Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (5. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13931. Rozamama352017-02-15 20:56
bibionet 20-án, azt hiszem.
(válasz kistosek 13929. hozzászólására)

13930. Rozamama352017-02-15 20:46
Skittlest és aminatinát is azokban a napokban.
(válasz kistosek 13927. hozzászólására)

13929. kistosek2017-02-15 20:45
Elvileg mi akkor már jövünk haza!;)
(válasz sza cactus 13928. hozzászólására)

13928. sza cactus2017-02-15 20:43
engem 24-én,de 'csak'gyűrű +epehólyagkivét
(válasz kistosek 13927. hozzászólására)

13927. kistosek2017-02-15 20:33
Van még itt valaki akit 22-én műtenek a Dm-ben?

13926. kistosek2017-02-15 20:30
Köszii..Nyugodtan meglátogathatod!jól jön a személyes tapasztalat!;)
(válasz Rozamama35 13925. hozzászólására)

13925. Rozamama352017-02-15 20:28
Gratulálok:) Gondolom a férjed is úgy érezte, hogy más út nem nagyon maradt, akkor viszont érdemes élni a lehetőséggel. Minden rendben lesz. Meglátogatom, ha akarjátok, mert megyek kontrollra és beszélhetünk személyesen is a tapasztalatokról.
Andi
(válasz kistosek 13924. hozzászólására)

13924. kistosek2017-02-15 20:20
Ma áment mondott az anesteziólógus és a Dr.is a 22-ei műtétre!!1 hét és megváltozik az életünk...én természetesen aggódom a férjemért..Ő nagyon várja!;)

13923. matilda_unna2017-02-15 19:39
szuper, az a lényeg, hogy ne legyen megbánás :-)
(válasz macsi32 13922. hozzászólására)

13922. macsi322017-02-15 19:35
Az öcsémnek is sleevje van 2014 óta, Kolozsváron műtötték. Lefogyott 180 kg-ról 115re, de egy éve kezdett megint hízni (kb 10kg jött vissza). Tény hogy kamionos, ezért nem sokat tud mozogni és kaját sem tud mindig csinálni,ezért van hogy nem megfelelőt eszik. Én is eredetileg sleevet akartam, de mivel én külföldön élek és itt is ahhoz hogy a biztosító fizessen végig kell menni egy bizonyos procedúrán. De az első megbeszélésen meséltem hogy az öcsémről de azt persze nem mondtam hogy elkezdett visszahízni, viszont a doktornő azonnal mondta hogy ha ragaszkodom hozza akkor ezt fogja csinálni de nem javasolja mert elég nagy a visszahízás veszélye. Idézem "Nagyon örülök hogy a testvére jól van de tudnia kell hogy elég nagy arányban, kb 2év elteltével a súly kezd vissza jönni." Csak pilláztam és gondoltam hogy: mi van? Ez vmi látó!? :D Na mindegy számomra elég meggyőző volt és elfogattam a javaslatát pedig tényleg kaptam mindenféle tájékoztatott és persze rengeteg konzultáción kellett részt vennem. Volt dietetikus, pszichológus, fizioterapeuta.... na meg a rendes vizsgálatok. Érdek nem volt benne mivel hogy a TB fizette és a sleevet amúgy is könnyebb elvégezni. Lekopogom, valószínű szerencsés vagyok mert egyszer sem volt dumpingem, hasmenés is csak az első napokban és hányni sem kellett soha. Remélem így is marad!
Sajnos amíg Magyarországon nincs felkészítés és utógondozás a hiánybetegségek és/vagy mellékhatások nem tudnak mérséklődni. Nálam kezdetben havonta lesz izomtömegmérés és átfogó vérvizsgálat. Ennek tükrében nem bántam meg hogy a bypasst választottam.
(válasz matilda_unna 13908. hozzászólására)

13921. matilda_unna2017-02-15 19:31
értem! :-) az jó, akkor annyival módosítanám, hogy a DM-ben műtötteknek ettől nem kell félniük :)
Debrecenről nincsenek infóim, azt tudom, hogy a Mohos nem csinálja ezt a lezárást, mert annak is lehetnek veszélyei, de ez már tényleg csak hallomáson alapuló infó :-)
(válasz Rozamama35 13920. hozzászólására)

13920. Rozamama352017-02-15 19:17
Igen, egy többoldalas leírást kaptunk az elvégzett műtétről valamint egy rajzot az új belsőnkről:) A leírásban is szerepel, és amikor hazajövetel előtt elmondott minden tudnivalót, akkor szóban is elmagyarázta, hogy az összes sérvkaput lezárta.
(válasz matilda_unna 13918. hozzászólására)

13919. hoponopoo2017-02-15 18:43
Nekem már fáj is a hasam, úgy beleéltem magam :DDDD
Köszönöm a választ :)
(válasz matilda_unna 13917. hozzászólására)

13918. matilda_unna2017-02-15 18:39
hogyan zárta le? extra varratokat tett be?
(válasz Kisiza 13915. hozzászólására)

13917. matilda_unna2017-02-15 18:38
Sajnos csak a szerencsében lehet bízni, ez az ami engem ebben a legjobban megrémít, mert olyan tehetetlennek érezném magam, ráadásul amilyen hipochonder tudok lenni, biztos hogy minden nyamvadt pukigörcsre azt hinném, hogy na, mindjárt jön az új műtét... és ezzel tuti, hogy rongyosra paráznám az idegeimet hosszútávon :-) (puki meg aztán van a bypass után dögivel) nekem ezért nem való ez. Mások sokkal fatalistábban tudnak hozzáállni, vagy olyan nagy az örömük magában a fogyásban, hogy fel se veszik a nehézségeket, vagy beletörődnek, én nem ilyen vagyok. Lebeszélni se akarok senkit semmiről, csak azért írtam róla, mert valamiért ez eddig itt a hoxán kimaradt, pedig nagyon fontosnak érzem, hogy mindenki tudjon róla, hogy felelős döntést hozhasson a jövőjéről, és azért írtam a sleeve-ről is, mert Magyarországon elég kevesen foglalkoznak vele, pedig nyugaton van ahol szinte már csak azt csinálnak, pl Svédországban egyre nagyobb arányban, vagy itt Franciaországban egyes bariátriai központokban már évek óta nem is végeznek bypasst, csak sleevet, és szerintem jó tudni, hogy ha van más is, akit elrémít kicsit a bypass, akkor is van még más műtéti opció is, ami szintén órisái és működő segítség a lefogyásban, ami fiziológiásabb, mint a bypass, és nemcsak a dundilét marad lehetőségként (már ha az ember műtétre szánta rá magát, mert más lehetőségek így is vannak).
(válasz hoponopoo 13914. hozzászólására)

13916. hoponopoo2017-02-15 18:35
Elhiheted, hogy én magam is állandóan ideges vagyok, és valami miatt sosem tudok megnyugodni. Téged nem akartalak idegesíteni, sorry. A kérdéseim kizárólag magamra vonatkozóak.
(válasz Kisiza 13915. hozzászólására)

13915. Kisiza2017-02-15 18:33
Felidegesítettetek ezzel a Petersen sérvvel... de felhívtam a Vasas dr-t, Aki megnyugtatott hogy ö mütétileg bezárta ezt (mindenkinél), s ez tényleg rá is van írva a zárójelentésemre. Így megnyugodtam...
(válasz hoponopoo 13914. hozzászólására)

13914. hoponopoo2017-02-15 18:23
Teljesen érthető, köszönöm.
Van valami, amivel kiküszöbölhető, vagy csak a szerencsében lehet bízni?
(válasz matilda_unna 13913. hozzászólására)

13913. matilda_unna2017-02-15 18:20
mármint mikorra stabilizálódik annyira, hogy már nem áll fenn a sérv veszélye? Nem tudom pontosan, de olyan 4 év biztos. Paradox módon, a fogyás mértékével arányosan nő ennek a veszélye is az első két évben, mert egyrészt könnyebb a mozgása a beleknek, másrészt a zsírszövet eltűnésével nagyobb helyük is lesz ide-oda vándorolni, tehát amíg le nem áll a fogyás, addig biztos nem múlik el a veszély, és még azután is kell idő, míg képződik olyan szövet, ami aztán már a helyükön tartja őket, meg amíg a hasfal is összeszűkül végleg.
(válasz hoponopoo 13912. hozzászólására)

13912. hoponopoo2017-02-15 18:05
Hasi műtét után mi az a legkésőbbi idő kb, amíg bél letapadás vagy elzáródás megtörténhet?
(válasz matilda_unna 13910. hozzászólására)

13911. hambi052017-02-15 18:00
Köszönöm az információt nagyon jól hangzik
(válasz matilda_unna 13910. hozzászólására)

13910. matilda_unna2017-02-15 17:43
A Petersen hernia vagy Petersen sérv nem tudományos igényességgel szólva bélkacsbecsípődést jelent. A bypass során, azzal, hogy átkötik a vékonybelet, az egyik részét felhúzzák egészen a lekicsinyített gyomorig, és itt-ott még elkötik-átvágják-átkötik, a hasüregben folytonossági hiányok, üregek keletkeznek, és a napi normális mozgás során a belek könnyen elmozdulhatnak, átcsúsznak ezekbe az üregekbe, onnan becsúszhatnak más belek alá és elzáródhatnak. Na most ez lehet annyi, hogy csak becsúszik egyik a másik alá, kicsit elzáródik, és pár napnyi rémes hasgörcs után magától kicsusszan, lehet olyan hogy nem akar magától kicsusszanni, de a gyomron keretül szondával azt hiszem levegőt fújnak bele és a nyomástól kiszabadul, de lehet hogy annyira kizáródik, hogy belső sérv alakul ki, amit nem lehet sehogy máshogy megoldani, mint új műtéttel (ez majdhogynem elviselhetetlen fájdalommal jár a beszámolók szerint, mármint nem a műtét, hanem maga a bélelzáródás). Laparoszkópos műtéttel, kitéve újra a szervezetet ugyanazoknak a műtéti kockázatoknak, mint más műtétnél. Drága barátunk Strawberry is ezzel a problémával került vissza másfél héttel azután, hogy hazaengedték, ezt mindannyian tudjuk.

Ami a legrémisztőbb ebben a rövid és hosszútávú komplikációban az az, hogy mindig ott a lehetősége hogy megtörténik, akár évekkel később is, és akár többször is, úgy hogy műtétre kerül sor. Lehet hogy csak hasgörcs, lehet hogy műtét. Ez kimondottan bypass specifikus komplikáció az esetek 10%-ban ami óriási arány, és van egy olyan sejtésem, hogy ebben csak a rövidtávú esetek vannak benne, az évekkel később előfordulókat nem biztos, hogy beleszámolták a 10%-ba.

Sleevenél ez nem fordul elő, ott a hosszabb varrat miatt kissé nagyobb százalékban fordulhat elő a varratelégtelenség az első hetekben, mint a bypassnál, de ott is fennáll ez persze, viszont ha elmúlnak ezek az első hetek (3-4) amikorra teljesen összeforrtak a varratok, akkor onnantól nemigen kell tartani varratelégtelenségtől se sleeve-nél, se bypassnál.

Ritkábban előforduló, mindkét típusnál előfordulható komplikáció még a nyelőcső alsó részének összeszűkülése, ami komoly nehézségeket okoz a táplálkozásnál, fájdalommal jár az evés, még a sima nyelés is. Azt hiszem meg szokták próbálni műtétileg kitágítani, de erről nem tudok sokat, majd megkérdezem a férjemet, ha valakit érdekel.

13909. gbabi502017-02-15 17:36
En azert hanytam sokszor mert gyorsan eszem es sajnos meg mindig nem szoktam meg hogy lassan egyek es mire eszbe kaptam mar tulzabaltam magam de szerencsere konnyen hanyok igy gyorsan kidobtam a plusszot nem szenvedtettem magam meg a gyomromat is kimeltem. Ha ugy mutottek volna hogy nem tudok rola akkor semmi mas nem utalna ra csak az hogy nem tudok sokat enni. A lanyom mondta amikor emlitettem neki a bypasst hogy sok beteguk van akik fajdalmakkal jonnek a korhazba de nem tudnak mit kezdeni veluk mert van amikor csak ugy rossz a kozerzetuk nem lehet megallapitani miert, szoval a bypass nagyon hatasos de nagyon drasztikus mutet.
(válasz matilda_unna 13908. hozzászólására)

13908. matilda_unna2017-02-15 17:22
gbabi50, én is hasonló cipőben járok mint te, már legalábbis abban, hogy véletlenül lett sleevem, avagy a vakszerencsének köszönhetően, ahogy ma gondolok rá, és hogy a mai tudásommal már nem vállalnám be a bypasst semmi pénzért. Erős gyomorfekély hajlam miatt nem lehetett bypassom, és ebbe még a műtétkor is csak épphogy belenyugodtam, mert nagyon bypasst akartam, aztán a műtétemmel végre bebocsáttatást nyertem a titkos fórumba, és azóta annyira örülök, hogy sleevem lett, hogy az szavakkal leírhatatlan, és visszamenőleg is a frász kerülget, hogy ha mégis bypass lett volna, és csak a műtét után tudom meg, amiket most tudok, akkor biztos megbántam volna, vagy ha nem is, akkor is állandó félelemben élnék a petersentől, a hasmenéstől, a hiánybetegségektől stb. És persze simán lehet hogy egyik rossz lapot se osztotta volna rám a sors, de lehet hogy mindet, vagy egy is elég bőven és ilyen félelemben nem tudnék élni, lelkileg teljesen meggyötörne. Engem legalábbis. Van aki remekül bírja, van akinek meg semmi baja sincs. Van aki viszont állandóan hány vagy elájul. Sleevesként most vagyok épp három hónapos műtött, még a hajam sem hullik, semmi baj az emésztésemmel, erős vagyok, sportolok, és fogytam eddig 25 kilót november óta (összesen 35-öt a műtét előtti 10 kilóval). Én hányni se hánytam egyszer sem, mert annyira erősen érzem ha egy falat már elég, hogy le nem nyelném a következőt, hogy eddig sikerült elkerülni a kellemetlenségeket. Kétszer voltam igazán rosszul eddig, egyszer a krumplipürétől én is, mint te, egyszer meg káposztától, hú az gáz volt, nagyon felfújt, azzal többet nem próbálkozom, de minden más rendben van.
Tisztában vagyok vele hogy a sleeve-vel nagyobb a visszahízás veszélye, (bypassnál 10-ből 1, sleeve-nél 10-ből 2-3), ezért sokkal jobban oda kell figyelni, tudatosabban étkezni, mindent grammra kimérek, és kiszámolok, de ez nem nagy ár azért hogy jól vagyok, és végső soron a sleeve gyomor sem nagyobb kezdetben mint a bypass gyomor, csak nem egy pici tömlő, hanem egy másfél centi átmérőjű vékony cső, épp olyan kevés ételt lehet áttuszkolni rajta, mint a bypass gyomron, csak ez valamiért kevésbé köztudott. Úgy érzem ténylegesen jobb lett az életminőségem, míg ha például állandó, és folyamatos hasmenés gyötörne évekig, vagy minden előzmény nélkül felmondanák a végtagjaim a szolgálatot B-vitamin hiánytól, az nem lenne életminőségjavulás, csak máshogy rossz, mint addig volt.
(válasz gbabi50 13902. hozzászólására)

13907. Rozamama352017-02-15 17:10
igen, am. emlékeztetett a becherovkára:)
(válasz Dagidög 13905. hozzászólására)

13906. Rozamama352017-02-15 17:09
túlzás lenne azt mondani, hogy a barátom lett az íze, de nem sokra emlékszem belőle, csak arra, hogy utána a világ legfinomabb vizét ittam és a tejeskávé pedig felülmúlhatatlan volt 3 nap nem ivás után:)
(válasz matilda_unna 13904. hozzászólására)

13905. Dagidög2017-02-15 17:07
Lehet hogy én vagyok a perverz :) de nekem ízlett az a szmőtyi. A mennyiségel volt inkább a gondom, túl sok volt és feszített.
(válasz Fruzsajna 13901. hozzászólására)

13904. matilda_unna2017-02-15 17:01
szerintem a kontrasztanyag ugyanaz lehet, személye válogatja, hogy kinek megy tőle a hasa, nekem sem ment szerencsére :-)
(válasz Rozamama35 13903. hozzászólására)

13903. Rozamama352017-02-15 16:48
Nem, én nem kampányoltam mellette, mert nem is feltételezem, hogy kampányolni kell; csupán a véleményemet írtam le, hogy eleve mindenki őszintén fórumozik a saját dolgai tekintetében.
Az, hogy ki mit érez borzalmasnak, szintén elég szubjektív. Ez a kontrasztanyag is erősen ánizsos ízű volt, de nem volt tőle hasmenésem. Ezek szerint meg lehet oldani kellemesebben is, lehet hogy Veszprémben kéne kampányolni másik kontrasztanyag mellett:D
(válasz Fruzsajna 13901. hozzászólására)

13902. gbabi502017-02-15 16:43
Szep napot! Szeretnem megosztani veletek az en esetemet, harom eve mutottek sleevel, akkor 56 eves voltam,sajnos a mutet utan osszesen 25 kg fogytam, aztan meg vissza is jott nehany de en is hibas vagyok, na meg az hogy jo lett volna szedni valami gyogyszert ami rendben tartja a cukorszintemet, csokkenti az etvagyat mert hiaba a kis gyomor mert csipegetni lehet folyamatosan es akkor nincsen fogyas. Sokan vannak sleevesek akik sokat fogytak de ket szervezet nem egyforma es a kor is sokat szamit. A mutetem szerintem jol sikerult mert igy 3 ev utan is jol kell vigyazzak az adagokkal, persze most egy picivel tobb megy le mint kozvetlenul a mutet utan, de sokat szamit az etel fajtajatol is. Ami leveseseb etel abbol 35 dkg is lemegy persze kenyer nelkul ami tomenyeb abbol 25 dkg de a nyaron eppen vendegsegben nagyon keves krumplipuret es pici porkoltet vettem a taneromra aztan meg mar csak azon vacilaltam hogy menjek hanyni vagy varjam hogy emesztodjon.Nem hanytam de izzadtam es minden bajom volt es semmi mast nem tudtam megkostolni.Azert vegulis nem banom a mutetet mert ha nem lepem meg lehet hogy mar felkelni sem birnek.Most eppen egy alacsony ch etrendet tartok. Az elmult evekben kovetem a sorstarsak eletet, olvasom a bejegyzeseket es most csak a sajat velemenyemet mondom, senki ne haragudjon meg erte de a mostani tudasommal nem vallalnam a bypass mutetet. Az hogy nekem sleevem van az csak veletlen muve mert engem Erdelyben mutottek a szulovarosomban ott tudtam megoldani hogy legyen valaki velem, itt Magyarorszagon senki rokonom nincs se ferjem, na es ott nem csinaltak bypasst csak sleevet. A nagy lanyom Norvegiaban el 10 eve, orvos es amikor mondtam neki a bypasst mondta hogy sok az utopanasz es hogy o nem csinalna meg de ha en nagyon akarom o kifizeti. Akkor azt hittem csak meg akar ilyeszteni de most latom hogy igaza volt, nem konnyu a bypassos elet. Aztan elmentem Marosvasarhelyre es csak a tesverem,sogornom tudtak a mutetrol a tobbieknek csak utolag mondtam. A lenyeg az hogy a sleevel sokkal konyebb elni mint a bypassal, arra kell vigyazni hogy ne taguljon a gyomor, eleinte amig nem tudtam hogy mennyi az annyi mericskeztem vagy ha tulettem magam akkor inkab kihanytam a folosleget. Nehez volt megszokni a kisadagokat mert elotte negyszer annyit tudtam enni. Most nagyon oszinten leirtam mindent, remelem tudtam segiteni.