Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. fórum

40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
31736. lúdanyó (válaszként erre: 31735. - Alfoldi13)
2012. febr. 23. 16:18
ahogy mondod..:(
31735. alfoldi13
2012. febr. 23. 16:12
az a baj hogy sose lesz vége mára ujak vannak a fizetnivaló csak bővül
31734. lúdanyó
2012. febr. 23. 15:46

jaj István a csekkek!! ma feladtam 8!! csekket 75ezer ft na de ne panaszkodjunk mert én legalább fel tudtam adni!..:)

tegnap csavarogtunk ott is elköltöttem egy csomó pénzt de jól van az is...:)

31733. inci47
2012. febr. 23. 14:55

Sziasztok nagyikák!


Megvagyok még, csak zajlik az élet körülöttem megint rendesen, és nem igen van kedvem írogatni!

31732. Babi11
2012. febr. 23. 14:48

Kellemes délutánt kívánok mindenkinek.

Tavaszias az idő, bár nem tart sokáig, de azért ennek is örülök.

31731. Babi11 (válaszként erre: 31727. - Alfoldi13)
2012. febr. 23. 14:47
Az a hír járja,hogy születésnapod volt, ha nem is tartod,de gratulálok, minden jót kívánok.
31730. alfoldi13
2012. febr. 22. 07:49
végre mintha tavaszodna és rögtön a lelkem is igazodik ma beadom a továbbtanulási jelentkezést hátha ,feladom a csekkeket sok összegyűlt sajnos reménykedjünk hogy böjttel együtt is jó nap lesz a mai
31729. inci47 (válaszként erre: 31728. - Lúdanyó)
2012. febr. 21. 14:36
...mert emelkedett a gáz ára, meg az áfa!
31728. lúdanyó
2012. febr. 21. 13:57

Mese szép napocska van!

Ma kaptam gáz számlát ugyan annyi fogyasztásom volt mint az előző hónapba és többet fizettem 7ezerrel...Nem értem..:(

31727. alfoldi13
2012. febr. 21. 13:36
már ilyen sokadikat nem ünneplem nincs rá ok mellesleg nem is vagyok elég jól ráadásul az egyik gép megint valami vírust kapott készülünk a farsangra mert itt ez is érdekes hamvazószerda után kerül megrendezésre ilyenkor lehet látni a suli igazgatója nem katolikus végre sokkal jobb az idő
31726. Hyde
2012. febr. 21. 12:23

István /Papi/ Nagyon boldog születésnapot kívánok.


Legyen mindenkinek szép napja.

31725. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31722. - Alfoldi13)
2012. febr. 20. 15:21
Köszönjük már hiányoltam a szép tavaszi verseket.
31724. lúdanyó (válaszként erre: 31722. - Alfoldi13)
2012. febr. 20. 13:16
úgy legyen..:)
31723. lúdanyó (válaszként erre: 31720. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 20. 13:16
Köszönjük Ilcsike..:)
31722. alfoldi13
2012. febr. 20. 13:04

Áprily Lajos


Tavaszodik



Sáncban a hóviz

könnyű hajót visz,

füstöl a fényben a barna tető.

Messze határba

indul az árva,

lenge madárka: billegető.


Titkon a Bükkben

moccan a rügyben

- mint csibe héjban - kandin a lomb,

s mintha a róna

kedve dalolna,

úgy muzsikál, muzsikál a kolomp.


Indulok. Értem.

Jól tudom: értem,

értem üzenget a zsenge határ:

"Szíved, a bomlott,

ócska kolompot

hozd ide, hozd ide, hozd ide már!"

31721. alfoldi13
2012. febr. 20. 11:33
lassan de olvad
31720. Ilcsi Mama
2012. febr. 20. 10:41

Kedves nagyik régen jártam nálatok, hoztam a Zsuzsannáknak és persze mundenki másnak is egy kis népi regulát.


Február 19. ZSUZSANNA napja:

Ezen a napon azt várták az emberek, hogy megszólaljon a pacsirta, mert a tavasz közeledtét jelzi.

Azt tartották, hogyha alacsonyan repül a pacsirta, akkor még hideg idő várható, de ha magasan száll, akkor közel a jó idő, ha viszont ezen a napon nem szólal meg a pacsirta, „befagyott a szája”, akkor a hideg idő még tovább tart.

Kedvező jelnek tekintették, ha csorog az eresz, mert jó termést ígért.

Jó idő esetén megkezdték a szántó-vető munkák előkészületeit.


Zsuzsanna neves napja,

A tél havát felolvasztja,

A frissfüvet feltámasztja.

A pacsirtát dalra fakasztja.

Zsuzsanna napon, ha a pacsirta megszólal, közeledik a tavasz.

Ahol, nem vitte volna el a havat Zsuzsanna, az "jégtörő Mátyásra" vár.


/Szabó Lőrinc/


Alszik a hóban a hegy, a völgy,

Hallgat az erdő, hallgat a föld.

Egyszer mégis rezzen a táj,

Hármat füttyül a kismadár.

Háromszor hármat lüktet a dala,

Vígan szaporán, mint éles fuvola.


A természetben mindennek ideje van.

Ideje a tavasznak, nyárnak, ősznek, télnek.


A biblia tanítása szerint:

Megvan az ideje a születésnek, és megvan az ideje a meghalásnak.

Megvan az ideje a sírásnak, megvan az ideje a szeretésnek.

Megvan az ideje a megkeresésnek, és megvan az ideje az elvesztésnek.

A napéltető ereje felszárítja a párát,

Megvan az ideje az ültetésnek, a földből kibújnak a hajtások.

Megvan az ideje az ültetvény kitépésnek.


Február 20. ALADÁR napja:


Vörös ördögöcskék járják a holdtöltét,

Subájukból szél lesz, Patájukból dér lesz.


A Nap a H AL A K jegyében jár: (febr.20.-márc. 20.-ig) TAVASZ - ELŐ hava. A farsang idejét a Szolunáris, „Hold - változás” alapján számítsák ki.

Farsang ünnepeknek vége, húshagyó kedden, hamvazó szerdával kezdődik a húsvétot megelőző negyven napos nagyböjt első napja.


A VII. században alakult ki a mai gyakorlat, (miszerint hamvazószerda az őskeresztény hagyományból merít: mivel a hívők a vezeklés részeként hamut szórtak a fejükre.)

Így a keresztények a nagyböjt kezdetét a böjti időszakra eső első vasárnap előtti szerdára tették, így a böjti időszak hamvazószerdától húsvét vasárnapjáig tart. (ez azonban nem negyven, hanem negyvenhat nap, ugyan is a közbeeső hat vasárnap nem számít böjti napnak.)


Farsang jellegzetes étele a fánk, amelynek a régiek mágikus erőt tulajdonítottak.

Kedves Nagyik süssetek a családnak még a farsang utolsó napjaiban FÁNKOT.


Hozzávalók: Fél kiló liszt, 3 dg, élesztő felfuttatva féldeci tejben, amibe 1 kis kanál cukrot is beleteszünk. 4-5 dekányi olvasztott vaj, vagy margarin,

3 evőkanál kristálycukor melyet 3 tojás sárgájával, habosra keverünk. Szükséges mennyiségű tej. A kisült fánkok szórásához porcukor.

Elkészítés: A szétmorzsolt élesztőt a cukorral összekeverve, 1 kávés kanál cukorra, 1 dl langyos tejben előfuttatjuk. Lisztet tálba szórjuk, amibe beletesszük a felfutott élesztőt, a tojás sárgákat, egy pici sót, a cukrot és annyi tejet, hogy félkeményén tésztát kapjunk.

A tésztát jó hólyagosra kidolgozzuk, végül hozzáadjuk a zsiradékot is, és azzal is jól eldagasztjuk. Cipót formálunk belőle, liszttel meghintett tálba rakjuk, tetejét belisztezzük, és addig kelesztjük, amíg a térfogata duplájára nő. Ezután lisztezett deszkán ujjnyi vastagra nyújtjuk, lisztbe mártott fánkszaggatóval kiszaggatjuk. A deszkán ismét hagyjuk még kelni, ezután olajban 2 -3 perc alatt szép pirosra megsütjük.

Fortélyok: Egyszerre csak néhány darabot tegyünk a nem túl hevített olajba, előbb fedővel letakarva, majd fedő nélkül süssük szép pirosra. Az is fontos, hogy a fánkoknak a felső része kerüljön alulra az olajba, így a fánkok térfogata sülés közben megnő.

A sárgabaracklekvárt rummal és 2 evőkanál vízzel simára keverve, a fánkok mellétehetjük és porcukorral meg hintve tálaljuk.


Másik úgynevezett forgácsfánk recept.


Tésztához: 30-40, dg. Liszt, 3 tojás sárgája, esetleg reszelt citromhéj és egy kevés leve is, vaníliás cukor, csipetnyi só, 1 kávéskanál olaj, 1 kanál tejföl, 1 evőkanál olaj, rum.


Elkészítés: Tojás sárgákat 1 kiskanál cukorral jól kikeverjük, majd hozzáadjuk a tejfölt, a rumot, az olajt, kevés citromlevet, a reszelt citromhéjat és a lisztet is. Ha már sima a tészta, lisztezett deszkán késfok vastagságúra kinyújtjuk. Lisztbe mártott derelyemetszővel hosszúkás rudakat vágunk belőle, majd a derelyemetszővel a tészta közepét hosszában, teljesen szabálytalanul, bevagdossuk. Vagy 4X6 cm darabok közepén keresztben kettő bevágást ejtünk és azon a felső és az alsó sarkokat, áthúzzuk, így sütésnél masni alakokat kapunk. 2-3 percre felhevített olajba téve apránként kisütjük. Papírtörlőre tesszük, hogy az a felesleges olajt beszívja, majd vaníliás cukorral megszórjuk. Egy-két evőkanál vízzel hígított, forró baracklekvár társaságában tálalhatjuk.


Túrófánk:

¼ Kg, liszt 10-12 dg túró, 2 tojássárgája, melyben habosra keverünk 8 dekányi kristálycukrot, csipetnyi só, kevés olvasztott margarin, 2 dekányi fel futatott élesztő, és vaníliás cukor, reszelt citromhéj és kevéske citromlé.

Elkészítés: A lisztet elmorzsoljuk a túróval, az olvasztott margarinnal, beletesszük a sót, reszelt citromhéjat, majd a cukorral elkevert tojássárgájával, jól eldolgozzuk. Lisztezett deszkán ujjnyi vastagra kinyújtjuk, és kiszaggatjuk letakarva, hagyjuk kelni.

A kis fánkokat felhevített olajban sütjük ki.

Megszórjuk vaníliás porcukorral, aki szereti, esetleg lekvárral is nagyon finom.


Február 21.


ELEONÓRA napja:

Farsang vége, böjt kezdete.

Hamuval szórd házad körbe.

Hamuval szórd, körbe- körbe.

Gond betegség elkerülje!


FEBRUÁR 22. SZENT PÉTER NAPJA.

Péter üti az üszögöt, jön a melegebb idő”.

Azt is mondják, hogy amilyen az idő ezen a napon, olyan lesz József-napkor is.


Február 23.-ALFRÉD napja:


Jeget olvaszt február, már ha talál.

S ha nem talál, akkor jeget, formál.

Ha derűs az Alfréd napja,

Ég az áldását bőven adja.

31719. lúdanyó (válaszként erre: 31718. - Bnedora)
2012. febr. 20. 07:15

Jó pihenést!

Tele van a púpom a kutyánkal...beteg lett miután meghülyült és szét szedte a háza alját. Na megkapta a mellék épületet ...na ne tudjátok meg mit rombolt...minden ott tárolt, papir, ruha, szőnyeg egyebek lehet kidobni mert széttépte vagy le vizelte. Mert már arra sem hajlandó kijönni a férjem meg hejesli.....nem bej csak meg gyógyuljon... megint nem vagyok állatbarát.

Szép napot!

31718. bnedora
2012. febr. 19. 15:12
Puszimat küldöm Velencéről. Gyorsan ideértünk, az idő jó, gyakran süt a nap. Kellemes délutánt mindenkinek.
31717. lúdanyó
2012. febr. 19. 14:14

Köszönöm!..:)

Szép vasárnapot!

Túl vagyunk az ebéden kicsit tanultunk a srácokkal..jó ez a nap na..:)

31716. Tárnainé (válaszként erre: 31715. - Lúdanyó)
2012. febr. 19. 10:29
Boldog szülinapot kívánok neki!
31715. lúdanyó
2012. febr. 18. 13:25

Tegnap este beáztunk az olvadás jegyében..:(

Olyan nagyon csúszos volt az út reggel..

Ma van a nevelt lányom szülinapja...délután tartjuk. ez a nap kronikája..:)

31714. bnedora
2012. febr. 18. 13:05

Sziasztok!

Juditkám, nálunk is. A tegnap leesett nagy hómennyiség csak munkát adott tegnap, ma meg olvad. Sajnos, még ígérnek havat, bár még február-márciusban elmegy, csak utána jöjjön az igazi tavasz.

Kellemes délutáni pihenést kívánok! Aki teheti, menjen sétálni ebben a tavaszias időben.

31713. Hyde
2012. febr. 18. 11:16

Szép napot kívánok mindenkinek.


7 ágra süt a nap, olvad a hó, csupa lucsok a város. Ezt már tényleg nem szeretem.

31712. alfoldi13
2012. febr. 18. 10:54
végre gyorsan de olvad ez azt jelenti úton a tavasz
31711. bnedora (válaszként erre: 31709. - Hyde)
2012. febr. 17. 15:18

Juditkám, ez nagyon aranyos, jót nevettem rajta.


Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok.

Nálunk reggel óta megint esik a hó, lehet lapátolni.

31710. lúdanyó
2012. febr. 17. 14:52
én is mindig kiteregetek. Öreg vájog házba lakunk nem kel ide még pára... Most is van vagy 3 gép ruhám...majd holnap nem esik semmi (azt igérték) és akkor megszárad minden..:)
31709. Hyde
2012. febr. 17. 09:34

Szép hét végét kívánok nektek.


- Tudod, hogy kistestvéred lesz? - kérdezi a szomszéd néni a kislánytól. A kislány boldogan rohan haza, és megkérdezi: - Anyu, hol van a kistestvérem? - Itt a hasamban. A kislány szomorúan megy vissza a szomszédba. - Nem lesz kistestvérem - mondja -, az anyu megette.

31708. bnedora (válaszként erre: 31707. - Salabakter)
2012. febr. 17. 08:30

Tegnap, mivel nagyon fújt a szél, csak a havat hordta, de amúgy tiszta volt a levegő. Én is csak ilyen időben teregetek ki. A szomszédomnak éjjel-nappal kint vannak sokszor, amíg meg nem száradnak. Gyakran többször el is ázik. Én éjszakára sem szeretem kint hagyni, még nyáron sem.

Esztike hogy van? Rég láttam már fotót róla.

31707. salabakter (válaszként erre: 31706. - Bnedora)
2012. febr. 17. 08:27
Jó reggelt Dórám,én nem teregetek ki télen,mert büdi füst szagúak lennének a ruhák.Lehet,a nagyon közeli kórház kéménye ontja a tömény füstöt.
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook