Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
115944. AgiABC (válaszként erre: 115941. - Nyúlanya)
2023. márc. 22. 11:50

1. Igen, jó az oktatás. Top sulihoz méltó.

2. Vannak versenyek, aki akar, megy, aki nem, nem. Aki nem akar, azt nem nyúzzák ezzel, úgyis mindig van, aki szívesen megy. Az én lányom nem nagyon volt egy versenyre járó típus, alaptermészetre sem egy versengő alkat, de itt szívesen megy a versenyekre.

3. Tanulnivaló van bőven, de ez szerintem bármelyik top vagy jó gimire jellemző, program is van bőven, attól függ, mibe mennyi energiát szeretne beletenni. Nálunk a tanulás simán belefér, csak néha kicsit sok programot, szakkört próbál a gyermek beleszuszakolni a napjaiba, mert annyi minden van, de minden nem fér bele:-) De őt minden érdekli, semmiről nem akar lemaradni:-) Viszont ez opcionális.

115943. Csut79 (válaszként erre: 115941. - Nyúlanya)
2023. márc. 22. 11:50
Semmi versenykényszer nincs a suliban, enyém gyerek hetedikes, sokkal kevesebbet tanul, mint anno az általánosban pl ötödikben. Rengeteg szabadideje van. Én egyszerűen ezt annak tudom be, hogy nem elsődleges náluk, hogy száz jegye legyen a gyereknek, ezért nincs sok számonkérés. Aki kiveti az órákat, néha tanul is hozzá, az megírja a témazárókat. Nálunk az ofők direkt hangsúlyozzák, hogy nem kell mindenből ötös, pláne a tavalyi laza év után, amikor bejön a sok új tantárgy. Nem nyomasztják őket, ennek ellenére persze jó bizonyítványok születnek, de hát ezt sokszor átbeszéltük: jó gyerekanyaggal könnyű.
115942. bfm53
2023. márc. 22. 11:39

A SZIG oda járó szülők szerint nagyon vaskalapos, nem gyerekbarát.

A jegyek 50%-a szimpátia alapon megy (ismeri esetleg a tanár a szülőt).

Nincs minden leadva sok tantárgyból, de témazárón mégis kérik.

Ügyes gyereket, aki jogász lett végül, folyton szekálták, hogy ne menjen egyetemre, mert nem 5-ös mindenből, ezért esélytelen a siker.

Tavaly, aki oda felvételizett, nem volt szimpatikus a szülőnek sem, ahogy viselkedtek a gyerekkel- nem is abból a tárgyból felvételiztették, amit választottak.


A nyelvoktatás sem jó többnyire, attól függ milyen tanárhoz kerülsz.

Amelyik gyerek már nyelvvizsga szinten volt 8-9 osztályban nem engedték el nyelvvizsgázni, majd csak 11 oszt végen.


A gyermekünk is volt ott versenyezni, nem jött be neki a suli, azt mondta nem szeretne oda járni. Osztálytársa szintén.


Pedig biztos voltam benne, hogy nekünk ez lenne a jó választás, mert szuper iskola, top gimi és még a megközelítés is jó számunkra. de aztán elment a kedvünk ezeket tudva (kb 6 család véleménye volt ez). Így inkább egy másik sulira esett választás, amiért utazni fogunk többet.

115941. Nyúlanya
2023. márc. 22. 11:36

Radnótiról ezt a véleményt kaptam, kérlek erősítsétek vagy cáfoljátok meg: … nagyon jó a Radnóti oktatása de állandó versenyek és hajtás van és emiatt nincs szabad idő… Aki bírja ezt, annak nagyon való mert az oktatása nagyon magas!!


A listánk második helyezettjén gondolkodunk… (mindenhol befutó v osztálylétszám: Fazék Ált, Trefort, Api, Toldy, VPGné)

Az első az E5 :)

Köszi!

115940. AgiABC (válaszként erre: 115827. - Emese_L)
2023. márc. 22. 11:23

Hát ez nettó bullshit.


Mi sem vagyunk PC vagy hogy a manóba fejezted ki magad, az utcáról vették fel a gyereket. Erről nem is érdemes többet társalogni, látom Eth megírta, amit kellett.

115939. AgiABC
2023. márc. 22. 11:18

Sziasztok, benéztem újra, nem is tudom, mikor voltam utoljára, jó régen:-)

Látom, azért nem szűnt meg az élet. Kicsit visszaolvasgattam, még nem mindent, látom, azért van pörgés:-) Úgyhogy megpróbálok maradni, olvasgatni, hozzászólni.

Köszi Eth a Radnóti hozzászólásokat, jólesett:-)

Még utsó módosítási napokat kihasználva dióhéjban: gyertek nyugodtan a Radnóiba, nem fogjátok megbánni! A gyerekem bent aludna, ha tehetné, annyira szereti. Nyáron megy vagy 5 táborba velük, azt kérte, hogy eköré szervezzük az összes többi nyaralást, családi programot. Bár azt hiszem, nem kell reklám a sulinak, komplett rokonságok és generációk járnak oda és nőttek fel ott, de azért én leírom, mert jólesik:-)

115938. Meske9
2023. márc. 22. 09:23
A SZIG-hez első kézből.. Egyik gyerekem oda jár, most fog érettségizni, csap pozitívumokról tud ő is, és mi szülők is beszámolni.Abszolút top suli, nagyon magas színvonalú oktatással, fantasztikus közösséggel, támogató tanárokkal. A reál tantárgyak oktatása kiemelkedő, az érettségizők nagy része műszaki területen, vagy orvosnak szeretne tovább tanulni. A nyelvoktatás is nagyon jó, 9.osztály végére a fiam osztályának nagy része letette a középfokú nyelvvizsgát.A fél8-as kezdést pedig mindenki könnyen megszokja. Ha újra kellene kezdeni, most sem döntenénk másképp.
115937. um2107
2023. márc. 22. 09:01

a szig nálunk is utolsó (6.) volt a listán

de ebből még nem következik hogy rossz iskola


3 éve az inkább matekos beállítottságú fiamnál bent volt az első 3-ban (csak őt nem hívták szóbelire)

2 kollegáméknál is álomsuli


most idén minket a nyílt óra nem hatott meg, benne volt a f8-as kezdés is..

viszont a szóbeliről nagy-nagy mosollyal jött ki a leány, szerintem sokkal jobban érezte magát mint előzetesen elképzelte a tapasztalatos fórum olvasása után

115936. akinomuj (válaszként erre: 115935. - Eth)
2023. márc. 22. 08:50

Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy a SZIG az egyik színvonalasabb iskola, és a tagozatai kiemelkedőek.


Igen, a Keltitől 10 perc. Nálunk azért esett ki, mert nem mindegy, hogy busz, metró után megint busz, és hát igen, a 7:30 sem volt túl vonzó.

Meg a gyerekemnek jobban fekszik a klasszikus "gyerek bemegy, tantárgyi tételt húz, tanár meghallgatja, kész" típusú felvételi. A sakkos csoportosa után kategorikusan elzárkózott bármi alternatív felvételi módozattól, annak ellenére, hogy voltunk a SZIGben és tetszett is neki. A Treff a néptánc miatt esett ki.

Ilyen apróságok döntenek néha. :-)

115935. eth
2023. márc. 22. 08:35
A Szent István a Keletitől 10 perc. Itt két, Budáról átjövő metróállomás van.
115934. Csimpy (válaszként erre: 115932. - Kcsk)
2023. márc. 22. 08:05
Szerintem érezhető volt a jószándék, de azt is értem, hogy néhányan mire kapták fel a vizet :) A SZIG egyébként tényleg szuper iskola, fantasztikus tanárokkal. Idén én is azt várom, hogy nőni fog azok száma, akik 1. helyen jelölik őket. Az tény, hogy a 7:30-as kezdés sokakat elriaszt, de manapság ez a kevésbé aggasztó dolgok közé tartozik. Sokkal fontosabb a stabil tanári kar stb.
115933. Borian (válaszként erre: 115930. - Hdolli)
2023. márc. 22. 08:00
Nem csak Budáról, Pestről is nehezen megközelíthető, ha másik tengely mentén közlekedsz. De egyébként én is csak jókat hallottam róla, de náunk soha nem került képbe a nehéz megközelíthetősége miatt.
115932. kcsk
2023. márc. 22. 07:51

Az remélem egyertelmű, hogy mindegyik iskoláról csak jót írtam? S hogy mindenkinek a saját választottja a legjobb?

Ez esetben is hangsúlyoztam, hogy erős előítéletek miatt. Hányszor leírtam már, hogy a közhittel ellentétben közlekedésileg is szuper, a 7:30-as kezdés is jó dolog, s bár hagyományos értékrendű, de nem poroszos, gyerekbarát gimi...

Viszont már megérte, mert így a SZIGről is egy csomó pozitív hozzászólást írtatok 🙂

115931. Csut79
2023. márc. 22. 07:17

Több, mint 800 gimnáziuma van az országnak. Ha a HVG rangsort nézed, a SZIG a 11. Enyhén szólva csúnyaság nem topnak, sőt a topok mentőjének hívni. Akárhogy számolom, ez a felső 1,5%.

(Más rangsort nézve a topok sehol nincsenek, de úgy egyben, szóval ez megint nem mond semmit.)

Őszintén: arra, hogy egy gyerek egyetemre bejusson és azt sikeresen elvégezze sztem ugyanannyi esély van kb 50 gimiből az országban (ha a háttér ugyanaz).

115930. hdolli (válaszként erre: 115928. - Kcsk)
2023. márc. 22. 07:11
Szerintem a Szig topsuli. Zuglóban reálos gyerekeknél álomsuli többnyire. A belvárosi gimikkel szemben azért nem preferálják sokan, mert f8kor kezdenek és közlekedésileg a budai vonalnak nagyon nehezen elérhető. Idén szerintem óriási marketinget tettek a felvételibe, hogy őket preferálják. Szerintem a Szig gyerekbarát, de egy kicsit szigorúbb, ami sok gyereknek egyáltalán nem nagy baj.
115929. Kisbéka09 (válaszként erre: 115928. - Kcsk)
2023. márc. 22. 05:53
Érdekes amit írtok, mert szerintem abszolút top suli kategória! Közel a Liget, jó programok vannak, szimpatikusak voltak az odajáró diakok is. Valóban nem top 3 hanem top 10😱, mentőnek semmiképp sem mondanám, mert aki célirányos TT vagy specmatot szeretne annak nem is nagyon van más lehetősége. Az oktatás kimagasló, mindezt úgy mondom, hogy az enyém gyerek majd nem max pontos szóbelivel az első 20-ban van. 80%-os szóbeli nem rossz, sőt! Valahogy válogatni kell! Rossz érzés, ha pont a mi gyerekünk az és keressük a miértet, de mindennek oka van. Én is kerestem egy másik sulinál, mert még rosszabb lett , mint amit te írsz rossznak, de elengedtem azzal, hogy nem őt keresik. Pedig enyém gyerek mindenhol máshol max vagy max közelit kapott. Ők is keresnek, mi is keresünk, a kereslet kínálat meg előbb utóbb találkozik. User?! Azt tudod biztosra, hogy osztályfőnöki pontot nem kapott? Az is lehet, hogy máshol vontak le és meg is mondták, hogy van egy rész, ami szubjektív. Nem tudom hanyadik helyen van, de tény hogy sokan mást választanak, aminek az oka lehet a máshol jobban meg volt a kémia, utazási idő vagy kényelmesebb utazasi lehetőség, f8-as első óra, más szemlélet vagy bármi miatt.Szóval mentőnek nem mondanám, csak sokan sokféle sulit néznek meg. Én boldogan vinném oda a gyerekem 80%-os szóbeli mellett! Sőt ahová felveszik arra viszi az útja! Kívánom, hogy sikerüljön az álomsuli!
115928. kcsk (válaszként erre: 115926. - Derkobals)
2023. márc. 21. 23:34
A 400 jelentkezőből, a nem elszállt behívási ponthatárból, az utolsónak felvett sorszámából, a csökkenő hvg rangsorból... Csomó előítélet miatt nem írják be vagy nem ezt preferálják, mert most a gyerekbarát sulik a menők.
115927. Denali (válaszként erre: 115923. - User15)
2023. márc. 21. 21:41

Nem hagyta ki véletlen a külön specmatos nehezebb feladatot? Aki tt-re jelentkezett, annak nem volt kötelező, csak a specmatnak.

Egyébként továbbra is az a véleményem, hogy a 80% nem rossz eredmény és azzal bőven be lehet kerülni. Én nem agyalnék ennyit a miérten, ha bekerül odavaló. Ha meg a gyerekednek tetszett a suli, a 80pont miatt nem rangsorolnám hátra.

115926. derkobals (válaszként erre: 115925. - Kcsk)
2023. márc. 21. 21:17
SZIG, mint egyre inkább a topok mentője? Ez nekem új, de világosíts fel légy szíves, mi alapján is?
115925. kcsk (válaszként erre: 115922. - User15)
2023. márc. 21. 20:43

Tennék még egy próbát: 400 gyerek, (eleve a sok zuglói is) jelentkezett oda (6-osba és 8-asba is 400-400).

Van 20 mentes, és van még egy csomó 86 pont feletti írásbelivel, akik biztos mind ugyanolyan ügyesen megoldották a feladatokat, tehát ők is eleve előrébb lesznek a gyermekednél.

És ugye muszáj egyértelmű és megkülönböztető pontot és rangsort adni.

Ezért itt egy 200. hely olyan, mint máshol 100 gyerekből az 50. - lehet, rosszul néz ki, mégis azt jelenti, hogy a gyerek a jelentkezők jobbik felében van.

Biztos vagyok benne, hogy aki bejutós helyre kerül, azokat mind nagy örömmel várják oda. Pláne, mert egyre inkább a topok mentője szokott lenni, és sokan nem ezt választják nr1, tehát ki fognak esni előletek. Viszont ők nem akarnak negatív felvételi élményt senkinek, ezért nem fognak megoldhatatlan feladatokkal szűrni. Én ezt hallottam.

De persze a Berzsenyi, Veres Péter, Szt László is szuper sulik, csak próbálom objektívebb oldalról mutatni a helyzetet.

115924. derkobals (válaszként erre: 115920. - Kcsk)
2023. márc. 21. 20:34
User15, hatodikas, specmat? Ott az első 17 mentes az ideiglenes listán.
115923. user15
2023. márc. 21. 20:10
Van tippem igazából, miért nem kapott osztályfőnöki pontot, de ha arról van szó, mondhatták volna, de úgy tettek, mintha rendben lenne. Mindegy. A 2. a Veres Péter, tud valaki írni valamit róla? (Van-e kötelező délutáni elfoglaltság, sportkikérőt elfogadnak-e, sok beadandó, ami időigényes? Szinte semmit nem tudunk róla.) Köszönjük!
115922. user15 (válaszként erre: 115920. - Kcsk)
2023. márc. 21. 19:52
Hát, hacsak nem több megoldást kellett adni a feladatokra, és ezt nem említették... Nem feltétlen kiesős, de ha ennyire szimpatikus volt az osztályfőnöknek, nem lenne ott jó helyen. (Rangsoroláshoz szerintem nehezebb feladatok lennének alkalmasak, tessék, ő is megoldotta(s még mondták is, hogy jó), akkor a veszteség marad az osztályfőnöki pont... Ez sem lenne baj, ha mondták volna, hogy pl. ez és az esetben ne számítsunk sok pontra, elsősorban azt veszik fel, aki...) Azért ez így meredek, kedvesen mosolyog, közben ír a lapra 0 pontot.
115921. levia (válaszként erre: 115910. - Gligeti)
2023. márc. 21. 19:15

A témával kapcsolatosan új szempontok és körülmények merültek fel... A helyzet egyre borúsabb... vajon mi motiválja az intézményeket arra, hogy szánt szándékkal menjenek szembe azzal, ami a gyerekek érdekében kötelező. (Költői kérdés volt)

Hálát adok, hogy a gyerekemnek nem most kell a középiskolát kezdenie, sőt már nem is ennek az országnak az oktatási rendszerében vesz rész. Teljesen elveszett a bizalmam olyan intézményekben, amelyeket korábban nagyra tartottam.

115920. kcsk (válaszként erre: 115919. - User15)
2023. márc. 21. 18:57
Kedves user15, biztos, hogy tényleg alulpontozták a gyereket? Szigben nem szoktak tizedeseket adni, es valahogy rangsorolni kell a gyerekeket. A lista elején van 20 mentes, azaz maxos szóbelis, azt levontad? És sulinavigátor szerint is kiesős helyen van?
115919. user15 (válaszként erre: 115766. - Hdolli)
2023. márc. 21. 17:37
Bocsánat, de örülök, hogy más is járt így. Nem értettem, miért pont ő volt ennyire unszimpatikus(mikor izgult is, biztos nem volt vállrángatás meg hasonlók!), de akkor ez csak egy válogatás, ahol más szempontok játszhatnak... Mindegy, megy máshova. Van Veres Péter (erről tud valaki v.mit, mennyire összeegyeztethető pl. sporttal?), van Berzsenyi, spec. mat., fizika is, ott nem pontozták le. Csak hát jóval messzebb van.
115918. krixkrax7 (válaszként erre: 115917. - Macskaringo)
2023. márc. 21. 17:21
Koszi, azt pont nem irtuk be...de vegignezem akkor ujra az osszeset, amit beirtunk.
115917. Macskaringo (válaszként erre: 115912. - Krixkrax7)
2023. márc. 21. 16:32
A Xantus is tett fel új listákat. Van, aki 70(!) hellyel került előrébb...
115916. levia (válaszként erre: 115915. - Eth)
2023. márc. 21. 16:26

Nem ez a két intézmény a rejtjelezőbajnok.

A Majortól idén már nem lehet ezt a trófeát elhódítani.

115915. eth (válaszként erre: 115914. - Levia)
2023. márc. 21. 16:23

Hát, ez a karinthyshez képest maga az olvashatóság. :)

(Egyébként az OH szerint vajon ez rendben van? Aki ezekbe az iskolákba jelentkezett nem tenne fel egy kérdést?)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook