Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tökéletes szülők fóruma... fórum

Nem tökéletes szülők fóruma... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. márc. 15. 16:42
Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok:)
94. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - Dorkabéka)
2011. márc. 15. 14:40

Sziasztok!


Ez azért van, mert egy jó bölcsihez képest a legjobb ovi is egy kaszárnya...

Én sírtam majdnem a legjobban, amikor a bölcsiből el kellett jönnünk...

Megértem a gyereket...

De aztán persze az is megy, ha jó az ovi.. Mármint neki.

93. Kismanó86 (válaszként erre: 4. - 2e0264df59)
2011. márc. 15. 14:33

Sziasztok!

Szerintem ez egy nagy butaság, amit olvastál. Most jobb lenne, ha minden reggel a lábadba csimpaszkodna és visítva ordítana, hogy Anya ne hagyj itt.

Biztosan okos, értelmes kislány, megértette, hogy ő most játszik a gyerekekkel, Anya meg este megy érte. :-)

92. 2e0264df59 (válaszként erre: 91. - Jucka1984)
2011. márc. 10. 21:31

az nem jó...

a lányok tudtommal ritkábban hasfájósak, reméljük ő megússza

91. Jucka1984 (válaszként erre: 90. - 2e0264df59)
2011. márc. 10. 21:11
köszi, remélem Luca jó baba lesz, Milánnal pokol volt az első 3 hónap, hasfájós volt, nem is aludt, csak sírt egész nap...
90. 2e0264df59 (válaszként erre: 86. - Jucka1984)
2011. márc. 10. 13:16
nem lesz féltékeny, ekkora gyerek még ritkán az. Nálunk 23 hónap van, hidd el könnyebb volt mint amire számítottam. Nem lesz semmi gond!
89. 2e0264df59 (válaszként erre: 88. - 274c9996b8)
2011. márc. 10. 13:13

átolvastam még egyszer (már nem éjszaka) és rájöttem, hogy én túlzottan lesírkítottam (mert ezen kívül alig valami ami illik az esetünkre) dehát ennyit a tökéletesséről....

Igazad van amúgy.

Különben ugyanezek az óvónők voltak akkor is ebben az oviban amikor én jártam oda én pedig a 4 évből kettőt tuti végigbőgtem ott :-) (de azóta eltelt majdnem 30 év, ők is tapasztaltabbak lettek)

88. 274c9996b8 (válaszként erre: 4. - 2e0264df59)
2011. márc. 9. 21:12

Nem kell mindent elhinni amit egy pszichologus mond ! Halgass a megerzeseidre es a jozan eszre ! A legtöbb gyermeknevelesröl szolo könyvet olyanok irtak akiknek nincs gyerekuk , vagy olyanok akik csufossan levizsgaztak a gyermeknevelesböl ! Nincs tökeletes szulö , a legtöbben csak arra törekszunk ....

Termeszetessen azert szokott be kisgyermeked gond nelkul az oviba ,mert egeszseges , tarsasagkedvelö kisgyerek ! Ehhez jön meg az a fontos teny hogy az alkalmazottak nem tettek ki a gyermekedet pszichikus ill.fizikus lelki bantalmazasnak ! Amit ugye a kisgyerek nem tud elmondani neked , csak sir es nem akar ovodaba menni ....

87. Jucka1984 (válaszként erre: 83. - 2e0264df59)
2011. márc. 9. 21:03
én se, de nem is tehetem meg mert egy szobában alszanak majd, Milán akkor még csak 21 hónapos lesz, mikor a húga születik.
86. Jucka1984 (válaszként erre: 82. - 2e0264df59)
2011. márc. 9. 21:02
21 hónap :) Milán tuti féltékeny lesz Lucára...
85. 2e0264df59 (válaszként erre: 84. - 504d3546bf)
2011. márc. 9. 17:42

nyafizni én is szoktam hagyni persze.

van, hogy valamit mindenképpen meg kell csinálnom és kénytelen várni :-)

2011. márc. 9. 12:04
Hat ... en sem vagyok hive a gyerek elhanyagolasnak , de a gyerek felkapatasanak sem. Annak sem vagyok hive, hogy egy gyereknek mindig az anya oleben a helye.Ami szerintem kesobb komolyabb lesz. Ugye nem szeretnel te sem egy gyereket , aki felnot koraban is a szoknyad mellet van?A felkapatas szerintem elso lepes a kesobbi onalotlansagra kepzes elso lepese
83. 2e0264df59 (válaszként erre: 81. - 504d3546bf)
2011. márc. 9. 09:38
akárhogy is, én nem vagyok híve a sírni hagyásnak...:-(
82. 2e0264df59 (válaszként erre: 79. - Jucka1984)
2011. márc. 9. 09:38

Szia!

Nekem is képes ilyeneket művelni a kicsi. Most is épp ez volt, végül elaliudt cicin. Kiderült, hogy álmos, pedig jó ideje már csak eggyszer aludt napközben. Ki érti ezt...? Ő is az a típus, hogy igényli az állandó foglalkozást. A nagy ilyen idősen már nagyon szépen eljátszott aránylag hosszú ideig egyedül. Addig tudtam csinálni a dolgom. Most meg már gerincferdülést kapok mert mindent úgy csinálok, hogy cipelem. Amúgy a nővérével már jól elvan. Mennyi idő lesz közöttük?

2011. márc. 9. 07:44
HAGYD SIRNI.En is felkapattam a gyereket. Kivizsgalasra mentunk es az orvosno eszrevette , hogy ringatoma gyereket. Majd mikkor rank kerult a sor letettem a gyereket aki hozza fogot szokas szeritn orditani , emrt mar nem a karomba volt. Az orvosno nem engedtte:@ eves koraig egy hoszabba 2 orat szabad sirjon. Haza jottunk es hagyttam sirni. Semmi baja nem lett, csak belle torodot , hogy anyanak is legalabb pisilni szabad menni , mert ugye wc-re is csak ugy utolso pilanatba szaladttam el ,az orditasa miatt. Mint mondttam a gyerek kora szulott. 90dkg szuletet, ha neki nem lett baja...Tallan 2 honapos volt mikkor a kivizsgalasi dollog tortent
80. adb20ce52a (válaszként erre: 78. - 2e0264df59)
2011. márc. 9. 07:40

Nem, pont, hogy azt írtam először, hogy nálunk is könnyen ment a bölcsibe a beszoktatás, mikor vissza jöttem dolgozni és azóta sem volt gond vele, de mégsem gondolom, hogy rossz lenne a kapcsolatunk és hogy neki mindegy ki vigyáz rá, mert a bölcsit elfogadta, de időnként kényszerhelyzetben kiderül, ha mamánál vagy máshol kell lennie, hogy nem szívesen van ott és ragaszkodik hozzám...

Arra írtam amit a nagynevű gyermekpszichológus írt... hogy butaság szerintem.

2011. márc. 8. 22:26
Sziasztok. Ér úgy is csatlakozni h a legnagyobb gyerekem csak 16 hónapos? Egész nap hisztizik, mindegy mit csinálok.. kezdek megőrülni... fogakat növeszt... nem is alszik, éjszaka se :( pihenni nem eged 1 percet se, ha leülök 1 percre fogja a kezem, húz föl, ha nem megyek hiszti, lázasra sírja magát... és még nem lesz 2 éves mire megszületik a testvére...
78. 2e0264df59 (válaszként erre: 77. - Adb20ce52a)
2011. márc. 8. 22:23
nem lehet, hogy azért enged el nehezen mert egyedül neveled?
77. adb20ce52a (válaszként erre: 17. - 13d03718f8)
2011. márc. 8. 14:43
Dolgozom és egyedül nevelem őt, vagyis időnként kénytelen vagyok másra bízni, ez általában az édesanyám vagy a nővérem, ahol van neki játszópajtás. Valaki más írta, hogy csak olyanra akivel szívesen van. Ha már nem vagyok ott, nincs gond, de nem szívesen marad, viszont a lehetőségeink szűkösek.
76. ebba518fdb (válaszként erre: 71. - 2e0264df59)
2011. márc. 8. 12:27
na ez teljesen változó.. :)) jól is rosszul is.. :)) ha rosszul, akkor besétálok a csapdába, és hagyom magam belevinni dolgokba, miből csak balhé van.. ha kevésbé rosszul, akkor elpoénkodom, a nagyjelenetről igazán nem veszek tudomást, de ha abbahagyták a "tombolást" és lehiggadtak, akkor megoldjuk a problémájukat.. :)) de a 4,5 évesem teljesen másképp balhézik, mint a 2,5 évesem, ezért sokk trükk van a tarsolyomban.. :) na ők is fejlesztenek folyamatosan.. :DDD
2011. márc. 8. 12:23
Volt egy nagyon jo konyvem.Egesz 18 eves korig az alap dolgokat mind leirtta. Elajandekozttam. Hogy elsz e meg penzem megvenni, nem tudom
74. 2e0264df59 (válaszként erre: 73. - 504d3546bf)
2011. márc. 8. 12:08

na, én erről is olvastam :-)

nem kell megijedni, jelenleg egocentrikus a világképük, egyelőre képtelenek "másra is gondolni".

Tényleg korosztályos lehet, mert Annának is vannak ilyen megnyilvánulásai

2011. márc. 8. 11:52
Na es a masik problema: mindent maganak akarna. Na most egy eset: a nok napjara kapot kepes lapot, amit nekkem kenne adjon , nem akarja. Sir hogy o nem kapot semmit. Termeszetesen nem vettem el. Az a baj , hogy ah emntunk valahova o mindig kapot vallamit: altalaba konyveket amit naggyon ertekel es mi orultunk , hogy szereti a konyvet , fuzetet. Itt az eredmeny
2011. márc. 8. 11:37
Nem tudom, szerintem nálunk folyamatos a hisztikorszak:)Szerencsére a 7 évessel sokmindent meg lehet már beszélni, ő hamar rájön, hogy a hisztinek nem sok értelme van. Nálunk a középső a nagyon akaratos, őt ha nem tudom meggyőzni beküldöm a szobájában, de általában 5 perc múlva már mosolyogva jön ki:)A picinél pedig leginkább az használ ha ilyenkor átölelem és adok neki egy puszit. Ilyenkor a hisztije hamar elszáll:)
2011. márc. 8. 11:19

még az is fejtörést okoz nekem mostanság, hogy a teljesen lezárult hisztikorszak most újra indult. Mitől lehet? Fejlődési lépcső?

Ti hogyan kezelitek a hisztit? Ebbe annyira nem tudok rutinos lenni....(és lassan a kicsi is kezdi, áááááh)

70. 2e0264df59 (válaszként erre: 67. - 504d3546bf)
2011. márc. 8. 11:12

nem baj az ha talpraesettek és kiállnak magukért, csak meg kell nekik tanítanunk a módját :-)

ami ugye nem egyszerű....

69. 2e0264df59 (válaszként erre: 60. - 504d3546bf)
2011. márc. 8. 11:08

ilyeneket az enyém is szokott alakítani, ő is mindig középpontban szeretne lenni, de csak akkor ha egynél több felnőtt van körülötte. Különben nagyon együttműködő, megértő ha arról van szó, hogy valamit az öccsvel kell csinálnom. De hangsúlyozom, ha csak hárman vagyunk. Olyan édes, újabban ő vetkőzteti fürdésnél. Az a vicces, hogy eddig még csak nem is babázott :-)

Bocsi, elkanyarodtam.

Szerintem nem te szúrtál el valamit, ilyen korban természetes, hogy szeretnek a középpontban lenni. Ebből is látszik, hogy nem egy szorongó, feszengő gyerek.

De muszáj rájuk szólnunk, meg kell tanulni mit szabad, mit nem. Főleg a telefonra és arra gondolok, hogy belebeszélnek 2 felnőtt beszélgetésébe. Emlékszem, én sosem tettem. Ha anyukámnak sikerült engem megtanítani, bízom benne, hogy nekük is menni fog.....

68. Anyaboszi05 (válaszként erre: 63. - 504d3546bf)
2011. márc. 8. 11:08

Nálunk az 5 évesnél voltak hasonló problémák egy darabig, mindenki őt ajnározta, akkora a korkülönbség a nagyokkal, hogy amíg meg nem született a húga, gyakorlatilag egyke volt.

Nekünk az vált be, hogy mi "játszottuk el" a testvért, kértük, hogy ossza meg velünk a csokiját, a játékait, tartsa tiszteletben, ha más elfoglaltságunk van, telefonálunk stb. Néha nehéz, sok türelem és következetesség kell hozzá, és időnként a vesztegetés (vagy alku :-)) is jól jöhet... A beszélgetéseinkbe, telefonjainkba még most is néha beleszól, de sokat javult a helyzet, amióta a húga megszületett, mert odavannak egymásért, így könnyebben megy az osztozkodás is, és nemcsak a picinek, másoknak is szívesebben adja oda a saját dolgait.

2011. márc. 8. 11:07
Amugy tenleg akaratos gyerek. Az anya is az volt es nem valtozot felnot letere sem. Hogy jo ez vagy rosz nem tudom
2011. márc. 8. 11:02
Nem szolttak. Haza jott a lany , hogy a rendor kisfia nem engedi jatszani. Ez ment 1 nap ,2 nap 3 nap. Sirt hogy nem akar oviba menni. Eleinte szeretett menni. Megijedttem , menttem kerdezni az ovonot mi tortenik. Egy nap ott is maradttam . Hat a kisfiu meg sem kozelitette. Utana mondttak , hogy szeret ott is a kozpontba lenni. Na akkor ertettem meg mi is volt a baj a kisfiuval. Itthon , ha fel orat nem valaszolunka kerdes ozonokre( vagy csak amit ep mond) sir , hogy velle nem beszel senki.Na most beszelunk velle, de hat 24 orabol 25 -ot mi sem tudunk beszelni , es meg apaval is kell beszelni , vagya szomszed inkabb hozzank jon , mint megnezni amit ep rajzolt
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook