Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. fórum

40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
32186. Ilcsi Mama
2013. jan. 7. 14:32

Kedves Nagyik és Papik


Arról szeretnék nektek itt az év elején még írni, hogy valamikor 45-50 évvel ezelőtt, engem is nagyon érdekeltek asztrológiai ismeretek.

Akkor első sorban a bolygók közül a Föld körül keringő Hold hatásai érdekeltek a leginkább.

Holdnak az egészségre való hatásaival, de legfőbbképpen a Hold fázisok időjárásra való hatásait firtatattam.


Egészség vonatkozásban többször is megfigyeltem, hogy bizonyos Hold-fázisoknak a szervezetműködésre különböző élettani hatásai lehetnek. Például az I. növő-hold idejében, vagy a III. fázisban, a csökkenő Holdidőkben, amikor növekszik a Földi gravitációs erőtér.

Ezért aztán bennünk ilyenkor a biológiai folyamatok is kívülről befelé irányulva adják a hatásaikat. Ez azért lehet így, mert ekkor a fizikai – testünk, szellemi és lelki elraktározásnak az időszakát éli.

Mivel ez meg terhelti SZERVEZETÜNKET ajánlatos ezekben, az időszakokban energiadúsabb táplálékokat fogyasztani, sok zöldséget és sok gyümölcsöt.


Aztán a Hold fázisoknak a II.= O Telihold idejében és a IV. fázisban, Új holdidőkben, már csökkenhet a befelé irányuló gravitációs hatás, ezért a bennünk zajló folyamatok inkább már belülről kifelé irányulnak. Ez egyben a testünknek a tisztulási méregtelenítési folyamatával is összehozható.

Azt javaslom nektek, hogy minden a javunkra válhat, amit annak testrésznek, szervnek, a jóllétéért teszünk, amely a születési csillag-jegyünkre <állatöv-jegyünk>, érzékeny testrészt, szervet és szervrendszert jelöl.


Időjárási szempontból pedig azért érdekeltek a Hold-fázisok, mert sokszor fordult elő, hogy elmentünk nyaralni a Balatonra, és bizony egész időben esett az eső, hűvös idő volt.


Aztán elkezdtem a népi regulákat, a népi megfigyelések összegezve kigyűjtögetni. Ehhez még egy évtizedes saját megfigyelésem is társult, melyet a holdfázisokra alapoztam.

Miután ezek alapján jelöltem meg a pihenésre és nyaralásra eltöltött időket, már szinte nem is fordult elő, hogy a szabadságot rossz időjárási időben vettük volna ki.

Ez azért is nagyon fontos volt, mert a férjem imádott pecázni, és nem volt mindegy az sem hogy a jó idő mellett jó halfogási idő is legyen.


Aztán ennek van egy humoros része is: ugyan is a munkahelyemen a kollégák, mindig azt kérdezték, hogy létezik, hogy amikor Te a családoddal Júliusban lent vagy a Balatonon, mindig jó idő van és a víz is kiváló és fürdőzésre is, alkalmas.

Így aztán egyre többeken ugyan azon időben szerettek volna szabadságra menni, mint amikor én.

Ennek aztán az lett az eredménye, hogy abban, hónapban üres volt az egész ház, mert mindenki ekkor volt szabadságon.

Ezért aztán az egész 3 nyári hónapra el kellett készítenem már írott állapotban az időjárás előrejelzést. Majd egész évre vonatkozóan - már január első hetében - leírtam a tapasztalataim, hogy mikor milyen idő várható.


Mert akkor ugye 40 év távlatában még nem volt számítógép. Mivel aztán már sokra tevődött a posta költségem, - mert természetesen ajándékként küldtem el mindenkinek, - mást kellett kitalálnom. Egyszer csak egyre több újságban láttam viszont az éves előre jelzés leírásomat, mert már egymás közötti másolt formában terjedt az emberek közt.

Ebben aztán fordulatot hozott, technika, amikor már interneten lehetett továbbítani a küldeményt.

Már sokszor ősszel kaptam az üzeneteket, hogy ne feledkezzem el róluk a következő év elején sem, küldjem az előrejelzést.

Aztán ez is tovább nőtt már az ésszerűség határain, mert volt olyan év, amikor százszámra kellett E-mailben elküldenem.

Ekkor történt, hogy már több portál, mint a Szabad Föld.hu, is leközölte, onnan aztán letölthette mindenki, akit érdekelt.

Így kerültem kapcsolatba a „Hoxa” portállal is, amikor is "Inci47", aki Hoxa fórumnak a látogatója, aki kapta valakitől az éves előrejelzésem, említést tett itt a fórumon erről is.

Aztán pár évvel ezelőtt Hoxa, mint a Portál tulajdonosa negyedévenkénti bontásban már a „Hobbi&Otthon” oldalon megjelenteti mindenévben az időjárás előre jelzésem.


Innen aztán más fórumok, blogok, és más a hírforrások is, mint a hir24 is, átvették az időjárás- előrejelzésem.


Amikor már elértem a nyugdíjas évet több lett a szabad időm is, sokkal több időt szentelhettem az asztrológia ismereteknek is, mivel szinte gyermekkoromtól nagyon foglalkoztatott a „Csillagok” világa.

Ezért aztán beiratkoztam egy ötéves képzésen alapuló tudományos csillagászati - asztrológiai ismeretek megszerzésére.


Röviden ez a története annak, hogy most itt vagyok veletek. Hoxa által lehetőségem nyílt arra, hogy az ”Aki szereti az asztrológiát” fórumot elindíthattam. Azért mert azt szerettem volna, ha mennél többeken megismernétek ilyen nagyon egyszerű módon is „Csillagok”, világát.


Az időjárás előre jelzésemben pedig ebben 2013. évben is - melyet már január 7.-től, itt a „Hoxa” portálon, illetve az adatlapomon/interaktívra kattintva egyben függően egész évre szólóan is –ajándékként letölthető-. Azért, hogy az előre jelzés szerinti hónapok alapján a legjobb időket tudjátok majd előre tervezni a szabadidők eltöltésében.


Az előrejelzés szövegéből kivonat:


Ilcsi Mama várható időjárás –előrejelzése- 2013. évre.

Kiegészítve horgászatot kedvelőknek „jó halfogást jelző holdfázis időkkel. „


Kedves Barátaim és Ismerősök! Több évtizede kapjátok meg tőlem - az év első hetében, - <ajándékként> az időjárás előrejelzés leírást, főleg azért, hogy a szabadidő eltöltésére a legjobb időket tudjátok ez évben is, előre megtervezni.

Az előjelzésem, - mint mindig-: Népi megfigyelések, népi regulák alapján, és főleg

- csillagászati szempontból - a HOLD, mint a második fővilágosítónk” holdciklus fázisainak, figyelembe vételével, és nem utolsó sorban, több évtizedes saját megfigyeléseimre alapozva készült.

Mindenkinek: Nagyon jó évet, jó pihenést és jó egészséget kívánok.


A 2013. évi időjárás-előrejelzés, a csapadék megoszlás terén - az eddigiektől eltérően rendkívüli változékonyságot hozhat.

Havonta jelzett dátum napoknál KB. Kétnapos helyenkénti eltérés előfordulhat, ugyan is a frontok tovább haladását - az országban területrészenként - sajnos nem tudom pontosan meghatározni. Valamint a csapadék lehetősége a jelzett időben is, csak az előfordulási valószínűséget jelentheti, amely természetesen ország részenként szintén változó lehet.


Szeretném jelezni, hogy az éves időjárás előre jelzést, megnézhetitek és letölthető a GOOGLE-START lap, keresőben „Ilcsi Mama” beírásával, illetve, „HOXA” Portálon,

Hobbi - Otthon fórumon, valamint a „Hoxa” adatlapomon az <INTERAKTIVITÁSRA> kattintva.


A múlt évben többen kérték, hogy jelezzem a horgászoknak is, a jó halfogást, jelző napokat.


Jelmagyarázat horgászoknak:

Holdállás: = első negyed Ď (növekvő hold), O=Holdtölte,

©= utolsó negyed (csökkenő hold)

●= Újhold

A HOLDFÁZISOKBÓL kiolvasható, hogyha, halat is szeretnétek fogni, akkor

– mindenhónapban- az újhold előtt a csökkenő holdig, illetve az újhold után a növekvő holdig és a telehold előtti és utáni egy- egy napon érdemes csak a peca-bot mellett üldögélni. Jó halfogást kívánok!


A 28. napos holdidőszak, amikor a Hold egyszer körüljárja Földet= Holdhónap, kiszámítása minden évre érvényes. Ez az álló csillagokhoz mért idő, mely egyenlő, „Sziderikus”holdhónap idővel és ez pontosan: 27. 32166 napot tesz ki.


Az éves naptárban, vagy az általam készített havonkénti időjárás előrejelzésnél az Újholdtól újholdig holdfázis időket, kell figyelembe venni. Itt a hold egyszeri körútjának ideje alatt már a Nap is tovább halad az útján, kb. 27° fokkal, mely különbséget a Holdnak is be kell hoznia, hogy ugyan abban, szögállásba juthasson. Ezért ezt nevezzük „Szinódikus”, Holdhónapnak, amely= 29. 53059, napot tesz ki, nagyjából olyan 29. 5 napnak felel meg.

Vagyis egy-egy holdnegyed idő közti idő 7. 4 napból áll.


Ebben az évben, mint eddig mindenévben, szeretnék egy kis ajándékot is, adni nektek mégpedig:

Az új- holdhónap napjainak üzenete által.


●Újhold első napjától kezdődően a következő. ● (ÚJHOLD) 24 óráig.


Nézzétek meg ennek alapján, hogy kinek mit is, hozhatnak és mit érdemes tenni ezeken, az új Holdhónap napjain.

- Az újhold első három napja legalkalmasabb üzleti ügyek tervezésére és elkezdésére. Ezeken, a napokon érdemes olyan tervek megvalósításán is dolgozni, amelyek a jövőt határozzák meg. A tervek után a megvalósítást főleg, (ELSŐ NEGYED) a hold növekedésekor célszerű elkezdeni és a O (TELIHOLD)-ig, befejezni, ebben az esetben biztos sikeres lesz a tervezett, vagy elkezdett jövő.

> 4. és 22. napjai NEM a legszerencsésebb napok. Ezeken, a napokon, ha lehet, halasszunk el minden fontos döntést, mivel ekkor veszekedéssel, perlekedéssel, gyűlölködéssel, kell számolni.

> 5. napja alkalmas arra, hogy az ember egy szándék megvalósítását kezdeményezze, különösen alkalmas ez a nap karitatív tevékenységre.

> 6. napja: Ezen a napon legyen éber, mert vannak, aki Ön ellen intrikának, láthatóan rosszat akarnak.

> 7. napja: Spirituális ügyek jó napja. E napon ne beszéljen álmairól senkinek, ne aggódjon, betegségéből hamarosan meggyógyul, ha azt Ön is nagyon akarja és erre a gyógyulási folyamatra a testét-lelkét is igénybe, veszi.

> 8. nap kiváló idő üzlet és hivatalos ügyek intézésére.

> 9. nap: érdemes vállalkozásban kezdeni ezen a napon tanulmányok során vizsganapjának is eredményes és kiváló.

>10. és 23. napján lehet jó utazást szervezni, vagy ekkor elindulni, de kedvezőek e napok a

> 21-i nappal kiegészítve a házasságkötésre is.

♥ 11. 12. napján álmai valóra válnak, főleg a 12. nap a szerencse napja.

Ekkor hasznos és eredményes döntéseket hozhatunk, mely kihatással lehet a közel, s távoli jövőnkre.

> 13. napja: Ne kérjen szívességet e napon senkitől!

> 14. napja: Általában jó napnak vehető. Az elveszített perek, ügyletek ekkor visszafordíthatóak lesznek, az elvesztett tárgyaink ekkor megtalálhatóak. Óvakodjunk viszont, hogy e napon, ha rajtunk múlik, ne betegedjünk meg, mert hosszadalmas gyógyulási folyamatra számíthatunk.

> 15. napján érdemes eladnunk, vagy vásárolnunk bármit, bizonyosan jó eredményt érünk el.

> 16. napon, ha lehet, üzleti ügyekben ne intézkedjünk. Ne tervezzünk e napra a házasságkötés napját sem.

> 17. napja: A kellemetlenség és a gonoszság legyőzhetőek, csak figyeljünk a környezetünkben történt eseményekre.

> 18. 20. 25. napok sok veszélyt rejtenek magukban, ezért főleg a közlekedésben érdemes óvatosnak lenni, de más, előre nem látható veszélyeket is rejtegethet e három nap, ezért e napokon legyünk egy kicsit alaposabbak, átgondoltabbak, döntésünk és cselekedetünk meghozatalában.

> 19. napján minden fontos döntésünket meghozhatjuk, de legyünk ezen a napon is megfontoltak minden téren.

> 23. napon a szerelem terén hozott döntések jók lesznek. Esetleg ekkorra tervezzük és tegyük a nászútra való elindulás időpontját is. Érdemes ekkor hosszabb szabadságra indulni.

> 24. napja alkalmas tehetsége kibontakoztatására, a zavaros ügyeket ekkor könnyen meg tudja oldani.

> 26. napja a legkedvezőbb művészeti, alkotó tevékenységre.

> 27. napja: Az ezen a napon elveszített dolgok soha nem kerülnek meg. Vigyázzunk értékeinkre!

> 28-29. napján: napon óvakodjunk a szerencsejátékoktól, mert az ezen a napokon tett téteket általában elveszíthetjük.

Hónap-soroló: Újév – újév! Újesztendő!


Hány csemetéd van? Tíz meg kettő!


Jégen járó január, fagyot fújó február, rügymozdító március, április füttyös- fiús, május- virág dús.


Kalászkonyító június, kaszasuhintó július, aranyat izzó augusztus.


Szőlőszagú – szeptember. Levélhullató október, ködnevelő november, deres- darás december.



Január/TÉLHÓ.

HOLD fázis jelmagyarázat:

5.én: © Utolsó negyed (csökkenő hold).

11.-én:●Újhold.

18.-án Ď Első negyed (növekvő hold).

27-én: O Holdtölte (telihold).


{2013. év január hónapja, összességében: az átlagostól csapadékosabb időszaknak ígérkezik, azonban az ország területi elosztásban ez változó lehet. Az északi területeken több, míg a déli vidéken kevesebb lehet a havi csapadék összessége.}


Január hónap részleteiben:


Hét elején még marad a párás ködös idő. A köd lecsapódás a hideg miatt zúzmaraképződést eredményezhet. Majd felhős, derengős napsütés mellett egyes helyeken viharossá fokozódik a szél.

6.-tól, hideg és melegfrontok váltogathatják egymást. Több helyeken várható csapadék, előbb hószállingózás, hózápor és havazás.

10.-től, ismét borongós, elszórtan felhős, majd eső - ónos-esővel az utak csúszóssá válhatnak, ezt havas – eső követi, majd szeles, hószállingózással –havazással tarkított, derengős, hidegebb napok következnek.

15-18.-i napok, ismét havazást hozhatnak, de több - kevesebb napsütésben is részünk lehet. Napsütéses nappalok mellett is, hideg mínuszok jönnek. Egyértelműen beköszönthet a fagyos januári tél.

22-23.-tól néhol az országban nagyobb havazás várható.

Szinte a hónap végéig, időnként több-kevesebb havazásra, számíthatunk, - ami igen csak kedvezhet a téli sportok kedvelőinek-.

A szélviharossá fokozódhat, a szikrázó napsütés mellett, hófúvásokkal, hóakadályokra, és járhatatlan utakra is felkészülhetünk.



Álmodtál egy boldog évről,

Reménykedtél igaz szívből.

A REMÉNY mára tovaszállt,

ÁLMOD is már messze jár.

Vár az ÚJ ÉV ismét Téged,

Reményt hoz és büszkeséget.

Vágyat ébreszt, s újra éltet,

Boldogabbá tehet Téged.

Életed még lehet meseszép.

Boldog Új Évet kívánok NEKTEK, ÉN.


„Bolyhos szelíd bárányfelhő.

Mint a búza, mint a rozs,

Kenyerünkhöz, Új esztendőt,

Békét, békességet hozzon most.

Szeretetben, egészségben,

Legyen részed egész évben.

Légy szerencsés, vidám, boldog,

Felejtsd el a bút és gondot.

Kezdődjön hát egy „ÚJ” élet,

Legyen békés, Boldog Éved!


Nem kívánok senkinek sem különösebb,

Új dolgot,

Mindenki amennyire tud, legyen Boldog!

Mert míg tudod, hogy miért vagy,

Vissza nem fognak a kátyúk…….

A többit meg majd apródokkonként meg csináljuk!

32185. Polli
2013. jan. 3. 18:34
Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok.
32184. lúdanyó (válaszként erre: 32183. - Havasigyopár)
2013. jan. 2. 14:49
na mire ide értem már khült..:(...:)
2013. jan. 2. 08:40
Szép jó reggelt kivánok egy finom kávéval.
32182. Babi11
2013. jan. 1. 09:42
Mindenkinek kívánok nagyon boldog újévet, jó egészséget,örömet,boldogságot.
32181. bnedora
2012. dec. 31. 18:16

Sziasztok!


Csillagszórók csillogása, petárdák robbanása űzze el 2012. év minden rosszát, s a pezsgős poharak víg koccanása hozzon nektek szeretetben gazdag, boldog új évet!

32180. lúdanyó
2012. dec. 30. 16:31
ezt kivánom én is mindenkinek! BUÉK!!!
32179. inci47 (válaszként erre: 32178. - Ilcsi Mama)
2012. dec. 30. 14:54

Ilcsi Mama!


Legyen az új éved egészséges, örömökben gazdag, boldog!


Puszi Ili

32178. Ilcsi Mama
2012. dec. 30. 14:43

Itt állunk az újesztendő piros hajnalánál. Vajon együtt leszünk-e, majd az alkonyatnál.

Ez újévben merre vezet az életünk útja?

Tövisen, vagy virágok közt csak az Isten tudja.


Ő vezessen igaz úton minden egyes léptet, őrizze meg viharoktól-e boldog piciny fészket.

Adjon Isten mindnyájunknak víg kacagást, csengőt

Adjon isten mindnyájunknak Boldog Új Esztendőt.


Múlik a nap, s múlik az év, ami rossz volt elmúlt már rég, holnap egy újévre ébredsz.

Ehhez kívánok neked nagyon sok szépet és Boldog Újévet! „


„ Bort, Búzát, békességet, sötétségben fényességet. Újesztendő újat hoz, régi jótól meg ne fossz.

Ki barát volt az maradjon,

Ki elindult az haladjon.

Örömöd sok legyen, bánatod semmi.

Segítsen az Isten boldognak lenni.


Légy mindig vidám, örülj minden napnak,

Ezt kívánom minden nagyinak sok szeretettel, az Új évre.” Ilcsi Mama.

32177. lúdanyó
2012. dec. 25. 17:34
Már zajlik..:)
32176. Tárnainé
2012. dec. 25. 10:12
Nagyon kellemesen eltöltöött békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
32175. lúdanyó
2012. dec. 24. 14:27
boldog ünnepeket..:)
32174. bnedora
2012. dec. 24. 10:11

Koós Anna

Szenteste


Ó


mily


csodás


ünnep van


ma, megszületett


a drága K i s j é z u s k a.


Eljött hozzánk, Atyánk küldte


áldást és békességet hozott a Földre.


Az emberek örömére karácsonyfa ragyog érte.


Kecses gyertyák, fényes gömbök, csillagszórók,


alma, dió, narancs és finom édes csokis szaloncukrok,


sok-sok csillogó gyönyörűség díszíti, ékesíti e zöld lombot.


A karácsonyfa minden ága egy - egy tündérmesét rejt magában.


Te is könnyen átélheted, gondolatban elérheted, csodáját remélheted.


A családnak minden tagját aranyhajú víg angyalkák énekükkel hívogatják.


Dalolnak és bolondoznak, gömbtükörből mosolyognak, boldogságot sugároznak.


Csengő hangjuk messze zengi: Mennyei érzés szeretetet adni, és viszonzásul kapni.


Vidámságuk kedves nekünk, dalra fakad szívünk, lelkünk. Angyal szárnyuk égig emel,

üzenetünk

viszi ma el.

A fa körül

család örül,

vacsorához

asztalhoz ül.

Hangjuk lassan elcsendesül.


Mindenkinek szeretetteljes, békés, boldog karácsonyi ünnepet kívánok!

32173. Ilcsi Mama
2012. dec. 23. 16:50

Karácsony Este.


„Este, amikor kigyúlnak a karácsonyi fények,

A gyermekkori álmok egy percre visszatérnek.

Ekkor a szemekbe a szeret fénye, lángol,

S a gyertya fényénél még a csillag is táncol.


Mikor a fenyő illata megérinti szívünk,

Ezen az esetén, kicsit az álmokba is hiszünk.

Nem szeretnénk mást, csak boldogok lenni,

És másokért a szokottnál is többet tenni.


A rohanó világban megkoptak a fények,

Halványak a hitek, és halványak a remények.

Nem szeretnénk mást, csak hinni a szóban,

Őszintén szeretni, és bízni a jóban.


Őrizzük meg a karácsony fényét,

S őrizzük a szeretetben való hitünk reményét.

Hisz „Karácsony este”, mi felnőttek is, gyermekek vagyunk,

S gyermeteg vágyainknak határt nem szabhatunk. „

32172. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32171. - Babi11)
2012. dec. 23. 16:49

Kedves Babikám neked is Pollinak és minden nagyinak küldöm szeretettel:


Karácsony!


„Adjon Isten boldogságot, minden kézbe friss kalácsot.

Zord hidegbe melegséget, „EMBERNEK” emberséget.

A léleknek belső csendet, a szíveknek szeretetet.

Az értékeknek érték rendet, a fejekbe mindig rendet.


Áldassatok egészséggel, felruházva reménységgel.

Jártatokban biztonságot, álmotokba sok szép álmot.

Éltetekben teljességet, munkátokban erősséget.

Mások előtt szerénységet.


Arcotokra simogatást, fájdalomra borogatást,

Zaklatásra megnyugvást, minden rossznak megtorpanást.

Jónak-szépnek, szabad utat, mindig legyen ki utat, mutat.

Könnycseppeknek törlő keszkenőt.


Legyen, mindig ki fogja a kezed, s ha botorkálsz is, téged vezet.

Örömödet kivel meg osztd, fáradt tested megtámasztod.

Ha néha felbuknál, legyen ki talpra, állít, jóban - rosszban tőled nem tágít.

Kapjál tőle vigasztalást, kinél mindig vigaszt találsz.


Ki e földre leszületett, kit Karácsonykor is ünnepelhetsz.

Aki neked adta ezt az ünnepet, s vele adta mindenkinek a szeretetet.

Ha szívedben őt beengeded, benned lakik, segít téged, míg csak élsz.

Áldott, Boldog, Békés Karácsonyt nektek!

32171. Babi11
2012. dec. 23. 14:43
Küldök egy lángocskát szívem melegéből, elviszi egy angyal ki eljön az égből. Füledbe súgja mit szívből kívánok, de leírom én is: Békés,Boldog,Szép Karácsonyt kívánok Neked és szeretteidnek.
32170. lúdanyó (válaszként erre: 32169. - Tárnainé)
2012. dec. 22. 15:03
hú nagyon..:)
32169. Tárnainé
2012. dec. 22. 08:53
Itt a véghajrá! Örömteli készülődést kívánok minden nagyinak.Remélem már nagyon karácsonyi hangulatban vagytok.
32168. Polli (válaszként erre: 32166. - Ilcsi Mama)
2012. dec. 18. 17:52

Ilcsi Mama köszönöm..


Jónás Tiborné (Mery Goo)

Karácsony 2012.

Bánatos karácsonyi készülődés

Reménytelen éjjelen.

Szívekbe egy csepp öröm

Beköltözik hirtelen.


Nincs gazdagság, csak szeret,

Mit adni lehetett.

Pénzünk régen odalett,

De szívünkben idebent.


Van ezernyi fénysugár,

Szeretetre nyitva áll.

Szent karácsony hajnalán,

Csillagszóró ég a fán.

32167. lúdanyó (válaszként erre: 32166. - Ilcsi Mama)
2012. dec. 17. 16:18
Ilcsike köszönöm..:)
32166. Ilcsi Mama
2012. dec. 17. 14:47

Minden Kedves Nagyinak szeretettel!


Adventre és Karácsonyra emlékezve!


„Így Advent idején átjárja a lelkem a szeretet és az EMLÉKEZÉS!

Rájövök ismét – tán sok ezredszer-, hogy szépen élni túl kevés!

Szeretni szóban és tettekben, hinni és remélni szüntelen.

Táplálni kell mosollyal, öleléssel, hogy majd az emléked hibátlan legyen!


Most visszarepülök gondolatban a gyermeki Önmagamba……

Látom, amint a kályha mellett az anyukám és nagymamám a fagyos lábamat,

Gyúrja - gyúrja…..

Forró hársfateát töltenek a poharamba „Idd meg gyermekem kis unokám”!


„Nem fogsz fázni majd, meglásd!”


Átmelegedett testem valóban, s én azt hittem, hogy a forró tea tette azt.

Ma már tudom, hogy tőlük - a szeretetüktől kapott melegség – volt, ami felmelegített.

Az ölelés, a szeretet, a gondoskodás, az odafigyelés, mind-mind azok voltak,

Amitől az, a csoda „JÓ” meleg, a testemet és lelkemet járta át.


Ez adta azt a boldog érzést, ami még ma is rám tör, ha a múltba révedek.

Hiányuk így advent idején, fájón kéri vissza az elmúlt szép éveket.

Emlékszem a finom illatokra, ami konyhát járta át.

Mikor sült a finom mézes, és a lágyan foszlós „Diós – Mákos” kalács.


Arcuk kipirult volt, az izgalomtól, amikor a beengedtek a szobába.

Csilingeltek egy üvegpohár szélén,

Látod gyermekem s kis unokám, „Az angyalka megjelent már”!

Futottunk mind a fenyőköré, ámultunk csillogó szemekkel, és örültünk nagyon-nagyon!


Ezt a boldog érzést gyermekeimnek és az unokáknak én is igyekszem átadni.

Ma már ugyan sokadszor töltsük nélkülük el a karácsony szent ünnepét.

Szívemben - Lelkemben érzem, hogy mindig ott mosolyognak ránk,

Ahogyan rég is, átölelnek, KARÁCSONY szent estéjén.


Az ünnep ettől sokkal szebb lesz, a gyertya fényénél, ha Ő rájuk is,

Gondolunk - akik már nincsenek velünk-, és emlékezünk.

Tudom, hogy - onnan fentről -, Ők is lenéznek ránk.

És táplálják felénk annak a hangulatát, hogy mi is mindenkit szeressünk!


Jusson mindenkinek a szép szóból,

Simogató, ölelő kezekből, a mosolyokból,

A csillogó szemekből áradó tűz, ne csak így ADVENT idején és,

KARÁCSONYKOR, gyújtson fényeket a szívekben!


Ének és muzsika hangja szálljon a gyermeki kacajból,

Áhítat járja át a lelkünket!

A szeretet, amit a szüleinktől – nagyszüleinktől – tanultunk,

Azt naponta is adjuk át, mindenkinek.


Ekkor a lelkünkben tisztán, szeretetből mondhatjuk majd így, ADVENT és,

KARÁCSONY idején is, hogy a hajnalfény hintse szerteszét, közöttünk aranyló sugarát.


Mit is kívánhatnánk egyebet, az utolsó adventi napokon, mint,

Kellemes Békés, Boldog Karácsonyt és,

Szerencsés Boldog Új Évet!

32165. inci47 (válaszként erre: 32164. - Akác56)
2012. dec. 13. 21:08

Köszönöm!!


Sok-sok puszi!

32164. akác56 (válaszként erre: 32163. - Inci47)
2012. dec. 12. 06:40

Dehogynem leszel!

Nemsokára jön a tavasz és minden jóra fordul! Téged nem olyan fából faragtak..... majd sokat mozogsz és a mozgás sokat segít az ember állapotán! Addig is kitartás és pozitív gondolkodás! Puszi és nagy ölelés!

32163. inci47 (válaszként erre: 32160. - Akác56)
2012. dec. 11. 17:21

Szia!


Alakulok, mint púpos gyerek a prés alatt, de tökéletes már soha nem leszek!...szerintem már a nehezén túl vagyok!


A szüleim megvannak..

32162. alfoldi13
2012. dec. 11. 15:49

Horváth Kávai Teri

Imádkozom egy szebb világért,

amit a gondolat teremt.

A fénylő Napom sugaráért,

fénye járja be lelkemet.

Imádkozom te érted, s értem,

legyen itt végre szebb világ!

Váljak jobbá, mint eddig éltem!

Ezért mondok egy szép imát.


Tengernyi ember él e földön,

s élhetnénk mind, mind boldogan.

Ne legyen létünk puszta börtön,

szabaddá váljunk oly sokan.

Mit is jelent szabaddá lenni?

Ne tartson féken félelem!

Akarjunk újra naggyá lenni,

lépj be a fénybe én velem!

32161. Donyta (válaszként erre: 32159. - Inci47)
2012. dec. 10. 09:41

Szia-sztok!

Köszönöm szépen! Puszim nektek is sok sok! :)

32160. akác56 (válaszként erre: 32159. - Inci47)
2012. dec. 10. 07:14

Így igaz! .....jó rég nem hallottunk felőled Dony! - minden rendben?


Incike hogy vagy? - elsimultak a gondok? Anyukád, lányod jobban van?

32159. inci47 (válaszként erre: 32155. - Donyta)
2012. dec. 9. 21:00
Puszi Neked is!..jó, hogy írtál!
32158. Donyta
2012. dec. 9. 12:29

Karácsony...

A sűrű erdő közepén,sok fenyő zöldell!

Várja mind, az Ő ideje mikor jő már el!

Szépek, formásak, csak Reád várnak.

Boldogságot szeretnének adni,hálával!


Igaz, ez az utolsó év lenne számukra,

De e pillanatra vártak,kicsi koruk óta

Sok év múlt el már mögöttük, érted!

Szép zöldek,sűrü águk-levelük Néked.


Arra várnak, a Te szobádat örizzék,

Boldogságod,ezzel növelve!Ő is él!

Feldíszíted, s csodálod is a kis fenyőt,

Te! Ki feldíszited,fénybe árasztod Őt.


Körülötte, sok ajándék vár gazdára,

Csodálattal tekint, e szép családra!

Tündököl! Fényben ragyog sok szem,

A boldogság meghitt pillanatai lészen.


Körülállja kicsi és nagy, Őt csodálja,

Neki ez a pillanat,örökkévalóság csak.

Díszek súlya alatt, roskadoznak ágai,

A boldogságát,senki már elnem veheti!


Tedd hát boldoggá az Ő ünnepét is!

Gondolj reá, hiszen Érted élt eddig!

Ünnepeld, a fenyő utólsó kívánságát

Érezze Családod,Boldog Karácsonyát!


(Jogvédett)Dony

32157. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32126. - Inci47)
2012. dec. 9. 11:07

A fenyő varázslatos gyógyító ereje!


Tudtad, hogy a szobában felálított karácsonyfának mennyi szuper hatása van?

Forrás: Wellness Cafe/Orient Press Hírügynökség.

Cikk részlet!


„Minden lakásnak van egy hangulata karácsonykor, mikor a fenyőfa illata lengi be a teret. De nemcsak a hangulat és az illat az, ami a fenyőfát olyan varázslatossá teszi, hanem hogy olyan vegyületekkel van tele, amelyeknek különböző pozitív hatása van az emberi szervezetre. Hogy mik ezek? Jól figyelj!


Az 1940-es években Jacques Masquelier francia felfedező kiderítette, hogy a fenyőkéreg C-vitamint tartalmaz. Ezt követően arra is fényt derítettek, hogy a fenyő tele van jótékony hatású antioxidánssal, flavonoiddal és bioflavonoidokkal. A felfedező ezt követően a fenyőfából kivonta a vegyületet és forró vízzel keverte, majd Pycnogenol néven forgalomba hozta. Jó a keringési problémák enyhítésére, a térd fájdalom és a női görcsök kezelésére, időseknél pedig a memória javítására.


Japán kutatók szerint egy fenyőerdőben eltöltött séta hatékonyan csökkenti a stresszt. De a fenyő gyógyító ereje nem csak az érzelmek javítására korlátozódik. Enyhíti a megfázás, és a hörghurut okozta panaszokat is. Adj három kanál fenyő illóolajat egy tál meleg vízhez, hajolj egy törölközővel a gőz fölé, és lélegezd be mélyen, orron és szájon át a gyógyító illatokat.


Fájó izmokra szintén jó a fenyőolajjal történő masszírozás. Azonban ne használj erdeifenyő olajt, mert az esetleg irritálhatja a bőrt!”

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook