Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget kérek! Benzinkutas átverés! fórum

Segítséget kérek! Benzinkutas átverés! (beszélgetős fórum)

2014. jan. 29. 20:06

Sziasztok.

3 évig dolgoztam a kagylos kuton... Kutasként.ugyan azzala csapattal.eszünk be se jutott hogy egy vevöt ís àtverjünk vagy megkàrositsunk.szerettek a vevök ...és megbiztak bennünk!

sajnos volt egy üzemeltető. Vàltàs és az uj vezetöség....azt inkàbb hagyjuk!!!pénzéhesek voltak megkezdödött a lehuzàs!!!!szétrebbentünk!!!

24. kori54
2011. máj. 7. 11:56
Egy 5 literes kannát könnyen meg lehet mérni, hogy valóban annyi megy bele vagy több. Ezzel tankolnék és lefotóznám a számlálót. Eltenném a blokkot, átverés esetén írnék a Naplónak pár szót az esetről.
23. d'moni
2011. márc. 15. 20:36

Egy mindenkit megnyugtató válasz:

télen és nyáron is állítják az adagolópisztolyokat, hogy mennyit adagoljon, ez a hideg-meleg változása miatt van. 1000 literhez van állítva kb. 1 dl

de ez nem érzékelhető.

Ha nagyon hidegben tankolják a tankert és amikor lefejtik a föld alatti hőmérséklet jóval magasabb, akkor szakít a kút feje ezen sok zsét.

22. wiki76
2010. dec. 2. 14:27
Mi kagylós kúton tankoltunk 3 literrel többet mint amekkora a tankunk.Pofátlanok mert tudják hogy nem sok ember vállalja a fáradságot és a pereskedést.
21. 5bfba16667 (válaszként erre: 14. - Talian35)
2010. dec. 2. 12:16

Fura. Mi is mindig uccsó cseppig tankolunk, de még sosem haladtuk meg a tank max befogadóképességét.

Azért majdnem 10 literrel meghaladni már furi. És nem, a kutasnak nincs igaza, mert tökéletes információnk van a tank méreteiről. Na mindegy, a lényeg, hogy ha nem vagyunk résen ott cseszik át a fejünket, ahol csak lehet. Már itt is:(

Mindenki figyeljen nagyon! Minden tankolásnál csak 3 liter plusz, az havi tankolásnál majd 15e évente. Azért nem semmi. És ezt szorozzátok be sok sok emberrel, aki ott tankol.


Figyelemre fel:)

2010. dec. 2. 10:27
Dunakeszi madaras tesco...dettó...olcsó húsnak híg a leve, a még olcsóbbnak annál inkább...valahol be kell hozni az árkülönbséget
19. d'moni
2010. dec. 2. 10:20
A zöld kútról egy közeli ismerősömnek is 5 literes sztorija volt, de nála kb. 7dl-el mutatott többet a számláló. A kagylós cégnél a kutasok nem tudják a pisztolyt buherálni, max központilag.
18. 118ace9012 (válaszként erre: 7. - Timo111)
2010. dec. 2. 08:45

Mi is így jártunk, többet tankolt a férjem mint ahány literes volt a tank úgy, hogy nem is volt üres... Szintén Tatabánya... Mi már csak a Shell-nél tankolunk, ott még nem veretek át.

Esetleg ha a médiában megszellőztetnéd az ügyet, az nagyot szólna! Szerintem harapnak az ilyesmire.

2010. dec. 2. 07:35
Hihetetlen az emberi találékonyság:-(((
2010. dec. 2. 07:24
Én már arról is hallottam,hogy töltésnél ahányszor megnyomod a kart mindig eggyel többet mutat a számláló.Ezért jó,ha nem a kutas tankolja a kocsidat,mert ő nem "kiakasztja",hanem szaggatottan töltögeti.Persze bizonyítani még nem bizonyította senki.Ez egy XVI. ker-i kút.
2010. dec. 2. 06:37

Sziasztok.

nekem 1 ismerösömmel történt ugyan ez ö ugy jött rá a dologra hogy minden nap joformán tankolnia kellett( nem kevés összegért) és a végén már csak azért is 1000 ft ért tankolt és a tank porzott épp hogy kikanyarodott a kuttol és meg is állt az autoja olyan volt a tank mint a vatta,,,érdekesnek tartotta a dolgot mivel most tankolt...

visszament reklamálni és a végén azt hiszem birosági ügy lett a vége mint kiderült az egyik kut a 4 böll át volt állitva igy éppen valami csurrant cseppent a benzinböl viszont a kijelzö meg rendesen pörgött...

14. Talian35 (válaszként erre: 4. - 5bfba16667)
2010. dec. 2. 06:26
Jelen esetben a kutasnak részben igaza volt, én mindig utolsó cseppig tankolok és többet 4-5 literrel is, mint amekkora a tank (csőben is marad és valóban nem hajszálpontos) viszont külföldön, tehát kicsi a valószinűsége hogy az összes európai benzinkutat átállitják hogy becsapják az embert. Az persze gáz hogy 5literes kannába 7-et tankol, a 20l-esbe is max. plusz 1 litert lehet csak tankolni.
13. kevian
2010. dec. 2. 05:57

Na, hogy ezt a fórumot elolvastam, megint jól indult a napom. :S

Mondjuk én dolgoztam benzinkúton pár hónapot, fogalmam sincs ilyet, hogy tudnak csinálni.

2010. dec. 2. 00:00
Kamerával meg kell ismételni a műveletet, egy sima digitális fényképezőgép is tud videóklipet felvenni, plusz két szemtanú, tessék feljelentést tenni, különben semmi nem állítja meg az ilyeneket.
11. 36a26f5226 (válaszként erre: 6. - Iviiiiii)
2010. dec. 1. 23:43
Ilyenkor nem árt, ha van ott még egy szemtanú...
2010. dec. 1. 23:42

A média, a híradók erre vevők, vagy a tv2 naplója, hogy oda mennek rejtett kamerával, és bemutatják az ottani tankolást...


Megéri őket esetleg a naplónak megírni, vagy a híradóknak...

9. Timo111 (válaszként erre: 6. - Iviiiiii)
2010. dec. 1. 23:30

Hihetetlen, hogy nálunk minden így megy, ez Mo.:(

Tudom, nem válthatom meg a világot, de ez nem fér a bögyömbe...Igaz, hogy a 25dkg-os margarin is csak 20dkg, mit várok egy benzinkúttól? De ha tudtok valami okosat javasolni, szívesen fogadom.

8. csutkamano (válaszként erre: 1. - Timo111)
2010. dec. 1. 23:24
Írj a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnek, hátha csinálnak egy próbavásárlást, és akkor megvan a bizonyíték.
7. Timo111 (válaszként erre: 5. - 5bfba16667)
2010. dec. 1. 23:19
Nem ez Tatabánya. De nagyon " forr a vérem" holnap egy másik kocsival( mert ugye ciki lenne a balhé után ugyanazzal) tankolok megint, és ha újra átb..nak akkor felgyújtom a kutat:):) De azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogí a kutasok maszekban "mahinálnak" ,és holnap, ill. egy pár napig tuti lesz a tankolás.... Majd jönnek pár nap múlva újabb balekok... De mondj egy kutat, ahol nem csesznek át! Igaz, én vagyok a balek, mert már többen mondták, hogy eze(ken)n a kutakon valami nem stimmel. De most hagyjuk ennyiben? Na nem...
6. Iviiiiii (válaszként erre: 3. - Timo111)
2010. dec. 1. 23:18

nemtudsz sok mindent csinálni. járj másik kúthoz. és olyanhoz állj ami a legszélső.ahova a legkényelmetlenebb beállni. általában azok nem csalnak. és tankolj este, mert olyankor hideg van, a hőtágulás miatt több benzint kapsz. sok kúton csinálják, hogy éjjel hozatják a benzint, igy nappal kevesebbet kapsz több pénzért :) vagyis inkább :(

és a kedvencem: kint megnézem mennyit fizetek, mire beérek már több mikor kiérek lenullázódott. agipnál van ilyen. pedig ott jominőségű a benzin.

5. 5bfba16667 (válaszként erre: 3. - Timo111)
2010. dec. 1. 23:06
nem az egér úti? mert nekünk ez ott történt..
2010. dec. 1. 23:06

Mi jártunk így, mint ahogy lentebb írtam, hogy pici autó tankja 32 literes, begurultunk a kúthoz, és 36 litert sikerült belerakni. Néztünk nagyokat. Jön a kutas, hogy mi a gond, mondjuk neki, erre kezdi mondani, hogy az autógyártó cégek pontatlanul írják meg a tank méretét. Mondta párom, hogy konkrétan a mi autónk márkájának magyar o-i képviseletében dolgozik, úgy h pofa be. Be is fogta. Azt mondta, hogy blokkal, és az autó tank adataival, valamint hogy tanúval, hogy semmi kannás töltés nem történt, jelentsük fel őket. 30 e Ft a díja. Ha igazunk van visszakapjuk. Na pff. Nem igazán érte meg a bíróságra járkálást, úgy hogy oda soha többet lett a vége:(


Szerintem neked is ez a két lehetőséged van.

Bíróság, vagy másik kút. (ahol is reménykedsz. hogy kevésbé vágnak át:( )

2010. dec. 1. 23:01
Egy oemvé kúton vettem egy 5(öt) literes benzines kannát, majd tankoltam bele 7(hét) litert, és nincs tele!!?? A kutas válasza: Háááát, van egy bizonyos tűréshatár, de egyébként az illető cég Mo-i képviseleténél lehet reklamálni! Ez a dolog a jelen üzemanyagárak mellett felháborít, de egyébként is vérlázító! Már azt hittem ,hogy az autóm üzemanyagszint-visszajelzője romlott el mióta itt tankolok, de nem...Kihez forduljak? A fogyasztóvédelem felé nem tudom bizonyítani a dolgot( hacsak nem viszem őket magammal a következő tankoláshoz)De ezek a kutasok nagyon rafkósak, úgyhogy nem egyszerű a dolog. Bele sem merek gondolni, hogy mennyivel vertek már át, de most is csak véletlenül bukott ki a dolog, mert már nem mertem teli benzines kanna nélkül elindulni, mert fogalman nincs, mennyi benzin van éppen a kocsiban.Kérlek segítsetek, ez nem mehet így tovább!
2010. dec. 1. 22:51

A tankod csak 50 literes de 62 liter ment bele?

Bocs, megvárom..

2010. dec. 1. 22:44
Segítséget kérek! benzinkutas átverés!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook