Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnám segíteni a férjemet? (az 1. hsz-ben bővebben) fórum

Hogyan tudnám segíteni a férjemet? (az 1. hsz-ben bővebben) (beszélgetős fórum)

15. 19b66fa25b (válaszként erre: 14. - Cbe6ba1fa9)
2011. jan. 17. 23:39
Szia! Köszönjük a kérdést, elég nehéz Neki:( Hagyom, hogy beszéljen róla, ha kéri, magára hagyom, ha sír, átölelem, stb. Igen, próbálom elterelni a figyelmét, bevonni dolgokba és működik egy ideig. Persze azért azt sem szeretném, hogy magábafojtsa a fájdalmat, ezért hagyom, hogy beszéljen a történtekről, a fájdalmáról, nem próbálom minden alkalommal elterelni a figyelmét:S Ki kell beszélnie magából, mert csak így dolgozhatja fel!
14. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 13. - 19b66fa25b)
2011. jan. 17. 21:21
Örülök. Hogy bírjátok, bírja a párod? Sikerül azért elterelni a gondolatait, minimálisan is?
13. 19b66fa25b (válaszként erre: 12. - Cbe6ba1fa9)
2011. jan. 16. 15:39
Jajj, bocsánat:S Én sírósnak láttam, azt akartam küldeni. Ne haragudj, nem vagyok mérges:)
12. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 11. - 19b66fa25b)
2011. jan. 16. 15:37
És miért a mérges fej?
11. 19b66fa25b (válaszként erre: 10. - Cbe6ba1fa9)
2011. jan. 16. 15:23
Köszönöm Neked is! A részvétnyilvánítást is!
2011. jan. 16. 14:50
Ilyenkor az anyóst is támogatni illik, szóval szerintem ha tudsz, és - nem tudom ilyenkor mennyire tud bárkivel is barátságos lenni, de - elfogadja, segíts neki házimunkában, vagy lelkiekben. Nagyon sajnálom, részvétem nektek.
9. 19b66fa25b (válaszként erre: 8. - 2757fc97dc)
2011. jan. 16. 14:45
Már megbeszéltük a dolgokat...!
2011. jan. 16. 13:20
Anyu! Te miket írkálsz a naplódba???? Jól vagy? ...de most komolyan! Komolyan kérdezem, hogy jól vagy? Miért nem mész pszichológushoz Te is?
7. 19b66fa25b (válaszként erre: 6. - Bared)
2011. jan. 16. 12:36
Igen, már rájöttem, hogy mégis jobb lenne bevonni dolgokba, hogy addigse a fájdalomra figyeljen:S (legalábbis ne annyira). Persze, leültünk, beszélgettünk. Nem én kezdeményeztem, csak annyiban, hogy odamentem Hozzá, megöleltem és akkor mondta, hogy bezsélgessünk. Megfogtam a kezét és hagytam, hogy Ő mondja, amit szeretne! Persze, tudom, hogy éreztetni kell Vele, hogy együttérzek, de időnként azért hagyom magára, mert Ő kéri.
6. bared (válaszként erre: 1. - 19b66fa25b)
2011. jan. 16. 12:31

a tapintat fontos, de ha teljesen kizökken az egyébként napi megszokásból, még jobban megzuhan.. addig is amíg leviszi a szemetet, segít krumplit pucolni, stb, tudtok beszélgetni, és leköti magát legalább... néha ülj le mellé, fogd meg a kezét, de ne beszélj...hátha magától elkezdi mondani a fájdalmát:-(

nem lehet teljesen elcsendesedni hagyni sem, nehogy azt gondolja ennyire hidegen fogadod a dolgot:-((

ha abszolút nem beszéltek róla, azt érezheti, nem érdekel az egész:-(

5. 19b66fa25b (válaszként erre: 3. - Nikletty)
2011. jan. 16. 12:15
Szia! Igen, az ölelés jólesik Neki, igényli is! Volt egy-két nap, amikor kérte, hogy hagyjam egyedül, megtettem. Volt, amikor azt kérte, hogy legyek mellette. Tudom, hogy nem lehet állandóan mondogatni Neki, hogy "sajnálom" stb., mert akkor csak rosszabbul érzi magát az ember:(
4. 19b66fa25b (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2011. jan. 16. 12:11
Köszönöm szépen a válaszodat! Igen, azt meg is mondtam Neki, hogy nyugodtan forduljon hozzám, ha kell, százszor is meghallgatom! Köszönjük a részvétnyilvánítást!
2011. jan. 16. 12:10

Szia

szerintem számára a legeslegtöbb az hogy most mellette vagy, és mikor úgy érzi ott vagy neki! Ez legfontosabb! Szerintem ilyenkor a legfontosabb a sok ölelés, hogy érezzen téged.

És azért szerintem kis idő után az nem jobb neki, ha úgy mond túlkíméled, mert lehet attól csak izébben érzi magát... ezt majd látod rajta...

2011. jan. 16. 12:09

Szerintem ennyivel bőven segíted, tudja, hogy mellette állsz, hagyod, hogy feldolgozza, biztosítsd arról, hogy bármit szeretne veled megbeszélheti...stb.


Részvétem.

:(

2011. jan. 16. 12:07
Pénteken csörgött a férjem mobilja, de Ő fürdött, így én vettem fel. Az anyósom hívta, sírva... Nekem csak ennyit mondott: "Add légyszíves Gyuszit!" Bevittem a férjemnek a telefont, majd távoztam is, hogy nyugodtan beszélhessenek. Mikor kijött a férjem a fürdőszobából, megölelt és elkezdett zokogni! Kérdeztem, hogy mi történt, de nem tudott megszólalni:( Nagynehezen elmondta, hogy az öccsét baleset érte és meghalt! Hogyan tudnám segíteni? Természetesen meghallgatom, együttérzek Vele, de mit tudnék még tenni azért, hogy "könnyebb" (már amennyire ilyen helyzetben lehetséges) legyen Neki? Érthető módon péntek óta alig szól:( Most nem nyaggatom ilyesmivel, hogy pl. vidd le a szemetet, mosogass el légyszíves, stb. Hagyom, hogy gyászoljon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook