Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérlek, küldj egy képeslapot a településed templomáról fórum

Kérlek, küldj egy képeslapot a településed templomáról (beszélgetős fórum)

Figyelem! Ez a fórum összevonásra került, így ezen a linken folytatódik:
Kérlek, küldj egy képeslapot a településed templomáról, hogy megvalósulhasson egy kiállítás Finnországban

2010. nov. 13. 18:25

Kérlek, küldj egy képeslapot a településed templomáról, hogy megvalósulhasson egy kiállítás Finnországban!


Nácsa János vagyok Pécsről. Idén, amikor Pécs magáénak mondhatja az Európa Kulturális Fővárosa címet, én is igyekeztem a lehetőségeimhez mérten segíteni a város sikerét. Úgy gondoltam, hogy a saját hobbimat (Finnország és a képeslapok) közérthető formában a nagyközönség elé tárom. A világháló lehetőségeit kihasználva írtam valamennyi finnországi plébániára, hogy legyenek szívesek a saját templomukról küldeni egy hagyományos képeslapot postai úton, s a gyűjteményből én összeállítok egy kiállítást, amit Pécsett rendezünk meg 2010-ben. Hozzátettem, hogy a gyűjteményt az év végén árverésre bocsátom, a befolyó pénzt pedig a gyógyíthatatlan beteg gyerekekkel foglalkozó Szemem Fénye Alapítványnak ajánlom fel.

A felhívásra több mint 800 képeslap érkezett, melyekből 2010. február 3-án nyílt kiállítás a pécsi postapalota előcsarnokában. 2010. május 1-jén ugyanez az anyag egy Pécs közeli falu, Geresdlak galériájába került. (Itt több finn család él.) A tervek szerint szeptember 18-tól Budapesten, a finn nagykövetség épületében lesz látható a kiállítás.

A váratlan sikeren felbuzdulva elhatároztam, hogy folytatom az akciót, de megfordítva. 2011-ben a finnországi Turku lesz az egyik város, mely viselheti az Európa Kulturális Fővárosa rangot. Fejembe vettem, hogy jövőre magyar templomokat ábrázoló képeslapokból rendezek kiállítást Finnországban. Sok mindent kell addig még tennem, az első lépés a gyűjtés.

Ezért kérem Önt, hogy legyen kedves, küldjön nekem egy képeslapot a saját településének templomáról, templomairól! A lapokért természetesen csak egy köszönettel tudok fizetni, de a kiállításhoz készülő írásos anyagban felsorolom mindenkinek a nevét, aki hozzájárult a tárlat létrejöttéhez. (Kérem, írja rá az e-mail címét a lapra, hogy tájékoztatni tudjam a fejleményekről.) Ennek a kiállításnak az anyaga sem marad majd az én tulajdonomban, mert 2012 elején ezt is árverésre bocsátom. A bevétel szintén a Szemem Fénye Alapítványt segíti majd.


A pécsi kiállításról a világhálón fellelhető két tudósítás:


[link]


[link] pokon_-_kepgaleriaval/24534


Köszönettel:


Nácsa János

nacsajanos@freemail.hu


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook