Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2481. gbabi50 (válaszként erre: 2463. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 8. 11:14

Szia!

Elolvastam,en nem is bypasst szeretnek csak szukitest,de meg azt sem tudom elkepzelni hogyan csinaljak szajon keresztul.

2480. Műtött (válaszként erre: 2476. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 8. 11:03

Azért legalább 28-ig jó lenne eljutni.

A tv-ben nyilatkozók úgy emlékszem, nem friss műtöttek voltak, hanem már 1 év körül jártak műtét után. Azért mondom, hogy totál félrevezető volt, amit mondtak. Ráadásul a nagy többségnek (az érintettek közül) szerintem akkor még jóformán semmi előzetes információja nem volt erről az eljárásról. Én legalábbis jócskán bedőltem az ott elhangzottaknak, ezért picit csalódott vagyok (más szóval: ostoba :-)).

2479. Csippere (válaszként erre: 2473. - Műtött)
2012. júl. 8. 10:42

Ez valóban nagyon félrevezető. Persze nem kétlem, hogy van olyan, akinél ilyen hatást ért el a műtét...

Te közéjük tartozol? nem győzöl enni és fogysz?

2478. Csippere (válaszként erre: 2467. - Novel)
2012. júl. 8. 10:40

Szia Novel,

Perszen nem elkeseríteni akartalak. Ki kell hangsúlyoznom, hogy eddig úgy érzem, nekem nagyon megérte ez a műtét. közel 23 kg-ot fogytam eddig, ami ezelőtt semmilyen más módszerrel nem sikerült. Úgy érzem, hogy nagyjából normális életet élek. Eszek normális kajákat is, csak nem erőltetem a kenyeret, rántott húst, sült krumplit, cukros kajákat stb.

A figyelmet arra szerettem volna felhívni, hogy nem mindenkinél jön be a médiában leírt csodahatás és nem mindenkinél múlik el teljesen az éhségérzet végleg. Lehet, hogy én vagyok az egyetlen, aki ezeket átéli, bár erre kevés esélyt látok.

De még egyszer hangsúlyoznám, hogy meglepően sokkal könnyebb a műtét után odafigyelni a táplálkozásra és esetleg lemondani egy szelet csokitortáról vagy egy cupákos sült csülökről.

2477. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2475. - Gombóc66)
2012. júl. 8. 10:05

A nagyobb gyomros mütétet szerintem sehol nem csinálják Európában. Csak a 3 dl-es gyomrot. Ennek nincs köze a gyomor eredeti méretéhez, hogy 2/5 vagy 1/5. Egyszerüen azon az adott ponton a legkönnyebb az orvosnak és a betegnek is a gyomor leválasztása.

Annak is 3 decis lesz akinek 2-3 literesre van kitágulva és annak is akinek a normál 1-1.5 literes gyomra van.

A nagyobbat az amcsiknál csinálták a végleges leválasztáshoz extrém elhízott embereknél, mert ök éhen haltak volna a 3 decistöl. Azokban az esetekben viszont a gyomor másik felét el is távolították a hasüregböl.

Az Y-bypass visszafordítható, igaz csak egy jóval komolyabb mütéttel mint a leválasztás (alapban nem laparaszkóbos, hanem nyílt mütét).

2476. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2473. - Műtött)
2012. júl. 8. 09:59

Igazat is mondanak :-)

Otthon bypassra akik mennek azok 40-es BMI felett vannak, nem egy közülük 50 felett.

A 40-es BMI nálam 140 kilós testsúlyt jelentett volna, de én 35-ös BMI-vel mentem mütétre, 130 kilóval. Még én is az elsö 2-3 hónapban normál kaja mellett is fogytam mint örült (nincs hosszú ö a gépemen ;-) ). Amiröl én beszélek, hogy változtatni kell az a 4. hónaptól tapasztaltak miatt van.

Akkor én már 28-as BMI-nél jártam és a régi normál kajáktól bizony megtapasztaltam, hogy lehet kicsit hízni is. De ha a mennyiséget kordában tartod, a föétkezéseknél nem haladod meg a 2dl/20dkg limitet akkor 30-as BMI alá tényleg bármilyen kajával le fogsz fogyni.

Viszont a 30-as BMI még igazán a cél nektek, nem? ;-)


Jelenleg a BMI értékem 27 alatt van, az utolsó 5-10 kilóval szórakozok. Itt bizony már az étkezés és a torna nagyon sokat számít.

2475. Gombóc66
2012. júl. 8. 09:35
Azért egy valamit ne felejtsünk el! A bypass műtétnek két tipusa van. Az elsőnél jelentősen nagyobb gyomrot hagynak, kb. a kétötödét, míg az itthon alkalmazottnak az egyötödét. Nem minden elemzésből derül ki, hogy a mintavétel melyik tipusú bypassos társaságból történt.Ahol a nagyobb gyomrot hagyják, ott fordul elő halmozottabban a gyomor kiürülési elégtelenség.Ezért is állt rá több orvos is a kisebb gyomrot hagyó technikára.
2474. 99582e2ee3 (válaszként erre: 2473. - Műtött)
2012. júl. 8. 08:52
igazad van.
2473. Műtött (válaszként erre: 2472. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 8. 08:14
Nem tudom, láttad-e a TV-interjúkat a bypass-os műtöttekkel, na az totál félrevezető. Ezért nehéz szembesülni azzal, amit írsz, és ami egyébként teljesen logikus. Ott ugyanis arról volt szó, hogy mindenki mindent eszik, sőt, nem győz enni(!!!), miközben hihetetlen ütemben és boldogan fogy!
2012. júl. 8. 01:19

Ezt a mütétet egyébként talán ahhoz lehetne hasonlítani mint amikor egy alkoholista új májat kap a tönkrement helyett. Vagy él az új eséllyel és más életmódra vált vagy az újat is tönkre fogja tenni.

Ha az életmódodon nem változtatsz akkor pár éven belül kb ugyanott leszel ahol most, de legalábbis közel sem ott ahova vágytál a mütét elött.

2471. stewe (válaszként erre: 2469. - Novel)
2012. júl. 8. 01:18

Hidd el minden rendben lesz, ne arra gondolj állandóan, hogy valami nem jól sül el!

Ki van ez a műtét rendesen találva, higgyetek benne, hiszen mindenki azért csináltatja meg, mert hisz a várható eredményekben!

2470. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2467. - Novel)
2012. júl. 8. 01:16

A Y megoldás legföbb lényege nem a fogyás hanem a koleszterin és a cukorbetegség megszüntetése vagy erös visszaszorítása. Csak a kisebb gyomor is fogyaszt (gyomorgyürü), de az ezt a két betegséget csak akkor "gyógyítja" amikor már sokat lefogytál, míg az Y-bypass szinte azonal.

Emellett az Y mivel a cukrok és zsírok bontását / felszívódását 80-90%-ban megakadályozza így fogyaszt is. A visszahízáshoz azért elég sokat kell enni, folyamatosan feszegetve a gyomor befogadóképességét :-)

2469. novel (válaszként erre: 2453. - Stewe)
2012. júl. 7. 23:56
Szia Stewe! Hát igen, ez az étrend normális közelinek tűnik és ha ezzel továbbra is így megy lefelé, akkor minden rendben lesz. Én sajnos eléggé aggódós tipus vagyok, veled ellentétben. Még nem is történt semmi, de már parázok, hogy nem sikerül. Persze nagy a tét, mert csípőprotézis műtétre kell majd mennem, így nem csak sokat kell fogynom, de tartósan is. üdv
2468. novel (válaszként erre: 2460. - TBálint76)
2012. júl. 7. 23:49
Kedves Bálint! Köszi a jó híreket magadról és a régebben műtött hölgyről! Gratulálok!
2467. novel (válaszként erre: 2451. - Csippere)
2012. júl. 7. 23:47
Kedves Csippere! Köszönöm a részletes választ! Sajnos nekem ez nem túl jó hír, amiket írsz, mert ezek szerint a pszichés megküzdést az enni vágyással nem lehet kikerülni teljesen. Csak akkor nem egészen értem, hogy minek az Y alakú felszívódási problémákat okozó műtétet csináltatni, ha valójában ennél is a gyomor szűkítése adja a fő hatást és ha az feltágul, akkor pusztán az Y kerülő út nem segít, mert akár vissza is hízhatsz. Eről a dokik miért nem beszélnek előre? Üdv
2466. novel (válaszként erre: 2448. - Műtött)
2012. júl. 7. 23:38
Kedves Műtött! Én örülnék egy lassú , de biztos fogyásnak, a normálnál kisebb adag, de szokásos étel mellett. Úgyhogy szerintem érezd magad szerencsésnek! :-)üdv
2465. Foki Kata (válaszként erre: 2452. - Stewe)
2012. júl. 7. 22:43
lakoskat@t-online.hu KÖSZÖNÖM.
2464. Gombóc66
2012. júl. 7. 22:28

Gyomor origaminak hívják az új technikát.Kétféle technika létezik erre is. De ez még gyerekcipőben jár.És itthon senki se csinálja.

[link]

[link]

[link]

2463. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2461. - Gbabi50)
2012. júl. 7. 21:28

Talán olvasd el, hogy mit csinálnak a mütétkor :-)


A gyomor szükítése egy dolog, de szerinted szájon át hogy lehetne szétvágni a vékonybelet és máshol összekötni? Azért Y-bypass a neve mert a vékonybél az eddigi lineáris (gyomor - bél) formátum helyett Y alakú lesz (éhbél-kis gyomor, illetve éhbél - patkóbél - "kikapcsolt" gyomor).


Tehát a mütét során vágják a gyomrot és a vékonybelet is. Ha a második vágás kimaradna akkor azu eredmény kb ugyanaz lenne mint a gyomorgyürü.

2462. gbabi50
2012. júl. 7. 20:57
Az biztos hogy aki 40 feleti BM-el rendelkezik az pszihesen eszik,en is egesz nap nagyon jol elvagyok,normalisan ,vagyis dietasan etkezem,aztan este ,pont mikor a legrosszabb,levadulok es eszem,meg ha kerulom a ch.,de a kesoi eves nem jo es csak gyarapodik a sulyom,es nem tudom legyozni magam,nagyon rosszul alszom ,sokszor nem jo a lelki allapotom,es ez egyuttesen azt okozza hogy este eszem,es ez igy megy hiaba fogadom meg hogy ellenalok de nem tudok,eszem almat,barackot,tehenturot,mandulat,mindd egeszseges etel csak nem este,lefekves elott,probaltam szedni altatot de az sem igazan hasznal,nem ereztem almosnak magam es mielott aludtam volna ettem,most lanykam felir nekem valami kedelyjavitot,probalkozunk hatha segit,ha a lelek renben van akkor lehet sikeresen fogyozni.
2461. gbabi50 (válaszként erre: 2451. - Csippere)
2012. júl. 7. 20:49

Csipere szia!

Nagyon elgondolkoztam azon amit irtal hogy szajon keresztul egy eszkozel tudjak ujra szukitteni a gyomrot,de akkor miert nem tudjak ezt megcsinalni ha meg nem voltal mutve,erted,nem bypass,hanem gyomor szukitest szajon keresztul?Csk azert erdekel mert ha lehetseges lenne,lehet hogy nekem ez lenne a megoldas,nem tudom,mert en a mutetbe nem merek belemenni ,mar emlitettem hogy nekem problemas hasam van,sok muteti elozmenyekkel,de pl. egy ilyen beavatkozast siman bevallalhatnek,es lehet hogy egy kis gyomor lenne az a manko amely segittene a kezdeti fogyasban,amely megadna a szukseges lokest.

2012. júl. 7. 19:42
Sziasztok! 1. hónap utáni eredmény: -13 kg ( 155 kg-ról 142 kg-ra). Ebből 10 kg 2 hét alatt, a 3. héten - 2 kg, a múlt héten pedig - 1 kg. Jól érzem magam, bár még én is újra tanulom magam. A kórházban találkoztam egy hölggyel, akit tavaly márciusban műtöttek, ő 124-ről fogyott le 70-re. Neki hasonló volt a fogyás üteme, az első hónapban - 10 kg, utána havi 3-4 kg.
2459. márnemsokáigduci:) (válaszként erre: 2458. - 99582e2ee3)
2012. júl. 7. 16:11
Jó is lett volna...combig!:( mikor műtenek?
2012. júl. 7. 15:44
Sziasztok! A kompressziós harisnya térdig kell, hogy érjen?
2457. Gombóc66
2012. júl. 7. 00:08
Az amerikai tapasztalatok szerint nem ritka a gyomor perforáció se.(Kilyukad) Mint tudjuk Amerikában nem éppen diétásak az adagok sem, azt szokták meg és onnan még nehezebb a normál felére visszaállni.Az európai tapasztalatok lényegesen jobbak, itt ritkábban fordul ez elő.
2456. stewe (válaszként erre: 2454. - Csippere)
2012. júl. 6. 23:36

Én ezt nem vitatom, és ha valaki én rengeteget olvastom a műtét előtt, mivel én akkor nem tudtam a fórumról, tehát teljesen magamra voltam hagyva, illetve a Vizl Petivel osztottam meg tapasztalatokat.

A kórházban kb 4 kg ment le, és az öt hét alatt a 11 kg.

A klasszikus éhségérzet nem jellemző, de sokszor jól esik egy kis gyümölcs, vagy jégkrém is!

2455. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2449. - Foki Kata)
2012. júl. 6. 23:29

Ha a nevemre klikkelsz bejutsz az adatlapomra. Ott interaktivitás / naplók.


Kitágulhat a gyomor. Az elsö 2-3 esetleg 4 hónapban "folyamatosan" fogsz fogyni (megindul-szünet-megindul-szünet), de a 4. hónaptól ha nem figyelsz mit eszel és mennyit akkor lazán hízhatsz megint.


Most 6 hónappal a mütét után pl az eredeti 1/2 merökanál fözelék helyett 1.2-2 merökanál fér a gyomromba feszegetés nélkül.

2454. Csippere (válaszként erre: 2453. - Stewe)
2012. júl. 6. 23:19

Szia stewe,

Szerintem olvass egy picit jobban utána a műtétnek, mert bizony az a gyomor visszatágulhat, ha nem figyelsz oda kellőképpen.

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy ebből a 16 kg-ból mennyi ment le a kórházi egy hét alatt és hogy éhes vagy-e a három étkezés között?

2453. stewe (válaszként erre: 2446. - Novel)
2012. júl. 6. 22:58

Szia novel.

Nem tudok ilyen veszélyről, illetve nem is hallottam!

Nem nézem a kalóriákat, élvezem, hogy azt ehetek amit szeretnék, nyilván kis mennyiségben, jól megrágva.

Úgy gondolom, amíg így fogyok minden odafigyelés nélkül/16 kg 40 nap alatt/addig nincs mire különösebben odafigyelni!

Mai menüm:

reggeli: sonkás szendvics kockasajttal

ebéd:zöldborsó főzelék üresen, fél zsemlével

vacsora:vadas spagettivel

délután volt egy kis görögdinnye is, meg most is fogok még dinnyét enni!

2452. stewe (válaszként erre: 2450. - Foki Kata)
2012. júl. 6. 22:49
Hova küldjem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook