Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Allergiás gyermekek anyukái: oviban hogy oldjátok meg az étkezést? fórum

Allergiás gyermekek anyukái: oviban hogy oldjátok meg az étkezést? (beszélgetős fórum)

1 2
38. hobnobs (válaszként erre: 37. - Gliadin)
2011. ápr. 5. 22:31

nem hívod fel Sodexoékat? sztem nem válaszolnak emailen. mikor én hívtam, egyből felvették...

olyan kíváncsi lennék mit mondanak!:)

2011. ápr. 5. 21:24
Én is azt tanácsolom menj be a kórházba amennyiben közel van, érdeklődj ott.
36. hobnobs (válaszként erre: 33. - Kis Cidri)
2011. ápr. 5. 13:23
kórházakban nem érdeklődtem még....a többségi ovikba a junior szállít, sajnos egyelőre nincs lehetőségem mást választani, csak ha én viszem a kaját vagy ha az oviban helyben főznek és azt kiegészítem.
35. hobnobs (válaszként erre: 34. - Gliadin)
2011. ápr. 5. 13:22
értem.de nálunk a kerületben sehová nem a sodexo szállít hanem a junior. és én velük nem vagyok megelégedve
2011. ápr. 5. 09:56

Akkor az önkormányzat Közbeszerzési pályázatán a Sodexo nyert.Így az iskolákba ovodákba ha jól értelmezem a Sodexo szállít, eddig rendben is van, viszont nem értem hogy vállalhatják fel a Táplálék Allergiás betegek étkeztetését amennyiben idézem"A közbeszerzési eljárás dokumentációjának, feltételrendszerének része lesz az egyes táplálék allergiák kezelése, a majdani szolgáltató ez irányú

feladatellátása/szolgáltatása is."


Jövőidőben írnak, tehát jelenleg nem megoldott még!!!

2011. ápr. 5. 08:50
Nálunk amíg volt kórház, addig onnan lehetett rendelni, mert a bentfekvőknek is kellett készíteniük speciális ételeket, és biztosan volt dietetikus is. Nálatok ilyenre nincsen lehetőség?
32. hobnobs (válaszként erre: 31. - Gliadin)
2011. ápr. 5. 08:30

nem!

ez az önkormányzat levele, nem a sodexoé!

2011. ápr. 4. 18:55

Szóval magyarra fordítva a SODEXO csak olyan intézményeknek szálít akik a közbeszerzésben szerepelnek( iskolák, ovodág)


A közbeszerzési eljárás dokumentációjának, feltételrendszerének része lesz az egyes táplálék allergiák kezelése, a majdani szolgáltató ez irányú

feladatellátása/szolgáltatása is.


Tehát még nincs a Táplálék Allergiások részére dokumentációjuk,szerintem dietetikusuk sem.

Ennek hiányában nem vállalhatják fel a Táplálék Allergiás emberek étkeztetését!


Így aki Táplálék Allergiás egyénileg bírálja felül hogy így be meri e vállalni az általuk készített ételsort.

30. hobnobs (válaszként erre: 29. - Gliadin)
2011. ápr. 4. 15:03

Szerintem nincs is ügyfélszolgálatuk csak papíron. Vagy el vannak havazva?

Nekem válaszolt az ÖK (Nesze semmi fogd meg jól)

[link]

2011. ápr. 4. 14:43
Eddig még nem jött válasz, újra írok nekik,valami itt nem kerek az már tuti.
28. hobnobs (válaszként erre: 27. - Gliadin)
2011. márc. 31. 14:23
nagyon-nagyon kíváncsi leszek!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. márc. 31. 09:11

Levél ment: Értesüléseink szerint önök vállalják a külömbféle táplálék allergiában szenvedő betegek ellátását.

Ezúton szeretnénk önökről többet tudni,honlapunk. www.liszterzekenyseg.in részére.

Honlapunkat Táplálék Allergiás betegek látogatják.

Információkkal ezen betegeket szeretnénk kiszolgálni.


Eddig a Spéko (egyenlőre nem szállít)

Illetve a Junior azon étkeztetők melyek megtalálható honlapunkon.



Ehhez csupán egy bemutatkozó levelet kérnénk és a Táplálék Allergiás főzésről a hivatalos akreditációt.


Várom mielőbbi jelentkezésüket.

2011. márc. 31. 08:50

Köszike!


Máris írok nekik, az már bűzlik ha válaszra sem méltatnak.(((((:

25. hobnobs (válaszként erre: 23. - Gliadin)
2011. márc. 31. 07:10

Itt van, kíváncsi vagyok mit mondanak

Cím: 1143 Budapest, Ilka u. 31.

E-mail: sodexo@sodexho.hu

Telefon: (+36-1) 801-0900

Nekem emailem nem válaszoltak..

24. Kis Cidri (válaszként erre: 17. - Hobnobs)
2011. márc. 30. 10:49
Mi vidékiek vagyunk, a cég nevét nem tudom, az óvoda vezetősége intézi, mint a többi étkeztetést is.
23. gliadin (válaszként erre: 15. - Hobnobs)
2011. márc. 30. 10:48

Kérném a sodexo elérhetőségét, lenne pár kérdésem feléjük:1.Milyen alapanyagot /at használnak, honnan szerzik be, van e dietetikusuk,Milyen ételízesítőt, fűszereket,használnak, hol és hogyan tárólják azokat.


Ezekre a kérdésekre a Junior ki adta a szakvéleményt és persze a Spékó is,reméljük rövidesen újra elindítják a szállítást.


Sok buktatója van a Táplálék Allergia mentes főzésnek.


Az vajmi kevés hogy a szakács tud úgy főzni.


Hol sülnek a húsok külön vagy abban a frituban amiben előzőleg glutén tartalmú husi sült,külön vágódeszkát,konyhai eszközöket használnak?

22. gliadin (válaszként erre: 21. - Hobnobs)
2011. márc. 30. 10:32

Igen sajnos a Spéko egyenlőre nem szállít.


Sodexora rövidesen rá kérdezek.


Kérdésedre válaszoltam a honlapon.

21. hobnobs (válaszként erre: 19. - Gliadin)
2011. márc. 30. 08:10

Spéko honlapján:

"Értesítjük Önöket, hogy Budapestre történő kiszállításunkat 2011.03.28. naptól határozatlan időre felfüggesztjük.

Tisztelettel és barátsággal: Bereczkiné Varga Ágnes"

20. hobnobs (válaszként erre: 19. - Gliadin)
2011. márc. 30. 07:50
ja, nekem azt mondta a nő, hogy van egy szakács aki erre szakosodott és csak az allergiásoknak készít ebédet. Szülőkkel is konzultálnak, hogy mit ehet a gyerek és mit nem. Pl tojásallergiások egy része ehet csirkehúst, én azt sem engedném. Cukrosoknak is főznek. Spékóról én nem hallottam, utánanézek de nálunk így is úgy is csak a Juniortól lehet rendelni egyelőre. Beírtam az önkormányzatnak, még nem válaszoltak. várom nagyon, hogy mikor írnak és mit!
2011. márc. 29. 21:57

Jelenleg 2. Allergén mentes étel kiszállítoról tudunk melyek : a Junior,Spéko.

Akreditált engedéllyel rendelkeznek. Külön helységben, külön szakácsok készítik az allergén mentes menüt,kerülve a nyomokban is tartalmazhat allergiát kiküszöbölve.

Sodexo-ról nem tudunk semmit.

Engedély, és hogy készítik a Táplálék Allergiás ételsorokat.

Nem hinném hogy minden Allergiás mentes ebédet külön helyiségben főzik.


Kérdezz ré!!!!!!!!

2011. márc. 29. 21:50
Igen a Junior. Megadod az iskola nevét és hogy ott ki veszi át. Illetve ki fizeti ki.Nálunk a büfést kértem meg ,de lehet a suliban a tálaló, vagy az irodából valaki.
17. hobnobs (válaszként erre: 16. - Kis Cidri)
2011. márc. 29. 20:14
de kik viszik oda, melyik cég? junior?
16. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2011. márc. 29. 15:03
Nálunk van rá lehetőség, hogy orvosi igazolással igényeljünk diétás ebédet, amit az oviba visznek és ott eszi meg. A tízórait és az uzsit én viszem.
15. hobnobs (válaszként erre: 14. - Gliadin)
2011. márc. 29. 15:00

Nos, az alábbi dolgot tudtam meg óvodai étkeztetés témakörében:

Nálunk a kerületben a Junior étkeztet, akinél egyféle allergiás menü van, tojás tej és gluténmentes egyben.

Más ebédszállító, a Sodexo meg tudja oldani, hogy egyénre szabott legyen az allergiás menü. Névre szólóan készítik az ebédet, külön erre van szakács. A Sodexo a mi kerületünkben működik, de mivel nincs szerződés, ezért tőlük nem rendelhetünk. Csak a 8. kerületi ovikba szállítanak.

Írtam az önkormányzatnak, kíváncsi leszek mit válaszolnak és mikor.

14. gliadin (válaszként erre: 13. - Hobnobs)
2011. márc. 28. 17:44

Igen tényleg megkérdeztem!


Lánykám Gabona allergiás és tej (cazein intoleranciás)


Immáron 4 éve foglalkozom a különböző Táplálék allergiákkal.

13. hobnobs (válaszként erre: 12. - Gliadin)
2011. márc. 28. 15:52

Tényleg megkérdezted? Titeket is érint a probléma, nálatok van allergiás?

Vajon lehet mást húst választani a csirkehús helyett? Az allergológus is azt mondta, és az interneten is utánaolvastam és szinte mindenhol megemlítik a keresztallergia lehetőségét. Ha én dietetikus lennék, nem engedném a tojásmentes menüben a csirkét..

köszi, hogy bemásoltad!

2011. márc. 28. 15:29

Mi megkérdeztük az illetékest.


Íme a válaszuk:


isztelt Guvicza Tiborné!


A United Food Express által forgalmazott speciális ételek tej-, tojás-, és gluténmentesek. Tojásérzékenység esetén a szárnyashús étrendből való kiiktatása csak indokolt esetben szükséges, nem általános érvényű megkötés. Tehát a keresztreakció egyéni elbírálás alá esik. Az étlapokra fel van tüntetve, hogy az adott ételek milyen húsból készülnek, hogy mindenki választását segítsük saját megítélése szerint.


Üdvözlettel:

Noób Mónika

Dietetikus

11. hobnobs (válaszként erre: 10. - Gliadin)
2011. márc. 27. 17:04

na hát ezt sem értem. valahogy ezt nem figyelik, pedig van saját dietetikusuk. Úgy hallottam, hogy a Sodexo vidéken (központjuk Budapest, de nem tudom, hogy itt főznek-e) megoldja az allergiásoknak egyéni igénytől függően az étkeztetést, írtam nekik majd írok mit válaszoltak :)

sziasztok!

10. gliadin (válaszként erre: 9. - Hobnobs)
2011. márc. 27. 11:41

Ezzel kapcsolatban azt tudom ajánlani hogy jelezzétek a Junior felé, hogy mi az észrevételetek.


Sajna a tej allergiás nem ehet Borjú és marhahúst,hála ez ritkán szerepel étlapjukon.

9. hobnobs (válaszként erre: 8. - Gliadin)
2011. márc. 26. 06:56
ja, és a junioros allergiás menüben heti kétszer adnak csirkehúst, amit köztudott, hogy nem eheti a tojásallergiás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook