Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2421. Amandalear (válaszként erre: 2387. - Motoros10)
2012. júl. 4. 11:02

Kedves Motoros10!


Itt mindannyian sorstársak vagyunk. S mivel itt csak az írott szöveget látod nem hallod a hangsúlyt a hanglejtést nem látod a mimikát hát félreérthetővé válnak dolgok. Eszembe sincs senkit bántani főleg nem akik itt vannak van nekünk éppen elég bajunk. Kicsit szar a stilusom bevallom de inkább csak kiszakadt belőlem a mai magyar helyzet s nem téged akartalak kritizálni stb. Azt gondolom még az elején vagyunk ennek az egésznek s mivel még csak ketten csinálják ezt az egész beavatkozást nincs meg a kialakult gyakorlata,hogyan kell együtt dolgozni más szakemberekkel azért,hogy mindenről tájékozott legyen a beteg. Sajnos mondhatjuk ugy azok akik az elején esnek túl ezen a műtéten még el kell viselniük a rendszer gyerekbetegségeit. S lehet a gyerekbetegség felnőtt betegség lesz mert itthon nem tud kialakulni az a gyakorlat amit ennyi pénzésrt jogosan elvárhatna a páciens.

Ez ugyanis Magyarország ahol ugy mennek a dolgok mint máshol....

2420. Csippere (válaszként erre: 2418. - Luculus)
2012. júl. 3. 21:54
Téged mikor műtöttek?
2419. Csippere (válaszként erre: 2406. - Zsú1965)
2012. júl. 3. 21:53
Szia, köszi a kedvességed :) Igazság szerint nem aggódok, mert felatalálom magam. Tudod, hogy táplálkozás kutató Dokit is kerestem most várom a kaja naplóm kiértékelését és a személyre szabott ajánlást, ill elkezdtem keresni egy belgyógyászt is, egy kivizsgálás nem árthat. Csak szimplán dühít a hozzáállás. Természetesen nem gondolom hogy a sebésznek kellene minket utángodozni, de ajánlást kaphattunk volna, hogy kihez forduljunk, sőt hogy egyáltalán szükségünk lesz arra hogy valaki komolyabban foglalkozzon velünk.
2418. Luculus
2012. júl. 3. 20:55
A barátomat akit már 20éve ismerek Veszprémben műtőtték az ő tapasztalatai alapján én inkább Debrecenbe voltam.És most ezzel nem konkrétan a műtétre gondolok,mert az a bizonyos 3óra ott is rendben volt, a többi.........
2417. Luculus (válaszként erre: 2414. - Stewe)
2012. júl. 3. 20:33
Olyan kérdéssel nem tudsz "előre bombázni" ami még nem következett be veled,nem tapasztaltál meg!
2416. Luculus
2012. júl. 3. 20:24
Kedves Ria!Nagyon köszönöm a barátaim és a saját nevemben is az információkat amiket leírtál.
2415. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2413. - Stewe)
2012. júl. 3. 19:25
Azért ez sem igazán pótolja azt, hogy a felvilágosításokat és vizsgálatokat a mütét elött kell megtenni.
2414. stewe
2012. júl. 3. 19:17

Sziasztok.

[link]

van pontos fordításom, akit érdekele-mailban elküldöm!

Megjegyezném, én bombáztam a Mohos dokit mindenféle számomra fontosnak tűnő kérdéssel, és mindig türelmesen, és kielégítően válaszolt!

2413. stewe (válaszként erre: 2404. - Csippere)
2012. júl. 3. 19:12

Sziasztok.

Veszprémben erre találták ki Bypass clubot, ahol Dr Mohos mellett diatetikus, és több műtött is rendelkezésére áll az érdeklődőknek!

2412. stewe (válaszként erre: 2386. - Amandalear)
2012. júl. 3. 19:05

Kedves Amandalear.


Gyakorlatilag a műtét napjától csökkent a vércukor szintem.

Nyilván 4x mértem naponta/ reggeli, ebéd, vacsora előtt , és lefekvéskor(23-01 kor).

A nappali inzulinadagokat 2 hét után elhagytam, és szépen beállt, így az éjszakai adagokat sem kell adni.

Természetesen étkezések után emelkedik, de ez mindenkinél így természetes!

2411. Gombóc66
2012. júl. 3. 16:29

[link]



ime

2410. Zsú1965 (válaszként erre: 2408. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 3. 15:55
Köszönöm, én is fogom kérni a masszőröm segítségét.
2409. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2406. - Zsú1965)
2012. júl. 3. 15:50
Neked van igazad. Szerencsére nagy többségetek még csak max 3-4 hónapos. Ennyi idö alatt még nem történik semmi javíthatatlan, van idötök változtatni és megvédeni magatokat a lehetséges problémáktól.
2408. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2407. - Zsú1965)
2012. júl. 3. 15:49

Nagy valószinüséggel csak masször vagy kozmetikus fogja tudni beszerezni:


Lady Stella Professional

Börfeszesítö masszázskrém tengeri alga kivonattal

2407. Zsú1965 (válaszként erre: 2402. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 3. 15:44
Leírnád a pontos nevét, vagy tennél fel egy képet arról a krémről? Én pl. a combomon meg a felkaromon lévő bőr lógásától tartok leginkább, jó lenne valamivel megelőzni.
2406. Zsú1965 (válaszként erre: 2404. - Csippere)
2012. júl. 3. 15:37

Szerintem meg kellene nyugodnunk. Fogadjuk el, hogy ez a helyzet, nem kaptunk infót, ezen már nem tudunk változtatni, és ne mérgelődjünk, mert ezzel csak magunknak okozunk rossz érzéseket.


Tegyük azt, amit eddig (és ebben te igen aktív voltál eddig is), szerezzünk mi magunk minél több és helytálló infót. És itt meg tudjuk osztani egymással, mindenki hasznára. Látod, az élet is adja a segítséget, most pl. Ria személyében.


Azt a műtét előtt is tudhattuk, vagy érezhettük, hogy sok mindent nem tudunk, de azért belevágtunk. Ez volt a mi döntésünk, annak ellenére, hogy csak a műtétig voltak híreink, utána semmi.


Nekem még ezek a lehetséges problémák is sokkal kevésbbé riasztóak, mint az a gondolat, hogy az egész életemet túlsúllyal éljem le (és az nem is lett volna valami hosszú). Erre gondolj te is, és ne legyél se dühös, se kétségbe esett, már most több hasznos tudás van a birtokunkban, mint ahogy a kh-ból hazajöttünk, és nem vagyunk elkésve semmivel.

2405. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2404. - Csippere)
2012. júl. 3. 15:27
Az a helyzet, hogy bár híresen nyugodtnak ismernek engem (16 országnak dolgozok hotline-ként, úgyhogy van gyakorlatom) tegnap olyan idegrohamot kaptam a kommentjeiteket olvasva, hogy jó félórára itthagytam a gépet mielött szétverek valamit és inkább a halószobámban a boxzsákot vertem szét.
2404. Csippere (válaszként erre: 2385. - Amandalear)
2012. júl. 3. 15:12

Szia,

Ne haragudj, hogy bele kotyogok, de engem kifejezetten felháborít, hogy ennyire nem kaptunk tájékoztatást a műtét utáni élettel kapcsolatban. Eddig is bosszantott a dolog, de most, hogy Ria beszámol a tapasztalatairól, egyszerűen szét vet a pipa miatta. Többször kifejtettem már itt, hogy szerintem ez nem egy kis sétagalopp, hanem az egész életünkre kiható változás. Mit érek vele, ha vékony leszek, ha közben kihull a hajam és olyan komoly károsodások érik a szervezetemet a vitamin hiánytól, amik jobban megkeserítik az életemet, mint a kövérség?

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem beszélt senki nekünk a fehérje pótlásról, korai vitamin pótlásról, vagy csak egyszerűen a táplálkozás szabályairól. Sajnos nem mindenki ismeri a netet annyira, hogy saját maga utánajárjon a dolgoknak, mint mi. Kicsit úgy érzem, hogy a műtét a fontos, mert arra visszük a lóvét, de hogy utána mi történik velünk az le van szarva. Tulajdonképpen infók nélkül jöttem ki a kórházból, fogalmam nem volt, hogy mit egyek, mindent ki kellett tapasztalnom és közsönhetően néhány fórumos társnak egymásnak adtuk a linkeket, hogy hogyan is kellene csinálni. Sajnos van olyan tárunk, aki szintén nem kapott semmi tájékoztatást és most nem érti, hogy mi történik vele, miért tart ott a súlya, mint a műtét előtt? Ez a dolog nem csak a műtétről szól, sőt a műtét csak egy 3 órás rész a több 10 évből, amit azután ezzel leél az ember. Nem értem az okát, hogy miért nem foglalkoznak ezzel az igen fontos résszel a dokiaink, vagy ha nem tudnak foglalkozni, miért nem ajánlanak valamit ezzel kapcsolatban?

2403. Műtött
2012. júl. 3. 15:07

Kedves Ria,

Mindannyian nagyon hálásak lehetünk Neked. Köszönöm szépen a hasznos információkat.

Megerősítetted bennem, amit már egy ideje nem merek magamnak sem megfogalmazni. A sebészek bár kiválóak, elég üzleties szaga van az egyéb területeken mutatkozó felületességnek.

Én folyamatosan azt érzem, hogy tele vagyok kérdőjelekkel, de nincs, akitől hiteles választ kaphatnék. Hát igen, a műtét megvolt, pénz kifizetve, éld az életed, ahogy tudod. A dokik meg jót mosolyognak rajtunk, miközben olvasgatják az "ostoba" bejegyzéseket.

2402. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2399. - Gombóc66)
2012. júl. 3. 14:58

Emberfüggö. Anno én 26 kilót fogytam 3 hónap alatt és a hasam kb combközépig lógott le, így nekem már volt egy hasplasztikám 2005 környékén. Nekem így már nem lóg (annyira), bár elöbb-utóbb rá fogok lépni valamelyik tejgyáramra ha nem figyelek :-(


Ami fontos:

- Folyamatosan írni a súlyotokat.

Ha lassú a fogyás (havi 4 kiló alatt) akkor megnézni, hogy nem-e túl magas a kalóriaszint.

Ha túl gyors akkor azt, hogy nem-e túl alacsony.


Napi 1000 kalória alá a mütét utáni 3. hónaptól nem szabad menni!!!!!


Az elsö 3 hónapban úgysem tudjátok kontrol alatt tartani a fogyást, úgyhogy csak azzal foglalkozzatok, hogy megfelelöen étkezzetek.


Akinek nagy a hasa, megnyúlt / striás a böre annak olyan és akkora is marad. 30 kiló feletti fogyásnál szinte esélytelen, hogy ne lógjon meg.

Lehet utánnanézni börfeszesítö krémeknek (nem a marha drága cellulitisz elleniekre gondolok), nekem pl a masszöröm szokta beszerezni otthon. Az egy literes krém kb 1000-1500 Ft, nem tudom, de olcsó. De az biztos, hogy a mütét és a betartott diéta mellett a súlyfelesleged közel 60-80%-át fogod leadni az elsö évben.

Mivel gondolom ezt a mütétet nem igazán 10 kiló felesleggel vállaltátok, így sajnos várható, hogy szükség lesz plasztikai mütétre, de ez a súlybeállás után minimum egy évvel történhet meg. Addig még meget össze egy kicsit vagy ha szerencsés vagy jobban is.


A nagyon durva, egészségileg veszélyes kötényhas plasztikázását elvileg a TB támogatja.

2401. Csippere (válaszként erre: 2391. - Motoros10)
2012. júl. 3. 14:58

Sziasztok,

Motoros10, ne vedd a szívedre a dolgot. Minden ember másképp gondolkodik, ezért ami az egyiknek bántó, a másiknak természetes. Mindenki a véleményét mondja, de leírva sokszor máképp tűnnek a dolgok, mint kimondva, könnyebben érzi bántónak az ember az írott dolgokat. Nincs hozzá hangsúly, gesztikuláció stb :)

Csak pozitívan, segítjük egymást, ahogy tudjuk, úgy érzem :):):)

2400. klaribaba22 (válaszként erre: 2397. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 3. 14:51

Sziasztok!

Ria,köszönjük a fordítást!!:)

2399. Gombóc66 (válaszként erre: 2397. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 3. 14:49
Mit tapasztalsz, a bőröd hogy alkalmazkodik a fogyáshoz? Szükséged lehet plasztikára?
2398. Zsú1965 (válaszként erre: 2397. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 3. 14:40
Köszönjük, hogy dolgoztál vele és beírtad ide nekünk.
2012. júl. 3. 14:33

Beraktam egy bejegyzésben a naplóban is ha késöbb kellene valakinek.

Remélem segített :-) Bocs a hibákért, nem vagyok profi fordító :-(

2396. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2395. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 3. 14:29

Folytatás:


Kockázatok:

- Dumping syndrome: Ez a laggyakoribb probléma ha az ételek és italok magas cukor vagy zsírtartalmúak. Ezek túl gyorsan távoznak a gyomorból, nem emésztödnek meg rendesen. Következményei hasmenés, hányás, szédülés, erös izzadás.


- Dehydration: Mivel nem ihatsz evés közben ezért néhány ember dehidratált lesz, mert nem fogyaszt elég folyadékot. Ezen segíthetsz ha naponta több kis pohárral megiszol. (Nekem a napi folyadékadag elökészítése segített, így láthattam mennyit kell még meginnom aznap)


- Nausea and vomiting: Ha túl gyorsan, túl sokat eszel vagy nem rágod meg az ételt eléggé akkor rosszullét és hányás várható étkezés után.


- Constipation: Ha nem követed a szabályokat az evésben, nem eszel elég rostot (fiber) és nem edzel akkor székrekedéses problémáid lesznek.


- Blocked opening of your stomach pounch: Elöfordulhat, hogy annak ellenére, hogy minden szabalyt betartasz mégis étel szorul a gyomorerszénybe (bocs, nem találtam jobb kifejezést). Tünetei folyamatos gyomortáji fájdalom és hányás. Jelentkezz az orvosodnál, ha a tünetek 2 napnál hosszabban jelentkeznek.


- Weight gain or failure to lose weight: Ha a mütét ellenére nem fogysz vagy akár hízol akkor valószinü, hogy túl sok kalóriát fogyasztasz. Beszélj az orvosoddal vagy diedetikussal, hogy segítsenek beállítani a diétádat.


Hát ennyi

2395. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2394. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 3. 14:20

Mindenesetre a leglényegesebb rész!


3-4 hónappal a mütét után elkezdhetsz visszatérni egy normális, egészséges diétához attól függöen, hogy milyen ételeket tolerál vagy nem a szervezeted.

Lehetséges, hogy egyes ételeket amelyeket a mütét után nem bírtál enni már fogyaszthatod.


Tehát itt is arról van szó, hogy a mütét segít a fogyásban, rendberakja a koleszterinedet, a cukorbetegségedet, megszünteti az állandó éhséget, segít kontrollálni a megevet ételmennyiséget, de utánna DIÉTÁZNI KELL.


Kiemelt pontok:

- Keep meals small : kis adagokat egyél naponta többször. Eleinte 5-6 alkalommal majd lassan az elsö év végére a napi 3 is elegendö lesz.


- Take recommended vitamins and minerals: Szedd az ajánlott vitaminokat és ásványi anyagokat! Életed végéig minden nap szedned kell multivitaminokat és kérdezd meg az orvosodtól, hogy milyen más kiegészítökre lenne szükséged.


- Ne igyál étkezés közben, ne igyál egyszerre sokat vagy gyorsan, különben fájdalmat, hányást okozhat


- Eat and drink slowly: lassan egyél és igyál, válassz olyan ételeket és italokat amelyek alacsony cukor és zsírtartalmúak.


- Chew food thoroughly: rendesen rágd meg az ételt. Minden kaját (még a kenömájast is!!!!!) minimum 10-15 alkalommal kell megrágnod mielött lenyeled. Ezzel seg´itesz a gyomrodnak az emésztésben és megakadályozod a rosszullétet és a hányást.


- Try new foods one at a time: mindíg csak egy újfajta ételt próbálj egyszerre. Ha olyat eszel amit a mütét óta még nem akkor kevesebbet és lassabban edd. Ha kicsit is kellemetlen érzést érzel az evése közben azonnal hagyd abba. Lehetséges, hogy egy késöbbi (x hónappal késöbbi) idöpontban már meg fogod tudni enni.

Gyakori problémás ételek: hús, kenyér, tészta, rizs (ezt tapasztaltam :-( ), egyes nyers zöldségek, tej és szénsavas italok.


- Focus on high protein foods: Egyél magas fehérjetartalmú ételeket.A mütét után azonnal a magas fehérjetartalmú ételek segítenek a sebgyógyulásban, az izmok megörzésében és fejlesztésében, a bör javításában és a HAJHULLÁS megelözésében. A magas fehérje-kevés zsír a mütét utáni hosszútávú diétában is meg kell, hogy maradjon. Próbálj vörös és fehér husokat, halat is fogyasztani. Alacsony zsírtartalmú sajtok, joghurtok szintén jó fehérjeforrások.


- Avoid foods that are high in fat and sugar: Kerüld a mags cukor vagy zsírtartalmú ételeket!. A mütét után ezek emésztése nehézkes lehet. Kerüld a bö olajban sütött ételeket és keress cukormentes italokat.

2394. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2391. - Motoros10)
2012. júl. 3. 14:04
Elolvastam az angol linket. 90%-ban egyezik azzal amit már leírtam. Le fogom fordítani (nem profin :-P ) és a plusz infókat berakom a naplóba is.
2393. Zsú1965 (válaszként erre: 2391. - Motoros10)
2012. júl. 3. 14:00
Senkit nem ért olyan "iszonyatos" támadás, amiért el kellett volna mennie. Különböző emberek között gyakran előfordul, hogy valamiben nem értenek egyet, nem az a megoldás, ha valaki lelép. Remélem, többet nem is fog itt ilyen előfordulni.
2392. Zsú1965 (válaszként erre: 2388. - Gombóc66)
2012. júl. 3. 13:58

Azt hiszem, a sebészek nagyon jó technikával operálnak, csak a műtét utáni dolgokra nem koncentálnak.

És a promós anyagokban is félrevezetőek egy kicsit, mert nem lehet úgy élni a műtét után, mint előtte. Legalábbis egyelőre biztosan nem. És nem egymást kellene tájékoztatnunk, hanem egy tájékoztató csomagot meg kellett volna kapnunk készen. Így most egy kicsit vak vezet világtalant, mert azért, mert valakit korábban operáltak, még nem "okosabb" ezen a téren.


Még jó, hogy Ria több infóval van ellátva, mint mi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook