Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
18681. Lancsa1978
2019. aug. 16. 12:45
Sziaszotok! Én túlvagyok a műtéten hétfőn délután műtöttek Szolnokon dr. Juhász Árpád. Június 30.-án voltam nála konzultáción augusztus 12.re kaptam időpontot és akkor meg is műtött a műtét előtt két hét diéta volt előírva amin nekem nem kellett változtatni mert a 120 grammos szénhidrát diéta megfelelet Neki.
18680. Maggie1
2019. aug. 16. 10:00

Sziasztok! Én is belevágtam, és kértem egy időpontot Szombathelyre. Nos, 2 információt mindjárt meg is osztanék azokkal, akik még csak gondolkodnak rajta.

1. Az első konzultációra 2 hónap múlva, októberre kaptam időpontot.

2. Az idei évi műtéti időpontok már "igen csak telítettek".

18679. Doorci83 (válaszként erre: 18678. - BAndi1)
2019. aug. 14. 23:51
Mi a neve a dietanak? Neked is a máj miatt kell? Utána szeretnék ilvasni hogy miből áll ez a diéta.
18678. bAndi1 (válaszként erre: 18677. - Doorci83)
2019. aug. 14. 22:33
Szia! Nekem szept. 18.-án lesz a műtétem, majd szeptember 1.-jén kezdem a diétát. A doki 2 hetet mondott. Most a vizsgálatokat kezdem, pénteken vérvétel, 30.-án gyomortükrözés...stb. Már izgatott vagyok nagyon, de azért van bennem némi félsz.
18677. Doorci83
2019. aug. 12. 11:44

Sziasztok! Hogy vagytok? Dietaztatok a mutet elott? Mit csinaltatok? Akit Szombathelyen mutottek : Ti is külön szobában voltatok?


Köszönöm

18676. Nikcuska
2019. aug. 5. 14:26
Sziasztok nekem se megy mar lefele a kg. Sot 3 kg tobb vagyok valami jo fogyokura tipp? 😂
18675. bAndi1 (válaszként erre: 18674. - Karna)
2019. aug. 4. 21:44

Köszi, kb. erre számítottam. Jól el vagyok egyedül :) gondolom eleinte úgyis alszom.

Dehogy akarok meghátrálni, alig várom már, hogy új életet kezdhessek!

Mielőbbi felépülést neked!

18674. Karna (válaszként erre: 18673. - BAndi1)
2019. aug. 4. 18:50

Én Budapestről mentem, így hétfőn este már ott aludtam.

Délután 3-kor volt a műtétem de én voltam az első sleeves aznap. Még egy hölgy volt utánam.

Benyomások, tapasztalatok...

Ez egy átlagos kórház átlagos sebészeti osztálya. 2 kórteremre jut 1 wc és 1 zuhanyzó (vigyél nedves törlőkendőt!) Egyedül vagy egy 2 ágyas szobában, nem igen néznek feléd, mert te nem vagy beteg! A nővérek kimértek de segítőkészek. Rengeteg dolguk van nem is vártam, hogy velem foglalkozzanak...

Foglald le magad, gondolj az új életedre és ne hátrálj meg!

Mindent bele!

18673. bAndi1 (válaszként erre: 18672. - Karna)
2019. aug. 4. 12:23

Szia! Köszi az infót, örülök hogy minden rendben volt és jól vagy!

Te is reggel 8-ra mentél? Hanyadik voltál? Milyenek voltak a nővérek, milyen az összbenyomásod? További gyors felépülést!

18672. Karna
2019. aug. 3. 11:13

Sziasztok! Kedden volt Sleeve műtétem Szolnokon. Dr.Juhászról csak jót tudok mondani! Nekem kifejezetten sokat segített lelkesedése, amivel engem is bátorítani tudott,hogy a sok rossz leletem ellenére problémamentes műtétem lesz.

Így is lett! 18.00 óra körül hoztak ki a műtőből éjjel 2-kor már egyedül mentem a mosdóba. Műtét után közvetlenül volt fájdalom, de visszaaludtam és ahogy írtam éjjel 2-re már elmúlt.

Csütörtökön simán fellépcsőztem a 3 emeletre otthon.

Most tanulgatom mit és mennyit bírok egyszerre inni, nyelni.

Eddig nem bántam meg!A máj kímélő diéta időszaka óta mostanáig(kb.4 hét) 11kg-ot fogytam.

Mindenkit bátorítok!

18671. bAndi1 (válaszként erre: 18670. - Lancsa1978)
2019. aug. 2. 20:44
Szia! Hű, az már mindjárt itt van! Nekem szeptember 18.-án lesz Szolnokon a műtét. Majd írd meg légyszi a tapasztalataidat. :) Minden jót Neked és gyors gyógyulást!
18670. Lancsa1978
2019. aug. 1. 20:33
Sziasztok! Új vagyok még a csoportban sokat olvasgattam a korábbi hozzászólásokat kérdéseket augusztus 12.-én megyek sleeve műtétre Szolnokra Juhász doktor végzi a műtétet azt olvastam hogy aki átesett a műtéten az több időt töltött otthon. Azt gondoltam hogy kb egy hét elegendő a lábadozásra kérlek írjátok meg hogy a fájdalom vagy a közérzet miatt maradtatok inkább otthon
18669. matilda_unna (válaszként erre: 18667. - Patch2)
2019. aug. 1. 20:04

több száz műtött tapasztalatait figyeltük meg hosszú évek óta, és azoknál, akik műtét után azt vezérelvet követték az étkezésükben, hogy semmin nem változatnak alapvetően, továbbra ugyanazokat az ételekeket eszik, mint addig (amik tulajdonképpen az elhízásukhoz is vezettek), csak sokkal kevesebbet, mert a kis gyomruk miatt kevesebbet bírnak, azoknak a nagy része vagy le se fogyott a kívánt súlyra, vagy nagyon lassan vánszorognak a kilók, vagy gyors lefogyás után elkezdtek visszakúszni. Ugyanis a kisgyomor sem marad örökké kicsi, és egyszerre kevés, de gyakori étkezésből sem nehéz összeszedni jelentős kalóriamennyiséget, főleg nem édességből, magas szénhidráttartalmú nasikákból, kenyérből, tésztából stb. Hosszútvú siker azoknál figyelhető meg, akik teljes életmódváltást vittek végbe, étrendileg és életvitel szempontjából is.


Ja, és azok akik nem esznek "mindent, csak egy kicsit" nem jelenti hogy ők nem visznek be minden szükséges táplálékot, hogy nem esznek elég fehérjét, zsír, szénhidrátot és minden mikro tápanyagot is, egyszerűen csak nem mákostésztával meg dobostortával viszik be, hanem más ételekkel. És esküszöm nem is üres salátát esznek száraz csirkemmellel ;-)

18668. cicawicca (válaszként erre: 18665. - Matilda_unna)
2019. aug. 1. 19:52
Jelenleg egy Mysimba nevű gyógyszert szedek, ami nagyon sokat segít az étvágy csökkentésében, így könnyen be tudom tartani az 1200 kalóriát, bár nem tudom milyen lesz, ha egyszer majd abbahagyom.
18667. Patch2 (válaszként erre: 18665. - Matilda_unna)
2019. aug. 1. 19:38
Ez honnan jön hogy nem jön be a kicsit de keveset taktika?
18666. julcsimama
2019. aug. 1. 19:16
Sziasztok segítséget kérnék Márciusban el kezdtem diétázni 135kg v tam most 122kg vagyok tudnátok segíteni hogy hól tudnék 1200cal diétát találni a neten ami meg bízható??
18665. matilda_unna (válaszként erre: 18662. - Cicawicca)
2019. aug. 1. 16:10

Ha valaki tényleg következetesen betartja, akkor persze fogyhat, de sajnos a tapasztalat azt mutatja hogy hosszútávon nem válik be ez "a mindent eszek csak keveset taktika". Még műtötteknél sem, nemhogy anélkül. Vagy becsúszik itt-ott egy kis csalóétkezés és a nap végére máris sokkal többre jön ki a kalória, vagy ezek miatt a szénhidrátok miatt nagyon sok lesz az inzuliningadozás, vércukoringadozás, és állandó éhség fogja gyötörni a fogyni vágyót, vagy annyira belassul ettől a kevés kalóriától az anyagcsere, hogy az tesz keresztbe. Jobb jókat enni és jóllakottnak lenni egy jól összeállított étrenddel, mint ragaszkodni a megszokott ízekhez, csak mert megszokottak. Kicsit érdemes világnézetet váltani, új ízekben ételekben gondolkodni, és ha alkalmanként kicsit az ember kirúg a hámból (mondjuk a szülinapján), akkor nem okoz olyna nagy kárt.


A bőr állapota függ a túlsúly mértékétől és a genetikától is, sajnos nem lehet előre jósolni semmit. Tenni lehet érte, mozgással, krémekkel, masszírozással, de egy nagyobb túlsúly esetén nemigen lehet megúszni. Bár ez sem törvényszerű.

18664. Bony69 (válaszként erre: 18662. - Cicawicca)
2019. aug. 1. 15:54
Szia! Még műtöttként is nehéz tartani az 1200 kalóriát/nap, nemhogy egy nem műtöttnek. És gondolj bele, hogy ez a mennyiség milyen kis adagból összejön az un. nem egészséges ételekből és milyen nehezen pl sovány húsokból, zöldségekből. Műtöttként nagyon könnyű átalakítani az étrendet, mert az új gyomor segít. Míg Te most csak magadra, illetve az önkontrollodra vagy utalva. Azért örülök, hogy van még benned ennyi erő, hogy nem egyből a műtét mellett döntesz. Mondja ezt Neked egy két éves műtött. :-)
18663. Zsú1965 (válaszként erre: 18660. - Nagy Tamásné)
2019. aug. 1. 12:07

Kedves Nagy Tamásné! Csak csatlakozni tudok Matilda válaszához... Azt hiszem, sok téves, nem reális elvárással vágtál bele a műtétbe, így nem csoda, hogy csalódott vagy. Azt írtad, nem szoktál ide járni... hát tegyed. Szánj rá időt, és olvasd el az elejétől a fórumot. Tudom... baromira sok.. Sokat fogsz tanulni, és akkor nem lesz kidobott pénz. Sajnos befektetett energia, az életmódunk megreformálása nélkül nem megy. Mert ha ugyanazt teszed, akkor ugyanoda jutsz.


Facebookon is a publikus illetve műtöttként, a zárt csoportban is sok segítséget kaphatsz. De először: olvass, kérlek. Szerintem, még nincs veszve semmi...de ha nem teszel érte, akkor lesz.


Sok sikert kívánok neked!

18662. cicawicca
2019. aug. 1. 11:43
Szia Matilda! Én nem vagyok műtött, csak fogyókúrázó, de szoktam olvasgatni ezt a fórumot is. Szerinted ha nem csak "jó" kajákat eszik valaki, hanem pl. kenyeret, krumplit vagy tésztát is, de figyel azadagokra és a napi 1200 kcal-t tartja, az nem fog fogyni? Vagy fogy majd, de nem olyan eredményesen, mintha egészségesen étkezett volna? Ezen már sokat gondolkoztam... ch-csökkentett kenyeret eszem, tésztát, krumplit 1-2 havonta, néha rántott sajtot is. Félek, hogy ha teljesen átalakítom az étkezésemet, meg fogom utálni, vagy legalábbis nem fogom tudni új életmódként alkalmazni, pedig az nagyon lényeges lenne. Azért lehet tenni valamit, hogy a bőr visszahúzódjon minél jobban, vagy mindenképp szükséges plasztikai műtét?
18661. matilda_unna (válaszként erre: 18660. - Nagy Tamásné)
2019. aug. 1. 09:38

Nem a sleeve hibája, hogy hízol, sőt tökéletesen leírtad, hogy mi a probléma. Én is sleeves vagyok, több mint két és fél éves, és több mint 80 kilót fogytam, lement a súlyfeleslegem 100%-a.


Ahogy látom, a te sleeveddel is minden rendben, ha keveset bírsz enni, akkor nem tágítottad ki a gyomrodat, DE...ha kis császárzsömléket meg mekis csirkeburgereket ennék, én is híznék, mint akit pumpálnak, és elárulom, hogy ha bypassal eszegetnéd a zsömlécskét meg a hamburgert, akkor azzal is híznál. Tegyél normális kajákat a kis gyomrodba, semmi szénhidrát, csak friss zöldségek, akár zsírban is gazdag húsfélékkel lakj jól, kenyér nélkül, rizs, burgonya, tészta nélkül, mozogj valamit, akármit, akár csak gyalogolj, az egy fillérbe se kerül (én sem járok edzőterembe, itthon edzek egyedül, felszerelés nélkül), és fogyni fogsz.


Soha senki nem ígérte, hogy a műtét után nutellával meg pizzával fogunk fogyni, se a bypassosok se a sleevesek. Ez egy segítség ahhoz hogy kilökjön az elhízottság okozta hormonális mélygödörből, és onnantól rajtunk áll vagy bukik a siker, életmódváltás nélkül nincs tartós fogyás (az csak egy álom, egy illúzió, pont annyira létezik, mint a szívárványszínű unikornis), ha valaki ezt nem érti meg, és nem úgy fekszik kés alá, hogy kész lemondani egész életére a szar kajákról, ha nem érzi úgy, hogy már épp elég zsömikét meg a mekis burgert evett meg az eddigi élete során, és itt az ideje egy egészséges, aktív életnek normális testsúllyal, az inkább ne is vállalja a műtétet, mert még nem áll rá készen mentálisan. És főleg nem olvasott, tanult róla eleget.

2019. júl. 31. 23:27

Sziasztok! Engem Juhász dr. műtött tavaly nov. 19en a szombathelyi kórházban. Ugyanaz volt az első napokban amit itt a többség leir a sleeve-rol.


Az első 3 hónapban 106 kg rol 14 kg ment le. Aztán megszoktam. Többet tudtam enni inni és nem is volt már hányinger hasfajas.


A fel éves laborom tökéletes lett.


Most rendkívül szomorú vagyok. Én mindenképp a bypasst akartam de Juhász dr. erre azt mondta nem vállalja, mert azok mind depressziósak és állandó vitamin szedés, meg folyton éhesek.


1.200.000 Ft és gondoltam minden oké ennyi pénzért.

De hatalmas csalodas nekem.

Ugyanis lassan 4 hónap múlva leszek egy éves műtött, és nemhogy fogynek, most a mérleg 94 kg mutat. Ezt nagyon nem tartom korrekt dolognak.


Ilyen esetekben az ember joggal mondatja hogy ennyi pénzért nem kaptam semmit.


Én akkor tartanám korrektnek, ha ilyen esetben a bypasst elvegeznek a sleeve és bypass különbözteti árán.

Nem vagyok elégedett, és igenis ki tud tagulni a gyomor. Nem eszek sokat mert nem tudok, éhes nem vagyok de egy kis császár zsemle lemegy.


Fogyókúrázni tudok. Fogytam már kaloriaszamolgatassal 11 hónap alatt mínusz 56 kg.

3 évig sabyargattam magam és 106ra jöttem vissza. Max súlyom 108 kg volt.


Bizony ez nem egy jó módszer ha fogyni szeretnél. Nyilván tobbol több fog lemenni. Ismerősöm 169 ről 35 kg fogyott le max. Egyszerre műtötték. Ugyanott van ahol én. Nem azt írom hogy bánom, de nagyon elkeserit az eredmény. Most ennyi pénz mellett járjak konditerembe vagy számolja a kalóriákat? Na neeee. Így is keveset eszek, a 10 éves gyerekem többet eszik mint én. Mekibe egy sima csirjeburgert nem tudok megenni csak egy felet.


Ilyenkor nem lehet panaszt tenni? Mit csináljak?

Nekem nincs pénzem a bypass ra, és 1.200.000 forinttal a zsebembe is tudnék fogyókúrázni. Sajnálom a pénzt mert kidobott.


Van e itt olyasvalaki aki hasonló cipőben jár mint én?


Fogjunk össze többen, és aki hasonlóképp gondolja akkor tegyünk ezért.


Úgy leirnam az elérhetőségét, de bizti nem lehet. Nem járok ide fel, de miattatok jöttem.


Mindenki válaszát várom.

18659. Ani 1981 (válaszként erre: 10067. - Amandalear)
2019. júl. 31. 15:09

"Ki fogtok röhögni de szerintem ez a hajhullás olyan mint a vedlés vagya teljes átalakulás a bogaraknál. . Kompletten lecseráljük a régi bőrünket. Kibújunk a hájruhából ledobjuk a hajunkat s a hernyólétnek vége. jön a pillangó korszak"


Hmm... Ja, Tóth Vera anyukája Erika, 2 éve nyáron nagyon egyidőben lett:


- szőke, lapockáig érő hosszúból, a Tiédhez egész hasonló felyírt rövid hajú


- gyakorlatilag 2-3 hónap alatt kissé molettből csontsovány


:)


Mit gondoltok erről?

18658. szulekagi (válaszként erre: 18645. - BAndi1)
2019. júl. 28. 23:21
Szia! Igen, vezetem az étkezési naplót. Különböző képpen alakul a kalória bevitel. Van olyan nap, hogy csak 150-200 (!) kalória, de nagy átlagban úgy 280-300 körül. Rengeteg vizet iszom, ez azért segít talpon lennem. Valóban én is fáradékonyabb vagyok, de annyira nem vészes. Holnaptól kezdek dolgozni, valamivel 2 hét után, remélem nem lesz gond.
18657. szulekagi (válaszként erre: 18656. - Maggie1)
2019. júl. 28. 23:15
Szia, írtam privátban.
18656. Maggie1 (válaszként erre: 18644. - Szulekagi)
2019. júl. 27. 13:35
Olvasgattam a korábbi hozzászólásokat, és azt írtad, hogy Neked Pécsen volt a műtéted. Nekem is ez lenne a legközelebb. Sajnos, a pécsi klinika honhapján csak egy tavalyi cikket találtam, míg a többi helyen (DMC, Szombathely és Szolnok) részletes infók vannak. Meg tudnád nekem írni, mennyi idő volt míg megműtöttek és mennyibe került a műtét? Az epekő kizáró tényező?
18655. Ilcsi2 (válaszként erre: 18653. - BAndi1)
2019. júl. 26. 08:38
Erre én is kíváncsi vagyok.
18654. claudy92
2019. júl. 25. 14:07
Köszönöm mindenkinek! Ebben én sajnos nem tudok segíteni mert én még az 1 éves kisfiammal vagyok otthon.
18653. bAndi1
2019. júl. 25. 11:45

Lehet hülye kérdés, de most jutott eszembe és nem találtam rá infót:

Attól, hogy tb által nem támogatott műtétről van szó, táppénz jár utána?

18652. elbb (válaszként erre: 18650. - Claudy92)
2019. júl. 25. 08:30
Hetrol-hetre jobb lesz, ahogy tudsz tobbet enni es inni. Ennyi kaloriabeviteltol persze hogy faradt vagy. En az elso parheten ittam tapszert is, de erosen higitva mert edes, cukros nehogy az csinaljon gondot. Igaz en bypassos vagyok.kitartast! 🙂
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook