Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pokoli történetek fórum

Pokoli történetek (beszélgetős fórum)


1 2
50. ab4b6bc17d (válaszként erre: 49. - Mothertiger)
2011. jan. 10. 10:16
Nem tudom, hogy lehet ezen túllépni. Hiába megy az élet tovább..
49. mothertiger (válaszként erre: 48. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 8. 19:56
Jaaj, ne is mondd... Engem szülés után állandóan rémálmok gyötörtek. Inkább nem is részletezem, mert már abba is belehalok, ha visszagondolok rá. :(
48. ab4b6bc17d (válaszként erre: 47. - Mothertiger)
2011. jan. 5. 20:40

Nem mondta biztosra, de egyértelmű volt. Ez az egész egyébként úgy ahogy van, téboly. Őrület, mert egy anyának, nőnek a legdrágább kincse szerintem a gyermeke, s már csak a gondolat is, hogy gyógyíthatatlan beteg... persze, az ember reménykedik, s mindent meg kellett volna tenni a gyermekért, de félő, hogy a vér ellenére is előbb-utóbb meghalt volna szegényke. Ettől függetlenül, borzasztó embertelenül bántak a legtöbben velük! Én nem tudom, hogy lehet egy ilyen egyáltalán orvos?!?

Nem beszélve az utána következő patológiai hanyagságról... sokkoló lehetett meglátni a gyermek összefaricskált testecskéjét... nem tudom, hogy lehet az ilyesmit épp ésszel kibírni?


Tényleg, csak az ilyentől mentsen meg a jóisten. Mert minden ember esetében borzasztó, ha ne adj isten daganatos lesz, de egy picur gyermeknél, aki még alig élt... a legborzasztóbb!

47. mothertiger (válaszként erre: 46. - Ab4b6bc17d)
2011. jan. 4. 16:52

Attól én is kiborultam. Tiszteletem az Anyának, amiért önmaga tudott maradni, amikor meglátta a pici gyermekét ilyen állapotban.

Tudom, hogy hasonló helyzetben én abban a pillanatban búcsút vennék a józan eszemtől...


De a doki azt mondta neki, hogy ha kapott volna vért a gyerek, akkor életben maradt volna, nem? Nem jól emlékszem?

2011. jan. 3. 12:23
Befejeztem Tvrtko pokoli történeteit. Hát, a Neil - Szemünk fényei történettől teljesen kiborultam. Jókor olvasom én is, bár ez nincs időhöz kötve és tudni kell róla. Csak olyan nyomasztó érzés van most rajtam, egyrészt marhára sajnálom szegény gyermeket, a szülőket, s egyetértek velük abban, hogy borzalmas milyen "emberek" vannak (főorvosnő, stb., akikben semmi együttérzés, semmi emberi nem volt), ill. hogy mivel a rák nem válogat... bármikor, bármelyikünk kerülhet hasonló helyzetben, mint ezek a szegény gyermekek. És ez borzalmas.
45. ab4b6bc17d (válaszként erre: 44. - Mothertiger)
2010. dec. 31. 00:51
Én mindig akkor tettem le, amikor már a könnyeimtől nem tudtam folytatni...
2010. dec. 30. 10:15

Most olvastam el Tvrtko másik könyvét. A ruandai mészárlásokról szóló fejezet alatt többször le kellett tennem a könyvet.

Hihetetlen, mennyire ostobák az emberek... :(((

43. ab4b6bc17d (válaszként erre: 42. - 367d5fde7b)
2010. dec. 11. 22:54
Szerintem az összes neves magyar pszichológusaink pl. Lux Elvira, Ranschburg Jenő, stb. lélektani könyve tök jó...
2010. dec. 11. 00:10
jó ez a könyve. egy pszihológus beszél témákról, egy szülő meg egy fiatal srác. téma a drog, alkohol, szex és ilyenek. jó ez a könyve.
41. ab4b6bc17d (válaszként erre: 40. - 367d5fde7b)
2010. dec. 9. 10:54
Én is bírom, de könyvét még nem olvastam. Milyen?
2010. dec. 7. 20:11
az a baj, h már ez is megtörtént némelyikkel :) de most majd csernus könyveit fogom elkezdeni. már elolvastam a Ki nevel a végén? című könyvét.. most jön a többi. őt is bírom
39. ab4b6bc17d (válaszként erre: 38. - 367d5fde7b)
2010. dec. 7. 12:09
...és természetesen újra elolvashatod a könyveit is:)
2010. dec. 3. 10:23
persze, h meglehet érteni és meg is értem. csak tényleg nagyon szeretem az írásait. sebaj, majd keresek más izgalmas könyvet :D
37. ab4b6bc17d (válaszként erre: 35. - 367d5fde7b)
2010. nov. 29. 12:19
Meg lehet érteni, hiszen neki is van családja! Csoda, hogy eddig nem vitt haza valami nyavalyát.
36. ab4b6bc17d (válaszként erre: 34. - Mothertiger)
2010. nov. 29. 12:19

Én is sírtam jó néhány történetén. Nem is lehet kibírni enélkül, annyira megindítóak, ledöbbentőek az írásai. Nekem is minden tiszteletem az övé és a munkatársaié, akik ezekre a helyekre merészkednek.


Ami a leprásokról írsz, azzal is egyetértek, valszeg én már rég öngyilkos lettem volna, mint hogy így kelljen tengődnöm..

35. 367d5fde7b (válaszként erre: 34. - Mothertiger)
2010. nov. 28. 08:58

igen, az a Korfus eset volt.. én a történeteit terhesen olvastam el... de pár nap alatt. kivéve a bővített kiadásokat meg ezt a Fertő című könyvét. de én már vele álmodtam meg a történetekkel...


Igen, se szemük se szájuk és van amelyik a fa tövében a kisbabáját ölelgeti, akiből sajnos már alig van valami :(


Kéne még pár ilyen ember a földre, mint ő. Az utolsó nagy története az volt, mikor örökbefogadta azt a lányt. az is megindító volt egyébként, ha valaki elolvasta az egész történetet és tudja azt, h embertől emberig adták a kislányt, mert mindenkinek csak a pénz kellett utána.. /szép rokonok/..


Én mondjuk félnék elmenni ilyen helyekre az biztos. történeteit imádom olvasni, de sajnos nem lesz több könyve. legalábbis ő ezt mondja :(

34. mothertiger (válaszként erre: 31. - 367d5fde7b)
2010. nov. 27. 21:42

Nemrég olvastam én is a könyvet, amiben ezek a leprások vannak. Megdöbbentő a kép, ami benne van: két ember ül egymás mellett, és már se szemük, se szájuk. Én a magam részéről képtelen lennék ilyen állapotban létezni! Azt nem értem, hogy ők hogyan képesek "kivárni" a legeslegutolsó stádiumot, és aztán a halált? Hiszen ez így már nem élet! Ekkora életösztön senkiben sem lehet, hogy ilyen formában létezni akarjon... Vagy mégis?


Egyébként meg végigbőgtem egy csomó fejezetet benne. Az is nagyon meghatott, hogy a magyar fiú beugrott a tengerbe a két srác után, ő maga meg belefulladt a vízbe. A két fiú meg elsétált onnan... Érthetetlen számomra ez az egész. :(

Én - bármennyire hihetetlennek hangzik, - szívesen elmennék Tvrtkoval, bárhová is megy. Szeretem és tisztelem, mint embert. Ha több olyan lenne, mint ő, talán sokkal jobb lenne a világ.

2010. nov. 27. 21:26
lehetséges. de ha teheted olvasd el a könyveit, mert tényleg nagyon jók. én nagyon szeretek olvasni, és a könyvekre nem sajnálom a pénzt. persze normál kereteken belűl. éppen ezért vettem meg neki az összes könyvét. az alexandra.hu-n már leértékelve tényleg elég olcsón hozzá lehet jutni v bármelyik eladó oldalon.. vatera, tezsvesz.. árulnak ott is könyveket
32. ab4b6bc17d (válaszként erre: 31. - 367d5fde7b)
2010. nov. 27. 20:43
Ez így van. Az ilyen emberi roncsokhoz képest a mi mindennapi gondjain eltörpülnek. szerintem pont erre akarja egyébként többek között Tvrtko is felhívni a figyelmet.
2010. nov. 27. 20:40

ráadásul a leprásoknál különböző fokozatok voltak.. akik még az elején járnak, aztán akiknek már esnek le a végtagjaik és végül akik már a halál szélén vannak... és képeket mellékelt hozzá... ilyne kis kunyhókban élnek alig van víz meg ilyenek.. nagyon durva...


hát nem tudom mivel érdemelték ki, de írta, h ahol éri őket oda pisilnek - kakilnak az utcán meg ehhez hasonlók. néha úgy érzem nem bírom tovább, h milyen szerencsétlen avgyok, d ehozzájuk képest azt hiszem arany életem van

30. ab4b6bc17d (válaszként erre: 29. - 367d5fde7b)
2010. nov. 27. 20:36

Igen, a lepratelep nagyon durva lehetett. Ha az ember már csak abba is belegondol, hogy hogy a csodába lehet ezt a szörnyű betegséget elkapni... s aztán ott van egy ember, vagyis inkább egy szerencsétlen, akinek sorra esnek le az ujjai, az orra... épp ésszel fel sem lehet fogni talán.


A szeméttelepen élő és gyűjtögető gyermekek sanyarú sorsáról én is épp nemrég olvastam, s ledöbbentem, pedig sokat olvasok, tudom, hogy sajnos vannak ilyen sorsok... ezek a kis szegények el sem tudják képzelni, hogy más gyerekek... nem tudom, mivel érdemelték ezt ki?

2010. nov. 27. 20:31
lepratelepes megrázott meg a szemétevő gyerekek... kép is van róla ahogy a nagy szemét dombon keresnek enni valót... :( az aids-ek története is elég rázós volt. csernobilos sztorija is elég kemény...
28. ab4b6bc17d (válaszként erre: 27. - 367d5fde7b)
2010. nov. 27. 20:26

Az jó.


S melyik történet rázott meg a legjobban? Van esetleg kedvenced?

2010. nov. 27. 20:17
én sztem azt év elején vettem meg v tavaly év végén... most meg beszereztem az utolsó bővített kiadásos könyvét is. így megvan már az összes könyve hiánytalanul :))
26. ab4b6bc17d (válaszként erre: 25. - 367d5fde7b)
2010. nov. 27. 20:10
Te már 2008-ban megvetted talán? Én azt hittem, csak most jelent meg.
2010. nov. 26. 20:04
igen, az is megvan :) mondjuk sztem az a könyve elég gyenge lett :( én másra számítottam. mondjuk van benne durva rész mikor az animal szexről ír...
24. ab4b6bc17d (válaszként erre: 23. - 367d5fde7b)
2010. nov. 25. 13:45
Én most találtam egy könyvére, nagyon erős, a Fertő. Azt hittem, hogy új, de azt hiszem, még 2008-ban írta meg. Szülőknek készült, hogy hogyan védjük meg csemetéinket az internetes szextől...
2010. nov. 25. 12:37
hát nem bánnám, ha belevágna, mert én már kiolvastam az összes könyvét és ez így nagyon nem jó. baromira jól ír.
22. ab4b6bc17d (válaszként erre: 21. - 367d5fde7b)
2010. nov. 23. 07:36
Szerintem idővel bele fog ő vágni valami másba, mert úgy van vele, hogy muszály valamit csinálnia .)
2010. nov. 19. 16:50
így van. nélkülük nem igen hallhatnánk ilyen sztorikat. bánom, h Tvrtko nem fog több könyvet írni :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook