Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
6749. Klaudia20
2013. júl. 1. 11:32

Én ugyan igy gondolom! És nekünk most sincs segítségünk, 3 éve költöztünk össze (csupasz picsával, ha mondhatom így!

Amink van azt együtt szereztük meg, kemény volt, de meg van a gyümölcse! :)

Én is úgy gondolom hogy jobb lesz! :)


Köszönöm!


lepke99 : Neked milyen tapasztalataid vannak??

Akár privibe is, hogy ne zavarjam nagyon a fórumot! Köszi

6748. Bonti74 (válaszként erre: 6747. - Klaudia20)
2013. júl. 1. 11:19
Mi az Alföldről költöztünk ide, nem bántam meg. Ami viszont nehéz, hogy a nagyszülők messze vannak! Ergo nincs semmi segítségünk. De ennek ellenére már itt érzem itthon magam. Igen nagyon jó, hogy Pest is, a Velencei tó is és a Balaton is közel van. A lakásárak elég magasak, szerintem az albérlet sem olcsó... Szerintem vágjatok bele, vissza mindig vissza mehettek nem? Persze eleinte minden ismeretlen, de ez az állapot nem tart sokáig és amíg nincs gyerek addig kell az ilyen dolgokat meglépni!:)
6747. Klaudia20
2013. júl. 1. 10:57

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Sajnos még nem vagyok kismama...de majd leszek :)

A kissebségmentes övezetet úgy értettem hogy jó környék, balhéktól mentes, és gondolom fehérváron lényegesen kevesebb van mint mondjuk itt, miskolcon! Nem baj ha vannak, csak ne putrisak legyenek, és normálisak,és ne sok (hű milyen igényeim vannak! :)

El fogják adni az albérletünket, ezért költözünk, párom pesten dolgozik, ingázik, sokat, de ő pestre nem akar költözni, mert nem akar... :)

Fehérvárat találtuk a legjobb választásnak, mert már nem nagyon akarunk Miskolcon maradni!

Jobbnak látom ott az életet, Balaton egy köpésre, a Velencei tó fél köpésre, imádunk fürdeni, horgászni, bringázni, itt annyira nem sok a lehetőség az aktív kultúrált kikapcsolódásra!

Sokkal közelebb leszünk pesthez, így az ingázás sem lesz megterhelő!

Csak kicsit tartunk a költözéstől, mert teljesen ismeretlen! Ezért kértem a segítségeteket hogy némi betekintést nyerjünk hogy milyen ott az élet!

Mert anyagilag is sokba van innen oda, plusz albérlet, kaukció stb!

Ezért érdeklődöm, hogy bele merjünk e vágni, hogy megéri e elmenni innen, mert szeretném hogy jobb legyen!

És a leendő gyermekeink miatt is, hogy hol tudunk majd jobb gyerekkort biztosítani nekik!! Tudom hogy a jó gyerekkor nem csak a környezeten múlik, de az is közre játszik!


Jó hosszúra sikerült :)

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

Szép napot nektek!

6746. Bonti74 (válaszként erre: 6741. - Klaudia20)
2013. júl. 1. 07:55

Mi is messziről költöztünk, 200km-ről. Igaz ennek már majd 20 éves...

A Kelemenen mi is laktunk, 4 évig. A halastóval szemben. GYönyörű kilátás, játszóterek, két lépés a belváros. Hát azért ott is van ilyen meg olyan lakó is, de ezt szinte lehetetlen kivédeni. Van egy ház, ami 10 emeletes és 3 lépcsőházból áll. Egy szinten csak 2 lakás van. MI abban laktunk, viszonylag nagy 3 szobásban. Szerettem ott, csak mi az elsőn laktunk és az nem olyan jó. Meg ugye nem volt kert stb...

6745. Riapa (válaszként erre: 6741. - Klaudia20)
2013. jún. 30. 11:44
Szia, én a Jankovics és Kelemen lakótelepet tudom ajánlani, van a lakótelep mögött egy szép kis halas tó, közelben bölcsőde, óvoda, iskola, belváros 7 percre. Nagyon barátságos környék! Melót egyenlőre nem tudok, de ha van va.mi írok.
6744. lepke99 (válaszként erre: 6741. - Klaudia20)
2013. jún. 30. 10:39
Én nemrég költöztem vissza Miskolcról Fehérvárra Előd miatt :) Te is kismama vagy? Hh pont ideköltöztök?
6743. kitkev (válaszként erre: 6741. - Klaudia20)
2013. jún. 30. 10:20

Szia!

Szerintem ilyen nincsen: "elsősorban kisebbségmentes övezet! "

Mi a város szélén lakunk családiban, és itt is laknak, a belvárosban meg annál inkább. Mivel ott születik minimum 6 gyerek, itt meg jó esetben egy vagy kettő, ez elkerülhetetlen.

Sajna állást nem tudok :(.

6742. Ggitta84 (válaszként erre: 6728. - Riapa)
2013. jún. 29. 21:48
Zsófim 7hónapos, múlt héten fürdött a Balcsiban egyszer, de a többi napon inkább medencéztünk!
6741. Klaudia20
2013. jún. 29. 21:21

Sziasztok Kismamák!


Tudom hogy nem ez a fórum témája amiben a segítségeteket kérném! Csak ez a fórum él, a másik nem :)

Szóval nagy valószínűséggel augusztusba költözünk Miskolcról Székesfehérvárra (már alig várom), de nem ismerjük, és így innen munkát is nagyon nehéz találni, mert sok nincs is meghirdetve (mint ahogyan itt sincs), szóval ha lenne valamilyen munka elsődlegesen ruházati/cipő üzletbe,és megírná nekem privibe, azért nagyon hálás lennék!


Tudom ez is sok, de azt is nagyon megköszönném, ha írnátok nekem helyeket, utcaneveket, lakótelepeket amik kb max 20 perc sétára van a központtól, rendezett, tiszta és elsősorban kisebbségmentes övezet!


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

6740. kiszvorosz (válaszként erre: 6737. - Celina87)
2013. jún. 24. 14:19
Telefonon próbálj időpontot kérni kihangsúlyozva, hogy 6 hetes vizsgálatra mennétek, (akkor még adnak a jövő hétre). Fb-on meghívlak egy-két csoportba, ahol találsz bébiőrt is meg mindenféléket használtan, leinfózható helyről, fehérvár környékéről. (én múlt héten kértem mailben időpontot Vikinek,pár nap alatt visszaigazoltak, így elkerültem az órákig tartó telefonálást, legközelebb próbáld majd úgy sztem.)
6739. Celina87 (válaszként erre: 6738. - Riapa)
2013. jún. 24. 11:17
Riapa! Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. :)
6738. Riapa (válaszként erre: 6737. - Celina87)
2013. jún. 24. 11:10

Szia, mi voltunk 3 hete. Kb. 2-3 hétre adnak időpontot, mi reggel 8-ra mentünk, a vizsgálat 2 perc, és minden csecsemőt visszahívnak újabb 6 hét múlva. Akkor ott kellett a következőre( 12 hetes) időpontot kérnem, amit kaptam is reggel fél 8-ra. Szóval futószalag :-)

Egy ismerősöm árilja teljesen jó állapotú Angel Care AC-300 légzésfigyelőjét, 17.000 ft. De nézd meg esetleg a Baba City-ben, és a Nikica baba boltban, ezek elég türhető árú boltok.

Vagy esetleg a baba börzén tudsz venni használat...

6737. Celina87
2013. jún. 24. 10:56

Sziasztok!

Volt valaki mostanság, a babójával csipőficam vizsgálaton. Pénteken lesz 6 hetes.

Időpontot milyen hamarra adnak?

Esetleg nem tudja valaki hol tudnék elfogadható áron bébi örzőt venni?

6736. kitkev (válaszként erre: 6735. - Lepke99)
2013. jún. 22. 12:04

Szia!

A honlapon megtalálod az infokat kb. 2-3000 ft/alkalom. Kifejezetten babákra van kialakítva, én inkább ide vinném, mint a nagyusziba. Nekem jók a tapasztalataim, igaz kb. 6 éve jártunk mi oda.

6735. lepke99 (válaszként erre: 6734. - Kitkev)
2013. jún. 21. 18:40
Mennyibe kerül nem tudod? én is szeretném majd vinni a kisfiam, mondjuk ez attól is függ, hogy mivel fertőtlenítik avizet
6734. kitkev
2013. jún. 21. 18:30

[link]

Nem olcsó, de nagyon jó, a fiam imádta, szerintem ősztől mi is megyünk a lányommal.

6733. kitkev
2013. jún. 21. 18:26

Medence hiányában az esti fürdőkád is tök jó, én azt használtam a fiamnak nyári melegben, de ő akkor már 8 hós volt és tudott ülni.

A kisbabák lábát szokták egyébként beleérinteni a Balatonba, Velencei tóba stb, elvileg attól nem lehet baja, csak az élmény miatt szokás.

Babaúszásra nem jár vki? Az még jó a melegben, és a picinek is nagyon pozitív élmény!

6732. lepke99 (válaszként erre: 6731. - Riapa)
2013. jún. 21. 17:37
a medencén én is gondolkodtam, de szerintem amíg nem tud ülni addig nincs túl sok értelme, úgyhogy nálunk jövőre marad a pancsi :)
6731. Riapa (válaszként erre: 6730. - Bonti74)
2013. jún. 21. 14:55
Az én fiam is áprilisi, és én is úgy gondoltam, hogy a vízbe még nem viszem be, csak a partra árnyékba. Medencét kaptam, pici bébi pancsolót, csak még nem látom értelmét felfújni. Pici ő még a medencés fürdéshez szerintem
6730. Bonti74 (válaszként erre: 6728. - Riapa)
2013. jún. 21. 10:04
Luca 3 éve, április közepén született. Levittem a Balcsira a nyár folyamán, de vízbe nem vittem be, csak az árnyékban voltam vele. A nagyobbik lányaim ősziek, ők már az első nyáron 8-9 hósak voltak, őket már be mertem vinni a Balatonba egy picit. De volt kicsi méretű medencénk és inkább abba tettünk neki vizet a parton és abban pancsizott.:)
6729. lepke99 (válaszként erre: 6728. - Riapa)
2013. jún. 21. 09:31
4 hónaposan, de ha jó idő lett volna vittem volna korábban is, csak vízbe idén még nem akarom.
6728. Riapa (válaszként erre: 6727. - Lepke99)
2013. jún. 20. 15:35
Te mennyi idősen vitted először a babádat víz partra? Mert gondoltam ha megy a család a Balcsira, elmehetnénk velük majd mi is a kicsivel, meg július végén megyünk elvileg nyaralni, Hajdúszoboszlóra, akkor ő már 3 hónapos lesz :)
6727. lepke99 (válaszként erre: 6726. - Kitkev)
2013. jún. 20. 10:18
mi voltunk Agárdon tegnap meg tegnapelőtt is, Előd még nem fürdött, de az árnyékban jól érezte magát, jótt tett neki a friss levegő. Hétvégén is jó lenne lemenni, de akkor sajnos nem lesz kivel :(
6726. kitkev
2013. jún. 20. 09:39

Hogy bírjátok/bírják a babáitok ezt a meleget?

Mikor megszületett fűtöttünk, most meg a hőség miatt alig van kint a levegőn :((.

6725. kiszvorosz (válaszként erre: 6724. - Kitkev)
2013. jún. 18. 11:31
Nem tudom igazából, hogy lenne helyes, én igyekszem valamennyire visszafogni magam a 6. hétig, de ha mennem kell valhova, hát megyek, és viszem magammal Vikit is. Mondjuk a felmosóvödröt csak félig engedem, úgy könnyebb cipelni, a karton vizeket meg nem én hozom haza :)
6724. kitkev (válaszként erre: 6723. - Kiszvorosz)
2013. jún. 18. 09:45

Nekem is néha sajog csak, és én is tenném már a dolgom, nem tudom, mennyire fogjam vissza magam :).

Mondjuk én a kórházban még csillagokat láttam, nem voltam annyira fitt.

Ami látszik, az egy vékony csík csak, mintha tollal meghúznának egy vonalat. A bőröm érzékeny nekem is ott körülötte, olyan fura, zsibbadós. Gondolom ez normális.

Te megvárod a 6 hetes kontrollt, amíg úgy csinálod a napokat, mintha meg se műtöttek volna? Oké tornázni nem akarok vele, csak pl. pakolászni itthon, vinni egyedül a babát ide-oda stb. Nem tudom 4 hetes sebbel már lehet-e vagy még szétnyílhat/begyulladhat vajon??

6723. kiszvorosz (válaszként erre: 6721. - Kitkev)
2013. jún. 17. 19:52
Háááát, az a baj, hogy nekem túl magas a fájdalomküszöböm, már a kórházban is emelgettem. doki mondta is, álljak le, mert nem lesz jó vége...a férjem még mindig nem hagy emelni, de néha muszáj. Azt érzem, a belső varratnál is majdnem teljesen összeforrtam már.Kicsit érzékeny még arra, mikor szopi közben a kisasszony rugdos :) A tied hogy van?
6722. Bonti74 (válaszként erre: 6719. - Matyuska)
2013. jún. 17. 10:51
Én is tag vagyok!:) VAn egy emailos levelező rendszere is a klubnak és nagyon jó! Sok hasznos információt cserélünk ki egymás között!
6721. kitkev (válaszként erre: 6720. - Kiszvorosz)
2013. jún. 17. 09:57

Szia!

Neked begyógyult már a sebed? Hogy érzed magad a műtét után 4 héttel? Mersz már pl. emelgetni?

6720. kiszvorosz (válaszként erre: 6719. - Matyuska)
2013. jún. 15. 08:32
:) Köszi az infókat! A jövő havi kölcsönzős napon valószínű, találkozunk!
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook