Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hallott már valaki a mustármag fogyasztó hatásáról? fórum

Hallott már valaki a mustármag fogyasztó hatásáról? (beszélgetős fórum)


1 2
31. 2a835b2a1b (válaszként erre: 29. - Cibatta)
2011. szept. 28. 15:37

Szia! Végigcsináltad a kúrát? Lehetne tudni,mit tapasztaltál?

Közérzet? Fogyás?

Kösz,ha válaszolsz!

2011. júl. 28. 10:16
Nekem abba kellett hagynom,mert fájt tőle a gyomrom,sajnálom,mert sokat vártam tőle.Ameddig bírtam enni totál lecsökkent az étvágyam.
29. Cibatta (válaszként erre: 28. - Vikyci)
2011. júl. 28. 07:57

Tapasztalat???


Én tegnap kezdtem.

Remélem a végére kisebb lesz tőle a pocakom.

28. Vikyci
2011. júl. 4. 21:14

Sziasztok!

Én holnap kezdem el ezt a mustármag kúrát, igyekszem írni a tapasztalatokról.

27. niko930202 (válaszként erre: 26. - Tjudor)
2011. jún. 4. 11:38

Sziasztok!


Én kb 1, másfél hete szedem a mustármagot, főétkezések előtt egy teáskanállal, sok vízzel. Nekem nincs gondom a magok lenyelésével, szerencsére lecsúszik.

A jótékony hatásai nálam is jelentkeztek, tényleg kitisztítja a szervezetet az biztos, de önmagában nem fog fogyasztani.. Ez a módszer egy nagyon jó kísérője különböző fogyókúráknak, de csak mustármaggal nagyon minimálisat lehet fogyni szerintem.. Mondjuk ez saját tapasztalat, kinél hogy hat :)

Én most kalóriát számlálgatok, tornázok és igyekszem minél egészségesebben táplálkozni, aminek következtében meg is indult a fogyás :)

Én még rendszeresen iszom a zöld teát (imádom :D) és megvan a napi 3 liter körüli folyadékbevitel is.

De ajánlom figyelmetekbe a következő linket is, hasznos tanácsokkal lát el :)

[link]

26. Tjudor
2011. máj. 11. 12:37

Sziasztok!


Valaki szedi még a mustármagot? Fogyott tőle valaki?

2011. ápr. 1. 09:11
Ma elkezdem a 6 hetes mustármagkúrát.
24. mogyoro777 (válaszként erre: 23. - Magdi22)
2011. márc. 3. 18:03
Semmi!!!! Az első pár nap után nem bírtam lenyelni.Nagyon rossz volt.Abba is hagytam,pedig óriási lendülettel fogtam neki...
2011. márc. 3. 11:11
Végigcsinálta valaki a 6 hetet?Valami pozitív eredmény?
22. mogyoro777 (válaszként erre: 21. - Györgyi48.)
2010. nov. 27. 16:01

Időközben én is vettem pár csomaggal.

Nagyon nehéz lenyelni brrr,de azért megbírkózom vele.

21. Györgyi48. (válaszként erre: 20. - Mogyoro777)
2010. nov. 25. 22:08

Én már az idén másodszorra kezdtem el, de mellette beiktattam 2 hetes diétát. Nagyon jól érzem magam, és már nincs szorulásom.

Puszi lányok.

2010. nov. 23. 07:52
Hajrá Lányok! Olvaslak titeket,engem is nagyon érdekel!Várom a tapasztalatokat!
19. Györgyi48. (válaszként erre: 18. - Nissi)
2010. nov. 22. 10:40

Sziasztok!

Én is elkezdtem mától újra a mustármag kúrát. Kíváncsi leszek, mert mintha úgy emlékeznék vissza, hogy kezdéskor, nekem is szorulásom volt tőle, de aztán beállt.

Igen a beleket tisztítja. Na majd beszámolunk a végén mennyit fogytunk, mert remélem azért valami le is megy rólunk.

18. Nissi
2010. nov. 21. 15:42

Sziasztok!


En is elkezdtem szedni a mustármagot pár napja. Engem meghajtott egy kicsit, gyakrabban kell azt a bizonyos helyet látogatnom. Persze lehet hogy közben tisztit is. Tehát ha van fogyszto hatása az abbol áll hogy felgyorsitja az anyagcserét.

17. Györgyi48. (válaszként erre: 15. - 666angyalka)
2010. nov. 19. 20:05
Nagyon szívesen!
16. 666angyalka (válaszként erre: 12. - Globus)
2010. nov. 19. 08:08
Kedves Globus köszönöm Neked is a választ, ezek szerint pont az a kategória vagyok, akinek a rost bevitel ront a helyzetén. Vlszleg genetika, mert anyukám szerint kisbaba korom óta ez a problémám. Kénytelen vagyok ezzel együtt élni és odafigyelni minden bevitt táplálékra. Sztem a legtöbb hölgy ezzel a problémával kűzd, nem véletlen a sok reklám ami az emésztéssel kapcsolatos (gondolok itt a joghurt és hashajtó reklámokra).
15. 666angyalka (válaszként erre: 14. - Györgyi48.)
2010. nov. 19. 08:03
Köszönöm Györgyi48, hogy leírtad a tapasztalataid. Azért lehet, h egy nyugisabb időszakomban kipróbálom ezt a mustármag kúrát, mert én is szeretném kitisztítani a "rendszeremet". Gondolom ez is, mint minden más egyéni érzékenységtől függ. Az általad említett lekvárt ismerem, tényleg jó, csak hosszútávon az is hozzászokáshoz vezet.
14. Györgyi48. (válaszként erre: 7. - 666angyalka)
2010. nov. 18. 21:43

Én csak a magam véleményét tudom leírni.


1 púpos evőkanállal ettem, de 2x-re nyeltem le, mert nekem is nehezen ment le a torkomon, jó sok vízzel, reggel éhgyomorra, és este lefekvés előtt.

Ezt tényleg 6 hétig szedtem, és napi 3-4 liter szűrt vizet ittam. Nem volt szorulásom tőle, és az epém sem fájt. Úgy éreztem tényleg, hogy tisztítja a beleimet. A kúra végére könnyűnek éreztem a beleimet, estére nem puffadt fel a hasam, és jobb volt a közérzetem.

Én kimondottan jól éreztem magam, igaz csak 1x ettem végig a kúrát ebben az évben.


Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy szedi-e!

Írtam, hogy nagyon nehezen tudtam én is lenyelni, de azért lement.


Szorulásra az aszalt szilva, és a szilvalekvár is jó! Nem próbáltad még? Vagy gyógynövény boltokban lehet kapni lekvárt, ide nem írhatom be a nevét, de ott fogják tudni, ha rákérdezel.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 088158464e)
2010. nov. 18. 18:52

Miért,én talán hiszek, mert egy betűvel nem céloztam rá, csak azt írtam le, hogy hallottam róla, de hatását nem láttam még.

Erre le agyrokkantozól, sorry...igaz lehet én vagyok ilyen őskövület,és utálom ha másokat cikiznek. Biztos nálad ez a divat és a menő. Jól van menőmanó.Én kérek elnézést, hogy nem bunkózlak le.


Egyébként, ha nem is fogyaszt elképzelhető, hogy a bélnek tényleg jót tesz. Menőmanó ezt már nem neked írtam.

12. globus (válaszként erre: 11. - 666angyalka)
2010. nov. 18. 17:25

"Az egyik legelterjedtebb nézet, hogy a rostszegény táplálkozás székrekedést okoz, tehát a székrekedést megnövelt rostbevitellel kell kezelni. Ugyanakkor a négy nemzetközi hírű gasztroenterológus szakember által végzett felmérésből (Müller-Lissner SA, Kamm MA, Scarpignato C, Wald A: Myths and Misconceptions About Chronic Constipation, American Journal of Gastroenterology, 2005; 100, 232-242.o.) az derül ki, hogy egyrészt a rostszegény étrend nem okoz feltétlenül székrekedést, másrészt pedig, hogy a rostok fokozott bevitele mindössze az esetek húsz százalékában jelent segítséget. A vizsgálatok eredménye szerint leginkább a betegség, vagy a túlzásba vitt diéta következményeként kialakult kórosan kevés széklet esetén idézett elő a rost javulás, normális mennyiségű széklet ürítésekor azonban a rost nem befolyásolta a vastagbél ürülésének mértékét. A szerzők azt is megállapították, hogy sok, súlyos székrekedésben szenvedő betegnél a rostbevitel nem hogy segít, hanem egyenesen ront a helyzeten, és még súlyosabbá teszi a tüneteket."

(Házipatika.com)

11. 666angyalka (válaszként erre: 10. - Globus)
2010. nov. 18. 16:05
Szerintem bennem van a hiba, pedig ittam is rá eleget, többet is mint szerettem volna és csak nőtt-nőtt növekedett a hasam és nem mozdult a mustármag semmerre. Rajtam csak az esti fél óra a hulahopp karikázás szűztea kapszulával kombinálva segít. Ehetek én annyi rostosat, az csak ront a helyzetemen. Tényleg szeretném megtudni, hogy aki kipróbálta és végigcsinálta becsülettel a 6 hetes kúrát, annak milyen érzete volt utána?
10. globus (válaszként erre: 7. - 666angyalka)
2010. nov. 18. 14:57
Ez fura, mert természetgyógyászok éppenhogy epés panaszokra ajánlják.
2010. nov. 18. 09:00
Vannak mesék. :)))
8. 088158464e (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 18. 08:54
Igen nálam van a defekt, én képzelek mindent fogyasztó csodaszernek.:D
2010. nov. 18. 08:00
Tényleg jó és konkrétan milyen áldásos hatását éreztétek? Én egy hétig "szedtem" a magocskákat, de fájt tőle az epém, meg még jobban székrekedést kaptam. Olyan érzésem volt, hogy totál "tele" vagyok. Aztán lehet, h tovább kellett volna szednem, de nekem rossz volt tőle a közérzetem.
6. Györgyi48. (válaszként erre: 1. - 11111)
2010. nov. 17. 22:11

Sziasztok én az alábbi alapján szedtem, és tényleg jó! Nem mértem magam, így nem tudom, hogy fogytam-e?



1. Mustármag kúra


Fizikai testnek hatalmas tisztulást ad.

Kb. 200 Ft 1 zacskó étkezési mustármag.

Nincs vele más teendőd, csak 1 evőkanállal bekapsz reggel és ráiszol

egy pohár vizet. (Legalább így vizet is fogsz inni!)

És este ugyanígy!

Nem csapott evőkanál, hanem púpozásig!

Nem kell megrágni!

Ezek a csodálatos gömbök csodákra képesek. Van egy igen hosszú

bélrendszerünk, telis tele bélbolyhokkal, amik közül ezek a kis gömbök

kigörgetik a lerakódásokat.

Eredmény: feljavul a felszívódás, csomó méreganyag távozik a

szervezetből, csodaszép lesz a bőr, a haj és sokkal energikusabb

leszel.

Nincs lazítás! Nincs kihagyás! Kezd ezzel és zárd ezzel a napod!

6 hétig tart ez a mustármag kúra! Tavasszal és ősszel!


Nem kell csodagyógyszer jó drága pénzen!

Csak egy kis figyelem a testedre ami minden nap lehetőséget ad a

megnyilvánulásra!


2. Ha már iszol ugyebár mentes ásványvizet! Szánj magadra ebben az

időben annyit, hogy most megiszom azt a 3 litert!

Víz alapú testet csak vízzel tisztíthatsz!

Te is megöntözöd a magot tavasszal, hogy legyen belőle gyönyörű termés Neked!

Hát most hajrá!

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 088158464e)
2010. nov. 17. 22:02
"Csillagbogár" próbálj normálisan válaszolni a másiknak, főleg ha az nem is bántott meg téged, ha meg ez nem sikerül akkor nálad is van valami defekt.
2010. nov. 17. 21:59
én 6 héten keresztül ettem a mustármagot és tényleg jó hatása van
2010. nov. 17. 21:57
Ma már mindenbe bele lehet képzelni hogy fogyaszt, hajrá agyrokkantak.:D
2010. nov. 17. 21:54
Mint fogyasztó hatásról igen, de arról, hogy fogyott is volna valaki tőle azt nem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook