mindkét irányba szintén jó.

Integess jobbra-balra a lábfejeddel.

Feszítsd vissza pipába a lábad és húzd fel a térded, majd ismét nyújtsd ki a lábad.


Szerencsére én nem vizesedek (30hetes vagyok), bár korábbi sportolói múltam végett még most is könnyedén mozgolódok - persze csak kiméletesen (úszás, auqanatal, kismamatorna, Réka torna)

Nálam vizesedésnek nyoma sincs, pedig napi minimum 8 órát ülök a munkahelyemen.

Talán a sport is segít, de ártani biztos nem árt. Szóval a lábtornát szerintem próbáld ki, hátha...

17. rohiani (válaszként erre: 1. - Demeeri)
2011. ápr. 22. 10:53
Én csak a terhesség utolsó hónapjában voltam vizes, akkor zeller zöldet aprítottam fel picire és belekevertem natúr joghurtba vagy kefirbe, napi 2x3x ettem ilyet, nekem bevált.
16. homern
2011. ápr. 22. 10:43

Tudom sajnos milyen érzés,azt hittem megőrülök tőle amikor még dolgoztam.Olyan volt,mintha szét akarna a lábfejemen robbanni a bőr :S

Utána veszélyeztetettség miatt feküdnöm kellett,akkor jött a sómegvonás is(tésztát,zsemlét,semmit sem ehettem,mert mindenben van :S).Kb 1 hét fekvés után eltűnt a dagadás és csak a legvégén jött vissza.

Nekem azt mondták a csalántea azért nem jó,mert nem a szövetek közül hajtja a vizet,neked meg most ugye ott van.Sajnos erről is van 1000 féle álláspont.

Még dolgozol?Nem tudsz feküdni kicsit többet?

15. demeeri (válaszként erre: 14. - Homern)
2011. ápr. 22. 09:31

Oké.Magzatvíz normális,az nem sok.

Csalánteát ajánlott a növér,mikor mondtam,mi a gond.

Igazán nem tudom,mit tegyek.Semmi sem segít.Már reggel dagadt lábbal kelek fel,utána még rosszabb.Most is viszket,érzem,hogy egyre dagad.

14. homern (válaszként erre: 10. - Demeeri)
2011. ápr. 22. 09:28

Csalánteát azok szoktak inni,akiknek sok a magzatvizük.

A vízhajtókkal nagyon vigázz,ilyenkor nem épp arra hatnak amire kellene :(

13. demeeri (válaszként erre: 12. - 6b08b99072)
2011. ápr. 22. 09:28

A patikában csak ezt a krémet tudták adni,amit használok is.Sétát is ajánlanak,mert a mozgás még mindig jobb,mint az ülés.Eleinte,mintha jobb lett volna,de már egyre rosszabb.

Nem sózok,nagyon keveset.Sokat felszedtem,de ez is biztos a vízmegtartás miatt van.Szinte alig járok pisilni.

2011. ápr. 22. 09:20

Séta?

Dehisz a terheléstől csak még inkább dagad...


Mikor lesz az esküvő?

Mindenképpen beszélj szakemberrel, vagy a gyógyszertárban erősködj, hogy hatásosat adjanak, mert így nem lehet végigvinni egy terhességet, mikor még jóformán félidős vagy..

11. Kittidora (válaszként erre: 10. - Demeeri)
2011. ápr. 22. 09:19
Szia,pockolás,illetve sószegény dieta,de az nagyon.Ilyenkor nem szoktak viszhajtót adni?
2011. ápr. 22. 09:11
Már a 15.ik héttől z van.Most 23 hetes vagyok.Egyre rosszabb.Felpolcolás nem sokat segít.Ha lerakom,máris visszadagad.Séte sem segít.Csalántea sem.Kenem terhességi lábdagadás elleni krémmel,de ez sem segít.Valami gyors és hatásos szer kellene,mert nem szeretném,ha emiatt nem tudnám élvezni életem legszebb napját,az esküvőmet.
2011. ápr. 22. 09:08

Hogy nézem, 22 hetes 3 napos


Ez még nagyon félidő...

Ha már most nagyon dagadsz, akkor kérd ki a védőnő vagy az orvos véleményét, mégiscsak ők a szakemberek, akik a végigkísérik a terhességed.

2011. ápr. 22. 09:04
Szia!Sajna nem sokat tehetsz,csak fel tudod pocolni.Nekem mondjuk nem sokat használt.Nekem + mellé még éget is alig tudtam menni azt hitték trombózisom van,csomó vizsgálaton voltam de szerencsére csak vizes volt.Szülés után 2héttel múlt el.Hány hetes terhes vagy?
7. homern (válaszként erre: 4. - Veraesbalu)
2011. ápr. 22. 09:03
Tényleg,ez is megoldás.Én a vérnyomásom miatt teljes sómegvonáson voltam,csak a vége felé dagadt picit a lábam,de a cipőim még rámjöttek.
2011. ápr. 22. 09:02
Igen, fel lehet polcolni, meg pihenni, meg kerülni a sót, de ha a vége felé jársz igazán nem fog semmi segíteni, a szülés után 1-2 nap és elmúlik!
2011. ápr. 22. 09:02

Lefeküdni és felpolcolni.

Víthajtót nem lehet alkalmazni,mert a magzatvízre is hat,így nem nagyon tudott mást ajánlani a doki anno.

2011. ápr. 22. 09:02

Szia

Valószínűleg vizesedsz.

Nálam is ez volt.

Mielőtt sózod és nagyon fűszerezed az ételt, vegyél ki magadnak egy adagot.

Kerüld a sót és a fűszereket.

Ezt a védőnőnk javasolta és nálam ez sokat jelentett (6 kg víz és végre az edzőcipőm is rám jött)

Veszíteni valód nincs. Próbáld meg, ha nem ez van nálad és a fentiek nem segítenek, kérd ki a védőnő tanácsát.

2011. ápr. 22. 09:00
pihenés, lábfelpolcolás
2011. ápr. 22. 09:00

Feküdj le, és emeld magasra a lábad párnákkal - nekem ezt javasolta anno a doki.

Sokat kell vele pihenni.

Hány hetes vagy?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook