Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiamnak 38 fok a laza, nagyon nyugos a fogatol lehet? fórum

A fiamnak 38 fok a laza, nagyon nyugos a fogatol lehet? (tudásbázis kérdés)


12. Csibebaby80 (válaszként erre: 11. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 20. 08:20
de jó nektek, mi még nagyon az elején vagyunk, 1 kinn van, 1 áttört alul... :)
2010. nov. 20. 08:03

Nekünk sokszor volt fogzástól láz, de nem "igazán" a fogzásról van... valahogy úgy magyarázta a gyerekorvos, hogy ilyenkor fogékonyabbak a gyerekek a fertőzésekre, és könnyebben elkapják a vírusokat. 38 fok felett csillapítsd a lázát, de ne elnyomd, hanem csillapítsd, ugyanis a láz hasznos a kórokozók kiiktatásában :) Én ilyenkor szoktam adni a fiamnak (22 hós 14600 gramm) 3-4 mili szuszpenziót és az leviszi Neki ilyen 37,4-5 körülire+emellett fájdalmat is csillapítja, tehát a fogzást is könnyebben viseli...


Fel vagyok készülve most egy újabb ilyen menetre lelkile, mert jön a 4 utolsó foga (hátsó kettes tejőrlők), és még csak az egyik tört ki, a másik három helye nagyon duzzadt, úgyhogy mindent rág... Ami vigasztal, az az, hogy tejfogból "csak" 20 van, szemben a maradandó 32-vel :D

2010. nov. 20. 07:43
amellett, jöhet a foga is, ha itt az ideje.
2010. nov. 20. 07:43
több helyen írjak a neten, ha lázas, nem a fogától van! Érdemes dokihoz vinni, és lázat csillapítani
8. dodike (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2010. nov. 20. 07:38
Tudom,hogy mas tuneye is van rag es folyik a nyala.
2010. nov. 20. 07:37
Én is arra fogtam, de kihívtam a dokit és középfül gyulladása van! Szerintem te is vidd ügyeletre, orvoshoz mert a fogától is lehet lázas, de mivel beszélni nem tud, elmondani sem tudja mi baja. Az kisfiam lázas nem volt ugyan, de nyűgös volt, hisztis volt és féltem lehet nem is a foga... Beigazolódott a megérzés.
2010. nov. 20. 07:25
Ennyire nem megy fel a fogzástól - vidd orvoshoz.
5. babli (válaszként erre: 1. - Dodike)
2010. nov. 20. 07:16
Szia,múlt héten nálunk is az egyik ikerlánynak,38 ill. a legmagasabb 39,3 volt,folyamatosan vittük le a lázát,3 napig tartott vasárnap levittük az ügyeletre,hogy nézzék már meg szerencsére semmi baja nem volt,elkapott egy láz vírust,szerencsére a tesók nem kapták el,de most mind a 3 megfáztak.
4. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Dodike)
2010. nov. 20. 07:14

Szia!

Picike ő még, hogy rögtön a foga legyen, szerintem.A fogzási láz, hőemelkedés, más "tünetekkel" is együtt jár.

Én a helyedben beszélnék a gyerekorvossal, vagy a védőnővel;)

Jobbulást!

2010. nov. 20. 07:06

Ugye azt mondják a nagy okosok hogy a fogzástól nincs láz max hőemelkedés.... persze vannak kivételek :)

De szerintem vidd el inkább dokihoz és nézze meg mostanság elég sok baci meg vírus van a levegőben....

Jobbulást a kicsinek!

2010. nov. 20. 07:03

a fog simán, mert nő nem csinál lázat.

inkább vidd el dokihoz ha nem megy le neki...

jobbulást kívánok

2010. nov. 20. 07:00
A fiamnak 38 fok a laza, nagyon nyugos a fogatol lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook