Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (10. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15686. Bobe19772017-06-29 13:04
Szia Dagi90!
Èn is vègigolvastam. Mi colafüggôk tartsunk össze!😊
Valahogy milyen èrdeken agyalunk. Amíg nem lèptem be ide a mûtètrôl fèltem nagyon. Miòta olvasgatom a íràsokat a mûtèt utàni dolgoktòl kezdtem fèlni. Mit tudok majd enni, hànyni fogok-e....stb. Automatikusan elkezdtem többet enni finom falatokat mondvàn ennek vège lesz szeptembertôl. Ma felàlltam a mèrlegre. 129 kilòt mutatott!!!😔 125 voltam a mèrlegelèskor a dokinàl. Ùgy hogy össze kell kapnunk magunkat hogy jobb èletünk legyen!!🙏💪
Kitartàs Dagi90! Olyanok vagyunk mint a Muskètàsok!! Egy Mindenkièrt, mindenki egyèrt!!!👍👏
(válasz Dagi90 15682. hozzászólására)

15685. ewelin2017-06-29 10:09
Szia. Én végig olvastam, sajnos én is kaja függő vagyok a kólát kivéve , azt nem szeretem. Nekem csak februárban lesz a műtétem a DM ben, addigra te már jóval soványabb leszel. Remélem a műtéted utánn is írsz ilyen hosszú és tartalmas tapasztalásokat. Jó volt olvasni az írásodat. Kívánok neked kitartást és egészséget a műtéthez és a fogyáshoz.

15684. Libelulle2017-06-29 09:16
Szia,

Vegigolvastam természetesen.
Hát tenyleg az utolsó pillanatig huztad, es azt hiszem értem az alapján amit leírtál, hogy miert.

Kezdd el csökkenteni drasztikusan a cukrokat es egyel sok fehérjét.
Jobban fogod bírni két étkezés között.
Es hat üres gyumolcstea, cukor nélkül...legjobb ha otthon megcsinalod, es víz víz víz, a fogyásban is segíteni fog meglátod!.
Dietetikussal beszéltél mar?

Biztosan le fog menni par kiló, es műtét után majd úgyis oda tudsz figyelni az etkezesekre. Tudjuk ez először folyekony, majd pepes, majd darabos es végül szilárd...
ügyes leszel!

Kitartás!

A gyomortukrozestol meg ne parazz, en megcsináltam altatás nélkül es sima ugy volt, érzésre olyan volt, mintha megakadt volna egy nagyobb falat de ennyi.

Ugyesen!
Nincs sok hatra az új eletig!

(Bocsánat de mobilrol nyomom, remelem olvasható lett;) )

15683. Andi19632017-06-29 08:59
Szia Dagi90,
gratulálok a változáshoz és örülök. Kívánom, hogy a műtét után is találd meg azokat az impulzusokat, amik számodra szükségesek az új élet folytatásához.
Andi

15682. Dagi902017-06-29 08:29
Üdv mindenkinek! Lehet a leghosszabb bejegyzés lesz,akinek hosszú ,az ugorja át :)
Akit esetleg érdekel:
Amint eddig is tudtátok akik itt nézelődtek a fórumon,én 165 kg vagyok és elvileg julius 31. lesz a műtétem DM-ben.

Amint régebben is irtam,az én agyam a cukor és a nehéz kaja,illetve kóla teljes vonzásában van.
Réges régóta nyomnom kellene a fogyókúrát,mert 165-ről minusz 15kg fogyást kért a doki... Egészen most hétfőig húztam a dolgot,de olyan szinten,hogy 169-re mentem fel és a múlt hétvégét végig zabáltam.

Szombat:reggel 0.5kg csirkemáj sütve 3 szelet fehér kenyér és 0.5 liter kóla
ebédre : 1 nagyobbacska éttermi adag tepsis hús krumplival 1l kóla
15 óra körül : a kedvenc... tésztában sült csülök szintén 1 éttermi adag plusz kóla
este mintha mi sem tötént volna,nem mondtam el senkinek,hogy én már 2 komplett ebédet nyomtam,igy egy laza fullos komplett töltött pizzát ettem +0.5l kóla...

Felébredtünk vasárnap,na mondom utolsó nap:
reggeli : 6 tojás,kolbász,kenyér,kóla...
Ebéd:nagy adag sertés pörkölt ,sok kenyér,még több kóla
15 óra körül: gyrostál
estére : újra pizza... kóla,ja és torta.....

Ezt azért irtam le,hogy látni lehessen milyen egy élet ez... illetve,hogy lehet mondani,hogy ne zabálj és kész... De ez komoly függőség,ez nálam,drog,alkohol,cigaretta,kávé HELYETT,de ugyanolyan erősen. Mikor az agyad,csak azon kattog,hogy éhes,éhes és éhes... ott a hűtő,ott a pizzéria és már érzed,milyen jó lesz...
DE mikor megetted és jól laktál,akkor bűntudat van,és a többe nem zabálok be,,,,következik.

A LÉNYEG viszont,hogy ezen a héten hétfőhöz egy hétre megyek gyomor tükrözésre,, végre egy időpnt,ami itt van,amit látok,ennek örömére,a hétvégi nagy zabálásból vasárnap lehúztam az utlsó üveg kólát,vagy kólákat :D

HÉTFŐN: reggel ugye még tartott a tegnapi étel bennem,igy reggeli nem volt.
14 óra körül ettem egy kis levest és aznap már semmit is,nagyon büntibe tettem magam.

KEdd. ez nálam munka nap volt 03:30-kor indulok egész nap vezetek és pakolok
A 2 alkalmazottam legnagyobb örömére 11 óráig nem voltam hajlandó megállni,addig nyomtuk a munkát,cimről cimre had menjen az idő.
11 órakor ettem 1 sós kiflit 1 kis doboz tejföllel.
utána munka és 15 óra körül ettem egy kis adag kinai kaját ez kis rizs és szecsuáni valami volt.
Megjegyzem ebből ilyenkor 2 NAGY adag szokott menni,tehát ez a nagyede volt.
Estére egy joghurt,mert nagyon éhes voltam.

AMI NAGYON FONTOS:
SEMMI KÓLA,és semmi cukros üdítő.. amiben legkisebb cukor is van,az nem játszik.
Igy is a napi kajában ugyis van valamennyi szénhidrát,cukor ,azt kell beosztani.
Először is mivel kóla függő vagyok,nekem senki ne mondja,és a reklám is kamu ,hogy a zero kola és a normál kóla ugyanolyan... nagy semmi:)
Speciel PEPSI függő vagyok,az édesebb ugyebár.
De a coca-cola és a zero kóla,vagy pepsi max stb,hát ezek nagy löttyök,ugy vagyok vele,ha nem ihatok jó kólát akkor semmilyet ne igyak.. nem szeretem,érzem,hogy más az íze,

1. próba NESTEA valami citrus,zöldtea lötty majd 400 ft és savanykás,1 korty és ki is öntöttem... nagyon rossz.
2. próba APENTA light málna,teljesen nulla cukor,ez fogjuk rá be vált.
3, próba sprite zero érdekes,de iható,jobb mint a zero kola.
Igen tudjuk tiszta ásványviz lenne a legjobb,azzal az a helyzet,hogy ha csak simán szomjas vagyok,akkor nem igazán csuszik le. Ha dolgozok,meleg van,és hideg a viz,akkor megiszom,ugyhogy ez is megy már mondjuk.

SZERDA ami tegnap volt, reggeli 2 db kis füstli virsli magában
13 órakor NORBI UPDATE egy adag étel fele
17 orakor a másik fele
Ugyanis előző nap már ezeket megrendeltem egész hétre. Akit esetleg érdekel,vagy szereti,vagy utálja,a lényeg,én már fogytam vele.(30 kg) Tutira nem csak az összetevőkben van más,hanem ami nekem fontos az az ADAG... Annyi van kész,be kell osztani,ugyanis nálam az itthon fözünk és majd szedek keveset NEM működik,a kicsiből sok lesz azonnal.

CSÜTÖRTÖK VAN: éhes vagyok,itthon vagyok,és inkább ide irtam ,mint,hogy a hűtőhöz csábítsam magam :)
DE reggeli a tegnapi 2 kis virsli párja lesz és tejes kávé édesítőzve.
EBÉD paradicsomos húsgomboc fele
16 ora körül másik fele
Azt azért aki nem látta még,elmondom,ezek rohadtul nem nagy adagot,és még azt felezm :)

Jövö héten hétfőn gyomortükrözés, utána még 2x megyek fel a többi vzsgálatra és utána műtét.
Szerintem bármit adhatnának nekem,,én a műtétre vágyok a világon a legjobban.
Ez a nyár nekem katasztrófa.Egyszerűen a meleg,kicsinál,testileg,idegileg és állandóan izzadok... erről is kell beszélni,mert nem hiszem,más aki szintén 160-180 kg az nem izzad,ha nem izzad akkor nem dolgozik. Szörnyű,napi 4-5 x cserélek pólot,vagy napközben is megfürdök.
Tegnap láttam magam egy kamera felvételen,ahogy megyek szembe a kamerával... Hát szörnyűűű
Nagy test,medvés járás,izzadt póló stb...
A lényeg,mostmár tisztul az agyam,a cél a végtelenbe és tovább :)
Ha esetleg 50 emberből 2 végig olvasta akkor köszönöm :)

15681. Bobe19772017-06-28 09:33
Akkor madj keressük egymást mert én szeptember 5.-én megyek!😊
(válasz mithos 15680. hozzászólására)

15680. mithos2017-06-27 23:43
De, en :) Szept 6
(válasz Bobe1977 15679. hozzászólására)

15679. Bobe19772017-06-27 22:00
Sziasztok!
Látom itt a többséget a DM-be műtőtték vagy ott fogják!😊
Veszprémbe most szeptemberbe nem jön senki?😊🙏

15678. Libelulle2017-06-27 19:31
Lesz valaminek műtétje aug 3-4 körül dmcben?

15677. petka2017-06-27 11:25
Köszönöm neked is a választ. :)
(válasz Titkos sleeve 15676. hozzászólására)

15676. Titkos sleeve2017-06-27 08:10
Szia!
Engem Csütörtökön műtöttek, következő kedden már mentem dolgozni. Irodai munka nálam is.... A munkában semmi problémám nem volt. A munkahelyre való út picit megterhelő. Lépcsőzés, hosszabb séta...
Ha megoldható én azért javaslom az 1-2 hét betegszabit. Vagy home officet.

Nekem a magyarázkodás része zavart. Mit eszel? Miért nem eszel? Miért nem jössz enni stb...
(válasz petka 15672. hozzászólására)

15675. csaba722017-06-27 07:09
én is járok szoliba. nagyon jót tesz főleg optikailag....vékonyabbnak tunok :-)
amúgy nálam most minden ok...igaz nincs nagy kedvem edzoterembe járni mert nagyon meleg van meg be is lustultam...a heti 5-6 alkalmat leredukáltam heti 3-4 re plusz napi bicikli és heti 1 x 1,5 óra foci
sok a sutés a hétvégén és a redler sornek nemtudok ellent mondani....ez a nyár átka

15674. petka2017-06-26 23:00
Nagyon köszi :)
(válasz sza cactus 15673. hozzászólására)

15673. sza cactus2017-06-26 22:56
ha szerencséd van,1 hét
(válasz petka 15672. hozzászólására)

15672. petka2017-06-26 22:43
Sziasztok!
Elnézést kérek, amiért néha betérek ide a kérdéseimmel.
Azoktól kérdezném akik már túlvannak a műtéten, hogy utána mennyi idővel normális dolog visszamenni dolgozni? Gondolok itt irodai illetve könnyű fizikai munkára.
Előre is köszönöm a választ.

15671. Nikca662017-06-26 05:00
Oh köszi akk egyelőre nem megyek nekem sose volt létfontosságú a szoli életben ha 10szer voltam sokat mondok csak kisergetem a barinom...:D
(válasz csillagpor118 15670. hozzászólására)

15670. csillagpor1182017-06-25 18:46
d vitamin szerepe a calcium felszívódás miatt fontos ,csontokba magnéziummal és k2 vitaminnal lehet csak bevinni,különben csak fiziológiás hatása van ami persze széppé tehet,:)de nem egészségessé ! leragasztva műtét után sem jó félévig a szóli,a szólihoz ajánlatos kencék meg tompítják az uv-ét így szinte 0 d vitamin termelés attól függetlenül.hogy nem tilos......

15669. Scott722017-06-25 17:54
Igen szoliba- Kell a D vitamin😉
(válasz Nikca66 15667. hozzászólására)

15668. Nikca662017-06-25 17:52
Nem még nem próbáltam pont ezért érdekelne a vélemény meg hogy lehet e? :)
(válasz H3rczi 15666. hozzászólására)

15667. Nikca662017-06-25 17:51
Szoliba? :)
(válasz Scott72 15664. hozzászólására)

15666. H3rczi2017-06-25 17:32
Próbáltad már az infra trénert? Mennyire melegszik fel benne az ember?
(válasz Nikca66 15662. hozzászólására)

15665. Dagi902017-06-25 17:14
Nekem július 30-31 elvileg. De ez kiderul
(válasz robiwolf77 15654. hozzászólására)

15664. Scott722017-06-25 16:17
Én hetente kétszer járok , 1 honap pal a mütét után voltam elöször
(válasz Nikca66 15663. hozzászólására)

15663. Nikca662017-06-25 14:57
Szolit meg azért kerdeztem mert a barátnőm jár és uncsi csak így ott rá várni és néha szívesen befekudnenk :)
(válasz Marcell80 15661. hozzászólására)

15662. Nikca662017-06-25 14:55
Infratrainer

Működési elv

Az új wellness gép, az INFRATRAINER, egy olyan fekvőkerékpár, mely PHILIPS által fejlesztett VITAE infra vonalsugárzók és egy mágnesterápiás készülék hatását egyesíti a maximális hatékonyság érdekében. Edzés közben az infrasugarak behatolnak a bőr alá, belülről felmelegítik, feloldják a zsírszöveteket és felszabadítják a méreganyagokat. A kerékpározás hatására a feloldott zsír könnyen átalakul energiává, a méreganyagok egy része rögtön az izzadsággal, a többi pedig a felgyorsult anyagcsere révén távozik a szervezetből. A MAGNETVITAL SYSTEM ezeket a pozitív hatásokat együttes módon, nagymértékben felerősíti és az edzés kiegészíti egy vitalitást javító mágnesterápiás programmal.

Power plate;

Power Plate

A Power Plate csökkenti az edzéshez szükséges időt, ugyanakkor az izmokat úgy stimulálja, hogy nő a sovány izom tömege. A forradalmian új edzési technológia harmonikus rezgéseket közvetít a testbe, melyekkel az izmok természetes reflexív összehúzódásokat váltja ki, másodpercenként 25-50 alkalommal, megmozgatva akár az izmok 98%-át, míg a hagyományos edzőtermi gépek csak 60%-ot dolgoztatnak!

Úszni oké azt fogok sétálni nem igazán szeretek cél nélkül bicajom nincs ;)
(válasz Marcell80 15661. hozzászólására)

15661. Marcell802017-06-25 14:50
Szoliba? Nyár van!:) a többi kifejezést sajnos nem értettem abból amit írtál:) mozogj óvatosan ami jól esik. Séta bringa úszás.
(válasz Nikca66 15660. hozzászólására)

15660. Nikca662017-06-25 14:43
Hello ;) akkor pár kérdés újra. :) 3hónapos vagyok milyen mozgásokat vegezhetek? Infra trainerezni lehet? Vagy power plate? És szoliba mikortol lehet menni? Köszi aki válaszol

15659. H3rczi2017-06-25 12:57
Sziasztok!
Egy kis helyzetjelentés rólam.
Jól érzem magam. Már elkezdtem tornázni hetente kétszer. Csak lightosan. Sokat sétálok, igyekszem lépcsőzni is felfelé. A másodikon lakom. :)

Induló súly: 110.2 kg
Műtéti súly (04.28.): 105.4 kg
Jelenlegi súly: 95.7 kg

Nagyon ijesztő, hogy napokra-egy hétre megáll a fogyás. Először én is pánikba estem. Aztán a doki megnyugtatott, hogy napi 800-1200 Kcal-tól nem lehet hízni. Az izmok ezen időszakokban kapják össze magukat, és ugye az izom nehezebb, mint a zsír. Aztán szépen ment tovább a súlyom lefelé.

Felülvizsgáltam a vitaminok, ásványi anyagok, fehérje bevitelt, mert sokszor indokolatlanul vagyok nagyon fáradt. Persze biztos ez a kuka meleg is tehet róla.
Jobban odafigyelek a fehérje mennyiségre, a vaspótlásra és a B és D vitaminokra. Azóta kicsit jobb az erőnlétem.

Majd még írok. Puszi!

15658. H3rczi2017-06-25 12:34
Sziasztok!
Bocsánat, hogy eltűntem, kicsit összesűrűsödtek a dolgok. :)
Egy hónappal a műtét után kezdtem el a pépes ételek között már rendes ételeket is enni. Most, két hónappal a műtét után már normál ételeket eszem, de csak nagyon kicsi mennységben.
(válasz Titkos sleeve 15595. hozzászólására)

15657. Skittles2017-06-25 10:48
Szia! Kávét ittam már a műtét után 3 nappal(doki engedélyével), kb 1 hétig 1 nap kellett, másik nap nem, utána iszom minden reggel. Alkohol még nem ajánlott, de ittam már fél dl bort kb/alkalom . Semmi bajom tőle
(válasz Bobe1977 15655. hozzászólására)