Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Táltosasszony (Kincső története) fórum

Táltosasszony (Kincső története) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Táltosasszony (Kincső története)

2011. aug. 1. 14:57
Még,még! Ebből kellene több,s a szilikonos,ajakfeltőltéses és társaiból sokkal kevesebb!
17. Lhara
2011. jan. 29. 13:52

Nagyon tetszik és valódi értéket képvisel.

Igen, így kellene minden gyereknek mesét mondani.


:))) Eszedbe ne jusson "védekezni"!!! Aki ennyire rendben, mint Te.

Köszönöm, hogy olvashattalak.

16. Lyrian (válaszként erre: 14. - Mamma2)
2010. dec. 28. 18:12
Védekeznem??? Ugyan miért kellene védekeznem?
2010. dec. 28. 15:42
Védekezésül? Mi a kutya fülének kellene Lyriannek védekeznie? "Ha a kacsa nem tud úszni..." de hát tudod úgyis...
14. mamma2 (válaszként erre: 13. - Lyrian)
2010. dec. 28. 09:14
Nahát, nahát...és még valami?-védekezésül...hmmm Csak azért mert...tsók:DDDD
13. Lyrian (válaszként erre: 9. - Mamma2)
2010. dec. 28. 07:10

Kedves mamma2!

Én pontosan értem, miről írtam. Sajnálom, hogy neked ez már túl "magyar" és "sokk".

Csók (tsók), vagy ahogy régen mondták: apolgatlak. :)

(lásd. - csak a könnyed olvasmányok kedvéért - Kodolányi János: Boldog Margit című könyvét)

12. Lyrian
2010. dec. 28. 07:08

Ahogy a többi hsz-t elolvastam, nem hiszem, hogy az zavarná a megjegyzőket, hogy szerkesztés közben ki lettek szedve az elválasztó csillagocskák.

Tényleg a szövegértéssel vannak gondok. Én is inkább valami könnyedebb olvasnivalót ajánlanék.

11. Lyrian (válaszként erre: 3. - Re87)
2010. dec. 28. 07:00

Természetesen nem arra gondoltam, hogy a Gesta Hungarorumból, vagy az Arvisurából meséljünk a gyerekeknek.

Benedek Elek magyar mese- és mondagyűjteménye a legtöbb gyereket leköti. Említhetném még Lázár Ervint, Lengyel Dénest.

Talán több érték eljutna hozzájuk, mintha a tévé mesecsatornáinak japán borzadályai.

2010. dec. 27. 19:57

Valóban érdekes. Egy viszonylag egyszerű szöveg értelmezése kifog egyeseken. Mindegy, talán Fable, Marsh, esetleg a Romana füzetek... Hála istennek, mindenki talál olvasni valót a maga szintjén.

Hoppácsak! Coelho-t majdnem kifelejtettem.

9. mamma2 (válaszként erre: 6. - Eda93927a9)
2010. dec. 27. 18:07
Valóban érdekes...egyik mondat,követi a másikat/-ez jóóó:DDD/ és hogy "kicsit nehezen érthető"-hát ez túlzás!...mert szerintem zavaros és érthetetlen....úgy érzem az írója maga sem érti miről szól a "történet"...lényeg, hogy már megint írt valamit:DDDD
8. eda93927a9 (válaszként erre: 7. - 1eb84e4bad)
2010. dec. 27. 16:03
Én meg azt hittem, hogy azt hitte a táltos nő hogy életben van, és csak utólag vette volna észre hogy a testén kívül van mint szellemlény.
2010. dec. 27. 15:55

szerintem azt a narrátor mondja:-)

nekem is sokk:-)

2010. dec. 27. 13:58
Érdekes történet. A végén az is beteljesült ahogy megálmodta a halálát? De az ígéret szerint nem temették el. A nő szelleme eszmélt a sátorban és neki mondta, hogy készítik a máglyát hogy a holttestét elégessék? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de a vége már kicsit nehezen érthető volt.
2010. dec. 27. 12:42
szép mese, köszi :)
2010. dec. 27. 11:46
Csak az elejébe olvastam bele...hmmm...nekem ez már sok, vagyis sokk/:DDD
3. Re87
2010. dec. 27. 11:16
Sajnos a legtöbb magyar anyuka nem igazán tud a gyermekének a régi időkről mesélni,mert ők maguk sem tudnak semmit.
2010. dec. 27. 10:30
Tetszett!
2010. dec. 27. 10:08
Hihetetlen csend honolt a táborban. Csak néha törte meg a faágak zuhanó dobbanása.
- Rakják a máglyát - motyogta Karsaly sátra homályában, miközben nehézkesen fűzte tarsolyát övére. - Ő akarta így… hát legyen… -, majd hirtelen felkapta a fejét. Gyermeksírást hallott, halk hüppögést. Odacsoszogott, s félrehúzta a sátortakarót. Maszatos kis alak kuporgott előtte, két kezével átfogva térdét, sarkán hintázva.

Ugrás a teljes írásra: Táltosasszony (Kincső története)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook