Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kizárólagos szülői felügyeleti jogot gyakorló anya vagyok fórum

Kizárólagos szülői felügyeleti jogot gyakorló anya vagyok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. jan. 7. 14:49

Sziasztok,


Nagyjából mennyi ideig tart az eljárás, amiben a kizárólagos felügyeleti jogot kérem?

Apa ismeretlen helyen tartózkodik.


Előre is köszi a választ

104. Bözsi néni (válaszként erre: 102. - Nirvi)
2019. nov. 29. 20:45

Azért kizárólagos szülő. A jogszabályi korlátozás pedig az a bírósági határozat, amelyben amelyben az egyik szülőt jelölik ki a teljes gyerekfelügyeletre.


Miért kérdezed?

103. Bözsi néni (válaszként erre: 102. - Nirvi)
2019. nov. 29. 20:41
Igen. Ha akizárólagos szülő nem akarja, akkor a másik szülő nem is láthatja a gyereket. El se viheti.
102. Nirvi
2019. nov. 29. 15:44
Sziasztok! Olvasgattam a forumon, de pontosan ezzel kapcsolatban nem talaltam semmit. Szerintetek a kizarolagos szulo beleszolhat abba, hogyha a masik szulo az uj parjaval egyutt viszi el a gyereket es egyutt toltik a szabadidot, akar unnepeket? Letezik erre barmilyen jogszabaly, korlatozas?
101. stekszike (válaszként erre: 6. - Akymo)
2011. dec. 5. 13:06
szia! Most állok egy bírósági perpatvar előtt,érdekelne,hogyan működik ez a kizárólagos gyerek felügyelet.mi alapján lehet kérni?
100. 0911c83a5a (válaszként erre: 99. - F7a22e1553)
2011. ápr. 15. 08:13

No akkor nosza neki , gyerekekert !

PS: az elet nem megy ismetlesben !

Ne add fell !aranyos kis gyerköceid vannak -naluk kezdödik es vegzödik az elet ertelme .

99. f7a22e1553 (válaszként erre: 97. - 0911c83a5a)
2011. ápr. 15. 08:00
Igen szerintem is a gyerekeket kell a fókuszba állítani. De ha jó tudom Magyarországon is van közös gyermekfelügyeleti jog, nem kell ahhoz külföldre költözni.
98. 0911c83a5a (válaszként erre: 93. - 54840f0fce)
2011. ápr. 14. 17:35

Irany Strassburg ! van ki ut nefeldjed el m.o.az eu- ban van !

Hamar csak a boszu vezereli akkor mar indikalhat arra hogy a szemely konkr . gyerekeid anya afetben cselekedik igy aztan nem nehez megkervenyelni hogy valoban menyire ok. hogy ö egyaltalan gyrekeim gondjat viselje .

97. 0911c83a5a (válaszként erre: 95. - F7a22e1553)
2011. ápr. 14. 17:29

Szia , köszi hozaszolasod- bocs en nem vagyok magyar ugy hogy a helyesirasom ...no elnezest erte!

Itt ez nem csak a kölcsönös meg egyezes de a törveny is erre gyarapszik hogy a gyreket mind a ket szulö nevelje . Gyerekenek joggilag jogga van mindkettöhöz!

Pl. minden masodik het -itt ez mar egy regi praktika es egesz pici kortol praktizaljak . Fiamnak szet ment a kapcsolata mielött Lexi megszulettett.

Igy aztan a sok huza - fona a anyagi kerdesekröl is megoldodik - tehat mindent felibe.

Gyerek nem tehet arrol hogy a szuleinek a kapcsolata csödöt mondot .

Lehet ilyesfele kerdeseket igazan galantul kezelni csak a ket parton mulik es termeszetesen nem hadat uzenni egymasnak vagy ne tan boszut hanem a gyereknek a joletet fokuszba venni .

96. 54840f0fce (válaszként erre: 95. - F7a22e1553)
2011. ápr. 14. 17:25
Létezik ilyen! Gyakorlatilag jóban vannak a Szülők... Véletlenül változna a helyzet a felek közt, maga a határozat védené az Apát-nem véletlenül a férfit!
95. f7a22e1553 (válaszként erre: 92. - 0911c83a5a)
2011. ápr. 14. 17:17

Szia! Én értem amit mondasz, hiszen én is az életet, az emberi lelkiismeretet és a szeretetet, ami a szívbe van írva, ezeket tartom felsőbbrendűnek a külső törvények, ill. jogszabályokkal szemben. Viszont ha már a jognál tartunk, hallottam olyat, hogy van olyan is hogy a gyerekfelügyeleti jog közös , azaz egyenlő arányban oszlik meg a szülők között. Erről nem tudok túl sokat, de jól hangzik, mert akkor sem az kirakott apák, sem az elhagyott anyák jogilag nem szenvednek csorbát. Erről mit tudsz/tudtok?

Én annyit, ha jó kapcsolat van a két szülő között és meg tudnak egyezni, akkor vihetik, hozhatják...stb.

2011. ápr. 14. 16:43
Egyik oldalról elavult maga a törvény, viszont ha meg nem lenne, garantáltan nem láthatnám egyáltalán.
2011. ápr. 14. 16:42
Sajnos nem lehet vele beszélni, az egyetlen kizárólagos cél a bosszú mindhalálig.
92. 0911c83a5a (válaszként erre: 87. - 54840f0fce)
2011. ápr. 14. 16:39

Jaj ne add fell ! nem könnyu de megy, hivatkozal arra hogy mindehol ma a EU ban arra igyekszenek hogy a szulök EGYFORMAN neveljek a gyerekeket !

Ez nem egy monopol csak a mamak reszire ! apaknak ugyanugy van jogga !

PS: nem lehet normalisan beszelni a anyukal ?

fiamnak itt mar egesz kicsi koratol minden masodik heten nala a gyerek .

91. dokianya (válaszként erre: 90. - 54840f0fce)
2011. ápr. 14. 15:19
Szia Dulika! Na, az ünnepnapok miatti kavarodás miatt szoktunk mi is összevitatkozni néha az exemmel. Egyszerűen még mindig nem tudom, hogy ha van rendkívüli láthatás, akkor hogy van a rendes...és belegabalyodunk mi is. Ezért szoktam berohanni év elején a gyámügyre a naptárral, ahová előre be vannak írva az apás hétvégék és egyeztetünk a gyámügyissel. Ez olyan bonyolult. Mondjuk én mindig elengedem a gyereket, ha az apja vinni akarja, de azért bebiztosítom magamat, a viták alkalmára. Sajnálom, hogy nem ilyen "hülye" nőt sikerült feleségül venned, mint amilyen én vagyok. Akkor nem lenne gond a láthatással. :D:D:D
90. 54840f0fce (válaszként erre: 89. - F7a22e1553)
2011. ápr. 14. 14:13

:)))-nem vagyok hallássérült, csak gond volt a fülemmel, de már oké minden:)


Sok "Apuka" nem viszi a gyermekét, én pedig nem vihetem és nem lehetek az édesapja.

89. f7a22e1553 (válaszként erre: 87. - 54840f0fce)
2011. ápr. 14. 14:08

Na én látod szeretném, ha az apuka önmagától jelentkezne és megkérdezné, hogy elviheti e húsvétkor. Minden páros napos ünnep másnapján elviheti, így van lefektetve, én most e hét szombatján átadáskor megkérdezem (ha lesz rá módom, mert többnyire sarkon fordul, ha szólok hozzá), hogy jó-e neki a jövőhét szombat, mert szombatonta visz el, hogy ne húsvéthétvőn vigye, ha már hozzászoktunk a szombathoz, igazából nekem mindegy, csak vinné gyakrabban és ne nekem kelljen imádkozni, hogy mikor lesz végre kíváncsi a gyerekére.

Láttam a képeket, szép a kisfiad, te is jól nézel ki, olvasom, hogy hallássérült vagy, sajnálom.

2011. ápr. 14. 13:57

Ok, boldogulok, bár nem könnyű, de sohasem felejtem el, hogy itt lakik egy utcával arrébb, hogy mennyire akart gyereket, hogy ígért fűt fát, hogy terhesen simogatta a pocakomat, és miután meg meglett a baba 5 és fél hónap után elsunnyogott szó nélkül.És amikor leveleket írtam, hogy miért ment el, csak annyit írt, hogy értsem meg, hogy vége, de semmi indok. Elmenetelét követően egy hónappal, amikor egyik reggel a háza közelében egy padon ültem a babakocsival, mert kíváncsi voltam, hogy odajön-e az arcunkba tud e nézni, mit ad isten a kolléganőjével jött ki a házából. Odajött, megsimogatta a kicsi arcát és kézen fogta új barátnőjét és továbbsétált, együtt mentek munkába.És én csak írtam és írtam, hogy jöjjön vissza, mire jött egy levél, hogy én már zaklatom őt, erre bepöccentem írtam egy nem túl kedves hangú levelet neki, amit nem tett zsebre, de azt meg a bíróságon a bírónőnek bemutatta, hogy lejárasson.

A barátnőjével már egy éve együtt van, de nem költöztek össze, nem vette el és nem csinált neki gyereket, nem mintha közöm lenne hozzá, de a nője sem fiatal, nincs még gyereke.

Szerintem őt is csak szívatja, mint engem, szerencsétlent.Engem hintáztatott a sok pénzével, aztán meg a nagynénje írja meg levélben hogy az anyja pénzelte, nekem úgy állította be hogy az apja utáni örökség.

Még mindig friss a dolog, főleg, hogy most kaptam a levelet a nagynénjétől. Na de bocs, hogy ilyesmit is leírok, titkon azon reménykedek, hátha rátalál erre a fórumra és olvassa. és látja, hogy mennyire bánt még mindig, hogy cserben hagyott, nem ezt és nem így érdemeltem meg, amikor mindig türelmes voltam vele és mindig szépen beszéltem vele.

2011. ápr. 14. 13:44

Húsvétkor pont nálam lehetett volna Levente, de mivel a hétfő mindenképpen jár, ezért nem jöhet hozzám szombat-vasárnap...

Megkérdeztem telefonon és közölték velem, hogy törvényileg így helyes, "sérülnének a nevelőszülő jogai"

A gyermekünké és az enyém nem sérül?


Levente nagyon szomorú lesz:(

86. dokianya (válaszként erre: 85. - F7a22e1553)
2011. ápr. 14. 13:38
Hidd el, idővel kiforrja magát a dolog. Vagy nem is fog menni, ha hajlamos erre, vagy összekapja magát és ahogy növekszik a kicsi, többet lesz vele. Elvenni meg nem olyan könnyen veszik el a gyereket az anyától. Ahhoz már nagyon csúnya dolgokat kell tenned. Szóval emiatt meg abszolút ne aggódj! Találhatsz Te még olyan pasit az életben,aki mindezért kárpótol. Én is megtaláltam már 10 éve és tényleg sajátjaként szereti a lányomat és ez kölcsönös. Tehát ha nehéz is, de próbálj nagyívben tojni a viselkedésére, legyél Te a felnőtt és mutasd meg,hogy igen is jó anya vagy és boldogulsz nélküle is. Még ha nehéz is!
85. f7a22e1553 (válaszként erre: 84. - Dokianya)
2011. ápr. 14. 13:32

Ok, köszi! Nekem nemcsak az fáj, hogy az új nőjével jön el a piciért, hanem, hogy csak két hetente jön el érte, holott én nem tiltottam meg, sőt örülnék neki, ha valóban érzékelhetném azt, hogy ő is szülő, ( ill. a gyermekünknek lenne jó elsősorban de nekem is jól esne.) Ugyan a bírósági papíron ez áll, de az bánt, hogy én korábban hiába ajánlottam, hogy viheti akár gyakrabban is, semmi reakció.:-(

Szóval mivel semmit nem beszél nekem, így nem tudom mi a valós szándéka, félek is, hogy el akarja venni tőlem, meg attól is félek, hogy az égvilágon semmi több őszinte érdeklődést nem tanúsít azon kívül, ami a bírósági papíron le van fektetve.

Minden hájjal megkent ember, a peren volt szerencsém az igazi oldalával megismerkedni, kár hogy kapcsolatunk alatt végig félrevezetett, csak bólogatott minden kezdeményezésemre, nem mondott semmire nemet, aztán meg most a nagynénje írja nekem, hogy sok minden nem tetszett neki, de akkor miért nem mondta? Miért nem nyitotta ki a száját és miért hagyott engem egy kisbabával az oldalamon teljesen egyedül???!!!

Egy másik fórumon egyik hozzászóló ezt írta az ilyen apukákról:

"közösen vállalt babával várandósan, vagy a pici babával nőt magára hagyni az mocsokság, szimplán jellembéli rendellenesség, mert persze, van olyan, hogy már nem működik, de tisztességes pasi ilyen helyzetben nem hagy magára nőt. És a legtöbb esetben, ha ilyen időszakban megy el a pasi, nem másik szerelem van a dolog mögött (az inkább csak ürügy, még ha nem is tudatosan), hanem a felelősségtől, az új helyzettől, annak visszafordíthatatlan véglegességétől való félelem. . . Egyszerűen gyenge emberek. "

84. dokianya (válaszként erre: 83. - F7a22e1553)
2011. ápr. 13. 14:03
Erre csak annyit mondok, hogy azon ne rágódj, hogy ki ül még a kocsiban vagy ki vár rá az utcán. Ebbe marhaság belekötni, még ha fáj is. Abba,hogy láthatás alatt hová viszi a gyerkőcöt és mit csinálnak szintén nem szólhatunk bele, ha a gyerek biztonságban van. Valahogy el kéne fogadnod, hogy az övé is a gyerek. Fektessetek le mindent papíron, hogy legyen mire hivatkoznotok probléma esetén, de próbáljatok elrugaszkodni Tőle. Nekem és az exemnek sikerült, a férjemnek és az övének nem. Sokkal jobban számíthatsz rá is a bajban, ha nem bünteted és magadnak is nyugisabb napokat szerzel. Persze ehhez idő kell, hogy ne fájjon, de tényleg jobb lesz így mindhármatoknak. Én kéthetente annak a nőnek adom át a gyereket néha, aki miatt terhesen elhagytak. Szerinted kire néz fel a gyerekem? Rám és mondja is: Anya Te nagyon erős vagy! Szerintem ez mindent elmond és mindenért kárpótol. Szóval, Te is légy erős, mosolyogj és kapd össze magad. Az fog neki fájni, hogy jól érzed magad és boldogulsz nélküle. Ez kétoldali tapasztalat a férjem és saját részemről is. Csak ezzel okozz neki fájdalmat, de ne mással, ne a gyerekkel.
2011. ápr. 13. 13:42

Sziasztok! Ma reggelre fosásos hányásos vírust szedtem össze egy és fél oldalt tudtam elolvasni.Köszi a válaszokat! Én minden tőlem telhetőt megtettem, hogy bevonjam a pici nevelésébe, azaz a szülői közreműködéshez teljesen pozitívan állok hozzá. Többször mondtam neki, hogy bármikor elviheti, a mellettem levő utcában lakik, 6 órás a munkája van, nem ő főzz takarít magára, hanem az anyja bejár hozzá, a munkahelyén tud 2 szer enni, magyarán rengeteg ideje van. Én nagyon boldog voltam amikor az orrcseppet hozott és néhány banánt, narancsot. Ja, persze nem nekem adta oda, hanem a földszinten egyik szomszédomnak, hogy hozza fel.Már kezdtem azt hinni hogy be lehet vonni a Gidi életébe. ( kislányom )

Sajnos azonban még annyit sem hajlandó megtenni, hogy átadáskor ne hozza el újdonsült barátnőjét az arcomba vigyorogni, akivel 1 éve jár, pedig kértem tőle, hogy legalább látótávolságon kívül várakozzon. És ne az én házam kapujába, amikor engem köt a törvény és ezt kihasználja, hogy lecsekkolja milyen volt a pasija volt nője.

Na de ezt is valahogy átélem, csak azt nem érem, hogy hogy írhatja azt a nagynénje, hogy neki a lánya a mindene és én tudhatom csak, hogy miért nem jön.

Szerintem csakis és kizárólag azért mert sunnyog, szégyelli magát, mert tervezett babával lelépett, cserben hagyva engem.Mert az egy dolog, hogy nője van, de az égvilágon semmit ismétlem semmit nem várhatok el tőle, még annyit se, hogy felvegye a telefonját. Én ha szeretném a lányomat és nem én nevelném, nem a büszkeségem lenne az első és nem érdekelne ha meg is aláz.

Mondjuk annyira aljas hogy még ő mondja, hogy nem vagyok jó anya.

Nos én nem köpködnék rá, csak őt nem értem és mivel minden kommunikációtól elzárkózik, azzal az indokkal, hogy az első átadáson ordibáltam vele, hogy miért hozza magávala nőjét, így azt mondja, szüksége van tanúra. ( reméli, hogy máskor is ordítok vele. Mondjuk nem én vagyok kettőnk közül, akinek dühkitörései vannak, ő ordibált végig kapcsolatunk alatt az anyjával úgy, hogy tökre megijedtem.

Mellesleg egy alamuszi nyuszi, félős emberről van szó, aki most hatalmasat ugrott.

De jobb is így, csak a lányunkat sajnálom. Én még abba is belemennék, hogy közös legyen a felügyeleti jog, ha ő ennek örülne. Szóval én teljesen nyitott vagyok, hiszen a lányunknak jobb, ha jó a kapcsolata az apjával, de nehogy már én könyörögjek neki, hogy vidd már el gyakrabban. 3-4 szer mondtam már neki, de semmi reakció, még csak válaszra sem méltatta.

82. dokianya (válaszként erre: 81. - 0911c83a5a)
2011. ápr. 13. 11:58
Hát külön faj a magyar, az biztos! Sértett, öntelt, egoista és rossz szándékú emberekkel van tele az ország. Sajnos...És ez mindenhol meg is mutatkozik.
81. 0911c83a5a (válaszként erre: 80. - Dokianya)
2011. ápr. 13. 11:49

Nagyon jol gondolkodol , eretten ! itt ez minden normalis ahogy mar emlitettem a fiam egesz pici baby kortol fele - feleben osztottak a gyerekerti felelöseget.

Mind ket het helyen van a gyereknek sajat szobaja , es megtörtent hogy ket fele oviba jart .

Nagyon szomoru es sajnalatos amikor a mamak csupan a egoista felfogasuktol eltiltjak az apat a gyerektöl.

Nagyon jo az itteni megoldast es mar hamarosan befogjönni mindehol az EU -ban van este hol a hölgy " jatszotta" az eszet igy az apa nyerte meg az egeszet , tehat öve lett a fellelöseg a gyerekert.

Nem tudjak egyes nök felmerni hogy ha bekövetkezik az hogy egy kapcsolat vagy hazzasag veget er hogy az nem a gyereket erinti ?! ilyet nagyon ell kell tudni valasztani egymastol , kel tudni olvasni a sygnalokat hogy mar minden " cerna " szakdat.

Sokszor a gyerek direkt ( mind ha mar nem lenne eleg ha indirekt ) bele van vonva ezekbe a dramakba . Elötte zajlik elminden nezet csere sokszor elegge eröszakosan - erdemes ez ?

GYereknek jogga van mindket szulöhöz ! itt eszakon sok hazassag szetesik de a gyerekkek nem szakadnak el az apjuktol a törvemy vedi öket !

80. dokianya (válaszként erre: 78. - 54840f0fce)
2011. ápr. 12. 15:25
Hát ne haragudj, de nem fogja! Szerintem...Sokszor mondom azt a férjemnek, hogy nem igaz, hogy a volt felesége sem gondol arra, hogy mi van akkor, ha éri véletlenül valami...Mi lesz azzal a gyerekkel, akit ennyire eltilt az apjától és ide kéne költöznie. Hisz, ahogy tavaly majdnem én is meghaltam, úgy bárkivel előfordulhat... Nem lenne jobb érzés tudnia, ha valami történik vele a gyereke jó kezekben lesz és nem egy "vadidegennél" akit apának hívnak? Eszem megáll,hogy milyen nők vannak! Ezért szoktam mondani, hogy engem nyilván mutogatni kéne, hogy milyen hülye vagyok...hogy én nem magamat nézem, hanem mindhármunkat...
2011. ápr. 12. 15:24

Annyira borzasztó ez, hogy gyermeket ilyen mocskos módon használnak fel. Nem is értem. Az lehet, hogy egyszer külön válnak útjaink a férjemmel (bár remélem, hogy soha), de biztos vagyok benne, hogy a gyerekeit akkor is látni akarja és én sem korlátoznám. Mindketten szeretjük a gyermekeinket, akkor miért okoznánk neki fájdalmat?

A legundorítóbb, amit hallottam, hogy válás után anyuka ezt mondta a kicsinek: Na, apa elvált tőlünk, mert már nem szeret minket!

A szívem szakad meg a gyerekekért! Ők nem tehetnek arról, hogy a szülők nem tudnak együtt élni.

78. 54840f0fce (válaszként erre: 77. - Dokianya)
2011. ápr. 12. 15:20

Reméletőleg belátja idővel, de erősen kétlem!

Valami feszültég mindig kell, hogy legyen köztünk-tudom, hogy így gondolja...

77. dokianya (válaszként erre: 76. - 54840f0fce)
2011. ápr. 12. 15:19
Igen, ez érthető! Csak abba szörnyű belegondolni, hogy még 10-11 évig kell hadakoznod az exeddel, mert szeretnél a fiaddal lenni. Szóval az egész gyerekkorát elszúrja a libája! Már bocs!
76. 54840f0fce (válaszként erre: 74. - Dokianya)
2011. ápr. 12. 15:15

Sajnálom, ha valaki, hát én tudom, hogy milyen ez...


Senkinek sem kívánom!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook