Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha kapcsolatod van és megtetszik egy másik ember nagyon, ráadásul ő is közeledik feléd, mit tennél? fórum

Ha kapcsolatod van és megtetszik egy másik ember nagyon, ráadásul ő is közeledik feléd, mit tennél? (beszélgetős fórum)


1 2
48. Szilvamama (válaszként erre: 47. - A6f6bb6c75)
2011. jan. 22. 11:52
Találj magadnak új elfoglaltságokat :) Biztos van olyan amit már rég ki akartál próbálni ...
47. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 46. - Szilvamama)
2011. jan. 22. 11:44
Hát én a naplóíráshoz túl lusta vagyok de tényleg :D Még csak 2 nap telt el a szakítás óta de már most sokkal jobban érzem magam :) Ami a legdurvább az a rengeteg idő..hogy na most mit kezdjek magammal...:D bár sajnos tnaulnom kell úgyhogy lenne mire fordítani a feles időmet XD
46. Szilvamama (válaszként erre: 45. - A6f6bb6c75)
2011. jan. 22. 11:02
Ebben teljesen igazad van, legalábbis nálam pont így történt :) Még azt akartam mondani, hogy a szakításunk után naplót kezdtem írni, ami addíg soha nem jutott az eszembe ... Hirtelen túl sok minden kívánkozott ki belőlem, és ez volt a legegyszerűbb módja. Persze beszélgettem is sokat a szeretteimmel, de a papír ugye mindent elbír ... :)
45. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 44. - Szilvamama)
2011. jan. 22. 10:09

Köszi, azt hiszem tényleg így van :)

Egyébként én azt vettem észre, hogy a szakítással "jó hatással" van a nőkre, mert utána megszépülnek odafigyelnek magurka ha elhagyták volnamagukat a kapcsolat idjeén. meg hát hibáiból tanul az ember :)

44. Szilvamama (válaszként erre: 37. - A6f6bb6c75)
2011. jan. 22. 08:51
Szia! Saját tapasztalatom tudom csak leírni ( szakítás 5 év házasság után) nekem 2-2,5 hónapnak kellett eltelnie ahhoz, hogy újra hinni tudjak az életben, és most már nem kesergek az elmúlton. Persze az is kellett, hogy fogyjak egy csomót, kapjak bókokat más férfiaktól, visszatérjen az önbizalmam, és rájöjjek, hogy annak ellenére, hogy megcsaltak értékes ember és nő vagyok. Ebben az esetben tényleg az idő a legjobb gyógyír :)
43. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 42. - -magnólia-)
2011. jan. 21. 23:44
Igen, ebben egyre biztosabb vagyok ma voltam társasággal beszélgettünk röhögcséltünk és tök jól éreztem magam az thiszem ez a legjobb szakítás utáni terápia kibezséltünk mindent abnőmmel és most megint azt érzem, hogy igen jól döntöttem. Egyébként köszönöm az a régebbi kommented (meg ez is ) de főelg a régebbi azrávezetett a miértjére, hogy konkretizáljám a szakítás lényegét és így sokkal könnyebb elfogadni neki is meg sztem nekem is :)
42. -magnólia- (válaszként erre: 37. - A6f6bb6c75)
2011. jan. 21. 18:50

Nézd, én mikor otthagytam a volt páromat, ugyanezt éreztem, mint te. Hónapokig iszonyú lelkiismeretfurdalás gyötört, rettenetesen sajnáltam őt - elég kettős állapot volt, ha azt nézzük, iszonyú szerelemben is voltam ezzel egy időben. Meg hát megszoktam az összes dolgát, eleinte furcsa volt, hogy a másik másmilyen... Viszont és megkérdeztem anyukámat, mikor még a régivel voltam, de már az újba voltam szerelmes, hogy ő miért maradt mindig az apámmal? (mert többször magpróbálta másokkal, de mindig a fateromnál maradt) Tudod mit válaszolt? SAJNÁLATBÓL. Na akkor döntöttem el, hogy köszönöm szépen, de én maradok együtt senkivel azért, mert sajnálom.

Ez amiben most vagy amúgy tényleg átmeneti állapot, nem sokára elmúlik. Én azt mondom, hogy nem véletlenül szakítottál már egyszer a barátoddal. Tudod, hogy nem ő az, aki kell neked - bármennyire is jó ember. Szereted őt emberileg, sajnálod is, jól érzed magad vele, ezért nehéz elengedni és teljesen normális, mert nem megy egyik napról a másikra senkinek. Visszamehetsz hozzá akárhányszor, el fogsz vágyódni. Tudod az ember vagy teljesen biztos abban, hogy jó azzal akivel van, vagy 1* elbizonytalanodik, de végiggondolja és rájön, a számára ideális emberrel van. De ha már másodszor bizonytalanodtál el, az annak a jele, hogy nem a megfelelő személlyel vagy/voltál.

41. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 40. - 0d717b184a)
2011. jan. 21. 16:33
igen ebben teljesen igazad van, akkro nem is tenném de nem vagyok házas :)
2011. jan. 21. 16:28

semmit

ha jól érzem magam a kapcsolatba akkor maradok a kapcsolatban

az élet ilyen, ha házas leszel akkor is lesz ilyen, de azért nem kell felrúgni minden jóképű tetszetős fazonért

39. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 38. - Egzotikum)
2011. jan. 21. 16:25
köszi :) a találkozgatáson meg beszélgetésken már túl vagyunk, csak tudod ő nem nyomul én meg eddig nyilván nem meg msot se fogok még... de nagyon jól érzem magam vele és bizakodó vagyok :)
2011. jan. 21. 16:23

Saját élmények alapján:

Találkozzatok, beszélgessetek... de semmi több.

Ha még 1-2 hónap múlva is érdekes lesz, akkor esetleg van értelme tovább menni.

2011. jan. 21. 16:13

Sziasztok!

2 napja szakítottam a párommal 1, 5 évig voltunk együtt. Igazából az volt az ok, hogy nem tudom vele elképzelni magam pár év múlva egyébként jól megvoltunk működött minden. . . de az utóbbi fél évben csak ezen gondolkzotam, hogy menjek vagy maradjak közbe jött 1 pasi aki tetszik nekem úgy érzem egyre jobban érdekel mint a jelenlegi illetve a volt baártom de ebben nem vagyok biztos. Már 1x szakítotunk pár hónapja akkor is én kezdeményeztem ugyanezzel az indokkal, érzem h ő sokkal jobban szeret engem mint én őt és nem akaorm rabolni az idejét meg hitegetni h nagyonsokáig együtt leszünk. Most vizsont meghalok egyszerűen mindenről ő jut az eszembe próbálom tartani magam de ha egyedül vagyok csak kis időre rögtön bőgni kezdek és nem bírom abbahygani annyira fáj. Meddig tart még ez? ez most csak átmeneti állapot ugye? nem akarok megint visszamenni hozzá mert ezt már 1x eljátszottam és 1 hónapig nagyonnagy volt megint a szerelem de msot megint itt vagyunk. . . volt már vki hasonló helyzetben? segítsetek lécci mert annyira kezdek elbizonytalanodni. . . pedig már emghztam 1 döntést :Smeg persze az is annyira fáj, hogy megbántottam tudom hogy msot emnnyire szenved és lehet hogy csak a sajnálat váltja ki belőlem ezeket az érzéseket. . . de ez se neki se nekem nem jó ha megint visszamenék esetleg. Bocsi mindenkinek hogy itt nyavalygok meg minden de jelnelg nem tudok senkinek :( :)

de a legrosszabb ez a bizonytalanság. . . oké, hogy fiatal vagyok meg minden de tényleg annyira tökéletes pasi meg minden. . . nagyon ritka az ilyen, de nekem mégis kevés, azt hiszem:(

Szóval a lényeg elolvastalak titeket és msot nagyon sok erőt adott amit írtatok :) megbizonyosodtam..azért döntöttem így mert ugyanerre a következtetésre jutottam mint -magnólia- , azt hiszem szerelmes vagyok ebbe a másik pasiba és ha nem is lesz vele semmi és megmaradok abarátom mellett egyszer úgyis jött volna más :S megcsalni semmiképp nem akart aki meg nekem tetszik addig nem fog közeledni amíg van barátom... hát remélem megérte kockáztatni

bocsi hogy ilyne hosszú lett csak minél pontosabb akartamlenni :)

36. -magnólia- (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2011. jan. 21. 11:42

Baaszus olyan dühös lettem, mert elszállt amit írtam. GRRRRRRRRRRR!!!

Szóval: A helyzet az, hogy én úgy voltam vele, hogy ha mind a két kapcsolat befuccsol, akkor is megérte, mert azalat a pár hét alatt olyan intenzív érzelmeket éltem meg, mint előtte soha! POnt e miatt, hogy ez történt, most már azt gondolom, hogy nem tragédia, ha egy kapcsolat véget ér, mert utána jön valaki más, akivel még jobb lesz.

A volt párom persze szenvedett. De én már akkor is mondtam neki, hogy higyje el, hogy szenved egy darabig, aztán utána túl lesz rajta és minden oké lesz. Mert ez így szokott lenni. Ha valakit elhagynak, az szenved, mint a kivert kutya, úgy érzi itt a világ vége, aztán rövidebb-hosszabb idő után rájön, hogy nem állt meg az élet!!! Előbb -utóbb jön valaki más. Ja és már neki is van valakije. Nem tudom hogy vannak, de tudtommal jó ideje együtt élnek, szóval biztos jól megvannak. És akkor erre mondhatom azt, hoyg : én megmondtam! :)

35. bnedora (válaszként erre: 34. - -magnólia-)
2011. jan. 21. 11:21
Ezek szerint neked sikerült. De, mi lett volna akkor, ha - mint írod - két szék közül a földre esel? Biztosan más lenne a véleményed. A férjed ezt hogy dolgozta fel? Mert vannak emberek, akik nehezen tudnak túllépni dolgokon, és akkor nagy a baj.
34. -magnólia- (válaszként erre: 32. - Flasch)
2011. jan. 21. 11:16

Örülök, hogy tetszett! :)

Azzal, hogy egy kapcsolatba csak akkor furakodhat be egy harmadik, ha valami nincs rendben, én soha nem értettem egyet. Pedig valahol igaz, valahol meg nem. Én mindig azt mondtam -és mondom most is-, hogy nagyon jó volt az a kapcsolat, amiben benne voltam. Soha nem vágytam se másra, se más valakire és nem gondoltam volna, hogy egyszer pedig DE! Mert az új szexuálisan sokkal jobban vonzott. És akkor lehet azt mondani, hogy a szex nem volt rendben, de én azért nem mondanám ezt, mert nem volt hiány érzetem - egészen addig, amíg az új be nem toppant. Addig tökéletesen meg voltam elégedve a kis életemmel. Más kérdés, hogy utólag visszanézve azt mondom, az előző kapcsolatom sokkal inkább barátság volt. Egy olyan ember, aki tökéletesen elfogadott olyannak, amilyen vagyok, akivel tök jó volt együtt lenni, nem veszekedtünk stb. Csak éppen a szenvedély nem volt meg. Ami nem hiányzott addig, amíg nem találkoztam vele, mert onnantól meg ez volt az, amire nagyon vágytam annyira, hogy felrúgtam érte a biztosat.

Azt pedig, hogy félsz lépni, hát totálisan megértem. Egy ideig nekem is "átfedéssel" ment a kettő. Pedig nem vagyok a megcsalás híve. Nem szeretem, nem jó dolog, nem tisztességes. Igen ám, de például én abban a helyzetben voltam, hogy ha 2 szék közt a pad alá esek, nagyon nagyot koppantam volna. Szüleimhez nem mehettem volna lakni, a munkahelyem épp megszűnt, gyönyörű kilátások... És bár nagyon sajnáltam a páromat, attól még jobban féltem, hogy pórul járok.

Az a helyzet, hogy a legtöbb nőnek elég nehéz lenen a saját fizetéséből, a saját lábán megállni. Ha olyan anyagi helyzetben lettem volna, egy percig nem teketóriáztam volna, hogy lelépjek.

Szóval én is féltem, de a legjobban attól, hogy ha valaki iránt ezt tudom érezni a párom mellett, akkor esetleg egész életemben bánni fogom, hogy nem próbáltam meg, és ezt nem akartam. És az is tény, hogy a kezdeti lángolás sajnos mindig elmúlik, ez van. De nem mindegy, hogy évek után úgy élünk együtt a másikkal, mint két barát, vagy annál azért jóval több.

Mióta ez történt, sok mindent másképp látok. Például azt gondolom, lehet egy kapcsolat akármilyen jó, szerethetjük akármennyire a másikat, ha nincs meg a vonzalom, akkor akármikor megtörténhet, hoyg "megbolondulunk". Viszont ha ez klappol, az óriási összetartó erő (persze ne csak a szex legyen jó, hanem szeressük is egymást mellette!!!!!). Legalábbi saját tapasztalatom ez.

Bocs, hogy iszonyat hosszú lett! :)

33. bnedora (válaszként erre: 32. - Flasch)
2011. jan. 21. 11:05

A korábbi hozzászólásomban én is erre céloztam, csak nem fejtettem ki ennyire részletesen.

Lehet, hogy ha fiatalabb lennék, nekem is más lenne a véleményem, de úgy érzem, 36 évi házassággal, megalapozott családi háttérrel, meggondolandó, hogy változtasson-e az ember, vagy erre a pár évre, ami még hátra van, maradjon a megszokott szürkeségben.

32. flasch (válaszként erre: 27. - -magnólia-)
2011. jan. 21. 10:14

Nagyon jó amit írtál, egyetértek teljesen veled!

2 ember kapcsolatába akkor tud jönni egy 3., ha az adott pár közt nem volt már minden rendben! Akár ezt is lehetne mondani.

Hasonló helyzetben vagyok most én is. Évekig tartó kapcsolat(nem házasság, nincs gyerek) aztán egyszercsak jön valaki...De miért jöhetett? Mert bár az eszével tudta az ember a valaki előtt is, hogy a kapcsolata nem tökéletes, csak épp hitt benne, hogy lehet még jobb vagy talán nem is nagyon foglakozunk már egy kapcsolattal ha megvan, ha benne élünk. Mindenki jön-megy, dolgozik, mikor van idő arra, hogy elgondolkodjak, merre tartunk? Közösek-e még a célok?

Én sokszor elgondolkodtam. És látjátok, mégsem tudtam kivédeni a helyzetet amiben most vagyok.

Nem egyszerű. Szeretem a párom, de mint férfi és nő nem jó a párosunk. A mindennapok minden gondját-baját meg tudjuk együtt oldani, de pl. szexuális kapcsolat Isten tudja mikor volt közöttünk utoljára. Sokszor elmentem már, aztán sokszor visszajöttem. Mert az ember fél. Fél a bizonytalanságtól- Ezért sokszor inkább marad valamiben, ami nem tökéletes ugyan, de már kivül-belül ismerem a másikat, tudom mire számíthatok tőle, és ő tőlem....És a szerelem úgyis csak 1-2 évig tartó kémia, nem? Engem ez tart vissza az Elindulástól. Hogy semmi biztosíték arra, hogy mással nem ide jutnék x év után. Tudom, nem jól gondolkodom, de nagyobb a félelmem, mint a bátorságom, hogy a boldogságom után menjek...Sajnos ez az igazság.

:(

31. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 30. - 06718ca650)
2011. jan. 21. 08:15
Nem ragozok én semmit, így gondolom. Ennyi.
30. 06718ca650 (válaszként erre: 15. - 1d8984f9f3)
2011. jan. 21. 06:00
De igazad van, nem kell ezt ragozni. :)
2011. jan. 21. 05:29
A kapcsolatok, házasságok bizalmon alapulnak de az életben előfordul hogy igazi mély érzelmet érzünk egy másik iránt. A lényeg a harmadikkal, ketten döntik el a kapcsolatban meddig mennek el és érdemes megéri-e kockáztatni, de ha már úgy döntünk megtesszük, törekedjünk arra hogy ne okozzunk fájdalmat legyünk diszkrétek és csak kettőnk titka legyen és egy szép emlék lelkünk mélyébe zárva.
28. 3c854e49ca (válaszként erre: 27. - -magnólia-)
2011. jan. 20. 22:04
Igen, a tartós kapcsolat is kielégithet egyeseket, màsok inkàbb ujra vàgynak, mert nem kapjàk meg azt, amit igazàn szeretnének és mehetnékjük van. Igazd van. Végül is mindenkinek tisztàban kell lenni elôször is sajàt magàval, hogy tudja mit cselekedjen...
27. -magnólia- (válaszként erre: 25. - 3c854e49ca)
2011. jan. 20. 21:32
Én azt írtam, hogy ugye anno léptem az új kedvéért. Én alapvetően nem vagyok annak a híve, hogy bármi apró probléma van, az ember máris lépjen le, meg d.gjunk fűvel-fával... De én akkoriban a "Járt utat a járatlanért el ne hagyd!” mondás helyett azt mondogattam, hogy "aki nem kockázatat, nem is nyer!". És szerintem a 2 mondás lényege eléggé hasonló. Szóval egyrészt a stabil, tartós kapcsolatok híve vagyok, másrészt most már azt szoktam mondani, hogy ha valakinek mehetnékje van, hát ne féljen elindulni... Nem kell minden kapcsolatnak örökké tartani.
26. 06bfdda89d (válaszként erre: 25. - 3c854e49ca)
2011. jan. 20. 21:13
Nagyon jó az adatlapod!:DDD
25. 3c854e49ca (válaszként erre: 19. - Bnedora)
2011. jan. 20. 20:51
Szia, Bnedora, nekem nem àll fel a szôr a hàtamon azon amit irsz, toleràns vagyok és realista. Nem azt irtam, hogy én soha nem voltam szerelmes és megcsalom a pàrom, csak elsoroltam a nagyon is gyakran elôfordulo variànsokat egy témàra. Realistàn? Sajnos azt hiszem. A „Járt utat a járatlanért el ne hagyd!” kôzmondàst még àltalànos iskolàs koromban ugy kommentàlta a tanitonéni, hogy ez egy maradi közmondàs, mert ha ezt kôvetnénk, akkor a vilàg nem fejlôdne. Erre emlékszem és elfogadtam mint axiómàt.
24. e2df7b7186 (válaszként erre: 23. - 06bfdda89d)
2011. jan. 20. 19:38

1. A "jó" relatív

2. Szerintem el kell mondani, ha nem változik a helyzet, akkor kilépsz, és ha nem változik, akkor ki kell lépni! Ehhez persze le kell küzdeni a belső félelmeket!

2011. jan. 20. 19:30

"Sajnos nem tudom én csak azt tudom, hogy majdnem mindenkit megcsalnak és a jókat nem becsülik. "


Két kérdésem lenne:

1.mit jelent a "jó"?

2.mi van,ha ez a "jó" unja meg,hogy odahaza nem becsülik?Mert ugyebár a megbecsülést nézhetjük innen is,meg nézhetjük onnan is...

22. Szilvamama (válaszként erre: 20. - Crystall)
2011. jan. 20. 13:03
Ijesztő ami a mai világban a párkapcsolatokban uralkodik ... 34 éves vagyok, volt dolgom néhány férfival az életben, de soha nem vetemedtem arra, hogy az éppen aktuálos páromat megcsaljam, és csak ennyit vártam el a másiktól is. 5 év házasság után mégis megtörtént, magyarázatot a mai napig nem kaptam rá, hogy miért ...
21. eaedab0e25 (válaszként erre: 1. - Cirmoss)
2011. jan. 20. 11:11
Ha észlelném magamon az elmebaj eme tünetét, gyorsan bezárkóznék a lakásba, nehogy eluralkodjon rajtam:-))))
20. Crystall (válaszként erre: 18. - Szilvamama)
2011. jan. 20. 11:10
Sajnos nem tudom én csak azt tudom, hogy majdnem mindenkit megcsalnak és a jókat nem becsülik. Sokszor kérdeztem már sokmindenkitöl, hogy akkor legyek rossz? Tényleg rossznak kell lenni, félvállról venni mindent és becsapni, hazudni a másiknak, ahhoz, hogy odáig legyenek értünk? Egyébként csak a közhelyet tudom mondani a pasinak nem kell szerelem ahhoz, hogy félre lépjen de, hogy mi hiányzott neki, mit keresett...???
19. bnedora (válaszként erre: 14. - 3c854e49ca)
2011. jan. 20. 10:53

Szia/Sziasztok!

Ettől a felfogástól áll fel a szőr a hátamon, és sajnos, mostanság sokan gondolják így. Bár lehet, hogy igazuk van, de talán nem lenne ennyi egyedülálló, ha másképpen gondolnák. Kezdem azt hinni, hogy nem ismerik az ilyen emberkék az igazi szerelmet. Röpdösnek virágról virágra. Miért kell azonnal feldobni egy kapcsolatot, ha meglátunk egy másikat, aki talán szebb, és jobbnak tűnik, mint a meglévő? Járt utat a járatlanért el ne hagyd!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook