Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. fórum

40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
31496. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31468. - 23bdd5b74a)
2012. jan. 9. 12:37

Kedves" joli65" Csak most láttam, hogy milyen baj ért. Remélem, hogy már jobb egy kicsikét, sajnos ez rosszabb, mint a törés, nehezebben gyógyul.

Vigyázz ne erőltesd, még itt a rossz idő, jön a hó, pihentesd sokat.


/József Attila/ Amit szívedbe rejtesz.


Amit szívedbe rejtesz,

szemednek tárd ki azt,

amit szemeddel sejtesz,

szíveddel várd ki azt.

31495. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31485. - Alfoldi13)
2012. jan. 9. 12:27

Neked meg István a lustaság ellen a következő sorokat találtam:


/La Bruyére/


Ne várjunk a nevetéssel,

míg boldogok leszünk.

Különben félő:

meghalunk anélkül,

hogy nevettünk volna.

31494. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31486. - Lúdanyó)
2012. jan. 9. 12:24

Hogy a Lúdanyó sem maradjon ki a sorból neki egy

/ Japán közmondással/ kedveskedem.


Egyetlen kedves szó,

három téli hónapot is fel tud melegíteni!

31493. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31491. - Bnedora)
2012. jan. 9. 12:21

Dórikám mert ilyen aranyos vagy neked külön küldök a hónaphoz még + vereset is.


/Juhász Gyula/ Tavaszvárás.


A hó alól már lobban boldogan.

A Föld nagyszíve, s csöndesen fogan,

a csíra, melyből új élet terem.

S bimbók bomlanak, majd a szűz réteken.

31492. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31487. - Hyde)
2012. jan. 9. 12:15

Hyde Judit és "Holdmaci"Judit Mama kérésére jőjjön a szép május-Június.


Május

ÍGÉRET hava.

Szépen zöldellő.


Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


6-án O

12-én ©

20-án ●

28-án Ď


Május hónap derengő-napos napokkal indul. Május elsején is a reggel kicsit hűvösebb, de napos, szép időnk lesz.

5-6.-tól, főleg a délutáni órákban lehet, elszórtan esőre – záporesőre számítani.

7.- t, követően már gyorsan melegszik az idő. A felmelegedés következtében, viszont a hegyekben gyors hó-olvadás miatt a felső és közép Tiszai területeken kritikus árvíz helyzet alakulhat ki.

12-14.-ig. Hidegfront hatására, szélviharok, gyakori helyi zivatarok mellett, kiadós esővel, esetleg jégveréssel is, számolni lehet. Ez pedig a belvizekre, sem lesz kedvező hatással.


„Pongrác-Szervác- Bonifác,

Mind a három fagyos szent,

Hogy a szőlő el ne fagyon füstöljenek kentek”.


15-20.-ig, még az újhold idejében, szinte minden nap és elszórtan az országban, viharos széllel kísért délutáni – koraesti, felhőszakadásszerű záporok, lehetnek, ezek ugyan lehűtik a levegőt, de a nappalok már nagyon jó meleg időt hoznak.

21- 26.-ig, a levegő hőmérséklete egyre melegszik szint kora nyári időre lehet számítani.

28-tól, a nappalok szintén még a hónap végéig is, jó meleg időt ígérnek.

Ezt követően, főleg a délutáni esti óráktól azonban, helyenként, és időnként, felhőszakadásszerű esők még mindig előfordulhatnak.


6.-án május első vasárnapján van: ANYÁKNAPJA, ekkor szép idővel örvendeztet meg bennünket az időjárás.


/Donászy Magda/ Anyák napján.


„Tavaszodik, kis kertemben, kinyílik a tulipán.

Ragyognak a harmatcseppek, anyák napja hajnalán.

Kinyílott a bazsarózsa, kék nefelejcs, tulipán,

neked adom anyák napján, édes-kedves anyukám”


Valamint 27-28-án van Pünkösd napja, szintén szép kiránduló időnek ígérkezik.


/Reviczky Gyula/ Pünkösd.


”Piros pünkösd öltözik sugárba,

Mosolyogva száll le a világra.

Nyomában kél édes rózsa-illat,

Fényözön hull, a szívek megnyílnak.”


Június


NAPISTEN hava.

Szemet-növelő.


Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


4-én O

11-én ©

19-én ●

27-én Ď


Június elején is, a meleg napok mellett, még a délutáni esti órákban, záporokkal - zivatarokkal tarkított napoké a főszerep, de ekkor már gondolhatunk a jó kiránduló nyaraló időkre.

4-től, már megnyugszik az idő. Meleg napos napokkal közeleg a nyár.

8-a, környékén egy kisebb hidegfront hatására csökkenhet ugyan a levegő hőmérséklete, ekkor több helyütt eső, akár még jégeső is lehetséges, de a követő napokon továbbra is, főleg napközben a jó meleg nyári idő megmarad. Majd a felmelegedés következtében,

13-tól, főleg a koraesti órákban és éjjel, „Dörgés - villámlással kísért” vihar is megérkezik.

Zápor-zivatarral, néhány helyen, akár még jéggel is, - szintén árvízveszéllyel járó - nagymennyiségű eső, zúdulhat több településre. Napközben azonban élvezhetjük a szép Júniusi jó időt.

18.-tól. Aztán megfordul az időjárás. Ekkor a reggelek még kissé hűvösek lehetnek, de a nappalok, már ismét zavartalan, igen jó nyaraló időt tartogatnak számunkra. Csupán a hónap utolsó napjaiban, lehet, - főleg éjjel, - viharral kísért futó zápor.


/József Attila/ Nyári könnyű szellők.


Nyári könnyű szellők,

lányok közt szökellők,

szoknyákat lebbentők,

játsztok a bokorban,

szalmaszállal porban,

boldog gyermekkorban.

31491. bnedora (válaszként erre: 31490. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 9. 12:13
Nagyon szépen köszönöm mégegyszer. Puszillak!
31490. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31488. - Bnedora)
2012. jan. 9. 12:08

Kedves Dórikám kérésedre itt van a

Március-Április hó.


Március

KIKELET hava.

Szántó-vető.


Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


1-én Ď

8-án O

15-én ©

22-én ●

30-án Ď


Változóan szeles, napos napokkal indul a március is.

2-5.-ig, főleg a nyugati határ környékén és nyírségi tájakon lehet, szemelkélő eső. Szakadozott felhőzet mellett, kissé hűvös idő jön.

6.-tól, még a nappali derült napos idő mellett is, záporok-zivatarok, hózáporok kialakulására is lehet számítani.

13.-tól, a hegyekben és az ország magasabban fekvő területein is, még havazás, havas eső lehetséges.

18.-tól, Csökken a felhőzet, az éjjelek még fagyosak lehetnek, akár még kevés hó is hullhat.

Dörgés - villámlással kísért zivatarok kialakulásának a lehetősége is adottak lehetnek,

de napközben már, szeles, száraz napos idő várható, a hűvös reggeleket, derengős, szeles, többnyire napos - napok követik.

22.-től, a reggelek még mindig kissé hűvösek, borús, néhol esővel tarkított nap után, napközben már derengő-napos napok váltakozásai jönnek.

27-28.-tól. Déli határ felől felhő zóna közelít, ezért főleg, azon a környéken zápor-eső, de az ország területén máshol is, viharkárok is előfordulhatnak.

30-31. Az utolsó márciusi két napon ismét hűvösebbre fordul az idő, szeles idő, eső, benne, akár még jégeső is lehetséges.


Április

SZELEK hava.

Neveltető.


Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


6-án O

13-án ©

21-én ●

29-én Ď


Április is, változatos napokkal kezdődik. „Április szeszélyes, van benne –hét tél, hét nyár. Tartja közmondás”

3.-tól, a hidegfront még mindig érzékelteti a hatását. A nappalok váltakozóan borúsak és naposak lesznek, melynek következtében helyenként heves záporok- hózápor, zivatar - jégeső zónák alakulhatnak ki. A hegyekben még havazás is, lehetséges.

6.-tól, már kevesebb lesz e felhő és napos nappalok mellett már csak 11-e környékén, lehet, helyeként és időnként záporeső. Tehát a Húsvét ünnepnapjain jó időre van kilátás.

13-14-től, hidegfront hatására fagyveszély lehet, egyes helyeken az eső mellett, akár még jégeső is, előfordulhat.

17.-től. Fátyolfelhős, szeles, viharos, napok mellett, derengő-napos napszakok következnek.

25-e környékétől egészen a hónap végéig, már meleg idő várható csupán 29 -30-án, lehet több helyen dörgés - villámlással kísért helyi zápor- zivatar.

31489. 706217a8a2 (válaszként erre: 31393. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 9. 10:21

Köszönöm szépen IlcsiMamam!


Én is kívánok minden szépet és jót,álmaid beteljesűlését,erőt egészséget,mert ha ez van MINDEN van.

Puszi:Juditmama.

31488. bnedora
2012. jan. 9. 09:57

Sziasztok!

Ilcsikém, nagyon szépen köszönjük az előre jelzést. Ha nem nagy fáradtság, akkor szívesen fogadjuk a továbbiakban is. Szóval a hó még várat magára, legalábbis is a nagyobb mennyiség. Bár most örülök, hogy süt a nap, fúj a szél, mert mosok, és így megszáradnak a kiteregetett ruháim.


Ismét új hét. Kívánok mindenkinek jó egészséget, és kellemesen eltöltött szép napokat.

31487. Hyde (válaszként erre: 31476. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 9. 08:45

Köszönjük szépen Ilcsi Mama! Sűrűen megtekintem az előre jelzéseidet.


Kívánok mindenkinek szép hetet.

31486. lúdanyó (válaszként erre: 31484. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 9. 07:21

Szép jó reggelt!

Ilcsike köszi az előre jelzést...

Na lesz itt még hó csak ki kel várni..:)

Fiaim úton... itt az újabb hét....

31485. alfoldi13
2012. jan. 9. 07:00
én lustaságban szenvedek....
31484. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31479. - Babi11)
2012. jan. 8. 19:05

Február

JÉGBONTÓ hava.

A nyomába járó.


Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


7-én O

14-én ©

21-én ●


A január végi napok időjárása lesz a jellemző a februári kezdő napokra is.

6.-tól kevés felhővel, szeles, derengős napok lehetnek, majd ismét szél - viharral kísért, hideg, fagyos idő várható.

14.-i nap, környékén, több helyen nagyobb mennyiségű havazás lehetséges, melyet 16-val enyhébb, párás ködös idő vált fel és már csak hószállingózás, havas-eső lehetséges.

18-tól. Csökken a felhőzet, enyhül az idő és elszórtan lehet már csak futó hózápor,

23.-tól, a hónap végéig, hideg reggelekre, szeles, borongós, napos - napok jönnek.


Március

KIKELET hava.

Szántó-vető.


Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


1-én Ď

8-án O

15-én ©

22-én ●

30-án Ď


Változóan szeles, napos napokkal indul a március is.

2-5.-ig, főleg a nyugati határ környékén és nyírségi tájakon lehet, szemelkélő eső. Szakadozott felhőzet mellett, kissé hűvös idő jön.

6.-tól, még a nappali derült napos idő mellett is, záporok-zivatarok, hózáporok kialakulására is lehet számítani.

13.-tól, a hegyekben és az ország magasabban fekvő területein is, még havazás, havas eső lehetséges.

18.-tól, Csökken a felhőzet, az éjjelek még fagyosak lehetnek, akár még kevés hó is hullhat.

Dörgés - villámlással kísért zivatarok kialakulásának a lehetősége is adottak lehetnek,

de napközben már, szeles, száraz napos idő várható, a hűvös reggeleket, derengős, szeles, többnyire napos - napok követik.

22.-től, a reggelek még mindig kissé hűvösek, borús, néhol esővel tarkított nap után, napközben már derengő-napos napok váltakozásai jönnek.

27-28.-tól. Déli határ felől felhő zóna közelít, ezért főleg, azon a környéken zápor-eső, de az ország területén máshol is, viharkárok is előfordulhatnak.

30-31. Az utolsó márciusi két napon ismét hűvösebbre fordul az idő, szeles idő, eső, benne, akár még jégeső is lehetséges.


Folytatás következik.

31483. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31479. - Babi11)
2012. jan. 8. 19:03
Itt a február és március hónap is. Várhatjuk a tavaszt.
31482. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31479. - Babi11)
2012. jan. 8. 19:01
Kedves Babikám. Sajnos azokat a jeleket, ami a SZOLUNÁRIS táblában vannak, itt nem fogadja az oldal. Csak úgy tudom elküldeni, ha priviben küldesz-e-mail címet, akkor nagyon szívesen. Garantáltan jó fogásban lesz részük, ha az adott jó fogás napokat választják ki, amelyek a táblán jelezve vannak. Akkor nem csak a botot lógatják a családod tagjai vízbe, ha nem halat is fognak majd.
31481. Babi11
2012. jan. 8. 15:54

Lebontottuk a a karácsonyfát ma, és az ablakdíszeket leszedtem, így a takarítás mellett ablakokat is kellett pucolni! Jó,hogy van mélyhűtő, így nem haltunk éhen!

Kellemes vasárnap délutánt kívánok, pihenjetek,

31480. Babi11 (válaszként erre: 31478. - Alfoldi13)
2012. jan. 8. 15:52
Nem vagy egyedül! Én egész évben 30 fokot szeretnék!!!!
31479. Babi11 (válaszként erre: 31477. - Ilcsi Mama)
2012. jan. 8. 15:52

Köszönjük Ilcsi Mama!


Várom a következőket is, ha lehet jó időt mondjál!


Légyszives küld el a halfogást is, én ugyan nem,de a családom horgászik.

31478. alfoldi13
2012. jan. 8. 14:34
ugy látom egyedül vagyok ki meleget szeretne ha előre jeleznél sok sok meleget
31477. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31473. - Hyde)
2012. jan. 8. 14:27

Ilcsi Mama várható időjárás –előrejelzése- 2012. év. 1-12 hónapra.


Kedves Barátaim és Ismerősök! Ezúton is szeretném, megköszöni mindazoknak, akik visszajelzéseikkel biztatást adtak nekem ahhoz, hogy továbbra is, készítsem el a következő évre is az időjárás előre jelzést. Bevallom, nagyon jól esnek ezek az elismerő szavak.

Hiszen több évtizede kapjátok meg tőlem - az év első hetében, - <ajándékként> a leírást, főleg azért, hogy a szabadidő eltöltésére a legjobb időket tudjátok előre megtervezni.

Az előjelzésem, - mint mindig-: Népi megfigyelések, népi regulák alapján, és főleg

- csillagászati szempontból - a „HOLD, mint a második fővilágosítónk” holdciklus fázisainak, figyelembe vételével, és nem utolsó sorban több évtizedes saját megfigyeléseim alapján készült.

Mindenkinek: Nagyon jó évet, jó pihenést és nagyon jó egészséget kívánok.

Szeretném nektek jelezni, hogy a 2012. évi időjárás előre jelzést, úgy, mint már az előző évben is, megnézhetitek a GOOGLE-START lapon, a kertesőbe „Ilcsi Mama” beírásával, illetve, „HOXA” Portál több fórum oldalán is.

2012. évre is, elkészítettem a „SZOLUNÁRIS” halfogást, jelzőtáblát is, nagyon szívesen megküldöm, annak, aki kéri és szeret horgászni.


Amikor első alkalommal találkoztam egy naptárban, hónapjaink magyar nevével, olvasás közben végig pergett előttem egy teljes év.

Láttam a hó fergeteget, ahogy végig száguld az utcákon, az olvadó jeget a folyón, a tavasz első óvatos virágait, a hűvös szél által borzolt réteket és legelőket.

Az éledő fákat és bokrokat, ragyogó smaragdzöldbe öltözködve, az életet adó áldott Nap aranysárga sugaraival borított virágos mezőket.

A terméstől roskadozó gyümölcsösöket, az érett kalászokat amint a szélben lágyan hajladoznak.


Az aratókat a földeken, a frissen kaszált tarló illata betölt mindent.


Gépek és ember szorgoskodnak mindenütt, s a kis magoncok félősen megbújnak a földben.


Az erdők tarka ruhába öltöznek, majd ruhájukat félősen a földre ejtik, és a vastag lombtakaró alatt, az új életről álmodik „Földanyácskánk”. E – régies megnevezésekkel látom el én is,

- havonta - az előre jelzésemet.


Január


FERGETEG hava.

Az elől járó.


Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


1.-én Ď

9-én O

16-án ©

23-án ●

31-én Ď


1-től változékony időre számíthatunk, hol párás, néhol meg derengős napsütés mellett hószállingózással, ónos esővel, csúszós utakkal is találkozhatunk.

3.-tól, kisebb melegfront hatására éjszakánként és hajnalban ködfoltok képződnek, amely csak sokára oszlik fel. Elszórtan és helyenként, eső havas-eső is előfordulhat.

6-tól viharos szél következtében a felhők tovaszállnak, és napütéses időben lehet részünk.

11-től egyre több felhő borítja az eget és előbb havas-eső, majd havazás várható, több helyeken az erős szél következtében hófúvás is lehetséges.

17.-től, néhol a borongós idő megmarad, de sok helyütt kevéssel fagypont alatti hőmérséklet mellett havas-eső, havazás lehet.

24.-29.-ig, hidegebb, fagyos napok jönnek, majd hideg és meleg frontok váltakozása következik, ebben az időben havas-eső- havazás is, ismét várható.

30-tól. Elszórtan és helyenként, főleg Nyugaton - havas eső, ónos eső, más helyeken hószállingózás, hózápor, az északi megyékben pedig havazás lehetséges.

31476. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31474. - Bnedora)
2012. jan. 8. 14:24
Kedves Dórikám és Judit. Már elküldtem a 2012. évi időjárás előre jelzést Hoxának. Azt írta nekem, hogy "Portálon" több helyeken is leközli. Addig is itt nálatok, most a bevezetőt és a január hónapot, felrakom nektek és a többi Nagyinak is. És ha szeretnétek jelezzétek és a többi hónapot is feltöltöm ide a fórumra is.
31475. lúdanyó
2012. jan. 8. 14:23
megfogadom pihengetek olyan sok mindent főztem mára elég is volt.
31474. bnedora
2012. jan. 8. 12:42

Sziasztok!

Juditkám, éjszaka nálunk havaseső esett, de reggelre csak a nedvesség maradt belőle. Bár én a napsütést szeretem, de mivel tél van, jó lenne már a hó, főleg a földekre és a gyerekeknek.


Jó étvágyat kívánok az ebédhez, és kellemes délutáni pihenést a hétvégére.

31473. Hyde
2012. jan. 8. 11:40

Már megint tavaszias idő van. Hol van a régi gyönyörű nagy havas téli időjárás?


Mindenkien egészséges hét végét kívánok. A betegeknek mielőbbi gyógyulást.

31472. lúdanyó (válaszként erre: 31471. - 23bdd5b74a)
2012. jan. 7. 16:58

jaj az 1 cigi az csak önámítás...:( sajnos ahogy jobban leszel jön a többi..:(

Jó feledést..:)

31471. 23bdd5b74a (válaszként erre: 31470. - Lúdanyó)
2012. jan. 7. 15:30

Hát sajnos "elbuktam", rágyújtottam, de csak egy szálat engedélyeztem magamnak naponta, több nem is esne jól most, hogy levegőt is nehezen veszek, annyira fáj a bordám.Azért nem hagyom el magam, itt vannak a tündéri unokáim, akik elfelejtetik velem a bajokat,így vagyunk mi nagyik,nem hagyjuk magunkat.

Szép estét és hétvégét mindenkinek!

31470. lúdanyó (válaszként erre: 31463. - 23bdd5b74a)
2012. jan. 7. 13:37

jaj szegény...:( És azóta is tartod a cigi szünetet?

Nagyon nehéz de vas akarattal megy az..:)

Mindjárt megyünk sétálni elviszem futni a fiamat..nem bir már magával...

31469. bnedora
2012. jan. 7. 11:18

Sziasztok!

Süt a nap, de még mindig fúj a szél. Kiteregettem, főzöm az ebédet, húslevest, vadast.

Kellemes, szép hétvégét kívánok mindenkinek.

Jobbulást a gyengélkedőknek.

31468. 23bdd5b74a
2012. jan. 7. 08:53
Szép hétvégét mindenkinek!
31467. 23bdd5b74a (válaszként erre: 31466. - Bnedora)
2012. jan. 6. 19:42
Köszönöm szépen az együttérzést, jól esik, neked is jó éjszakát!
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook