Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt ruha nagyker TAPASZTALATOK (A fórumban tilos az árusítás!) fórum

Használt ruha nagyker TAPASZTALATOK (A fórumban tilos az árusítás!) (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2017. márc. 1. 19:29

Kedves Igora!

Ha üzenetet akartál küldeni nem jött át.

4311. Melinka38
2017. márc. 1. 19:10
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,rengeteg felnőtt krém ruhám van eladó! Hol tudnám eladni egybe!
4310. Melinka38 (válaszként erre: 4309. - Barbika17)
2017. márc. 1. 17:15
Szia! Írtam privibe!
4309. Barbika17
2017. febr. 28. 17:08

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni 1-2 dologban.

Turit szeretnék nyitni és nyers áruval tervezek dolgozni.Korábban volt már boltom csak elköltöztem és azóta az akkori nagykerem megszűnt.Elsősorban osztrák vagy svájci ,holland áruval szeretnék dolgozni.Olyan beszállítót keresnék akitől érintetlen original nyers árut tudok venni.Igazság szerint nagyon sok helyen voltam de nem igazán tetszettek szinte minden második helyen hülyének akartak nézni vagy "garázs nagykeresek voltak".

Illetve ha valaki tudna válogatott nyári-tavaszi árus nagykert!

Köszi annak aki tud segíteni!

4308. b3d0374d58 (válaszként erre: 4298. - Segítő1234)
2017. febr. 28. 10:09
Teljes mértékben egyetértek a hozzászólással...valóban a végletekkel találkozik az ember(vagy átverik,vagy becsületesen végzik a munkát bizonyos emberek,"nagykerek"... )A véleményem az,hogy az embert egyszer lehet átverni,egyszer "hagyja" magát értelmes ember megégetni,onnantól kezdve nincs miről beszélni...Én örülök neki,hogy immár 16 éve megtaláltam azt a külföldi beszerzési forrást amivel elégedett vagyok,kialakult a kölcsönös jó viszony,ember számba néznek...
4307. melindasz (válaszként erre: 4306. - Segítő1234)
2017. febr. 27. 09:18
Kedves Segítő1234. Írtam privát üzenetet.
2017. febr. 27. 07:35
Várom a részleteket.Milyen ruhának a maradéka , mennyi van és mi az ára?
4305. segítő1234 (válaszként erre: 4304. - Melindasz)
2017. febr. 26. 19:50

Kedves Melinda!


A fórummal kapcsolatos megállapításaiddal egyetértek.A magam részéről próbálok a kérdésekre érdemi válaszokat adni.A felvásárolt ruháddal kapcsolatban- mint ahogyan angliában bizonyára látod-szóval a CFC szokásos felvásárlási ára tud omásom szerint 0.50GBP körül mozog és 1.10-1.30 között kínálják nekünk válogatatlan formában.Engem kizárólag válogatatlanul érdekelhet,mivel úgy szoktam odaadni kereskedőknek válogatásra.Kamionos tétel érdekel ha az ár-érték arány megfelelő.Ha kamionos tételnél kevesebb van egyelőre-mivel írtad , hogy most kezdted-nem probléma de akkor légyszíves leszállított árat adj.

4304. melindasz
2017. febr. 26. 17:10

Üdv mindenkinek.

Valóban érdekes ez a fórum...Én személy szerint privátban írtam pár érdeklődőnek,hogy a uk-ban élek és nem rég kezdtem saját vállalkozásba (ruhafelvásárlás magánszemélyektől) ezért viszont eladókat keresek otthon.Mivel kezdő vagyok így az áraimat is úgy alakítom,hogy elérhető és megfizethető legyen,de még így is az érdeklődők 90%-a sokkalja ,ami igazán nevetséges,mert akkor miért keres itt megbízható eladót,akinek olyan minőségű eladó áruja van amit elvárnak,ha nekik minden drága. Találtam egy nagyon aranyos és korrekt ügyfelet a gyerek krém ruhákra ,igy az már megoldott,de még elérhetőek a felnőtt krém és extra+1 oszt. mix. Felháborító az is,hogy csalónak állítják be azokat akiknek nincs weblapjuk vagy facebookon hírdet. Jelenleg egyszemélyes magánvállalkozóként vágtam bele, így magától érthetődik,hogy nincs alkalmazottam,a honlap üzemeltetését pedig későbbre ütemezem ,mivel látnom kell van/lesz e jövője egyáltalán. Ezeket a dolgokat csak azért írtam mert dühítő,hogy a fórum nem arról szól,mint amiért létre hozták. A buktatókról meg annyit nem csak a kiskereskedőket próbálják behúzni,becsapni,velem is az első alkalommal megtörtént az,hogy megpróbáltak "hülyének nézni",de ha résen van az ember és körültekintő nem biztos,hogy összejön.... Remélem nem sértettem senki lelki világát evvel a pár sorral.További szép napot mindenkinek.

4303. istvanok (válaszként erre: 4302. - Segítő1234)
2017. febr. 26. 12:06

Huh, ez kimerítő válasz volt! Nagyon köszönöm!!

Hál' Istennek van angliai kapcsolatunk, megpróbálunk ott keresgetni, és a általad említett nagykereket keresem. Tudom, hogy mindenki beleszalad 1-2 buktatóba, de hát mint már itt valaki leírta "a tanulópénzt meg kell fizetni"!

Üdv, István

4302. segítő1234 (válaszként erre: 4301. - Istvanok)
2017. febr. 26. 11:57

Kedves István!


Igazad van benne,hogy az oldal egyrészt kamu,másrészt szakmaiatlan.Valós segítséget tényleg nem ad senki,vagy árul vagy leírja mit nem kell csinálni vagy hol ne vásárolj. Mintha az orvos úgy gyógyítana,hogy megmondaná milyen gyógyszert ne vegyél be,de hogy milyet azt nem.Nos válaszolva a gyerekruhával kapcsolatos kérdésedre:Egyik kiskereskedő sem fog neked nagykert ajánlani,azért mert jó minőségű-nevezzük krémnek-kevés van a piacon.Ennek az oka hogy ennek a típusnak általában 1% alatti a mennyisége a gyűjtőzsákos árúból,tehát egy tonnából kevesebb mint 10 kiló.

Egyébként a csak gyerekruha árusításáról lebeszélnélek egyrészt a fent leírtak miatt,másrészt tapasztalatom alapján a csak gyerekkel induló kereskedők közül tízből talán egy tud talpon maradni.A gyerekruha erős szezonja ősszel és tavasszal nagyjából 1-1 hónapra korlátozódik,utána anyuka inkább magának vásárol.Probléma még,hogy relatív olcsón árulod darabját a felnőtt ruhához képest,kisebb lesz általában a bruttó bevétel.Egyébként általában gyesről visszajövő kismamák indulnak meg vele,mivel ők úgy érzik sokat költöttek rá és jó ötletnek tűnik.Ha mégis belevágsz,olyan nagykert keress , ahol iskolai gyűjtést,angol vagy valamilyen északi /skandináv/ gyűjtésű ruhát dolgoznak fel,tapasztalatom alapján azok nagyobb százalékban tartalmaznak gyerekruhát,ott esélyesebb hogy tudjál vásárolni. Konkrét nagykert ebben ajánlani nem tudok.

4301. istvanok (válaszként erre: 4300. - 2baba84)
2017. febr. 26. 09:49

Szia,

Köszönöm a választ. Több oldalnyi kommentet végigolvastam és valóban elég "kamu"-nak tűnik az oldal. Legalább is a hozzászólások többsége.

De gondoltam hátha valakinek van már tapasztalata és megosztaná velem...

Üdv, István

4300. 2baba84 (válaszként erre: 4299. - Istvanok)
2017. febr. 26. 09:13

Kedves István! Ezzel kapcsolatban már én is kértem segítséget többször is, de nem kaptam választ. Ha pedig jött valami privát üzenetben, akkor nekem mindig az volt a benyomásom, hogy rám akarják sózni a saját megmaradt dolgaikat. Itt nyilvánosban senki nem válaszol. Konkrét nagykert soha nem láttam kiírva.

Egy esetben kaptam tényleges választ, és az Sziszitől volt.

4299. istvanok
2017. febr. 26. 00:32
Sziasztok! Tervezem, hogy szeretnék nyitni egy gyerek turit. Gyerek ruhákból főleg Angolt keresek. Valakinek nincs valami jó forrása, vagy nem tud valaki jó nagykert amit megosztana velem?? Nagyon hálás lennék! Köszönöm!! István
4298. segítő1234 (válaszként erre: 4297. - GKata1)
2017. febr. 25. 22:37
Szerintem a használt ruha nagykereskedés olyan mint az autószerelés.Becsület és bizalom kérdése. Általában a végletekkel lehet találkozni,vagy átverésre szakosodott valaki vagy rendesen csinálja.Egyébként ha valaki egy normális nagykerbe jár,akkor is érezheti úgy,hogy becsapták .Én úgy gondolom az érdek egyébként mindkét részről a hosszútávú kapcsolat kiépítését diktálja.Én a magam részéről nagyobb problémát látok abban,amikor valaki boltot nyit,nincs semmilyen terve az üzletmenetre és a pénzügyekre vonatkozóan.És érzelmi alapon kezd el árút vásárolni a boltjába,jobb minőséget akar árulni mint a környékbeli boltok és természetesen olcsóbban.És ha esetleg ezek miatt nem működik a bolt akkor még mindig ott a nagyker akit lehet mindezért hibáztatni.Mert odaállni esetleg a tükör elé és beismerni magunknak a saját hibánkat az nehezebb.És szerintem egy nagykert nem az internetről kell megismerni-kivéve ha túl sok valamelyikről a negatív kritika-hanem el kell menni és megnézni.Szerintem a személyes benyomások fontosabbak az éves árbevételnél,mert azt csak a tulajdonos tudja mitől annyi amennyi.
4297. GKata1
2017. febr. 25. 10:36

Használtruha nagykereskedés nagyon sok helyen átverés, légy nagyon óvatos.

Mindig személyesen intézd, sose vásárolj látatlanul, mert géprongyot kapsz.

A bálákban általában használhatatlan géprongy van!


Gyanús ha egy nagykereskedésnek nincs weboldala,

vagy ha van weboldala nincs rajta cím, cégnév, adószám stb.

csak facebookos oldala van? áááá felejtsd el! Facebookon lehet like-okat venni, amennyit csak akarsz, semmit se jelent.



Tanácsok


A kereskedést, akivel kapcsolatba állsz, mindig ellenőrizd le, egyszerűen csak írd be a keresőbe a nevét, és nézd meg mit hoz ki,

ha semmit, akkor az a cég egy nagy semmi,

céget több oldalon is le lehet ellenőrizni, pl.: árbevétel, alkalmazottak száma stb ezek nyilvános adatok,


Olvass fórumokon más tapasztalatait, de ott is légy óvatos,

ha egy fórumon kérsz segítséget, hogy ajánljon valaki egy jó nagykert, akkor szerinted ott nem akarják majd rád sózni az eladhatatlan árut, vagy az átverős emberek ott nincsenek regisztrálva? Dehogynem.

4296. segítő1234 (válaszként erre: 4294. - Blumi1977)
2017. febr. 23. 21:47

Kedves Blumi!

Privát üzenetet küldtem,remélem hasznos lesz

4295. annapanka
2017. febr. 23. 13:27
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Boltbezárásból adódó gyerekruhákat hol tudom egyben eladni. Egyesével válogatott vállfásról van szó. Előre is köszönöm.
4294. Blumi1977 (válaszként erre: 4293. - Segítő1234)
2017. febr. 23. 12:48
Helló, igen mi szeretnènk válogatni, Budapest környéke esetleg mèg megfelel!
4293. segítő1234 (válaszként erre: 4292. - Blumi1977)
2017. febr. 23. 06:58

Kedves blumi!


Válogatott ruhát szeretnél,vagy te magad szeretnéd kiválogatni? Valamint hol,gondolom nem akarsz túlságosan messzire menni érte.

4292. Blumi1977
2017. febr. 22. 23:09
Kedves bolt tulajdonosok, megszeretnèm kèrdezni hogy valaki tud e olyan helyeket ahol lehet válogatva árut beszerezni, esetleg tapasztalatokat elfogadok, köszönöm ha tudna valaki segíteni!
4291. segítő1234 (válaszként erre: 4287. - Rongyika)
2017. febr. 22. 13:26

Kedves rongyika!


Mit takar ez-az első osztály,gyűjtésből válogatott,boltban megárult? Mindkettő lehet jó. Légyszíves írj róla valamit meg árat ha tényleg eladó,illetve hogy folyamatos vagy one off.

4290. segítő1234 (válaszként erre: 4288. - Kacsacica)
2017. febr. 22. 13:21

Kedves kacsacica!


Örülök,ha segítettem.

Mivel adtál a nyitandó boltodról információt,még néhány dolgot elmondok.

1.Pénzügy:kb 7-800.000 forint/hó bevételt tervezhető a te esetedben,és kb ez lenne az ideális.Ha átléped az 1.000.000-ót valószínűleg veszteséges leszel,600.000 alatt szintén,bár ezt sokan nem fogják érteni.

2.Ezt ne vegyél ebbe az üzletbe: krémet,angol gyűjtőzsákosat,fajtára válogatott nyárit /téliből bizonyos típusokat lehet/ valamint holland gyűjtőzsákosat.A felsorolt fajták nagyobb településre illetve piacra megfelelőek.

3.Biztosan heti rendszerességgel kell kitenned új árút.Ahhoz hogy ezt meg tudd tenni nagyon odavalót kell vásárolnod , ellenkező esetben belekerülsz egy negatív spirálba,vagyis nem adsz el,nem tudsz vásárolni,nincs új árú,még inkább nem jönnek a vevők,még inkább nem tudsz vásárolni...

Ha ebbe belekerülsz elkezdesz olyan árút keresni amit a vevők keresnek,az pedig a bolt vége lesz.A használt ruha kereskedés arról szól,hogy eladjuk amit vettünk,és az igényeket soha ne elégítsük ki teljesen.És hogy amit vettél neked tetszik-e vagy sem az nem fontos. A lényeg,hogy a vevők megveszik vagy sem.

Ha van még kérdésed ha tudom szívesen megválaszolom. üdv.

4289. annapanka (válaszként erre: 4281. - Henna007)
2017. febr. 22. 07:24
Szia! Gyerek ruha is érdekel?
4288. kacsacica
2017. febr. 22. 06:36

köszönöm :)

7300fős ahol nyitni szeretném,de mind 3 irányba, ahol meg lehet közelíteni a várost 5-10km-re 3-4-5ezer fős faluk vannak,és sehol nincs turi.Se minőségi se olcsóbb. Ezekhez a településekhez, beleértve azt is ahol én lakok, a legközelebbi nagyobb város 35km-re van. Ott van természetesen Há... is, vállfás kis butik turik is. De közelebb nincs.Csak a kis magyar készítői gyerekruhák, illetve a kínai. Azokat meg nem mindenki szereti.

Remélem sikerrel járok.

4287. Rongyika
2017. febr. 20. 14:05
Sziasztok! Ismertek olyat aki nagy tételben felvásárol első osztályú válogatott ruhát? Akár piacos vagy butikos is lehet.
4286. segítő1234 (válaszként erre: 4284. - Kacsacica)
2017. febr. 20. 13:53

Kedves kacsacica!


Megpróbálok érdemi választ adni a kérdésedre.

1.Először keress a közeledben nagykereskedéseket,mond el,hogy boltot szeretnél nyitni.Ha megkérdezik olcsót vagy drágát szeretnél árulni mond , hogy nem döntötted el,nézz meg mindent és valóban csak utána dönts.Ha kiválasztod a nagykert,utána csak onnan vásárolj egy ideig,legalább egy szezont.

2.Válaszd ki a települést ahol árulni szeretnél,minimum 8.000 lakos legyen,ez alatt nem érdemes.

3.Keress üzlethelyiséget.Fontos szempont a következő: ha drágább ruhát árulsz lehet az

üzlet kevésbé forgalmas de központi

fekvésű helyen.Ez hosszútávon

olcsóbb.

ha olcsóbb árfekvésű ruhát találtál

megfelelőt,mindenképp forgalmas

helyet keress.

4.Kell reklámterv,elképzelés a teljes üzemeléssel kapcsolatban,nyitva tartás,mikor teszel ki új árút és hogyan,mikor lesz akció,stb.

5.árképzés

6.És mehetsz a nagykerbe vásárolni,az még ugyis ott lesz ahol először találtad.


Magával a nyitással kapcsolatos dolgok jelentéktelenek,a könyvelőd és az önkormányzat munkatársai segíteni fognak és csak 1x kell megcsinálni,a folyamatos és nyereséges működés a fontos.


Remélem tudtam segíteni.

4285. b3d0374d58 (válaszként erre: 4284. - Kacsacica)
2017. febr. 20. 11:42
egyedül a helyi önkormányzat felé van bejelentési kötelezettséged,ott kitöltesz egy 3 oldalas bejelentő lapot,megadod a tevékenységi kört,nyitvatartást,ilyesmit...pénztárgép,aztán mehet a nyitás!ellenőrzésre maximum már mikor nyitva vagy akkor fognak jönni(ÁNTSZ,tüzvédelem,érintésvdelem,..)
4284. kacsacica (válaszként erre: 4278. - Imiesmoni)
2017. febr. 19. 13:58

vállalkozói megvan, a könyvelő is,de épp telel,siel és nincs 2 hétig.

Én meg be vagyok/lennék sózva.


Tulajdonképpen az érdekel,hogy megvan az üzlethelyiség. A berendezés folyamatban.

Mi szükséges?

Pénztárgépet venni?

Katasztfrófavédelem, vagy valami tűzoltómanus kijön leellenőrzi,hogy van poroltó készülék....

Akinek van üzlete miket kértek tőle ?

Köszönöm.

4283. annapanka (válaszként erre: 4281. - Henna007)
2017. febr. 15. 15:59
Szia! Irtam priviben:-)
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook