Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2016. jan. 16. 23:14

"Erős akarsz lenni? Legnagyobb energiáidat gyengeségeidből nyerheted, s az eléd tornyosuló megpróbáltatások hegyeit mozdíthatod el lelked nukleáris energiájával."


/Szepes Mária/

2016. jan. 15. 00:14

"Ha megérted azt, ami van, ez válik a valósággá. Mivel az elme folyton igyekszik elmenekülni a valóságtól, igyekszik elkerülni, elutasítani azt, megteremti a saját korlátait, és mivel oly sok efféle, a felismerést gátló akadály él bennünk, nem értjük meg azt, ami van, következésképpen eltávolodunk a valóságtól; mindezen akadályokat pedig az elme hozta létre, hogy ne kelljen felismernie azt, ami van."


/Jiddu Krishnamurti/

2016. jan. 11. 03:50

"Fordítsd az arcodat a Nap felé, és minden árnyék mögéd kerül."


/Helen Keller/

2016. jan. 11. 03:50

"Az ember soha nem elégedhet meg azzal, hogy a földön kússzék, ha igazából szárnyalni vágyik."


/Helen Keller/

2016. jan. 11. 03:49

"Amikor a boldogság egyik ajtaja bezárul, egy másik kinyílik. De gyakran oly sokáig tekintünk vissza a zárt ajtóra, hogy nem vesszük észre, amelyik megnyílt előttünk."


/Helen Keller/

2016. jan. 11. 03:48

"Aki az igaz felismeréshez akar jutni, a nehézségek hegyét egyedül kell annak megmásznia."


/Helen Keller/

2016. jan. 11. 03:47

"Sohasem tapasztalnánk meg a bátorságot és a türelmet, ha az élet csak örömökből állna."


/Helen Keller/

2016. jan. 9. 18:27

"Amiről itt beszélünk, az az, hogy vajon lehet -e az emberi elmét radikálisan átalakítani. Hogy ne fogadjuk a dolgokat, hanem megértsük őket. Darabjaira szedjük szét, hogy szíved és lelked beleadd, hogy megértsd. Hogy másképp éljünk. De ez rajtad áll, nem máson. Mert nincsen tanár, tanuló, nincsen vezető, nincs guru, nincs mester, nincs megmentő. Te magad vagy a tanár, a tanuló, te vagy a mester, a guru, a vezető, te vagy mind! Megérteni egyet jelent az átalakulással."


/Jiddu Krishnamurti/

2016. jan. 7. 19:58

"A Nap mindenkinek süt!"


/Latin közmondás/

2016. jan. 7. 19:56

"Saját magamhoz állok a legközelebb."


/Terentius/

2016. jan. 7. 19:55

"Ahány ember, annyi vélemény."


/Terentius/

2016. jan. 7. 19:50

"Kevés bölcsesség irányítja a világot!"


/Latin közmondás/

2016. jan. 7. 19:48

"Minden rossz ember vagy azért él, hogy megjavuljon, vagy azért, hogy általa a jó emberek türelmet gyakorolhassanak." (Próbára tegyék a jókat.)


/Szent Ágoston/

2016. jan. 7. 19:45

"Minden elmúlik, amit a világ szépnek talál, a kegyetlen sors a gazdagságot hamar elrabolja; csak az erény és a tudás marad örök, ezek felett a sorsnak nincs hatalma."


/Latin közmondás/

2016. jan. 7. 19:40

"Inkább kell engedelmeskedni Istennek, mint az embereknek."


/Apostolok Cselekedetei 5:29/

2016. jan. 7. 19:35

"Az a mi hibánk, hogy nem az életnek, hanem az iskolának tanulunk."


/Seneca/

2016. jan. 7. 19:34

"Semmit sem látunk abból a batyuból, ami a hátunkon csüng." (Saját hibáinkat nem látjuk.)


/Catullus/

2016. jan. 4. 03:54

"A Nap fénye a Föld teremtményeit erősíti. Az igazság napfénye az emberszívet erősíti."


/Rudolf Steiner/

2016. jan. 4. 03:52

"Bármennyire is bizonytalan vagy, nem látsz kiutat egy helyzetből - nem dönthet más helyetted. Problémádat magadnak kell megoldanod. Éhségedet, szomjúságodat sem csillapíthatod, ha mást etetsz, itatsz meg ahelyett, hogy magad táplálkoznál."


/Szepes Mária/

2016. jan. 3. 13:58

"Megnyílok annak az igazságnak, hogy a jelen helyzetet én teremtettem, és én hoztam be az életembe. Egyelőre nem tudom, hogy mikor és hogyan tettem ezt. De ettől függetlenül hiszem és tudom: én ültettem el valamikor azokat a magvakat, amiknek a jelen helyzet a termése. Nem áldozata, hanem teremtője vagyok a jelenlegi helyzetnek. Elfogadom a jelenlegi helyzetet. Felvállalom a felelősséget a jelenlegi helyzetért. Megengedem, hogy itt legyen. Igent mondok szeretettel arra, ami van."


/Az elfogadás mantrája/

2016. jan. 3. 13:53

"Az emberi szinten van az elfogadás és az elutasítás, és az EGYSÉG szintjén csak a mély elfogadás van. Ezért ha valamit nem fogadok el, ez az el nem fogadás is egy hullám az óceánon. Tehát a mély elfogadással, elfogadásra kerül az "én" el nem fogadásom is. Ez is része a történetnek. Tehát ha valamit "én" nem fogadok el, akkor az, aki "ÉN" valójában "VAGYOK", már ezt az el nem fogadást is elfogadtam. Magyarán a magasabb "ÉN" szempontjából nem létezik az elutasítás, mert amikor valamit nem fogadok el, valójában már azt is ELFOGADTAM."


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 13:36

"Én vagyok a hullám, amelyik EGY az óceánnal, azzal az óceánnal, amely természetéből adódóan már elfogadta a hullámait vagy folyamatos elfogadással van a hullámai felé. Ez a valódi elfogadás, a feltétel nélküli elfogadás, az egzisztenciális elfogadás."


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 13:28

"Az óceán szintjén, az egzisztenciális elfogadás szintjén nincs "elfogadó" és nincs "elfogadott". Tehát nincs kettősség. Ott csak a színtiszta ELFOGADÁS létezik. És ez nem egy jövőbeli állapot amit majd meg kell valósítani, nem valami ami után reménykedni kell, sőt még csak nem is a személyes erőfeszítés kérdése, mert ez VAN, ez folyamatosan VAN! Aki "ÉN VAGYOK" valójában (itt persze a magasabb ÉN-ről van szó) ott zajlik ez a mély elfogadás. Ott történik folyamatosan. Ezt úgy fogalmazhatná meg az ember, hogy "ÉN VAGYOK AZ ELFOGADÁS."


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 13:20

"Az, aki ÉN valójában VAGYOK, az már elfogadta azt, ami a JELEN pillanatban történik, úgy ahogy VAN! Tehát már IGEN-t mondtam arra, ami MOST a JELEN-ben zajlik. Ugyanis ha nem fogadtam volna és nem egyeztem volna bele, akkor ez MOST nem létezhetne, nem történhetne!"


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 13:10

"A valódi, mély, egzisztenciális elfogadás az a feltétel nélküli elfogadás. És ez abból születik meg, hogy az ember mint hullám, tudja hogy valójában EGY az óceánnal, és minden hullámra az óceán részeként tekint az ember. Ez a fajta mély, egzisztenciális elfogadás, valójában a hétköznapi értelemben vett elfogadás és elutasítás felett áll. Az óceán szintjén csak az elfogadás létezik. Ott nincs ellentét. Az elfogadás és elutasítás az csak a hullám-tudat szintjén létezik."


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 12:45

"Akkor nehéz elfogadni ami VAN, ha nagyon más az ember elképzelése, nagyon más az ember elvárása."


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 11:25

"Hogy lehet az elutasításból elfogadást létrehozni? Ez az igazi alkímia!"


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 11:23

"Az elfogadás, az a szeretetnek egy megnyilvánulása, a szeretet előszobája. Az elutasítás meg a tagadás, ugyanígy a szeretetnek az ellentéte."


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 11:19

"Nem az okozza a szenvedést, ami VAN. Az okozza a szenvedést, hogy az ember nem tud IGEN-t mondani arra, és nem tudja elfogadni, azt ami VAN."


/Váradi Tibor/

2016. jan. 3. 11:15

"Minden "NEM", amit az ember kimond magában egy személyre, egy szituációra, bármire, az egy szembenállást fejez ki közted és aközött ami VAN, ami történik."


/Váradi Tibor/

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook