Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet-e félbeszakítani, majd 3 óra múlva folytatni a csirkecomb sütését? fórum

Lehet-e félbeszakítani, majd 3 óra múlva folytatni a csirkecomb sütését? (tudásbázis kérdés)


11. 949c31f8b9 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. jan. 21. 07:35
Hasonló a töltött csirkuszom de én csak vízbe áztatom a zsömit vagy kenyeret és nem teszek bele gombát,hanem zöldségzöldjét nagyon apróra darabolom és rádobom az utolsó pillanatba a hagymás májas keverékre.A combikat nem árt fogpiszkálóval összetűzni mert a töltelék kijöhet.ami kimarad pogikat csinálok belőle megsütöd a csirke mellett vagy külön olajban.
10. rinike (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. jan. 21. 07:32
Köszönöm a receptet, kipróbálom majd, mert még gombával nem csináltam. Sajnos azonban most nem próbálhatom ki, mert a fiam utálja a gombát, és sima töltött csirkecomb, ahogyan én szoktam, meg nem régen volt. A férjem viszont szereti a gombát, majd neki valamilyen napjára megcsinálom ezt a receptet.
9. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Rinike)
2011. jan. 21. 07:14

a tölteléket én így csinálom:

egy zsemlét vagy szelet kenyxeret tejbe áztatok,

egy fej hagymát olajon megpirítok,

a kacsa vagy csirkemájat (kb.25 dkg)elkaparom,

kb. 30 dkg gombát (én shitakee-t szeretem, de jó csiperke is) a hagymra dobok, átpirítom, rádobom a májat, fűszerezem: majoranna, só, bors, (+valami fűszerkeverék)

pár percig kevergetem


majd belekverek egy tojást, a beáztatott-kinyomott zsemlét


ezt töltöm jó vastagon a csirkecomb bőre alá


általában marad ki belőle, ezt a tepsi szélébe teszem, kb 3 cm vastagon.


és először fólia alatt, majd a végén,hogy pőiros legyen , anélkül sütöm.

8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Rinike)
2011. jan. 21. 07:10
persze
7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Rinike)
2011. jan. 21. 07:09
csinálj töltött csirkecombot
2011. jan. 21. 07:04
Jó úgy, hogy az alufóliát még rajtahagyom egy kicsit még a visszakapcsoláskor is?
2011. jan. 21. 07:02
Persze, hogy lehet, semmi baja nem lesz.
4. rinike (válaszként erre: 2. - 949c31f8b9)
2011. jan. 21. 06:59
Örülnék, ha így lenne. Esetleg örülnék valamilyen jól bevált receptnek is, amivel izgalmasabb, és szülinaphoz illőbb lenne a csirkecombom. :-)
2011. jan. 21. 06:58
A fiam holnap lesz 18 éves, ünnepi ebédre jön hozzánk a családom. A fiamnak 11 órától délután 1-ig meccse van, szeretném megnézni. Kb. fél 2-re érnénk haza, de 2-ra már jön mindenki. Frissen szeretném tálalni a csirkecombot, nem pedig mikrózva-melegítve. Arra gondoltam, hogy reggel alufólia alatt ahogy szoktam, megpárolom, 10-kor lekapcsolom, és fél kettőkör visszakapcsolom, amikor visszamelegedett a sütő, akkor veszem le az alufóliát, és akkor már csak pirítom. Próbálta már valaki, hogy félbeszakítja a sütést? Milyen eredményt fogok kapni?
2011. jan. 21. 06:55
Nyugodtan.:)Semmi baja nem lesz ugyanúgy megsül.
2011. jan. 21. 06:54
Lehet-e félbeszakítani, majd 3 óra múlva folytatni a csirkecomb sütését?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook