Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Ha van egy állásom és felvesznek egy másik helyre, kérhetem az azonnali felmondást a munkahelyemen?

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

9. Jellina2010-11-23 09:19
Kérheted, de :
- elméletileg van egy munkaszerződésed, amiben bent van, hogy mennyi a felmondási idő, amit be kell tartanod, ha nem akarsz munkaügyi bíróságra menni (nagyon nem ajánlom)
- megkérheted a főnöködet, hogy tekintsen el tőle, rajta múlik, hogy mennyire jólelkű, mert ahogy a munkavállalót védik a törvények, úgy azért a munkáltatót is védik attól, hogy az alkalmazottak csak úgy, hipp-hopp ugráljanak és veszélybe sodorják lepésükkel a cég működését.

Szóval: csak okosan, megfontoltan.

Plusz egy gondolat, amit ne felejts: ha a leendő új munkáltatód azt látja, hogy csapot-paot otthagyva lelépsz az előző munkahelyedről, tudni fogja, hogy majd egyszer vele is megteszed ezt és ez azért nem vet olyan jó fényt Rád, hidd el !!!!

8. Lilom2010-10-25 12:43
Szia!
Engem sem akart anno elengedni a főnök és hát kicsit füllentettem hogy otthoni gondok vannak és közös megegyezéssel felmondtam.Sok sikert az új munkához!

7. devilinbed2010-10-25 12:43
Szerintem a munkaszerződésedben szerepelnie kell,hogy mennyi a felmondási időd, nekem 3 hónap, elvileg,de ezt ha rendes a munkaadód, nem feltétlenül tartja be... Szépen és okosan :)
Sok sikert :)

6. lovecat2010-10-25 12:38
:( ez nem jó hír. :(:(

5. kék irisz2010-10-25 12:36
Csak akkor van erre lehetőséged, ha valami olyat csinál a munkáltatód:(
Szépen egyezkedj velük:)
Sok sikert!
(válasz lovecat 2. hozzászólására)

4. bedina372010-10-25 12:36
Szerintem van legalább 1 hónap felmondási idő.

3. beata21bea2010-10-25 12:33
sajnos szerintem te nem tehetsz olyat, csak a munkáltató küldhet el azonnali felmondással

2. lovecat2010-10-25 12:31
Sziasztok!
kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. jelenleg van egy állásom, de holnap megyek állásinterjúra. ha felvesznek a munka nov 2-től lenne.
kérhetem az azonnali felmondást itt a munkahelyemen? Nehezen engednének el....:S

1. lovecat2010-10-25 12:30
Azonnali felmondás