Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (6. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13123. Zsú19652017-01-11 15:16
Ez komoly, hogy +100 ezer? Úgy tudom, Debrecenben ezt egy lépésben, 2in1 operálja Tanyi doktor...
(válasz 1szilvalekvár 13119. hozzászólására)

13122. Mami762017-01-11 14:50
Örülök, hogy minden ok volt, ne ijedezz most már csak állj készen😊😊😊
Megkérdezhetem, hogy mennyi az induló súlyod?

13121. Rozamama352017-01-11 14:41
Szia 1szilvalekvár,
nem baj, ha be vagy ijedve, az a lényeg, hogy a Mohos doktor nincs beijedve! Osszátok be úgy a munkát, hogy operáljon ő téged:)
Persze hogy jól döntöttél, minek belemenni pár hónap múlva megint egy altatásos műtétbe, előtte a kivizsgálási procedúrával? Most már csak lazulj, várd a műtősfiút:)Gratulálok a műtéthez és az új élet lehetőségéhez!

13120. 1szilvalekvár2017-01-11 14:33
Jól

13119. 1szilvalekvár2017-01-11 14:33
Sziasztok!Most jövök Veszprémből.Mohos doki aranyos volt,adott szerződést,itthon átolvasom jövő kedden fél 10-re kell mennem.Akkor találkozok csak az altató orvossal.Leletek rendben voltak,de miután vannak epeköveim sajnos ki kell venni az epehólyagomat,mert műtét után nagy bajt tud okozni.+100 ezer.Lehetőség van műtét után pár hónappal TB alapon megműttetni máshol,de egy kalap alatt ezt választottam.Rendesen be vagyok ijedve,de azt hiszem kól döntök.

13118. Zsú19652017-01-11 12:41
😅😅😅
(válasz Mami76 13117. hozzászólására)

13117. Mami762017-01-11 12:04
Nagyon jól vagyok, bár egyik éjjel azt álmodtam, hogy magamhoz térek a mütét után és kérdezgetem a nővért, hogy minden ok volt??? Mire Ő megszólal, persze, soha többé nem lesz probléma a bal térdében a porccal és a vágás sem nagy a térdén... Bypass helyett véletlenül a térdemet műtötték, na itt ébredtem fel😅😅😅😅😆😆
28518;

Nagyon várom!!!! A családom meg nagyon nem!!!
Én is elkezdtem visszafogottan enni és Én is 2 hét kemény diétát tartok majd.
Szedema C vitamint nehogy pont most kapjak el valamit.....
Jaaa azt mondtam már, hogy nagyon várom?? 😆😆😆

Lehet, hogy ezt már kérdeztem csak nem tudom mit válaszoltál, Te leszel 7.-én és az Urad???
(válasz Kiel 13116. hozzászólására)

13116. Kiel2017-01-11 11:37
Annyira vicces, hogy egy napra esünk! :D Egy barátnőmet jövőhét kedden operálják, nagyon kíváncsi leszek mit mond! Lassan elkezdem a májdiéta light-ot, aztán a 23.-i héten a durva verziót. Azt mondták két hetet kell csinálni, nem többet. Nem aggódom, nem félek, izgulok, és próbálom megállni, hogy csak minden második gondolatom járjon körülötte... :D És te? Hogy érzed magad?
(válasz Mami76 13114. hozzászólására)

13115. Mami762017-01-11 11:20
Nem tudjátok véletlenül mi újság van katica76-al január 25-re volt műtétre írva és olyan régen nem láttam itt.
Remélem minden ok vele.

Strawberry imádkozom érted minden nap......

13114. Mami762017-01-11 11:16
Szia Kiel:-))

Hogy vagytok???? 27 a bűvös szám:-)))

13113. Kiel2017-01-11 09:19
Komoly különbség van az elhízott, vagy a 40-es BMI fölötti morbid, vagy extrém módon elhízott emberek között. Míg az előbbi odafigyeléssel, diétával kezelhető helyzet addig az utóbbi egy orvosi kategórie. Mi is lépésről lépésre jutottunk el idáig, ki ki a maga hibáin keresztül, de miután elértük ezt az állapotot önerőből már nagyon kis eséllyel tudjuk orvosolni. Itt már fizika, és hormonális változások lépnek életbe, amelyek meggátolják a fogyás utáni súly megtartását.
Egy széleskörű 40-es bmi fölötti embereken végzett vizsgálat szerint akiknek sikerült lefogyni a túlsúlyuk több mint felét négy évvel később összesen 2%-uk nem hízott vissza.
Aláírom, lehetek én egyik a két százaléknak, de ez kb olyan, mintha folyamatosan egy sziklát kéne cipelni. Egy ponton elfáradunk. Kicsit letesszük, de utána fölvenni megint nagyon nehéz, főleg ha látod, hogy előtted az éet, és örökké cipelned kell majd. ÉS minden egyes letevéssel nő a szikla. A műtét segít horgani a terhet, ami napról napra könnyebb lesz, mi pedig egyre erősebbek. Nem tűnik el, velünk marad, de megtanuljuk kezelni.
Lehet ítélkezni, de amikor arra ébredsz hajnalban izzadságban úszva, hogy a férjed, vagy te magad fogjátok-e látni a gyerekeiteket felnőni, férjhez menni, vagy amikor szembe tudnád köpni magad a tányérod fölött, akkor mindegy már mi hozott el idáig, változtatni KELL!
Ezek az emberek itt félnek. Aggódnak, olvasnak tanulnak, gyűjtenek, diétáznak, de változtatni próbálnak. És ez tiszteletre méltó.
Nem kell tisztában lenned azokkal az infókkal, amik ide vezettek minket, hisz a mi problémánk eszerint téged még nem érint. Nagyon szorítok, hogy így is maradjon! Viszont ha csak borzongani, mutálkozni jársz ide az önsorsrontó dagikon, akkor érdekelne, miért olvasod ezt a fóruumot? Hogy nekünk még rosszabb mint neked? Tudod, nekünk, ha keményen dolgozunk érte, végül jobb lesz. A régi műtöttek százai okkal tűnnek el a fórumról -külön köszi annak aki maradt!-ők már nem kövérek. Nem bypassosak. Nem, műtöttek. Normál életet élő normál alkatú emberek. Az ő hangjukat nem hallod itt. És ez így van jól...
(válasz hoponopoo 13096. hozzászólására)

13112. okina10052017-01-11 08:24
Én sajnos egyenlőre nem vagyok olyan bátor mint Te és még sokan,de olvasok,olvasok,rágom a dolgokat,gyűjtöm az erőt és nagyon nagyon szurkolok mindenkinek!! Hihetetlenül erős,elszánt emberek vagytok,csak csodálni tudlak Benneteket:)) Szóval szurkolok és minden jót kívánok!:))
(válasz 1szilvalekvár 13104. hozzászólására)

13111. okina10052017-01-11 08:17
Az előző hozzászólásodat úgy kezdted,hogy már mindent értesz,itt meg azt írod nem érted.....no comment
(válasz hoponopoo 13105. hozzászólására)

13110. Zsú19652017-01-11 07:09
Bárkinyugodtab elmondhatja a véleményét, és a sok különböző vélemény alapján talán átgondoltabb, megfonoltabb döntést lehet hozni.
De ha azt írod, hogy "kemény diéta helyett" meg "magának keresi a bajt" ...na az bizon kiveri a biztosítékot, és nagyon sértő is.

Itt már mindenki túl van több-kevesebb kemény, de sikertelen diétán, kudarcba fulladt próbálkozáson. És hidd el, hogy az árát sem a Mikulás hozta senkinek, bizony nem könnyű előteremteni.

Ha azt hiszed, hogy az itt lévő kövér emberek csak azért kövérek, mert egész életükben hülyére zabálták magukat és tespedtek lustán az ágyukban, akkor nincs itt semmi keresni valód.

Ha a segítő, támogató szándék vezérel (még akkor is, ha nem értesz egyet a műtéttel), akkor várjuk továbbra is a hozzászólásaidat.

Remélem, nem bántottalak meg, de már nem kövér emberként, egészségesen is érzékenyen érintenek az elhízottakra mondott elítélő vélemények.

13109. csaba722017-01-11 05:14
Erre a műtétre gondolsz,hogy a bajt keresi? Ha igen akkor azért tudni kell,hogy ezzel a műtéttel nálam megszűnt a cukorbetegség és a magasvérnyomás amik elég alatomos betegségek. Mérlegeltem 1 hasi műtét ( nekem 2 mert volt egy gyomorgyürüm előtte és a bypass műtétjor kimplikációk voltak miatta és lett egy majdnem 9 órás műtétem ) vagy jönnek a társbetegségek a cukorral és a magasvérnyomással. Én a műtét előt heti 6 x jártam edzeni nagy súlyokat emeltem évek óta nemettem rendes cukrot vagy kenyeret, szénsavassat nemittam 6 éve....mégsem tudtam nagymértekben fogyni. Megint mérlegeltem beválaltam a műtétet és megérte. Aki nem volt kövér az sosem fogja megérteni a mi problémánkat csak olyat ír,hogy fogyjál le....persze ha ez olyan egyszerű lenne

13108. Mami762017-01-10 23:42
Szuper!!!!
Ne izgulj, minden ok lesz!!!!
(válasz 1szilvalekvár 13107. hozzászólására)

13107. 1szilvalekvár2017-01-10 22:04
Persze,mindent leírok majd részletesen,holnap találkozok még egy sorstárssal mondta a Mohos doki,őt is aznap fogják műteni.
(válasz Mami76 13101. hozzászólására)

13106. Mami762017-01-10 21:49
Nem is kell, hogy értsd, hisz nem azért vagyunk itt!!!!!
Neked is minden jót😉😉

13105. hoponopoo2017-01-10 21:17
Dehogy kesergek :)
Csak nem értem, miért keresi valaki magának a bajt.
Minden jót!
(válasz Mami76 13103. hozzászólására)

13104. 1szilvalekvár2017-01-10 20:50
Köszönöm Csaba és Okina!Csabát tudom műtötték,majd visszaolvasok Okina,Te műtét elött vagy?

13103. Mami762017-01-10 20:44
Kedves hop....!
Szintén csak a magam nevében beszélek.
Mint írtam 28 napom van a műtétig és iszonyúan várom......
Egy dolgot nem várok a műtéttől, boldogságot. Ezt már megtaláltam!!!!!
Én kizárólag magammal vagyok elégedetlen és egy mankót kérek ami kicsit könnyíti a megoldáshoz vezető utamat. Remélem Te is megtalálod a boldogságot és nem keseregsz......
Minden jót Neked.
(válasz hoponopoo 13099. hozzászólására)

13102. hoponopoo2017-01-10 20:39
Így már mindent értek :)
Köszönöm, hogy emberi módon megérttetted velem :)
Mielőbbi szép új életet Neked is! :)
(válasz Rozamama35 13100. hozzászólására)

13101. Mami762017-01-10 20:39
Azt a leborult szivarvégit😊😊😊😉😉
Nagyon örülök Neked, MEGELŐZTÉL😊😊😊
Remélem elmesélsz majd mindent töviről hegyire, hogy 28 nap múlva én is nyugiban mehessek.
(válasz 1szilvalekvár 13085. hozzászólására)

13100. Rozamama352017-01-10 20:36
Jelenleg úgy fogom fel, hogy nekem is volt egy nagy hasi műtétem, nekem sem önszántamból, a hasamon keresztül tudtak feljutni a fejembe és rendet rakni:)
Nekem könnyen ment a feldolgozás, de ebben nyilván közrejátszott a sok évtizedig tartó kilátástalanság. Komolyan mondom, hogy annál bármi jobb lehetett már. És ennek megfelelően érzem magam, a nap túlnyomó részében már eszembe sem jut, hogy megműtöttek, kifejezetten virgonc vagyok:)
Kívánom, hogy mielőbb jöjjön helyre a lelked és a tested, találd meg a külön bejáratú saját békédet!

13099. hoponopoo2017-01-10 20:33
Csabát kivéve nem érzem egyikőtökön sem azt a kirobbanó örömöt, hogy most milyen jó.
És tényleg csak magamra gondolva, csak magamból kiindulva írtam, amit írtam. Hogy is tehetném másképp?
(válasz Rozamama35 13098. hozzászólására)

13098. Rozamama352017-01-10 20:28
Ne bánj meg semmit, úgy ismerhetjük meg a körülöttünk lévő világot, ha kommunikálunk vele. Igen, tudom, hogy sok túlsúlyos ismeri ezeket a fogalmakat, de a lényeg, hogy élhetőnek érzi-e az ember a saját életét vagy nem. Ha már úgy emlékszem minden átélt pillanatomra, hogy az szenvedés, akkor lépni kell. És amikor már depresszió, pánikbetegség is megszokottá válik, na akkor meg főleg.

13097. KM19812017-01-10 20:28
Tenyleg fura! En is err gondoltam hogy biztos ritkabban lesznek mutetek. Nagyon mas nem indokolna tobb mint 2 honapos csuszast.Viszont milyen jo te mar tul leszel a nehezen amikor en megyek! :)
(válasz Sikuku 13093. hozzászólására)

13096. hoponopoo2017-01-10 20:22
Már nagyon megbántam, hogy kibukott belőlem.
Nagyon nagyon megértem mindazt, amit mondasz, hidd el!
De mindaz, amit írsz: bűntudat, önvád, harag, önsajnálat, szerintem minden túlsúlyos emberben benne van, nem kell ahhoz 40-50-60 kiló túlsúlynak lenni.
Magamból indultam ki, nagy hasi műtétem volt, nem önszántamból, és lehet, hogy a mai napig sem dolgoztam még fel a történéseit.
Ezért borzongok meg mindig azon, hogy ...... de nem akarom tovább ragozni.
(válasz Rozamama35 13094. hozzászólására)

13095. Rozamama352017-01-10 20:20
..és tényleg nem bántásnak veszem a hozzászólásodat, inkább köszönöm, hogy rákérdeztél és elmondhattam.
Andi
(válasz hoponopoo 13092. hozzászólására)

13094. Rozamama352017-01-10 20:16
Kedves hoponopoo,

köszönjük a jókívánságokat. Csak a saját nevemben írok: én is műtött vagyok, de korántsem nevezném magam egészségesnek. Sosem tudtam megfogalmazni, most sem tudom jobban, csak azt éreztem mindig, hogy már gyerekkoromban elromlott valami a fejemben. Nyilván, ha az ember egészséges, akkor nem jut el 40-50-60-... kg túlsúlyig. Hiába próbáltam a kemény diétát, az"életmódváltást", az a valami a fejemben mindig talált egy pontot, ahonnan már nem volt tovább. Évtizedekig jártam pszichológushoz, pszichiáterhez, néztem farkasszemet hűtővel, rántott hússal, süteményekkel. Hiába vetettem olyankor a mérleg egyik serpenyőjébe az egyre közelebb érzett halált, betegséget, mégis muszáj volt megennem, mert nem létezett olyan erő, ami megakadályozott volna benne. Azért erre nem mondható, hogy egészséges.... A következményes összes negatív érzéssel: bűntudat, önvád, harag, önsajnálat; szerintem sokan ismerjük ezt. És még szerencsésen is alakult a sorsom, mert ennek ellenére szerető családom van, mindig segítettek, viszont ők sem értik...., de elfogadják, mert nem találtunk más megoldást. Neked van ötleted? Hátha az utánam következők már elkerülhetik a műtétet. Remélem, hogy rajtam kívül senki sem érezte ezeket a pocsék érzeteket, de tartok tőle, hogy nem vagyok egyedül velük. Viszont most a gyomor mérete gátat szab. És csak remélem, hogy évekig tart ez a hatás és azalatt rögződhet az új étkezési szokás. Más ötletem már nem volt a műtéten kívül, viszont "normális" pillanataimban még élni akartam-akarok.
(válasz hoponopoo 13087. hozzászólására)