Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartós beteg gyerekkel vagyok gyesen, mennyi az óraszám, amit dolgozhatok? fórum

Tartós beteg gyerekkel vagyok gyesen, mennyi az óraszám, amit dolgozhatok? (tudásbázis kérdés)

10. Mandula71 (válaszként erre: 8. - Macskanita)
2011. febr. 23. 12:50
Milyen járulékokra gondolsz? A GYES-ből csak nyugdíjjárulékot vonnak, a munkabéredből pedig nyugdíj, egészségbiztosítási és munkavállalói (na ez utóbbinak most valami más neve van, de ez ilyen szempontból tök mindegy)járulékot.
9. Mandula71 (válaszként erre: 6. - Kira34)
2011. febr. 23. 11:04
Írok privit.
2011. febr. 22. 21:41
Csak annyi még, hogy ilyenkor a munkáltató vonja a járulékokat, vagy a mák?
2011. febr. 22. 21:40
köszi szépen nektek!
6. kira34 (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2011. febr. 22. 20:50

Szia!


Nekem ikreim vannak.

Kb 3 hete felhívtam a MÁK-ot, ott azt mondták, hogy ikrek esetén, ha dolgozok, mindenképpen csak 1 gyerek után kapok gyest.


Akkor most ez hogy van?

2011. febr. 22. 20:41

1998. évi LXXXIV. törvény


a családok támogatásáról


21. § (1) A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt, az örökbefogadó szülőt a 20/B. § szerinti esetben, továbbá a kiskorú szülő gyermekének gyámját - kereső tevékenységet


a) a gyermek egyéves koráig nem folytathat,


b) a gyermek egyéves kora után heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik,


c) a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat,


d) ikergyermekek esetében a gyermekek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat azzal a megkötéssel, hogy a gyermekgondozási segélyben részesülő személy ikrek esetében egy gyermek után jogosult a gyermekgondozási segélyre.


Tehát tartós beteg gyermeknél időkorlátozás nélkül lehet dolgozni.


A törvény pedig az ikresekre is vonatkozik.Ha nem otthon végzi a munkát és a heti 30 órát meghaladja, akkor már csak 1 gyermek után kapja a GYES-t. Heti 30 órában, vagy otthon időkorlátozás nélkül viszont továbbra is jogosult a dupla GYES-re.

2011. febr. 22. 20:17
szia, dolgozhatsz nyugodtan, a törvény az iker terhesekre és a tartós beteg gyerekekre nem vonatkozik. ez tuti, közigazgatásban dolgozom, és tartós beteg a fiam.
2011. febr. 22. 19:55

Hmmm?

sehol senki???

2011. febr. 22. 19:50

Sziasztok!

tartós beteg gyermekem van, hosszabbított gyesen vagyok, dolgozhatok napi 8 órát ugye? mert úgy hallottam, a törvénymódosítás azokra vonatkozik, akik a sima gyest kapják, azaz a gyerek 3 éves koráig. A törvénymódosításon a maximum napi 6 órás munkaidőt értem.

2011. febr. 22. 19:48
Tartós beteg gyerekkel vagyok gyesen, mennyi az óraszám, amit dolgozhatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook