Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
1039. amosito
2010. jan. 25. 18:07

Sziasztok!

Elolvastam az összes hozzászólásotokat, így arra jutottam, hogy holnap elkezdem-megpróbálom én is ezt a diétát.Valaki esetleg nem akar csatlakozni?

1038. bba4279fac (válaszként erre: 1037. - 5d9f6a8bf8)
2010. jan. 22. 23:15
persze...össze van főzve...
2010. jan. 19. 09:57
A hagymát is megeszitek ? Esetleg az egészet turmixolva ?
2010. jan. 16. 21:18
* grapefruit bocsi..de ostoba neve van...
1035. bba4279fac (válaszként erre: 1034. - Indalinda)
2010. jan. 16. 21:17
Próbáld ki graifrút kúrát 2 hét alatt minusz 10 kilo és ez tuti!!!!
1034. indalinda
2010. jan. 13. 18:59

Sziasztok

Egy hétig, minden szabályt betartva csináltam...eredménytelenül! Egy dekát nem fogytam, csak kínoztam magam! A leves 2 nap után már borzalmas volt, ráadásul a hasam is ment. Soha többé!!!

Most kiprobálom a 90 napos diétát. Remélem nagyobb eredménnyel zárom majd.

1033. c1f508b1d7 (válaszként erre: 1032. - Hubi66)
2009. dec. 30. 08:17

Üdv.

2 hétig becsületesen végigcsináltam a káposztaleveses fogyókúrát. 9 kg semmiféleképpen nem ment le rólam, mindösszesen 5 kg-ot fogytam.

Mivel időközben nagyon lezuhant a vércukrom, igy nem csak káposztalevesen éltem.Muszáj volt a napi 2 kávémba 1-1 szem mokkacukrot rakni.

Fehérjeként: sovány tehéntúrót, grillezett csirkemellet,párolt zöldségeket: brokkolit cukinit fogyasztok.Ajánlani tudom még a hordós savanyú káposztát nassolgatni, napi 2 főtt kemény tojást fogyasztani.

Az ünnepeket átvészeltem úgy, hogy sem nem fogytam, sem nem híztam.

Újév után is így folytatom, egyszerre nem is ajánlatos sokat fogyni, mert a bőr löbögne akkor a testen, az meg ugye nem szép látvány..

Tavaszra, - mondjuk április végére - akarok az eredeti - a fogyókura elkezdésétől számított súlyomból 10 kg-ot leadni.

Kenyérfélét,lisztből készült ételeket nem fogyasztok, rizst csak max. délben - 2 kanállal - délután gyümölcs.

Nekem ezek a dolgok beváltak, nem érzem magam éhesnek, a kerületem mérete csökkent....s ez a lényeg, hogy könnyebben megyek, hajolok.


Ha bárkinek jobb ötlete van, másként csinálja: írja meg, szívesen olvasnám.

Üdv. mindenkinek és BOLDOG ÚJESZTENDŐT !

1032. hubi66
2009. dec. 17. 14:18

Üdv!


Én a levest már 4. napja gyűröm és én még mindig 5 gulyástányérral meg tudok belőle zabálni. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy ma bűnöztem és megettem 3 egész szem szaloncukrot :-( (De el is múlt a fejfájásom). Még nem álltam rá a mérlegre, mióta elkezdtem, majd holnap reggel.

Amúgy én úgy tudom (valamelyik leírásnál így olvastam), hogy az 5-9 kiló a hét végére akkor reális, ha mellette az ember mozog is valamit.

2009. dec. 13. 14:09

Sziasztok. Nem mondtam hogy a red nem segít sőt még ilyen hatást egyik bogyónál sem éreztem mint a red-nél. Szerintem szupi. De szeretnék valami jó diétát csinálni mellette hogy sikeresebb legyen a fogyásom. Ezért gondoltam a káposztaleves diétára. Nagyon sokan dicsérik. Holnap megcsinálom és meglátom mi lesz vagy sikerül vele vagy nem. Majd megírom milyen eredményeket hozott. Nekem sem az almaecet kapszula sem az alma ecet nem segített semmit még tíz dkg-ot sem fogytam vele.

Sok sikert mindenkinek.

2009. dec. 13. 13:50

Nem könnyű egy fogyókúrát végigcsinálni. Amint már írtam én hiába tartottam be amit írtak a káposztaleves diétánál, nem fogytam annyi kilót.De nem adom fel. Karácsonyig csinálom, de ugy hogy egy hét után 2 napig szüneteltetem a káposztalevest, s azokon a napokon párolt zöldséget és párolt vagy grillezett sovány baromfihúst fogyasztok, természetesen az almaecetet rendszeresen iszom.

Kiváncsi leszek milyen eredményt hoz.

Én is szedek gyógyszert, mivel azt éhgyomorra nem lehet bevenni, igy hát a káposztalevest vagy sovány húsból pár falatot enni kell.

Mindannyiotoknak jó fogyózást kívánok, szurkolok nektek, no meg magamnak is.

1029. a0c1361e44 (válaszként erre: 1028. - Moncsika1986)
2009. dec. 12. 20:52

És a reductil nem segít? Hát ez fura.

Én lindaxát szedek. gondoltam kipróbálom. Teljesen elveszi az étvágyamat, ami amúgy is elég kicsi. Rá kell beszélnem magam, hogy azért egyek valamit. A lindaxa hatására 10 nap alatt 5kg-ot fogytam. Azóta megállt, de gondolom újra indul.

2009. dec. 12. 20:45

Sziasztok.

Szóval akkor nem igazán fogyunk tőlle? Mert amit leadunk az vissza is jön? Ezt mások cáfolják. Nem tudom most kezdjek bele vagy nem????? Én is szedek mellette gyógyszert a Redet nem tudom, hogy mennyire lez hatásos vele. Szerintetek????

Sziasztok.

1027. a0c1361e44 (válaszként erre: 1026. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 12. 11:25
Igen, a centikben mért fogyás=0. És csak a víz távozik.
1026. ad65f28ec1 (válaszként erre: 1025. - A0c1361e44)
2009. dec. 12. 10:30

Sok hasonló tapasztalat van, így arra a következtetésre juttottam, hogy a káposztaleves csodás hatékonysága három dologra vezethető vissza:

-extrém hatékony vízhajtó,

-magas a rosttartalma, többeknél hasmenést is okoz, így kipucolja a salakanyagokat

-valóban alacsony a kalóriatartalma, nehez emészthető, így tényleg bármennyit lehet enni, akkor is fogyni fog az illető.


Ebből látszik, hogy ha a kihajtott víz és a salakanyag mennyisége "normalizálódik", akkor az egy hét alatt leadott kilók egy része visszajön.

Nem tudom, hogy ez kiküszöbölhető-e, de szerintem nem lehet.

A centikben mért fogyás pedig "elhanyagolható".

1025. a0c1361e44 (válaszként erre: 1023. - Moncsika1986)
2009. dec. 11. 17:27

Szia!

Én is csináltam ezt a diétát, és én is csirkével helyettesítettem. Én levesben főtt húst ettem.

Én 4 nap alatt 4 kg-ot fogytam, aztán az 5. napon mind visszajött:( Pedig nem ettem többet, és a leírtakon kívül sem mást.

1024. c1f508b1d7 (válaszként erre: 1023. - Moncsika1986)
2009. dec. 11. 17:22

Kedves Moncsika !

Mivel én nem szeretem a marhahúst, így csirkével helyettesítem. Igaz bárányt és pulykát is lehet enni a marha helyett.

A csirkemellet befűszerezem, majd grillezem. Jó száraz husi, ettől aztán egy grammot sem lehet hízni.De ha nincs grillező a sütődbe, vagy a grillezés ilyenkor problémát jelent, akkor a hús befűszerezése után minimális zsiradékba - ha lehet olivaolajba,vagy más olaj is jó- átpirítani,átsütni.

Marhasültet űgy kellene csinálnod, hogy izlésed szerint befűszerezed, majd minimális forró olajba beteszed a kb. 3-4 cm vastag marha vesepecsenyét, hirtelen átpirítod mindkét oldalát, majd lejjebb veszed a tüzet és még 5-5 percig mind a két felét fedő alatt párolod a saját levében.A marha nem sül át teljesen, a közepének rózsaszínesnek kell/ene/ lenni, már aki szereti a félig átsült húst.

Eltelt nekem az 1 hét a káposztalevessel,de csak 3,5-4 kg ment le rólam. Nem kell elkeseredni, ha nem 8 kg-t fogy mindjárt az ember, mert a hirtelen, nagy súlycsökkenés is gond lehet. Én viszont gyógyszert is szedek, s ezért óvatosabban állok a fogyókúrához.

Sok szerencsét és kitartást, akaraterőt kívánok.

2009. dec. 11. 15:42

Sziasztok.

Van egy pár kérdésem. Most akarom elkezdeni a káposztaleves diétát de a leírtak alapján nem étem. A marhahús azt hogy egyem sütve? valaki leírná normálisan mert csak hozzávalók vannak.

2009. dec. 7. 15:37

Én elkezdtem a káposztaleveses fogyókúrát: 5 nap alatt 2,5 kg ment le...nagy önmegtartóztatás és káposztaleve, gyümölcs segitségével.

Ki tud jobb és hatékonyabb fogyókúrát.

Várom elképzeléseteket,javaslatotokat.

1021. 0b409e1a00 (válaszként erre: 1020. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 17. 10:11
:) ez jó! Lehet a paradicsomból, hagymából és paprikából lecsót is csinálni :D. Kíváncsi vagyok.
2009. nov. 17. 08:49

Úgy sikerült "átrendezni" a zöldségeket, hogy egyik nap hagymaleves, a másik nap zellerkrémleves, és ebédre paradicsomos káposzta. Napközben pedig nyers sárgarépa vagy paprika elrágcsálása éhség ellen, esetleg vacsorára.

Egyelőre még nem kezdtem el kísérletezni. De majd egy kis méregtelenítő kúrának vetem alá magam, akkor megpróbálom. Aztán beszámolok az eredményekről, ha lesznek.

1019. bba4279fac (válaszként erre: 1018. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 15. 13:03

Nekem is...2db 2 literes üvegbe tettem..

és amikor nagyon éhes voltam megittam seperc alatt...

viszont ha nem turmixoltam össze..szinte egy tányérral se birtam legyűrni annyira rossz volt:S

1018. ad65f28ec1 (válaszként erre: 1017. - Bba4279fac)
2009. nov. 15. 12:41

Nem semmi.

Nekem egy adag kb. 5-6 liter szokott lenni, a legnagyobb fazékban szoktam megcsinálni, mert csak abba fér bele.

1017. bba4279fac (válaszként erre: 1016. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 15. 10:11
én megcsináltam egy nagy fazékkal...összeturmixoltam, és 10 perc alatt megittam az egészet..magyarul 10 percre volt elég:S....
1016. ad65f28ec1 (válaszként erre: 1015. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 15. 09:57

Bár az alapötlet nem rossz, hogy párolva, főzeléknek és nyersen kéne megenni az egyheti zöldségadagot, úgy hogy ne maradjon ki semmi. Kíváncsi lennék a hatására.

Lehet, hogy elkezdem összeírni a dolgokat, és kipróbálom. :D

Az az egy kérdésem van, hogy az alapleves (ami a legtöbb helyen megtalálható, egy nagy fej káposztából) kinek mennyi időre elegendő?

Nekem átlagban három napra, vagyis akkor két adagnyi zöldségfélét kell összeszedni és megcsinálni valahogy.

1015. ad65f28ec1 (válaszként erre: 1014. - Cbae83ef4f)
2009. nov. 15. 09:55

A káposzta azért lényeges, mert nagyon sok rostot tartalmaz, és alig van benne kalória. Belülről rendesen kitakarít.Minden gyógynövényes könyv szerint serkenti az anyagcserét, méregtelenít, fogyaszt és felturbózza az emésztést és a bélflóra helyreállításában is segít.

A zeller jó vízhajtó és lúgosít. A paradicsomban sok a pektin, ami "kisimítja" a narancsbőrt, vér- és vesetisztító.

Nem véletlenül áll a leves azokból, amiből.

Persze lehet, hogy külön-külön, párolva vagy nyersen is elérhető velük ugyanez a hatás. Így még nem próbáltam.


Az igaz, hogy a szénhidrátmegvonás fontos a diétában, így szerintem a krumlival pont ezt a fogyasztó hatását vennénk el az egésznek. A szervezet nem a mélyebb szénhidrát- és zsírraktárokhoz nyúl (aminek az átalakítása energiává is sok energiába kerül), hanem kényelmesen felhasználja a bevitt szénhidrátot.

2009. nov. 14. 22:48

Sziasztok!

Nem a káposzta a lényeg, hanem a szénhidrátnélküliség. A káposzta akár el is maradhat, egyéb zöldségekből azért lehet jó és változatos leveseket csinálni.

(Zárójelben jegyzem meg, hogy a szénhidrátnélküliség bizonyos személyeknél okozhat problémát az emésztés rendszerében - ettől van ugyanis gyakran a kínzó éhség -, így én krumplit és 1-1,5 evőkanál lenmagolajat is javaslok a levesbe, ezzel a diéta hatékonysága kissé csökken /10-20%-ot/ ugyan, de egészségesebb az összetétele és változatossabb is, és sokkal tovább tartható.)

Üdv: FT

1013. bba4279fac (válaszként erre: 1012. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 14. 22:43

köszike..

majdnem 2 hónap alatt..

de gondolj bele..a káposzta leves is zöldségekből áll, csak össze van főzve..ugy pocsék..

de ha magába megeszed,megpárolod ilyenek akkor sokkal jobb..

pár napig rossz, utána megszokod, és igy tutira nem lesz hányingered!

én is azt hittem..de mindig lebegjen előtted a cél!!

nem árt elképzelni minden nap hogy milyen szeretnél lenni, és az erőt ad hidd el nekem!!!=)

1012. ad65f28ec1 (válaszként erre: 1011. - Bba4279fac)
2009. nov. 14. 22:36

27 ?! kg!!

Gratulálok és sárgulok az irigységtől.

Mennyi idő alatt?

Bár azt hiszem, én csak zöldségeken nem tudnék élni, bármennyire is szeretem őket. :(

1011. bba4279fac (válaszként erre: 1010. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 14. 21:55

Hát hallod...ezt nem lehet birni..én elkezdtem..de a gyomrom fordult tőle fent..nagyoon sokszor neki rugaszkodtam..nem ment..fujj..soha többet..

27 kilot fogytam ugy hogy csak és kizárólag zöldségeket eszek!!!!párolva, meg nyersen..ugyanaz mintha a levest ennéd, csak ez elviselhetőbb...igy..

én is turmixoltam..megittam befogott orral 10 perc alatt az egészet,és haltam meg éhen...

csak ezt tudom javasolni...hacsak nem akarsz kinlódni te is megint:S

2009. nov. 14. 20:48

Agyalok egy ideje, hogy megint el kéne kezdeni a káposztaleves diétát, de már csináltam párszor. Akkor le is ment pár kiló, persze közel sem annyi, mint amit "ígér".

Csak egy gond van: már a klasszikus káp.leves gondolatától is hányingerem van, nem hogy az ízétől. Az utolsó diéta végén már látni se tudtam, turmixoltam, kevertem bele mindenféle fűszerkeveréket, de semmi sem segített.


Nincs ötlete senkinek, hogy lehetne élvezhetőbbé tenni? Nem igaz, hogy erre a levesre még nem talált ki senki egy újabb változatot. :(

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook