Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (5. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

14296. beuska262017-03-16 19:11
Szia. Koszonom h irtal. Teged is 5 nap mulva enedtek ki? Sok volt a sulyod?felek mert a parom elegge sulyos neh komplikacio legyen.... bar erre nem szabad gondolni...altatasbol konnyen felkeltel? Hany kgt fogytal mar? Jol vagy? Gratualok neked.
(válasz Mami76 14293. hozzászólására)

14295. Kisiza2017-03-16 14:39
Én is Angliában élek és engem a Vasas dr operált októberben. Kérdezz bátran...

14294. Mami762017-03-16 13:30
Szia scot.
Én Svájcban élek a családommal és otthon Mohos Doki műtött, ha kérdeznél csak rajta.... :-)
(válasz scot 14290. hozzászólására)

14293. Mami762017-03-16 13:28
Szia beuska:-)
Engem is Mohos Doki műtött február 7.-én, ha bármi kérdésed van csak bátran.
Bypassom volt.
(válasz beuska26 14286. hozzászólására)

14292. macsi322017-03-16 05:29
Én március 25én leszek 2 hónapos műtött. 115kg voltam most vagyok 95.9 amiből 4kg a májzsugoritó diétával ment le 2 hét alatt. Enni mindent próbálok amit megkívánok. Vitaminokat idáig csak folsavat, gyerek vitamint (gumicukor) és Béres Cseppet szedtem. Feherje port pont tegnap vettem, innentől lesz rendszeres mert március 9-én voltam kontrollon és a dietetikus altal végzett mérésen az jött ki hogy az addig leadott 14.7 kilóbol 4.7 kg izom és 10 kg zsír ment le. Kb. 2szer hánytam, egyszer mert bevettem 4db spirulinát egyszerre és egyszer mert túl gyorsan ettem. Dumping szindrómám nincs. 3 hete mentem vissza dolgozni. Sportolni még nem kezdtem el egyelőre a munkám elég sok energiát elszív.
(válasz sza cactus 14262. hozzászólására)

14291. KM19812017-03-15 22:14
Szia! En Londoni vagyok es Pesten lesz a mutetem egy honap mulva.Diatetikysi konzim mar megvolt mit szeretnel tudni?
(válasz scot 14290. hozzászólására)

14290. scot2017-03-15 21:55
Sziasztok
Van valaki Aki kulfoldon el es otthon csinaltatta meg a bypasst ? A dietetikussal kapcsolatban lenne kérdésem

14289. beuska262017-03-15 17:00
Ertem..nekunk azt mondta a doki h mikor elkezdi akkor tudja majd h mehtudja e a bypasst v csak sleev mivel nagyon sulyos a parom.. nem is kell szerintem se atalakitanod hiszen igy is szuper. Gratulalok es sok sikert kivanok..es koszi h valaszoltal.
(válasz matilda_unna 14288. hozzászólására)

14288. matilda_unna2017-03-15 15:18
Szia! Azért sleeve lett, mert a műtét előtti gyomortükrözéskor derült ki, hogy négy gyomorfekélyem is van, így nem lehetett bypass, mert annál amúgy is elég nagy az esély fekély kialakulására, és mert ott van egy teljesen lezárt gyomor is, amibe többé nem lehet benézni, és nem tudni, hogy alakult-e ki újabb fekély, nekem meg komoly hajlamom van rá. Szóval maradt a sleeve. Bár az később átlakítható bypassá, de nem akarom, nekem a sleeve is tökéletesen bevált.
(válasz beuska26 14287. hozzászólására)

14287. beuska262017-03-15 14:09
Szia..neked miert a sleev lett? Parom.bypassra megy de ha nem tudja a.doki megcsinalni akkor sleev lesz..190 kg 190 magas
(válasz matilda_unna 14150. hozzászólására)

14286. beuska262017-03-15 13:58
Szia. Mi 2016.szept voltunk a Mohos dokinal es 2017 aprilis 20 mutik a parom. Vardd ki a Mohos dokit szerintem nagyon profi...addig probalj meg dietazni...de ne add fel. Szoritok hatha vki visszamondja es elore vesz
(válasz Eva1973. 14240. hozzászólására)

14285. beuska262017-03-15 13:45
Szia. Gratulalok. A paromat is a Mohos doki muti aprilis 24. Kerlek irnal par dolgot..pl mutet utan mikor tudtal felkelni? Mikor engedtek haza?stb koszonom es gratulaok
(válasz Peischer 14282. hozzászólására)

14284. beuska262017-03-15 13:43
Sziasztok. Nagyon orulok h megtalaltalak titeket. 36 nap mulva mutik eletem szerelmet bypassal a Mohos Elemer dr fogja muteni. 190kg 190 magas a parom. Most jonnek a vizsgalatok es utanna muti. Lattam mast is mutot a dr ur. Szeretnem kerdezni h hany nap mulva lehet hazajonni?nehez a mozgas a mutet utan? Nagyon felek a mutettol feltem ot de tudom ez megmenti az eletet mert sajnos fajnak mostrmar a labai nem alszik jol stb. A tulsuly nagyon sok rajta es erzi is. Olvastam miket es hogyan kell enni. Ti hogyan csinaljatok? Mutet utan mikortol.lehet mozogni pl uszas? Koszonom es gratulalok mindanyiotoknak

14283. Gumiczuki2017-03-14 22:10
Hello szilvalekvar,

Gondoltam megirom, hogy en is pont igy voltam az erossel, annyira kivantam mutet utan 3 hettel, hogy a falat vakartam, erossel elmodtam :) Igy aztan a 4 hetes kontrollon megkerdeztem a Vasas doktort, hogy lesz-e bajom, ha barmennyire eroset eszem....azt mondta semmi akadalya, ha kivanom es jol toleralja eves utan a gyomrom, akkor ehetek csilli paprikat is, magaban :D Mar a kontrollrol hazafele megvettem az erospaprikat, semmi bajom nem volt tole, azota is csiposen eszem....Szoval probald ki es ha jo, mehet!!!

Sok sikert, Gumiczuki
(válasz 1szilvalekvár 14271. hozzászólására)

14282. Peischer2017-03-14 18:00
Sziasztok.
Bocsánat,hogy kicsit késve írok.
Szerencsére minden rendbe jött és az óriás fájdalmaim szerencsére elmúltak.
Még aznap írtam egy sms-t Mohos dokinak aki szinte azonnal felhívott és el látott sok jó tanáccsal amiket megfogadva így két héttel a műtét után hatásosak voltak.
Jelenleg csak annyi a bajom,hogy annyira érzékeny a hasamon a bőr,hogy ha bármi hozzáér fáj.
Nehéz megmagyarázni mert az érzékenység kívül van a fájdalom pedig belül alul és középtájt.
Kicsit olyan mint amikor a nadrág annyira összenyomja az ember hasát,hogy az nagyon fáj.
Gondolom idővel ezek a fájdalmak is elmúlnak.
Két hetes műtöttként azt mondhatom,hogy szinte mindent tudok enni és nem éreztem még soha azt, hogy jól vagyok lakva.Gyomor görcsöm az volt elég erős is de 2-3 percnél még nem tartott tovább.
Előfordult olyan is az első héten,hogy a levest amit este 18:00-kor ettem meg azt reggel 6:00-kor büfögtem vissza de nem annyira,hogy az ki kívánkozzon csak éreztem a torkomban.
Igyekszek mindent úgy csinálni,hogy ne kelljen hánynom ha egy mód van rá,persze tudom,hogy semmi nem garancia.
Nagyon élvezem ezt az állapotot.
Szinte semmit nem csináltam és 2-hét alatt megszabadultam 7-kilótól,nem gyötör a maró éhség,mindent ehetek úgy,hogy tudom attól hízni nem fogok. Csak pár falat de az ízek amiket imádok a számban landolhatnak.
Plusz a dohányzást is abbahagytam:)

14281. JJnew2017-03-14 17:30
Majd gondolok rad. Vasarnap este a derult egbol felhivott Vasas dr hogy most hogy van a reflux, jol kibeszeltuk aztan mire a mutetrol beszeltunk volna le kellett tenni a telefont mert dolgoztam vasarnap ejjel.
(válasz sza cactus 14250. hozzászólására)

14280. Zsú19652017-03-14 07:00
Hallottál a mágneses rezonanciás kezelésről? Én 14 évvel ezelőtt azzal szoktam le egyik napról a másikra, nulla akaraterővel, túl a napi két doboz cigiről. Pedig elvonási tüneteim voltak, ha óránként nem gyújtottam rá...
(válasz sza cactus 14276. hozzászólására)

14279. Sikuku2017-03-13 23:42
Minden elismerésem, hogy ilyen súllyal bírsz kertészetben dolgozni. Én nem fit dagi vagyok aki még 120kg-val se bírnám a 8-12 óra negyedét se.
(válasz sza cactus 14260. hozzászólására)

14278. Nildike252017-03-13 21:56
Drága Fruzsika! Örömmel olvastam soraidat! Azt hiszem 2 nappal műtöttek később téged,mint engem.Nagyon örülök,hogy ilyen jól vagy és szépen haladsz a fogyással. Hasonló eredményekről számolhatok én is be :-.) - 20 kg. És teljesen jól vagyok. A vérképem is tökéletes, semmit nem kell ijnyekcióban kapnom. A hajam nekem is jobb,mint valaha. Fontos a vitaminszedés és a lassú, jól megrágott , minőségi és változatos étkezés ( az a pár falat)
További eredményes fogyás
t és jó egészséget kívánok neked! Mikor jössz kontrollra? Mi Judittal 03.22-én. Puszillak!
(válasz Fruzsajna 14270. hozzászólására)

14277. Fruzsajna2017-03-13 21:43
Kedves 1szilvalekvár!

Örülök neked! Csak így tovább! :)

Az edzéssel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy mindenki úgy és azt csinálja, ahogy és amit jónak érez.

Én a múlt héten lementem az edzőterembe (végre!), de sajnos még egyáltalán nem esett jól, nem nagyon találtam olyan gyakorlatot, ami komfortosan elvégezhető a számomra... Inkább a szabadban sétálok, már mennek a kisebb emelkedők, illetve hétvégén szoktam a Budai Várban lépcsőzni:). Az jól is esik és nem túl megerőltető. De a komolyabb edzésekkel még várni fogok.
Ha szeretnél power platezni, próbáld csak ki és ha jól esik hajrá!

Fruzsajna

14276. sza cactus2017-03-13 19:03
8 kg minus és látsz változást,szerencsés...én fogytam 30-at,de semmi különöset nem érzek,nem lettek suhanó őzikelépteim :-) sőt 1-2 napja a csípőfájás is feljebb kapcsolt(nem is tudom mennyire fájna,ha nem fogytam volna ennyit sem)
kaja miatt ne aggódj,úgy látszik azt leginkább az eltelt idő oldja meg
(válasz Skittles 14263. hozzászólására)

14275. sza cactus2017-03-13 18:58
mennyit szívsz 1 nap?nekem ez olyan lehetetlen küldetésnek tűnik.szezon elkezdődöt(kertészet),több stressz,májzsugi diéta,+alapaggódás a műtét miatt...és szokjak le a cigiről...ha ennyi akaraterőm lenne,lehet ilyen kövér sem lennék.. :-)
(válasz KM1981 14264. hozzászólására)

14274. sza cactus2017-03-13 18:55
na,ilyet jó olvasni! :-)

14273. sza cactus2017-03-13 18:54
ááá,nagyon rövid a tű,és nagyon vékony is.
(válasz KM1981 14272. hozzászólására)

14272. KM19812017-03-13 18:30
Koszonom! Gondolom akkor nem faj annyira :)
(válasz Skittles 14269. hozzászólására)

14271. 1szilvalekvár2017-03-13 17:17
Szia Fruzsajna!Én 17-én leszek 2 hónapos,de mintha én írtam volna a beszámolódat:)Csak én még 15-16 kg-nál tartok.Annyira kívánom én is a csípőset,régen méreg erősen ettem mindent,hát az már nem lesz.Szeretnék PowerPlate edzésre menni,szerinted már lehet?

14270. Fruzsajna2017-03-13 15:09
Kedves Fórumozók!

Eljött a 3 hónapos beszámolóm ideje:

Újfent elnézést attól, akit esetleg nem érdekel.:D

Nos, akkor a számmisztika:

Igen, kérem tisztelettel átléptem a bűvös 100 kg-os határt, csak éppen alulról:D

Kiindulósúlyomhoz képest 22 kilóval vagyok kevesebb, ami azt jelenti, hogy ma reggel 98 kilót mutatott a mérleg. Büszkén ástam elő a hétvégén a szekrényemből a 44-es szoknyáimat, mert a 46-osok már kezdenek kicsit pacuhák lenni.:)

Az evésről: pont tegnap dicsértem meg magamat, hogy milyen jól megtanultam már élni az új gyomrommal, erre tegnap este megint előadtam a habos/hányós magánszámomat, amiért egyszer már hívtam mentőt, csak most sokkal kisebb fájdalommal járt és nem tartott olyan sokáig. Megjegyzem nem ettem túl magamat (nem is tudnám...), mindössze pár falat puha, párolt brokkolitól jött ez. Mondjuk az első is két falat krémes sajttól, úgyhogy a logikát még nem fedeztem fel, de ma már jól érzem magamat és megebédeltem a (szigorúan laktóz mentes) kéksajtos-csirkés salátámat.:) Na jó kistányérral, de mégiscsak ebéd volt a javából! :D

Ami változatlanul nehezen megy, ezért nem is erőltetem, azok a sült, egész húsok, a rántott hús és a kolbászok. Húsokból maximum egy pár szem nagyon apróra kockázva és jól megsütve, de nem kiszárítva.

Ami kifejezetten jól esik, azok a tojás, lazac, zöldségek bárhogyan, bacon szalonna:), apróbb bogyós gyümölcsök, kefír, baromfi sonka illetve már nagyon, de nagyon kívánom a csípőset, agy hétvégén csináltam egy curry-t de nem túl erősre... Azért a semmitől jobb volt.:)

A hajamnak semmi baja, szebb, mint valaha és a bőröm is remekül alkalmazkodik az új helyzethez.

Továbbra is szedek minden rágótabletta vagy oldat formájában elérhető vitamint és ásványi anyagot, úgy mint: kalcium, magnézium, vas, jód, cink, kovaföld, a b c d e vitamin, külön b vitamin komplex, fehérje szeletek és fehérje turmixok.

Remélem minden nem műtött túl van a kezdeti nehézségeken és szépen alakul a súly mindenkinél! :)

Szép napot mindenkinek!

Fruzsajna

14269. Skittles2017-03-13 11:44
A hasba, köldöknél lennebb, egyik nap jobb majd másnap bal oldalra. Míg bent vagy, addig a nővérek adják be, a karodba
(válasz KM1981 14268. hozzászólására)

14268. KM19812017-03-13 11:41
A verhigito injekciot hova kell adnunk magunknak?

14267. Kiel2017-03-13 10:14
Én holnap leszek öt hetes. Energiám van, jól érzem magam. Nem sokat eszek, proteint iszok, az tartja bennem az energiát. A lábadozási időszak, az első pár nap nekem teljesen jó volt, fájdalom egyes egyedül addig volt, míg rá nem jöttem, hogy a melltartó keresztpántja pont a frissem műtött gyomromra helyezi a melleim kb 8-10 kilóját, és hogy attól majd be ájulok. Amint levettem a melltartót semmi gond nem volt.:) Fogytam 19 kilót, most végre belassult a fogyás heti 1,5 kilóra, amivel talán a bőröm is lépést tud tartani kicsit.
A bőrgyógyászom azt mondta, hogy a bőr rugalmasságát a leginkább a C vitamint tudja javítani, kívül belül nagy dózisban!