Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


153. Cszsuka (válaszként erre: 151. - Luice)
2008. jún. 25. 14:44

Épp az előbbi kérdésedre válaszoltam, amiben azt írtad, megnyugtat az evés. Mégis utána rosszabbul vagy? Akkor nem jól választod meg az ételeidet! Még mindig ezt mondom.

A béltisztítás pedig fontos, akkor is, ha te sovány vagy, s ez valamilyen szintű hashajtással jár. A cél nem a hasmenés.

152. Cszsuka (válaszként erre: 146. - Luice)
2008. jún. 25. 14:41

Igen, lehet, hogy az a típus vagy (főleg az aszténiás alkatok ilyenek, mint te meg én), aki nem bír éhezni. Ezért ne 3 óránként, hanem sűrűbben egyél! Nem fog megártani, nem vagy kövér!

A fő cél a kiegyensúlyozott idegrendszer! Ha az evéssel nyugtatod meg magad, akkor tedd azt. Ez nem azt jelenti, hogy mennyiségileg egyél többet, hanem azt, hogy akkor egyél, amikor jól esik!

151. luice
2008. jún. 25. 14:41

CSzsuka


elég sokat kérdezek vissza felé olvass és légyszi ugy válaszolj mindre.Csak tudnám miért vagyok evések után rosszabbul?

150. luice (válaszként erre: 149. - Berenik)
2008. jún. 25. 14:38

Berenik


orvosi vizsgálaton mutatták ki?Mit mondtak mivel kezelik?

149. Berenik
2008. jún. 25. 14:01

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni. Nekem székletvizsgálat mutatta ki a gombát, de a vér nem. Szerintetek ez hogy lehet? Tudomásom szerint a székletben a legnehezebb kimutatni a gombát. Lehetnek nekem is candidás tüneteim? Elég sok tünetem megegyezik a candida tüneteivel.

2008. jún. 25. 10:29

tök jó, hogy végre kérdez valaki helyettem is....:)

benézek ide rendszeresen...csak gyűjtöm a pénzt a sok-sok dologra, amit be kell szereznem, amit persze listán vezetek, és egyre hosszabb...

Cszsuka, ha megvan a pénzem, átküldöm neked priviben a listát, és egyeztetésben kérem szépen majd a segítséged.

Be szeretnék majd regizni a ...nethez is...ugye ott azonnal kell fizetni, ahogy megjön a csomi, nincs fizetési határidő?

147. luice (válaszként erre: 145. - Cszsuka)
2008. jún. 25. 07:15
Megint 2-őt irtam,nem irtad meg hogy a 2hét után 4 hétig miket ettél.Egyébként azt mondta a doki aki kezel hogy az immunrendszerem kell megerősiteni és rendbe jön minden.Lehetséges?De a gombákat csak kellene irtani?!Neked is ürülte olyan fehérek?Hashajtást sem csináltál otthon?Mert ezek nekem az aranyerem miatt nem megy.Reméllem az is gyógyul ahogy majd a beleim?
146. luice (válaszként erre: 145. - Cszsuka)
2008. jún. 25. 06:45
tudod az a fura ha eszem,persze csak amit szabad egy időre ugy megnyugszik mindenem.Lehet már az éségtöl is rosszul vagyok?Vagy ez hogy müködik?
145. Cszsuka (válaszként erre: 144. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 19:28
Én érdekes módon nem voltam rosszabbul, (ennél már nem lehetett rosszabbul lenni, valószínűleg) már a második héten a tüneteim 70%-a elmúlt.
144. Cszsuka (válaszként erre: 138. - Luice)
2008. jún. 24. 19:27

Jah, már megint nem vettem észre..

Miért írtam az első mondatot? Azért, mert akit valóban érdekel, annak sok kérdése van és valóban meg akar gyógyulni. Az ilyen ember VALÓBAN keresi a választ. Mostmár csak jó irányba kell kinyitni a radar ernyőt, s meg is fogod találni.

A mi terápiánkban ezek a rosszullétek az első három hétre tehetők. Általában rosszabbodik mindenkinek az állapota. Van, aki el is ájul időnként, van, akinek dührohamai vannak, van, akinek annyira fáj a hasa, hogy nem tud elmenni dolgozni...

Igen, dögledeznek, ez azt jelenti. És élni akarnak. Egyébként a szorongások éppen a B vitamin hiány miatt vannak, mert ez okoz idegrendszeri problémákat. Ahogy rendeződik a bélflóra, szép lassan elcsendesedik a háborgó tenger...

143. luice (válaszként erre: 140. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 18:48
138-ra is válaszolnál?
142. luice (válaszként erre: 140. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 18:05
Ja és sütit is meg mindent?
141. luice (válaszként erre: 140. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 18:04
az előtte lévőre is válaszolnál légyszi?
140. Cszsuka (válaszként erre: 139. - Luice)
2008. jún. 24. 17:58

Igen, mostmár mindent eszem, de módjával (vagy inkább mértékkel:)

Hogy kezelem? Hát, pl. amikor rámjön, elkezdek a céljaimra gondolni, amit mindenáron el szeretnék érni, s tudatosítom magamban, hogy csakis magabiztos hozzáállással érhetem el. Ezenkívül előveszem az agykontrolltechnikát és azt mondogatom magamnak (van, hogy egész nap, vég nélkül): "Egészséges vagyok, meggyógyultam" - ez igazán jót tesz. Próbáld ki. Vegyél tisztavizet, mondjuk Pi-vizet, öntsd egy flakonba és írd rá: "A magabiztosság és egészség vize". Mindig ebből idd a vizet és sokat. Nem fogod elhinni, mennyit jelent...:)

139. luice (válaszként erre: 137. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 17:07
Ja és most már mindent eszel?Hogy kezeled a szorongásod?Nekem most szinte állandóan van.Légyszi mindenre válaszolj
138. luice (válaszként erre: 137. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 16:46
Miért irtad a legelső mondatod?Hogy értetted?Neked is erősödtek az elején a tüneteid?Mert nekem egyre jobban olyan mintha visszafelé haladnék,állandóan olyan mintha feszülne az egész belső részem,szorongás stb.Reméllem lázongnak és dogledeznek,és nem éhes vagyok hanem inkább hányingerem van.Na ehez mit szólsz,ez mi?A 4 hétben miket ehettél?
137. Cszsuka (válaszként erre: 136. - Luice)
2008. jún. 24. 16:18

Tök jó kérdéseid vannak, esélyes vagy a gyógyulásra...:)

A legeslegszigorúbb 2 hét volt, aztán a szigorú további négy hét és a kevésbé szigorú kb. 1 év, ekkor megismételtem a 6 hetet és onnan fokozatosan oldottam a szigorúságon. Összvissz 2 évig tartott. A szorongásaim egyszercsak eltűntek, de hogy mikor, azt nem tudom megmondani. Talán 1-2 hónap, ha jól belegondolok, de nem szűntek meg teljesen, időnként visszajöttek. Néha, amikor történik velem valami traumatikus, most is előjön, de már tudom kezelni, nem esek pánikba. Pl. amikor belecsücsültem tavasszal egy vagon kaktuszba, ami tele volt mérges tüskével, bizony szükségem volt a stresszinre a halom kálcium mellett - és az agykontrollos képességeimre is. :)

Valahol mindig ott lóg a fejünk felett a pallos,tehát rájöttem, hogy nem kell izgulni: úgyis akkor halok meg, amikor azt kiérdemlem. Tehát: kell, hogy legyen célja az életemnek, hogy megérdemeljem az életet...

136. luice (válaszként erre: 135. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 15:26

Cs zsuka

te meddig csináltad a szigorú diétát?Gondolok a legszigorúbbra.És a depressziós tüneteid mikor kezdtek megszünni?

135. Cszsuka (válaszként erre: 134. - Luice)
2008. jún. 24. 15:20

Hát, tényleg nincs könnyű dolgod!

Azért írok egy vigasztalót is: ha nem voltál mindig lisztérzékeny, előfordulhat, hogy elmúlik, ha jól csinálod a candida terápiát! Úgyhogy kitartás! :)

134. luice (válaszként erre: 133. - Kishegyes)
2008. jún. 24. 13:55
az a baj hogy én még liszt érzékeny is vagyok ugy hogy nekem baromi macerás mert igy szinte semmit nem ehetek.Van aki azt mondja hogy a barna rizs külön jó mert béltisztitó.Na itt eligazodni!?
133. kishegyes (válaszként erre: 132. - Luice)
2008. jún. 24. 13:38
Szia! Mikor azt írtam a tüneink hasonlóak, akkor a hasamra is gondoltam. Rizst csak barnát, de ne sokat, illetve ritkán is.
132. luice (válaszként erre: 130. - Kishegyes)
2008. jún. 24. 11:51
rizst ehetsz?
131. luice (válaszként erre: 130. - Kishegyes)
2008. jún. 24. 10:43
Hát nekem 3 óránként lehet enni.Reméllem ezek a napközbeni szorongásos állapotok is megszünnek.Nem irtad le neked is ég vagy csip a hasad?
130. kishegyes (válaszként erre: 129. - Luice)
2008. jún. 24. 09:20

Szia!

Tüneteim: 56. hozzászólás.

Igen, a tüneteink nagyon hasonlóak. Mustármagot bárhol lehet kapni (élelmiszer bolt). Aludni nem nagyon jól alszom, de ez lehet pillanatnyi lelkiállapot kérdése. (Munkahely, lakás váltás)

Bármilyen méregtelenítő tea megfelel, sőt kb. 3 hetente váltani is kell, mert hozzászokik a szervezet (szintén élelmiszer boltban is lehet kapni, de bio boltban is). Igaz én közel 100 kg-ról indultam, de a doktornő azt mondta, hogy ezzel a diétával nem fogyni lehet, hanem a szervezet beáll az ideális állapotára. Ha kövér vagy fogysz, ha sovány vagy, hízol. Erre pedig valóban van élő példa a szemem előtt. Úgyhogy ne keseregj, ez nem fogyókúra, sőt, akkor egyél, ha éhes vagy, csak tartsd be az előbb leírtakat.

129. luice (válaszként erre: 128. - Kishegyes)
2008. jún. 24. 09:07
hát igen türelem csak már lassan teljesen legyengülök.Gondolom te nem 45kg-val kezdted.Neked milyen tüneteid vannak?Neked is szokott csipő égő érzés lenni a hasadban?Éjszakánként tudsz aludni?Mert én fel fel riadok.Milyen a méregtelenitő teád?Mustár magot lehet kapni?Neked is jön olya fehér szerü a széklet után?
128. kishegyes (válaszként erre: 124. - Luice)
2008. jún. 24. 07:43

Szia!

Most láttam meg, hogy van még egy áldozata a gombának. Ha visszaolvastál, láttad, hogy márciusban állapították meg nálam is. Akkori értékem 60-as volt, a múlt héten voltam kontrollon kíváncsiságból és feljöttem 76-ra!!!! Ez állítólag nagyon szép eredmény. Azt mondta a doki, hogy még kb 3-4 hónap, és jó lesz a gombaszint a szerzetemben. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy bizony ez egy hosszú folyamat. Amit nekem előírtak röviden. Semmi cukor, liszt, heti max 1 tojás, csak fehér húsok- módjával, első 3 hétben semmi gyümölcs, utána is csak a savanyúk, semmi ecet, semmi kefír (csak natúr joghurt)semmi gomba ésgombás kaja (penészes sajt, sör...). Sok hagyma, fokhagyma, zöldség, hajdina, árpa, hát most más nem jut eszembe. Ezenkívűl az első 2 hónapban rendszeresen inni a tisztító teát, enni a gombaölőt (paraprotex) és napi 3X1 mustármagot enni, ami kipucolja a beleket.

Kérdésedre a válasz: Nagyon jó jel a fehéres széklet, mert az azt jelenti, hogy a gombatelepek távoznak a beleidből. Az aranyerem nekem is fájogatott, de most ezzel ne foglalkozz. Sőt a fejed is fog fájni, ettől a méregtelenítéstől és ez teljesen normális. Ha tudok, válaszolok, a lényeg, hogy idő, idő, idő, türelem és a diéta betartása mellett gyógyulni fogsz! Lásd az én eredményemet :-)))))

Jó egészséget: Klári

127. Cszsuka (válaszként erre: 126. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 07:10
Nem a puffasztott kölest kell megfőzni, hanem a rendeset! Egy csészényi bőven elég, többször is tudsz enni belőle!
126. Cszsuka (válaszként erre: 125. - Cszsuka)
2008. jún. 24. 07:09
Jut eszembe,írtad, hogy puffasztott kölest eszel. Főzd meg. Krumpliból szoktunk gánicát főzni, vagy más tájakon kásának nevezik. Kölesből ugyanúgy meg lehet főzni. Nagyon finom sült hagymával és natúr joghurttal!
125. Cszsuka (válaszként erre: 124. - Luice)
2008. jún. 24. 07:07
Szerintem igen.
124. luice
2008. jún. 24. 07:01

Cszsuka


most szinte minden reggel jön a széklet után egy kicsi fehér.Az jó jel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook