Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan előzhető meg, hogy a macska a bútorokon élesítse a körmét? fórum

Hogyan előzhető meg, hogy a macska a bútorokon élesítse a körmét? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. Skar (válaszként erre: 47. - Eeab532645)
2010. márc. 6. 03:51
muhaha
2010. márc. 5. 21:27
Na meg azóta lecseréltem!A macskát!!
2010. jan. 24. 10:02

Az én cicáim használják a kaparó fát.

Előtte a bútorokon élesítette a körmét,de amióta van kaparó fája a bútorokat nem bántja.

2009. júl. 5. 21:49
nem kell ahhoz aludnia, kiskorában elkezded vágni, akkor egy idő után ő is rájön, hogy jó neki, akkor szokott kaparni, ha jelzi, hogy itt az idő, vágjam le neki
2008. szept. 21. 00:57

Hm, ezek szerint nekem szerencsém van. Az én cicám soha nem kaparja a bútort, max felnyújtózkodik rá és kinyomja egy kicsit a körmeit, de nem húzza végig. A kaparófát használja.

Vágni is szoktam a körmét, tudom nem egyszerű, de az enyém olyan mélyen alszik, hogy álmában simán meg tudom csinálni neki :)

2008. aug. 18. 11:16
Több hozzászólásban elhangzott, hogy "ne engedd be a szobába", ez jó megoldás is lenne, hogyha nem tudna kinytini minden ajtót:):D
2008. aug. 1. 21:43
Ki kell tenni az udvarra /mármint a macseket/:o)
2008. júl. 28. 14:13
Sziasztok! Szerezz be egy jó kis kaparófát, rendszeresen vágd le a cica körmét, és a bútorokat esetleg befújhatod macskariasztó spray-jel, hogy ne azokat kaparja!
2008. ápr. 5. 18:18
Nem kell beengedni a lakásba. Egy macskának nem ott van a helye. Egyébként meg, ha elkerülhetetlen, akkor biztosítani kell neki olyan eszközöket, amin élesíthet, a többi esetben jól rá kell húzni a fenekére. A macska nagyon intelligens állat, úgyhogy innentől kezdve, ha látod, előtted nem fogja a körmét a bútoron végighúzni.... (csak ha nem látod)...:(
2008. jan. 7. 16:20
égesd el a bútoraidat
2008. jan. 7. 14:38
Nálunk a cica szívesen játszik alufóliából készült kis labdával...De lehet,hogy másképpen viselkedik a sima fóliával, nem tudom, ki kellene próbálni..Szeintem amúgy a benti köröm élezdetésen nem hiszem,hogy segíthet nevelés...talán csak a fa amin élezheti a körmét...Nem fontos,hogy legyen rajta szerintem bármilyen kötél féle...Ezt abból gondolom,hogy én sokszor látom nálunk,hogy a cicák kint bármilyen fába élezik a körmüket...
2007. dec. 13. 18:14
Állítólag a cica nem szeret hozzáérni az alufóliához, ezért jó ötlet lehet időlegesen bevonni vele az aktuális bútor "áldozatot". :) De kapható direkt cicáknak karomkoptató is, de házilag is elkészíthetsz egyet erős, szilárd fából... Sok sikert! :)
36. supin
2007. nov. 23. 08:14
Ne vidd be a szobába.. Egyszerű
35. Rozália (válaszként erre: 32. - Andi888)
2007. nov. 23. 06:14
Állatkereskedésekben általában van.
2007. nov. 22. 20:24
Nekem bevált!!! Ragaszd le kétoldalú ragasztóval a kanapé, szék vagy éppen azt a tárgyat amin a macskád a körmeit élesíti. Ez elfogja riasztani, mert a macskák nem szeretik a ragadós mancsokat.Ez azért is jó mert így a büntetést nem veled fogja összehozni, hamen azzal a tárgyal amit leragasztottál.
33. hihi
2007. nov. 22. 10:30
nem engeded be a lakásba,ez jó taktika,nekünk bevált!!!:))))
2007. szept. 24. 12:54

Sziasztok !

A cicámnak szeretnék késziteni otthonra kaparófát,

mert a bútorokon próbálgatja a körmét , de nem tudom hol lehet ilyen kötelet kapni,szizál,vagy valami hasonlót,amit rá lehet tekerni a fára.légyszi ha tudtok Bp-en olyan helyet ahol lehet kapni irjátok meg nekem. f.andrea79@freemail.hu

Köszönöm

andi

2007. szept. 17. 21:16
úgy hogy kivágod a házbol. én biztos nem tűrném:)
30. emagdi (válaszként erre: 29. - Piro5)
2007. szept. 16. 22:39

az enyémek nem kaparják, szerencsére:)))

(de 10tában vagyok vele, hogy ez szimplán szerencse kérdése, és nem az én "nevelésemé")... azaz azt hiszem az volt a titka a dolognak, hogy a tenyésztőnél is volt kaparófa, és azon kapartak a cicák, tehát a többi macskától is azt látta Bombi, hogy ott kell kaparni. itthon is egyből a kaparófán kapart.

Frici (ő 1 évvel később jött) pedig Bombit vette mintaként, tehát ő is egyből rászokott a kaparófára.


ergo: jó helyen szocializálódott cicát kell beszerezni:))))

29. piro5
2007. szept. 16. 10:07
Mi vettünk neki kaparófát+ cicaházat használja is , de néha azért a bútorokat sem hagyja ki . Tudja , hogy nem szabad ezért a 1000-rel esik neki a bútornak , hogy mire odaérünk kikapargassa magát. Nem engedjük, de azért csinálja . Mi hoztuk ide, nem magától jött. " ez " a cicával jár!
2007. júl. 22. 21:01
Szerintem sehogy! Próbáltuk már a cica riasztó spray-ket, de mintha nem is fújtam volna be a bútort. Ha halja hogy rászolok akkor rámnéz úgy hogy közli "hülye vagyok" majd fojtatja utána kergetőzünk a lakásban egy fülesért. Most cseréljük majd le a kanapét amit sikeresen széttépet.
27. 4726e582cf (válaszként erre: 26. - Gzs3)
2007. jún. 18. 16:40
Jaja, az enyim is... :O, hiába van tele a lakás számára kaparófával... mindenhol máshol élesít, ahol nem lenne szabadna :S
26. gzs3
2007. jún. 18. 16:22
Nekem nem vált be semmi, sajnos! Ott élesít, ahol őurasága akar.
2007. máj. 20. 19:18
A mi cicankanak is olyan oszlop fele van amit az elottem levo irt.Sokat hasznalja,nagyon hasznos.
2007. máj. 20. 13:17
Lehet kapni nagyon jópofa "oszlopokat" fából,ami bevan tekerve valamilyen erős kötéllel.Ezt direkt erre gyártják.És még jól is néz ki!
23. mano7
2007. máj. 1. 15:32
Sziasztok!Nekem is van egy sziámi cicám már 4 éve.Voltak vele gondjaim,és a mai napig vannak.De már nem olyan vészesek azek a gondok mint régen.A húgom mondta ,hogy vágjam le a körmét a cicusnak.Nem tövig,csak éppen a hegyét.Nálunk ez úgy tűnik bevált.próbálkozik most is de azóta nem mindenáron csak az ülőgarnitúrát akarja szétszedni.Azóta valami keményebb dolog kell neki mert csak abban tudja élezni a körmét,ezért is csináltattam neki egy hatalmas kaparófát.Szerintem egy próbát másnak is megér.
2007. ápr. 19. 21:03
meg kell neki magyarázni, hogy ne tegye, mert az árt a bútornak. Hogyan máshogy?
2007. márc. 23. 08:11

Kutyát kell tartani. Bocs...

A kutya is csinál hasonló gondokat.

2007. márc. 23. 02:15
SEHOGY SEM AZAZ EGY MÓDON HA NEMENGEDED BE A SZOBÁBA AHOL FÉLTED A BUTORT NÉKEM NEM SIKERÜLT CSAK IDEIG ÓRÁKIG PEDIG MÁR NIDENT KIPRÓBÁLTAM,FÚJTAM SZAGOSITOTTAM,ODARAKTAM SZÉKET FOTELT, MÁR FÁT IS BEHOZTAM NEKIK,DE AZ NEMOLYAN JO MINT A KÁRPIT,"ELŐBB UTÓBB MIKOR NINCS OTT AZ EMBER UGYIS KITALÁLJÁK HOGYAN IS FÉRKŐZZENEK ODA ,AHOVA NEM SZABAD.KI KELL ONNÉT ZÁRNI.MIKOR NINCS SENKI OTTHON-.
19. d@nu (válaszként erre: 18. - 7120b63633)
2007. febr. 27. 14:58
Köszi! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook