Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Osztályozó vizsga 3. osztályban hogyan zajlik? fórum

Osztályozó vizsga 3. osztályban hogyan zajlik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
102. ancsyangel (válaszként erre: 101. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 15:05
Havi 15000ret kéne fizetnie de mióta elhagyta a feleségét csak 1-2 ezreket ad ma is itt volt meglesni Bettit és hozott 2000ft-ot! Ja és 94000-rel tartozik! Igen én is keményíteni szándékozom mert a beiskolázásba se adott egy forintot se és az se 2ft volt! S még ő van megsértődve hogy Betti Lacinak is azt mondja APA!
101. Sylvia81 (válaszként erre: 100. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 14:01

Esetleg elmondhatnád Apukának kultúráltan, hogy tudsz nemkultúráltan is viselkedni, ha ebből a hangnemből nem ért... Hátha!

És esetleg világíts rá arra is, hogy az a pénz nem a tiéd, hanem a lányának nem adja oda!!! Neki jut kevesebb ruha, kevesebb minőségi étel, kevesebb szórakozási lehetőség! Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kapja meg, csak tényleg több jutna, ha Apuka is beszállna a költségekbe, ami nemmellesleg kötelezővé van téve neki!!!

100. ancsyangel (válaszként erre: 99. - Abigél)
2010. dec. 22. 13:55
Köszönöm a jókivánságot és igen jelenlegi párom is azt mondja hogy így a 3 gyerkőc mellet nem tehetjük meg,hogy sokáig tűrjük hogy tartozzon! Csak nem akarok balhét Betti miatt mert bár ritkán látja és a páromat is imádja azért csak odáig van az édesapjáért :)
2010. dec. 22. 13:46

Amit itt most leírtál, abból úgy tűnik, hogy két dologról van szó. Az egyik a hiányzások miatti vizsga, a másik pedig, hogy apuka nem fizet gyerektartást.

Nagyon úgy tűnik, hogy apuka miatt akarták védelembe venni a gyerkőcöt... Legalábbis szerintem.

Még egyszer kitartás, és tessék csak követelni a gyerektartást, mert az visszamenőleg is jár!

Sok sikert!

98. ancsyangel (válaszként erre: 97. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 13:24
Nem hiszem de majd rákérdezek köszi a tippet :)
2010. dec. 22. 13:16

Ancsy!

Az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy a leveleket az iskolától az állandó lakcímre kapjátok??? Mert akkor azt nem veszed át ugye, sikertelenként visszamegy egy idő után, és ez viszont rossz pont!

Velem ezt a rendőrség csinálta meg egy idézéssel, pedig volt ideiglenesem!!! (Mellesleg: az állandóm Zeg-en, az ideiglenes Debrecenben, és az eset, ami miatt beidéztek, szintén Debr-ben történt.) Végül a munkahelyemre ment be két rendőr, hogy számonkérjék, hogy miért nem mentem be a kihallgatásra. Jah, és mindezt úgy, hogy ajánlott levélként ment, és vissza is küldte a posta, hogy nem sikerült kézbesíteni...

2010. dec. 22. 12:55

Mégegyszer Mindenkinek Nagyon köszönök minden hasznos információt! A kellő lépéseket nagyon gyorsan megteszem!

Nagyon kellemes ünnepeket mindenkinek!

2010. dec. 22. 12:53

Az még hozzátartozik a teljes igazsághoz hogy mikor először bent voltunk nála még készségesen ajánlotta a gyermekjólétit,hogy ott tudnak segíteni az ügyben mert Betti apja jó ideje nem fizet gyerektartást!

És bár picit elkanyarodtunk az eredeti témától de a lényeg:

-NEM érzem hogy lenne félnivalóm s a kicsik veszélyeztetve lennének

-Ezt a védőnő és a gyermekjólétis véleménye is alátámasztotta

-így bátran megyek a saját igazam után!

-A KISLÁNYOM és az egészsége az első minden más másodlagos!

-Ha tényleg titkolnék valamit és jogos lett volna a védelembe vétel lehetősége akkor az első ilyen kérdésnél eltüntem volna!!!

94. ancsyangel (válaszként erre: 89. - Zebracsikó)
2010. dec. 22. 12:47

Azzal hogy nem szólunk be ha beteg a gyerek!

(az osztályfőnököt és a titkárságot is hívjuk, multkor mégis telefonált,hogy nem szóltunk de szerencsére akkor megkérdeztük kivel beszéltünk és kiderült,hogy mégis betelefonáltunk csak elfelejtették átadni az üzenetet!)

Azzal,hogy azért veszélyeztetett a gyerek mert nincs erre a címre bejelentve és csüng a levegőben. (mint megtudtuk ez a legnagyobb butaság)

Azzal,hogy mi azért mentünk a mostani gyerekorvoshoz mert ő mindig ad igazolást (ezzel a gyerekorvos előtt feketített be holott ez nem igaz hanem régen is hozzájártunk mikor pesten laktunk!)

93. Abigél (válaszként erre: 91. - Arianne113)
2010. dec. 22. 12:42

:-) Kettőnk közül nem én voltam az, aki ismét kötekedik... Tényleg hagyjuk már, jó?

Tudod mit, neked van igazad. Ha ez kell ahhoz, hogy békén hagyj... Mea culpa, mea maxima culpa! :-D

2010. dec. 22. 12:38
A fórum indítójának pedig sokat írtam ha olvasol lejebb...
91. Arianne113 (válaszként erre: 88. - Abigél)
2010. dec. 22. 12:37
Micsoda házsártos nőszemély vagy! Már az is baj hogy normálisan válaszolok? :S:S:S Nemkell aggódni leszálltam én rólad csak azt hittem hogy értelmesen is tudsz beszélgetni de látom azért énis tévedek nagyokat:S
90. Abigél (válaszként erre: 87. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 12:36

Helyes! :-) Hidd el, minden meg fog oldódni.

Sok sikert hozzá!

89. zebracsikó (válaszként erre: 84. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 12:36

az iskolai gyerekvédelmisnek talán ilyen esetben (hosszabb betegség, távollét) muszáj kimennie- gondolom


DE mivel rágalmaz Benneteket? ez nem világos számomra!AZzal, hogy direkt nem viszed a lányod iskolába? Vagy mégis mivel?

88. Abigél (válaszként erre: 83. - Arianne113)
2010. dec. 22. 12:34

Kedves Arianne113!

Lépjél már túl rajtam, és hagyj békén... Nem én vagyok most a fontos, hanem a fórum indítója.

Vele kellene foglalkozni, nem pedig velem...

87. ancsyangel (válaszként erre: 79. - Abigél)
2010. dec. 22. 12:34
Itt nem tették! Ezért is mondta családsegítős hölgy hogy hosszú út lesz de végigjárjuk! s javaslataitok alapján immáron okosabban megteszem a kellő lépéseket!
86. zebracsikó (válaszként erre: 85. - 2627ab5ee1)
2010. dec. 22. 12:33
LY
85. 2627ab5ee1 (válaszként erre: 49. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 12:32
ez így hejes !!
84. ancsyangel (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2010. dec. 22. 12:31

a gyermekvédelmis volt kinnt az iskolából! Ő a fő rágalmazó! a gyermekjólétit és a családsegítőt összekevertem bocsánat :)

Pedig bár hihetetlen van aki hülyeség miatt kilátásba helyezi....s nem véletlen hogy mégse tette meg mert nincs rá oka! Aki ismer minket vagy olvas az tudja láthatja hogy nem vagyunk gyerekveszélyezető fajta!

83. Arianne113 (válaszként erre: 79. - Abigél)
2010. dec. 22. 12:29
Hát kedves Abigél, néha a kirendelt családsegítőnek is megvan kötve a keze, megvannak a kitételei neki is. Szerintem ne bonyolítsuk túl az ügyet, itt csak egy megbeszélés segíthet, bekell menni az igazgatóhoz az osztályfőnökhöz és tájékozódni. Nemkell ide se családsegítő senki, csak abban az esetben, ha igazságtalanság történt, de szeritem az már inkább az oktatási miniszterre tartozik, mintsem a családsegítőkre. Én már csak tudom 18 éves korom előtt voltak nálunk is, és vajmi keveset tudtak tenni az én ügyemben ami most nem ide tartozik. De ez nem feltétlenül az ő hibájuk és nem biztos hogy a szülőé. Nemlehet hibást keresni, és nem háborúzni kell hanem megoldást találni. De ahogy láttam ez az anyuka odaadó és keresi a megoldást.
82. ancsyangel (válaszként erre: 75. - Abigél)
2010. dec. 22. 12:27

Nagyon szépen köszönöm a hasznos infókat :)

Az igazgatóval beszélek amint lehet :)

2010. dec. 22. 12:25
ki beszélt itt gyermekvédelemről..:S
80. zebracsikó (válaszként erre: 63. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 12:11

hogy kerültetek a gyermekvédelem közelébe?

meg a családsegítőt is említetted.


(a védelembe vétel lehetősége pedig elég súlyos, azt megalapozatlanul senki nem helyezi kilátásba)

79. Abigél (válaszként erre: 77. - Arianne113)
2010. dec. 22. 12:10

Nem ezt a mondatodat tartottam támadásnak... De hagyjuk is.

Sajnos, a mai világban, ha egy iskola nem tartja be a törvényi előírásokat elég komolyan megbüntetik. Ezért lehetetlen olyan, hogy egy oktatási intézmény fittyet hányva a törvényre saját (kitalált) elképzelései alapján járjon el.

És elég jól le van szabályozva, hogy adott esetekben mit tehet meg egy pedagógus, vagy egy iskola, ami szerint el kell járnia.

És még valami: azért lenne a családsegytő és gyermekvédelni szolgálat, hogyha a szülő mégis törvénytelenséget, vagy igazságtalanságot tapasztal, legyen, aki segít neki. Az édes kevés, ha csak mérges lett attól, amit elmesélt a szülő. Ha nem lép az ügyben, akkor nem való oda... De ez is egy másik téma...

Ráadásul sokszor van olyan, hogy a szegény szülő tudatlansága miatt egy félreértés miatt történik valami. Ezért érdemes többször megbeszélni.

És az is érdekes ennél a szitunál, hogy nem kapott még semmilyen levelet, mert ha gond van a gyerekkel az az első, hogy felhívják a szülőt, és megpróbálják megoldani a felmerült problémát....

2010. dec. 22. 12:03
És szerintem a fórumíró sem érzi úgy hogy én támadtam volna...akinek azt a kommentet írtam a végén bocsánatot kértem és mondtam hogy ez csak az én véleményem.
77. Arianne113 (válaszként erre: 76. - Abigél)
2010. dec. 22. 12:01
a támadás neked az hogy diplomatikusan és türelmesen kell megoldani az ügyet?:D talán ha olvasnál is egy kicsit...én aztán nemtámadok senkit, azért írtam oda hogy nem ítélem el se a tanárokat se a szülőket, de nem mindíg az iskola a szent és a szülő a hibás ez csak egy vélemény volt.
76. Abigél (válaszként erre: 69. - Arianne113)
2010. dec. 22. 11:58

Elég baj, ha neked vannak ilyen tapasztalataid.. Senki nem mondta, hogy egyből a szülő a hibás...

De nem kívánnék tovább reagálni a hangnemedre, mert látom, hogy csak támadni tudsz...

75. Abigél (válaszként erre: 63. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 11:56

Én elkérném a helyedben a lentebb említett dokumentumokat.

Még egy kis segítség:

1. Én félévkor nem vinném másik iskolába, hanem kérném, hogy lehessen magántanuló, vagyis heti x órában foglalkozna vele egy pedagógus, aki felkészítené. Nálunk is volt ilyen gyerek, aki rettegett a sulitól és még azt is sikerült elérni, hogy ne keljen az iskolába bemennie, hanem a tanító járt le hozzájuk. Ötödikre teljesen jól lett, és újra járt suliba.

A magántanulóságot kérheti a szülő, a pszichológus, vagy orvos is, ha a betegsége, vagy a lelki gondja indokolja.

2. A vizsgákról még egyszer: Ha a tanuló hiányzásai meghaladják a 250 órát, akkor osztályozó vizsgát tehet a ped. programban leszabályozott tantárgyakból. Ha nem haladják meg, akkor csak abból a tantárgyból, melynél meghaladta a hiányzása a tantervben meghatározott órakeret 20%-át.

3. Ha van olyan papírotok amit nevelési tanácasdó, vagy szakértői bizottság adott ki, és abban benne van, hogy beilleszkedési, magatartási, vagy tanulási zavara van (bármelyik a háromból), akkor törvény szerint egyéni felkészítő foglalkozásokra jogosult. Vagyis nem kell külön tanárt fizetni. Ráadásul, ha még gyermekvédelmi kedvezményben is részesülsz, akkor az esélyegyenlőségi program keretében kifejezett figyelmet kell fordítani a hátránykompenzásióra is. Vagyis akár korrepetálással vagy még több egyéni foglalkozással elérni, hogy a gyerek sikeresen teljesítse az évet.

4. Úgy tudom, hogy az osztályozó vizsgáról a levelet 30 nappal a vizsga előtt ki kell küldeni. De ez nem biztos...

5. Amennyiben pedig az iskola nincs tisztában a jogszabályokkal (vagyis nem szabályozták le de mégis aszerint akarnak eljárni - ezt persze nem lehet), vagy úgy néz ki, hogy nem felelnek meg a törvényi előírásoknak, akkor mindenképp a jegyzőhöz fordulnék...

Próbáltál már beszélni a tanítójával? És az igazgatóval?

74. ancsyangel (válaszként erre: 73. - Arianne113)
2010. dec. 22. 11:47

Bettim szerencsére nagyon hamar beilleszkedik csak az a tipus hogy ha bántják burkot von maga köré... :(

A felnőttekkel szemben pedig nagyon félős mégis akikről látja hogy én szeretem és bízom benne azok felé megnyílik :)

73. Arianne113 (válaszként erre: 71. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 11:41
Én kicsinek sokszor szerettem volna ha a szüleim kiállnak mellettem. Nekem nemcsak tanulási hanem beilleszkedési gondjaim is voltak. Csúfoltak mert csúnya voltam. És úgy érzem a tanárok nem tettek meg mindent hogy segítsenek. Középiskolában pedig az osztályfőnököm egy 32 éves pasi volt. Nála jobb osztályfőnököt nemtudok elképzelni! Egy igazi lelkiismeretes jó ember! Diplomát tanult tanítás mellett, és volt ideje délután bennmaradni meghallgatni ahogy sírok és megvígasztalni. És segített. Mindent megtett értem. Csakhogy a jó példával is éljek, mindenhova ilyen tanárt kívánok mint Tóth Tamást!:D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook