Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Abortusz-tabletta fórum

Abortusz-tabletta (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jan. 5. 18:44

Bölcsen és éretten gondolkodsz, annak meg különösen örülök hogy "nem vagy elszállva", mint a legtöbb orvos gyerek.


Így van, mindenkinek cipelni kell a maga keresztjét, és hidd el, az a kereszt egyik embernek se könnyebb, mint a másiknak.

Az pedig megint egy más dolog, hogy ahány ember, annyiféle életfelfogás.

Aki kellően intelligens, az nem ítéli el a másik embert csupán azért, mert valamiben nem egyezik a véleményük, inkább az érdekli, vajon a másik miért is gondolja úgy, ahogy--erre értettem a hozzászólásom elején, hogy fiatal korod ellenére bölcsen, éretten gondolkodsz.

Ebben pedig nagyon sokat jelentenek az otthonról, (Szüleidtől, családtagoktól) kapott "alapok" is.

2011. jan. 5. 18:26

Nem bántottál meg, tisztában vagyok vele, és egyet is értek veled. Mert én is tapasztaltam, bármennyire furcsán is hangzik...:), a legelső karácsonyi élményem, (legalábbis képek amik be villannak) egy nagyon pici asztalon álló fenyőfa, alatta nekem egy piacon vásárolt filléres kamu barbie baba, amire anya vart mennyasszonyiruhát,mert mennyasszony barbit akartam, az volt az álmom:), tesóm vmi hasonló kaliberű játék autót kapott, és még talán volt egy-két zokni is a fa alatt...apukám ügyelt és 3asban karácsonyoztunk. Még mindig megvan az a baba, pedig 23 éves vagyok, ez a baba emlékeztet örökké arra, hogy honnan kezdték anyuék és hova jutottunk, és ezért becsülöm őket, soha nem hagytak elszállni, nem kaptam meg mindent, megtanultam értékelni a dolgokat, nincs a fenekem alá téve semmi, 14 éves korom óta minden nyáron dolgozom, és szerintem így normális.

Mindenkinek megvan a maga keresztje, ahogy ezt mondani szokás, és én ezért nem ítélkezem senki felett, amíg meg nem ismerem és nem tudom mi áll a háttérben, és ezt most konkrétan az abortuszra is értem, hiába nem értek vele egyett, és legszívesebben betiltanám, látod vannak esetek, (mint pl. itt írta vki, hogy megerőszakolták a bnőjét,és ezért nem akarta megtartani a babát), amikor nem tudom eldönteni, hogy most akkor jó-e, hogy van lehetőség egy terhesség megszakításra avagy sem...

73. 099c0bed40 (válaszként erre: 71. - E6e5405fd3)
2011. jan. 5. 17:18

Ha Apukád--aki nőgyógyász--azon a véleményen van hogy nem humánusabb az injekció mint a küretkanállal vagy vákuumcsővel való élve szétszaggatás, akkor az biztosan úgy is van, hisz Ő a szakember, nem én.


Szeretethiánnyal kapcsolatban: ez nem csak az orvosgyerekeknél fordul elő, hanem nagyon sok olyan csemeténél is, ahol a szülők éjt nappallá téve güriznek, ráadásul még "jólét" sincs, csak "megélhetési szint" ( vagy az se)

Mindezzel természetesen nem bántani vagy megsérteni szerettelek volna, csak azt sugallani, hogy az életben minden dolog--még ez is-- viszonylagos.

2011. jan. 5. 15:28
bocs, a lelkiömlengésért...csak ez mindig kicsit érzékenyen érint:(
2011. jan. 5. 15:27
Felhívtam:) azt mondta, hogy Ő ezt a módszert semmivel sem tartja humánusabbnak, mivel végig kell nézned, ahogy beleszúrod a gyerek szívébe a tűt, miközben mocorog, és úgy találd el elsőre....áá teljesen rosszul van tőle, azt mondta, hogy utálta csinálni, küretkanállal legalább nem látta, hogy mit csinál...:S...Szerinte nem annyira egyszerű, uteruszon keresztűl végig vezetni, aztán eltalálni a magzat szívét...meg, utánna úgyan úgy ki kell kaparni érted...az a baj, amíg sokan nem tekintik ezeket a kisterhességeket úgy, mint ha tényleg élő kisemberkékről lenne szó, addig nem fognak ilyen módszerekkel szószerint b.szakodni...sajnos sok doki nem a leglelkiismeretesebb...dőljön a lé, aztán szevasz... mondom ezt én, akinek orvosok a szülei...jól élünk, nem panaszkodhatom, de amióta az eszemet tudom szeretethiányom van, mert nem tudtak túl sokat foglalkozni velem, meg a testvéremmel...ja és utoljára 2004ben volt együtt nyaralni a család...úgyhogy néha feltudnék robbani amikor sokan elkezdik szapulni az orvosokat, így a paraszolvencia, meg úgy, aha érdekes külföldön miért nem ismerik ezt a szót?és ott nem melózzák halálra magukat az orvosok...és vannak kívételek, az én szüleim nem pénzéhesek, kisvárosban dolgoznak mindketten, 10éves opellel járnak,és nem bmw-el mint a fővárosi profok stb stb...ja és főorvosok mindketten...sokszor kívántam azt, hogy bárcsak egyszer apám nemet mondana, sok orvos ha szabin van egyszerűen nem veszi fel a telefont, ő igen...ezért néha haragszom rá, hogy nem mi vagyunk az elsők...de látom, hogy tiszta szívből csinálja, és csak jókat hallok felőle, ez az élete, remélem ha majd nyugdíjba megy az unokáin befogja tudni pótolni mindazt amit velünk elmulasztott......
70. 099c0bed40 (válaszként erre: 69. - E6e5405fd3)
2011. jan. 5. 14:59

UH vezérléssel tömény Kálium oldatot fecskendeznek az elpusztítani kívánt magzat szívébe, ami ettől pár másodperc után megszűnik dobogni. Nem hinném hogy nagyobb fájdalmat okozhat, mint az "élve széttrancsírozás".

A módszer 8 hetesnél idősebb terhességek esetében már viszonylag egyszerűen kivitelezhető.

Hogy miért nem csinálják rutinszerűen, arra Édesapád nyilván tud logikus választ adni, ha igen, nagyon kíváncsi lennék a magyarázatra, tedd meg hogy leírod.

69. e6e5405fd3 (válaszként erre: 68. - 099c0bed40)
2011. jan. 5. 14:51
és mi az a módszer?
2011. jan. 4. 22:55

Lehetne emberségesebb, van is rá módszer, csak éppen nem alkalmazzák---- kivéve ha beteg a magzat, illetve ha három vagy annál többes terhességnél a szülők úgy döntenek, nem vállalják be a rizikót.


Hogy miért nem lehet minden 6 hetesnél idősebb abortusznál rutinszerűen alkalmazni, azt a nőgyógyászoktól kellene megkérdezni.

2011. jan. 3. 20:23

Én csak annyit szólnék hozzá hogy átgondolva a dolgot nem is igazán a terhességmegszakítás ténye ami engem elgondolkodtat hanem az eljárás maga. a módszer.


Ne kövezzetek meg kérlek nagyon szélsőséges és lehet nem a legjobb példával állok elő de csak érzékeltetni akarom a dolgot.


Az abortusz kontra vágóhíd.


Uniós szabvány előírás stb hogy az állatot mielőtt feldolgozásra kerül (mert ugye aki nem vega vagy nem napfényen él ilyet is eszik mindegy nem ez a lényeg most) valamilyen módon elkábítják hogy minél HUMÁNUSABB legyen az elpusztítása.


Na mármost a magzat esetében (főleg a terhesség későbbi szakaszában) egy bár igen fejletlen de érző lényről beszélünk. Ne nevezzük embernek a példám végett de ÉLŐlény. Mi is történik? Erőszakosan darabokra trancsírozzák minden érzéstelenítés és egyéb nélkül.


Nekem ez ami "érdekes" ha már ez törvényes és bizonyos esetekben elengedhetetlen akkor nem lehetne emberségesebb?

66. buboka39 (válaszként erre: 65. - 625b4da9ec)
2011. jan. 3. 19:50

abban igazad van hogy ilyenre nem gondoltam...és az is igaz hogy nem tudhatom hogy hogyan döntenék bizonyos helyzetekben...én csak annyit irtam...és bocsánat ha másként értödött, hogy nagyon sokan elvetetik ugy a babát hogy "normális" okuk nincs...csak mondjuk nem volt kéznél egy gumi és becsuszott mert nem tudtak várni mig megkeresték...vagy az olyan akinek már 5 abortusza volt...nah roluk megvan a vélemény...de sztem nem csak nekem

és tényleg az ilyen eseteket néztem amikor irtam a hozzászolásokat...és olyan szörnyuségekre nem gondoltam hogy megeröszakolják és ugy lesz, vagy hasonlo dolgok....és bocsánatot kérek ha bárkit megbántottam, kicsit elfogult vagyok a témával kapcsolatban, mert sajnos két kistestvéremet veszitettem el ugy hogy még nagyon picit vtak (10 és 12 hetes magzatok) és nagyon sokan nem veszik öket embereknek, vagy megkérdezik hogy "és akk mi van még meg sem születtek", pedig talán jobban fáj az elvesztésük mintha láthattam vagy megérinthettem vna öket...és csak nem értem hogy páran miért veszik annyira egyszerüen az abortuszt vagy miért döntenek mellette amikor sztem más lehetöség is van...

65. 625b4da9ec (válaszként erre: 63. - Buboka39)
2011. jan. 3. 19:33

Ha kötekedni akarnék, akkor azt írnám, hogy alább nem így nyilatkoztál.., de nem óhajtok kötözködni, egyezzünk ki annyiban, hogy nem láthatsz át minden élethelyzetet...

Lehet véleményed, mint bárkinek, de nem tudhatsz reálisan dönteni, amíg nem éltél át bizonyos dolgokat.

64. 937a2a883a (válaszként erre: 63. - Buboka39)
2011. jan. 3. 19:06
hát igen... :(
63. buboka39 (válaszként erre: 60. - 937a2a883a)
2011. jan. 3. 18:54
azt elismerem, hogy ez tényleg olyan helyzet amiben nem a babát kell nézni hanem az anyukát....ilyen esetben teljesen érthetö dolog....erre még énis azt mondom aki mindig azt vallja hogy van mindig más megoldás, hogy itt nincs...senki nincs annyira erös lelkileg hogy egy ilyent kibirjon
2011. jan. 3. 18:32
Jaj,láttam,hogy írta valaki,hogy vannak bizonyos helyzetek stb,de nem figyeltem,hogy te voltál.Oké,értem...
61. 625b4da9ec (válaszként erre: 60. - 937a2a883a)
2011. jan. 3. 18:13

Erre írtam később, hogy vannak helyzetek.....stb.

Ez a bizonyos 2. mondat nem kevés iróniával íródott... remélem érted (legalább Te)!

60. 937a2a883a (válaszként erre: 54. - Mandolin29)
2011. jan. 3. 17:36
Azért a 2. mondatoddal nem értek egyet!Én nem vagyok se ellene,se mellette és nem szeretnék abba a helyzetbe kerülni,hogy döntenem kelljen,mert nem tudom,mit tennék.De van egy ismerősöm,akit 17 évesen megerőszakoltak és terhes lett,de elvetette a babát és én megértem.Igaz,hogy a baba nem tehetett semmiről,de a lány azt mondta,hogy nem bírna ránézni és gyűlöli,pedig még csak a hasában van és nem tudná szeretni,mert mindig arra emlékeztetné,hogy megerőszakolták.És elgondolkozott rajta,hogy örökbe adja,de azt mondta,hogy arra se lenne képes,hogy "végignézze" ahogy fejlődik és orvoshoz járjon,meg minden.És amilyen lelkiállapotban volt,elhiszem,hogy képes lett volna csinálni valamit magával...
59. 83e25137af (válaszként erre: 58. - E6e5405fd3)
2011. jan. 3. 11:30

naa neki meg kéne mutatni a Néma sikolyt. Vagy azt amit felraktál ide


valószínűleg fogalma nincs mi zajlott le.. azért nem bántja a dolog és nem érinti meg lelkileg...

egyébként személyiségfüggő is.

2011. jan. 3. 10:52
vagy ezt csak az értheti meg, aki átesik egy ilyen beavatkozáson? Van egy ismerősöm (úgyan annyi idős mint én) ált. iskolában is osztálytársak voltunk, aztán 16 évesen volt az első abortusza, nekem mondta el, hogy terhes, és segítsek (mert apukám nőgyógyász), és azóta 3 abortusza is volt, és úgy beszél róluk, mintha csupán egy fogászati beavatkozáson lett vna túl...nyilván, hogy ő azért eléggé felelőtlen, mert "véletlenül" azért az ember nem eshet ennyiszer teherbe...szóval nem tudom elhinni, hogy ez őt pl. egyáltalán nem érdekli, vagy nem viseli el...vagy ez is személyiségfüggő????
2011. jan. 3. 10:44

a dédnagymamám, 45 éves volt, amikor elmaradt a menstruációja, nem is bánta, hiszen biztos volt benne, hogy ez csupán a klimax miatt lehet, aztán akkor jött rá, hogy terhes, amikor megmozdult benne a baba:), így a nagymamám, és a legkisebb öccse között (4en vannak testvérek), 24 év van:) hihetetlen nem?:) és előszőr volt nagy sírás rívás, aztán a legkisebb lett a legjobban elkényesztetve:)...sztem ha egy baba fogamzásgátlás mellett is megfogan, az sem véletlen...biztos vannak olyan élethelyzetek, amikor a legkevésbé sincs szükségünk (még) egy csecsemőre, akit fel is kell nevelni, de én egyenlőre úgy vagyok vele (és hangsúlyozom nem akarok, és nincs is jogom ítélkezni mások felett), hogy bármikor, akár most, vagy majd ha idősebb leszek,és már pl. túl vagyunk a párommal a gyerektervezésen, és becsúszik egy baba, szerintem nem fogom soha elvetetni...hiszen mi értelme van az életnek, ha nem a gyerek????? mi 3 kis lurkót tervezünk, és ha netán jönni fog egy 4. vagy 5. sztem nekik is lesz hely:) nekem csak egy bátyám van,és annyira irigyeltem mindig azokat akiknek több testvérük van...nálunk is simán belefért volna még 2 tesó, csak anyuék idősek voltak, gondolom emiatt nem lettünk többen...

mandolin, ha nem sértelek meg, és nem bánod, tudnál pár sort írni arról, hogy milyen érzés volt annó, rávenni magad az abortuszra? Fiatal vagyok, és tapasztalatlan, még nem kerültem ilyen helyzetbe, és semmi rosszindulat nélkül, csupán csak kíváncsi vagyok, és megszeretném érteni, mint nő, hogy vajon milyen gondolatok futnak át az ember agyán, amikor előszőr is megtudja, hogy terhes, aztán, hogy kül. okok miatt nem tarthatja meg a terhességét, aztán közvetlenül a beavatkozás elötti, és utáni lelkiállapotokra vagyok kiváncsi...te hogy élted meg? Fájt azért a szíved kicsit?Vagy tudtad, hogy ez a legjobb mindenkinek, és lelkileg nem viselt meg egyáltalán?

56. buboka39 (válaszként erre: 55. - 625b4da9ec)
2011. jan. 2. 17:53
igen valos adatokat adtam meg magamrol...és senki felett nem itélkezni akarok...mindenkinek megvannak a döntései amit maga hoz...és senkinek nincs joga sem beleszolni sem itélkezni....a témárol irtam véleményt és nem emberekröl...midnenki másként gondolja...én mégha a legelképesztöbb helyzetbe is kerülnék azt nénzém mi a jo a gyermekemnek...védekezés mellett becsuszik? megesik...egyik ismerösöm 42 évesen 5 gyerek után szedett gyogyszert rendszeresen nem összevissza és terhes lett....el akarta vetetni de nem ment neki mert tul volt az idön....van aki azt mondja h amig nincs szive addig ö megteszi...nah ha jol tom 5. héten már dobog a szovkezdemény...és 5. héttöl látják a dokik...ugyhogy ez máááár bukott dolog....és sorolhatnám h hogy védekeznek egyes emberek...viszont egy kérdést hallottam már ami nagyon ide illik....mi különbség van az anya közt aki elveteti gyermekét és az közt aki megöli miután megszülte?....érdemes végiggondolni...
55. 625b4da9ec (válaszként erre: 54. - Buboka39)
2011. jan. 2. 16:33

Ha őszinte vagy, és valós adatot adtál meg a korodat illetően, akkor még van 20-30 éved, hogy megtapasztald azokat a helyzeteket, amiket (jelenleg) elképzelni sem tudsz.


Mégis mit gondolsz, a nők többsége miért tesz meg mindent, amit a lehetősége engedi annak érdekében, hogy ne essen teherbe?

Ennek ellenére hányan vannak, akik felesleges erőfeszítéseket tesznek, és mégis úgy alakul, ahogy ők nem szeretnék?


Én 38 voltam, és úgy döntöttem, hogy elvetetem, (nemhiába védekeztem) és kikérem magamnak, hogy Te ítélkezz felettem, (vagy akár mások felett) ismeretlenül.


Egyet ne feledj a jövőre: "jön még kutyára kamion"...

54. buboka39 (válaszként erre: 54. - Mandolin29)
2011. jan. 2. 14:15
mmint milyen helyzetbe? mert volt ugy h babát várok de nem is gondoltam rá h elvetessem...pedig csak 17 vtam
53. 83e25137af (válaszként erre: 55. - Mandolin29)
2011. jan. 2. 12:01

abban az esetben a szociális vagy társadalmi eutanázia a jobb szó rá.. ne akkor és ne olyan helyre szülessen ahova csak a nyomorgás és örökös sínylődés várná..


mindenkinek a lelkiismeretén múlik hogy mi mellett dönt... én nem tudnék elszámolni vele ha egészséges életről kéne döntenem..

de ha belegondolunk a tabletta kontra pl küret módszerére (nem ismerem a tabletta magzatra gyakorolt hatását) talán "csak" csendben elaltatja. mégsem ugyanaz mintha darabokra trancsírozzák...

52. 83e25137af (válaszként erre: 51. - Buboka39)
2011. jan. 1. 15:05
nos az adatlapod szerint 20 vagy szóval van még 5 éved felkészíteni :)))
51. buboka39 (válaszként erre: 49. - 83e25137af)
2011. jan. 1. 14:58
köszönöm...azért anyukám is beletörödött h lesz majd babám, és ö csak féltett minket hogy olyan korán meg minden....ugyhogy késöbb nem hiszem h bánná...meg már most készitem rá h 25 éves korom körül szeretném az elsöt...ugyhogy készüljön rá már most:D
2011. jan. 1. 14:57

na de nem offolok.


Én úgy vagyok ezzel az egésszel hogy ha állatot kell az nem gond, de basszus még az is megvisel..

de embert ölni.. soha..

49. 83e25137af (válaszként erre: 48. - Buboka39)
2011. jan. 1. 14:55
Kívánom hogy úgy jöjjön majd hogy ne csak te hanem mindenki örömmel várja! :)
2011. jan. 1. 14:47
nekem 17 éves koromban volt ugy h babát várok...dokihoz is mentem és ö mondta...ugyhogy hazamentem elmondtam szüleimnek...és anyám egyböl azt mondta h vetessem el..de nekem eszem ágában nem volt...inkább elmentem dolgozni (még jo h nyáron történt de suli mellett is dolgoztam vna) és mondtam anyukámnak h vagy mellettem és a baba mellett van vagy elfelejthet minket...aztán rá két hétre egy másik doki elmondta h igazábol nem tudja mit láthatott a másik doki....ugyhogy sajnos nem lett babám...de nagyon szeretnék...viszont elöbb megvárom mig lerakom a diplomát dolgozok és megteremtem neki amit csak tudok, és amire csak szüksége lesz....
47. 83e25137af (válaszként erre: 40. - Buboka39)
2011. jan. 1. 14:40

Az olyan korú magzatot ha jól tudom van mikor sóoldattal egyszerűen megmérgezik.. attól olyan fekete az a baba a videóban. utána "szimplán" megindítják a szülést..


SOHA nem lennék képes erre. ha netán tervezett idő előtt "becsúszna" akkor is minden erőmmel azon lennék hogy amíg úton van megteremtsem a megfelelő környezetet amennyire lehet..

2011. jan. 1. 14:34
persze abban az estben érthetö...irtam egy kicsit lejjebb hogy ha a baba nem tudna teljes életet élni akk persze..vagy ha beteg lenne vagy hasonlo...de teljesen egészséges babát megölni amikor annyian szenvednek attol hogy nem lehet gyermekük vmilyen oknál fogva...sztem nagyon szivesen felnevelnék azt a babát akit megölnek....
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook