Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (10. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15377. csaba722017-05-23 05:13
A kérdésed első felére nemtudom a választ. Veszorémben hosszú a várólista. Én 1 hét után mentem dilgizni igaz irodaban dolgoztam és mivel 14 napot voltam bent minimális kajával nagyon legyengültem. Ez mindenkinél más. Olyan emberek mint te nem nagyon finnyásak és szerintem a második héten már rendessen fogsz dolgozni persze emelni nemigen lehet még. Mindenképp én a betalarítás utánnra tenném az időpontot de ez az én véleményem
(válasz Frenk66 15368. hozzászólására)

15376. JJnew2017-05-22 23:01
Igen persze. :) lehet hogy az volt a baj hogy megmondtam h van muteti idopontom Veszpremben.
(válasz sza cactus 15375. hozzászólására)

15375. sza cactus2017-05-22 22:58
Mohos elvállal?
(válasz JJnew 15374. hozzászólására)

15374. JJnew2017-05-22 22:49
Igen de 2 orvos teljesen maskeppen latja. :)

15373. Andi19632017-05-22 22:30
Igen, olvastam a korábbi hozzászólásodat. Bizonyára ez nagy csalódás neked. A szakmai érvekkel viszont nem tudunk vitatkozni. Gondolom a több száz betegen végzett műtétekből és a műtét utáni életutakból már tudott következtetéseket levonni, és az érdekedben mondja amit mond. Kívánom, hogy találd meg a megoldást a súlyproblémádra.
Andi
(válasz JJnew 15371. hozzászólására)

15372. JJnew2017-05-22 22:23
Vasas dr foglalkozik gyurusokkel.
(válasz Tanknat 15317. hozzászólására)

15371. JJnew2017-05-22 22:21
Engem nem nagyon ill. Nem vallalt el. :(
(válasz Andi1963 15339. hozzászólására)

15370. bori772017-05-22 21:35
Szia!
Ha minden rendben megy lehet még a nyáron megműthetnek....
A lábadozásról meg annyit tudok mondani, hogy ha visszaolvasod a fórumot, mindenki mást ír a gyógyulásról. Én 5. nap már dolgoztam de én irodában dolgozom leginkább. A fizikaimunkáról van aki úgy írt hogy 1 hét után már betegeket emelgetett. De a doki szerintem mindent elmond, a Vasas doki eszméletlen jó! Írd fel a kérdéseidet, mindenre válaszol. 😁
Sok sikert, jelezz majd mi volt!
(válasz Frenk66 15368. hozzászólására)

15369. Zebracs2017-05-22 16:31
Sziasztok! Nem tujátok véletlenül, hogy Pécsett milyen jellegű műtétet végeznek? Csak gyűrűt vagy mást is?

15368. Frenk662017-05-22 16:28
Szép napot !
Nemrég regisztráltam erre az oldalra, olvastam a beírásokat és pár kérdés felmerült bennem amihez kérnék egy kis segítséget.
Szombatra van konzultációs időpontom a DM-be...mire számíthatok, mekkora a várólista ?
A másik kérdésem, ha megvan a műtét mennyi a rehabilitációs idő, mikor lehet ismét dolgozni ?
Gazdálkodok, mezőgazdasággal foglalkozok...mire számítsak ?
Előre is köszönöm a válaszokat !

15367. Bobe19772017-05-21 17:44
Nagyon szépen köszönöm megnyugtattatok.😊

15366. Nikca662017-05-21 17:13
Kedves Böbe! Mohos doki nagyon jo engem is ő műtott ugyanazokat tudnám leírni mint kedves shoppingmania :) én is ugyanazzal nem vagyok megelégedve mint ő. Ja és nővérek közül kiemelném Attila ,,nővért" és Mariann nővért a legkedvesebbek voltak velem a 17nap alatt :)

15365. csaba722017-05-21 17:13
Nem csak műtött hanem megmentette az életemet. Számomra ő egy isten
(válasz Bobe1977 15363. hozzászólására)

15364. shoppingmania2017-05-21 16:42
Kedves Böbe! Engem Mohos doktor műtött. A személye miatt döntöttem Veszprém mellett. Teljesen szimpatikus,élénk,magabiztos,látszik rajta,hogy bármi adódik a helyzet magaslatán lesz. Figyelmes volt,látogatott,a folyosón ha csoszogtam mindig érdeklődött. A team is nagyon megnyugtató volt,műtét előtt ment az élcelődés. A nővérek segítőkészek,a századik csengetés után is normálisan elláttak.
Ami különbséget felfedezek a két helyszín és orvos között az az,hogy Veszprémben a komédiás fasza az utógondozás. Semmi instrukcióval engednek haza,mindent saját kútfőből kell kiokoskodni. Ezt jelezni is fogom a három hónapos kontrollon. Összességében nem vagyok elégedetlen,de ezzel picit többet kellene foglalkozni Veszprémben is.
(válasz Bobe1977 15363. hozzászólására)

15363. Bobe19772017-05-21 15:02
Sokat írtok Vasas dokiròl és szèpeket!😊 Ez szuper!👍
Van olyan akit Mohos doki műtőt? Engem Ő fog és érdekelne a véleményetek!😊

15362. Zebracs2017-05-21 13:25
Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon jól esik. Annak nem örülök, hog neked vagy másnak volt más gondja is, de jó az, hogy a dokinak nem lesz idegen. Ahogy olvasom, tényleg kedves és rendes Vasas doki.
(válasz Andi1963 15361. hozzászólására)

15361. Andi19632017-05-21 12:33
Szia Zebracs,

nagyon biztatlak, hogy higgyél a lehetőségedben; Vasas doktor megtalálja a megoldást. Ez nem reklám, hanem a tények mondatják velem. Azért vannak az előzetes vizsgálatok, hogy kiderüljön minden, ami problémát jelenthet a műtét közben vagy után, és ezeket lehessen kezelni. Nekem is rengeteg gondom és betegségem volt (cukorbetegség, magas vérnyomás, depresszió, pánikbetegség), valamint már elmúltam 53 éves a műtétkor, de minden rendben történt és történik. Valószínűleg akik eljutottunk a műtétig, mindegyikünk átélte ezt az érzést, hogy már csak a műtét segíthet, és valóban segít is, ha mi is segítünk magunknak.
Kitartást:)

Andi
(válasz Zebracs 15358. hozzászólására)

15360. Sikuku2017-05-21 10:32
Az éhségérzetet egy gherlin nevû hormon szabàlyozza ami fôleg a gyomornak azon a részén termelôdik amit lezárnak (bypass) vagy kivesznek (sleeve).
Sajnos viszont gherlin termelôdik a test más részein is kis mennyiségben. Itt egy idézet a Wikipédiaról.

"Ghrelintermelő sejtek elsősorban a gyomor falának mirigyeiben[7] és a nyombélben találhatóak, de kisebb mértékben előfordulnak az éhbélben, tüdőben, a hasnyálmirigyben,[8] nemi szervekben, mellékvesekéregben, méhlepényben és a vesében is. Újabban kimutatták, hogy az agyban is termelődik."
(válasz csillagpor118 15349. hozzászólására)

15359. Zebracs2017-05-21 07:12
folyni=fogyni

15358. Zebracs2017-05-21 07:12
Szia Andi! Volt kb. 12 éve egy mélyvénás trombózisom és azóta sem túl jó a vérkeringés az érintett lábamban. Igaz, hogy gyógyszert nem szedek rá, szültem is (a terhesség alatt végig kellett a vérhigítót szúrnom), de a nagy túlsúly nem javított rajta...:-( Igzából azért tartok tőle, hogy nem vállal el, mert úgy érzem már csak a műtét segíthet rajtam. Nem a jó budapesti levegő fújta rám a kilókat és mivel se kitartásom, se akaratzerőm nincs, nem érzem azt, hogy diétával le tudnék folyni. Pedig nincs más választásom, látni akarom felnőni a gyerekem és uram bocsá' szaladgálni is szeretnék még vele.
(válasz Andi1963 15339. hozzászólására)

15357. Nikca662017-05-21 07:00
Köszi Kiel a választ :) igen igaz amit írsz most még nekem (is) nagyon nehéz hogy nem eszem zsemle felvagottal most pl abonetett vettem arra teszek körözött vagy eppen sonka sajt. 3szeletnel több nem megy le így se úgy se de a zoldsegekkel nehezen kotok barátságot ez az ami mindig is probléma volt nálam. Azért most is vettem jegsali répa és fokhagyma ontett teszek még bele feta sajt csirkemell sonka és megpróbálom megeszegetni.valoban nehéz az átállás remélem nekem is sikerülni fog mert még hosszú az út -55kg ig.

15356. Kiel2017-05-21 06:45
Akkor is fogyni fogsz, de ha rendszeresen ezeket választod, és nem veszed figyelembe az ökölszabályt (először a hús, aztán a zöldség, ha még fér, a szénhidrát), akkor ez később visszaüt. Néha elcsábulunk, emberek vagyunk, de tudatosan kell trenírozni magunkat. Kb. fél év, mire egy berögződött szokást másik vesz át. Például ilyen, hogy a sonka-sajt alá kenyér dukál, hogy a hús mellé krumpli kell, hogy nem csúszik az étel köret nélkül. Most, az elején, mikor alig megy le valami, könnyebb új szokásokat rögzíteni. Például, ha megeszed a giroszt a zöldekkel, és kkét óra múlva eszel pár szem krumplit, akkor az ikszedik alkalommal, eszedbe se jut, hogy a húson zöldségen kívül kéne a falatba krumpli is. Vagy husi mellé rizs helyett grillezett cukkini, kaliforniai paprika, saláta, finom, és illik is. Aztán megjutalmazod magad egy joghurt-fagyasztottgyümölcs-stivia-pici méz fagyival. :)
Amire ki akarok lyukadni, hogy ebben a fázisban mindenképp lefogy az ember, ki gyorsabban, ki lassabban, néha kis szünettel, de közben nevelni kell a belső gyereket, aki akar, még akar, a megszokott dolgokat akarja, mert most még pici az adag, nem sok szívódik fel, de ez nem lesz mindig így.
(válasz Nikca66 15353. hozzászólására)

15355. KM19812017-05-20 23:50
Koszonom 😘
(válasz Bobe1977 15354. hozzászólására)

15354. Bobe19772017-05-20 14:05
Gratulálok! Szuper vagy!👏💪
(válasz KM1981 15351. hozzászólására)

15353. Nikca662017-05-20 11:42
Kiel akkor tulajdonképpen ha én hasàb krumplit eszem gyros hússal vagy vagy rántott húst rizzsel tartarral és eszem néha chipset akkor is fogyni fogok? Nem ez a célom hogy ezeket egyem és amúgy se tudok sokat egyikből sem csak úgy eszembe jutott a kérdés mert ma pl gyros csirke lesz az ebéd páromnak hasábbal nekem saláta mix bele feta sajt.
(válasz Kiel 15352. hozzászólására)

15352. Kiel2017-05-20 09:52
A gyomor éhsége, és az agy éhsége két külön dolog. Nem a gyomor valódi, fizikai éhsége vezetett minket a 30-50-70 kilós túlsúlyhoz, és nem annak megszűnte fog karcsún tartani. A vizsgálatok szerint a fogyás, és súlytartás az első évben 90%-ban a műtéten múlik, 10%-ban az életmódon. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy mindenképp le fogsz fogyni, ha ha mozogsz, és elég proteint eszel, szeded a vitaminokat, akkor több izom marad meg, jobb lesz a vérképed (bár ezek is egyénenként változóak), de ha turmixolt csülökpörköltet eszel, és fagyizol naphosszat akkor is le fogsz fogyni.
A harmadik évre a fogyásra, súlytartásra gyakorolt műtéti hatás, és az életvitel hatásának aránya 50/50%. Itt bizony ha nem hagytál fel az esti nasikkal, a szénhidrátdús kajákkal, ha nem mozogsz, ha feszülésig tömöd a gyomrocskádat rendszeresen, hízni fogsz. Ha nem szeded a vitaminokat, hiánybetegségeid lehetnek. Figyelni kell a súlyod, ha megindul, visszavenni. Még segít a műtét, de már te is kellessz hozzá.
Az ötödik év után az arányszám megfordul. Onnantól 90%-ban rajtad áll, hogy tartod-e a súlyod, vagy nem. Kialakultak-e új étkezési, mozgási szokásaid, sikerült-e olyan életvitelt kialakítani, hogy ne tarts ugyanott, mint mielőtt belevágtál az egészbe.
Százszor elhangzott, hogy a műtét mankó, ha te nem teszed oda magad, és ellene dolgozol a műtét jótékony hatásának, akkor megint ott találod magad, hogy baj van, de egy karcsú, mozgékony testért százszor motiválóbb küzdeni, mithogy a 150 kilóról kínkeservesen ledolgozzunk tizet, hogy kapjunk végre levegőt, és pár hónap alatt a dupláját hízzuk vissza.

15351. KM19812017-05-20 08:39
Sziasztok!Boldogsag van!Vegre 100kg. alatt van a merleg nyelve.Evek ota nem volt ilyen!109-el mutottek Aprilis 12.-en.Nekem lassabban mennek lefele a kilok stagnaltam 104.4-en 2-3 hetig de beindult.Teny h akkor nem sokat mozogtam,de amiota probalok napi 8-10.000 lepest menni egy nap beindult 😀Leirhatatlan erzes komolyan 😎

15350. csaba722017-05-19 16:36
Igen ez problema lehet a gyomrod nemkéri de fejben meg ennél. Szerintem nem lesz gond vele mert nálam az emésztés felgyorsult és azért nem akkorák azok az adagok mint régen. Oda kell figyelni mert tenyleg kitagulhat a gyomor. En ezert szamolom újra a kalóriákat

15349. csillagpor1182017-05-19 12:37
Csaba 72 Szia! Előre elnézést kérek a kérdéseimért ha kissé ostobának tűnnek!de mindent olvasok és több helyen és nem tudom ,hogy néhány véleményt ,hogy értelmezzek, Azon gondolkodom,hogy jól értelmezem a sokak által leírt gyakorlati tapasztalatot,hogy az éhség érzet megszűnik de ,a sóvárgás és a psziché az amin nem vagy csak nehezen lehet változtatni,és gyakorlatilag kitágíthatod úgy a gyomrod ,hogy akár a kezdeti pár hónap után akár ugyanúgy tudsz vagy tudnál enni mint régen ?Vagy nem tudsz annyit enni csak ,már kevesebb ételtől is meghízhatsz ?

15348. Nikca662017-05-19 10:28
Sziasztok nálatok is van hogy elgyengultok és nasiztok? Meglepődtem hogy ,,mennyi" nachos sajtszosszal lemegy vagy csak nekem tűnt soknak... Meg tegnap a kaján is egy kis kínai adag felé tojásos rizs sült csirkecomb darabkakkal lement. Tágul a gyomrom? A héten nem fogytam egy kilót sem. A héten kezdtem munkába állni kicsivel több kaját probalok enni hogy ne legyek szarul ez a baj?