Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2010. szept. 30. 16:28

sziasztok!

léégyszi segítseteek :'(

áprilisban wolt egy éwe,hogy megcsináltam a pcm,de a bőr már nagyon wékony :(

hosszabb pct nem is merek belerakni mert a hasamba a gömbnek amit rácsawarok ott marad a nyoma.:'(

sztetek lehet h azért wékonyodott el mert sokszor wolt benne hosszú/nehéz piercing? :S

wagy mert wan egy pc amitől mindig begyulladt és sokszor wolt az benne?

lehetséges h ha újraszúratom akk nem wékonyodik el? :/

segítsetek légyszi,hogy mitcsináljak :/

előre is köszönöm

2010. szept. 29. 21:52
oké:) annyira megijedtem :( 1napig nem is volt benne semmi... aztán végül benőtt picit.. most nem is fogom kicserélni :) kezelem rendesen... :)
947. ében11 (válaszként erre: 946. - Orsi cicuska)
2010. szept. 29. 15:49

szia!

Jaj de jó hogy vissza tudtad tenni a régit.most még ne cserélgesd.kezeld inkább, hogy rendbe jöjjön.elég sok minden történt vele-ilyenkor hajlamos begyulladni, dagadni stb.

majd 1-2 hónap múlva cserélheted-de kb. ugyanilyen hosszúságú piercinget vegyél bele.

2010. szept. 28. 18:56
Jó semmi,betudtam tenni a régit! Picit benőtt de átszurtam :) Végree:)
2010. szept. 28. 18:33
Na már az asló lyuk rendben van... nincs rajta seb,de a felsőre mintha valami hólyagcsa nőtt volna olyan pirosas vagy bőr?nemtudom de szerintem inkább hólyag.Próbáltam ma betenni a pc-em az alsó lyukon bement de a felsőn nem jött ki,nemhiszem hogy benőtt volna 1nap alatt :S Lehet a hólyag miatt? Most várjam meg míg lejjebb megy? Nem fog benőni?? :( Betadine-al kezelem..
2010. szept. 27. 20:58

sziasztok!

sos-be kellene segítség... :S

Ma vettem egy piercinget és ki akartam cserélni fürdés után de tul rövid volt a pc szára igy nemjött ki a vége a felső lyukon... Vissza akartam tenni a régit de nemtudtam azt sem,mert az alsó lyuk bedagadt és vérzik picit a felsőre meg mintha ránőtt volna bőrféle de kb 5perc slatt vagy még annyi sem... így nemtudom betenni de nem is akarom erőltetni... Április végén lett csináltatva... Szerintetek be fog holnapra nőni?? Vagy mit csináljak?? :( Nemakarom piszkálni vagy betuszkolni a pc-t mert igy is rosszul reagált erre a dologra?? :( Eddig minden rendben volt semmi baja nem volt!! Picit váladékozott még,gennyezett de más nem :(

943. Laby (válaszként erre: 942. - Ében11)
2010. szept. 8. 23:07

Köszi a választ:). A hidrogén-peroxyd használ végre, már csak felül piros, csak nem tudom miért,mert nem fáj már. Az alsó lyuknál a hidrogén-p.-os kezelés másnapján már semmi nem volt.

RÁadásul ma kangoo edzésem volt- izzadsz,h húú...- és szerencsére semmi baja.

942. ében11 (válaszként erre: 941. - Laby)
2010. szept. 7. 14:14

szia!

ne félj az octeniseptől.nagyon hatásos.nem kell csak napi 3-4 alkalommal fújni.

akkor van gond ha valaki túl sokszor és túl sokat fúj vagy ken a szerekből-a túlkezelés árthat.

szerintem nem fog elszíneződni a bőröd tőle.ezt még soha senki nem mondta-és a sajátomon sem tapasztaltam.

a jódos dolgok színezik-de az is csak átmeneti amíg a kezelés tart.és inkább elszíneződjön egy ideig mint egy gyulladás legyen rajta.

941. Laby (válaszként erre: 940. - Ében11)
2010. szept. 5. 23:35
Köszönöm a választ,természetesen nem egyszerre próbáltam őket. Csak mondták,h az octeniszept túl erős és egy idő után elszíneződik tőle a bőr. De igazából annyi mindent mondtak már...mindenki totál ellentéteset. :(
940. ében11 (válaszként erre: 938. - Laby)
2010. szept. 3. 21:06

Szia!

mindent egyszerre nem kell ám használni!

ha octenisept-akkor csak az.a bepanthen is jó rá-ezt az octenisept mellett este ajánlatos használni.

én a kamillát aloét nem ajánlom.

és a legfontosabb hogy piszkos kézzel ne nyúlj hozzá-ne piszkáld-mert attól a kezelés mellett is folyamatos gyulladásban marad.3-4 nap alatt ha tisztán van tartva és kezelve van-nem össze vissza mindennel-akkor látszódnia kell hogy megnyugszik a piercinged.

939. Kangaroo (válaszként erre: 935. - Dija89)
2010. szept. 3. 20:19
Nekem a Bepanthen plus 2 nap alatt rendbehozta, azóta semmi baja.
938. Laby
2010. szept. 2. 22:52

Sziasztok!

Piercingem egy hetes és sajnos minden aloés és kamillateás ill. octeniseptes próbálkozásom ellenére begyulladt.

Egy profi piercer ismerős tanácsára vettem rá 3%-os hidrogén-peroxidot.

Most jön a gond: a sebbe juttatva elméletileg habzania kéne, ez viszont nálam nincs. Mi lehet a gond?

937. ében11 (válaszként erre: 935. - Dija89)
2010. szept. 1. 22:18

octenisept spray-egyébként szinte minden piercingre jó.

az hogy ennyi idő múlva sem gyógyul az sok mindentől lehet.

lehet az ékszer szárához túl kicsit szúrtak-feszül benne, esetleg nem jó az ékszer anyaga-vagy nem volt rá elég az aloe.vagy piszok van benne ami folyton gyulladást eredményez.esetleg elnyomja öv-szóval sok minden lehet-ezt így hogy nem látom nem tudom megmondani.

a helyedben reggel este alaposan lemosnám clarasept szappannal-és közben fertőtlenítő sprayvel fújnám.se szoli se strand se piszkos kéz-pár nap elteltével meg kell hogy legyen a hatása.ha mégsem akkor mutasd meg egy piercingesnek.az ékszert a szúrást stb ő látja.

936. russodebby (válaszként erre: 935. - Dija89)
2010. aug. 31. 10:35

Szia! Octenisept spray-vel fújkáld napi 2-3*. Nekem bevált,csak mindig beakadok,vagy a kisfiam rajta ugrál és ismét begyullad. A másik az hamar rendbe jött.

Megpróbálhatod a szilikon szárat a köldökben is.

935. Dija89
2010. aug. 25. 21:11

Sziasztok!Tudom van aki már vagy 100adszor hallhat hasonló sztorit és előre bocsi ha regény kerekedik...

Én 2009 októberében csináltattam a köldökpiercingemet.Sima orvosi fém,nemcsüngős egyszerű...(talán kicsi a szára,de én azzal sem vagyok tisztában hogy van e nagyobb,vagy hogy kicsinek számít e valóban az enyém)Az unokahgom,akinek szintén van, azt mondta rá,hogy talán feljebbre szúrták mint kellett volna.

Kenegettem Aloe géllel(Forevör Living Prodakt -bocsi de nem lehet reklámozni),betartottam amit tanácsként kaptam, 3hétre rá úgy tűnt,minden rendben. Azonban Egy éve folyamatosan minden nap fel kell tologatnom róla a bőrt, olyankor picit gennyedzik..ismétlem lassan 1 ÉVE!Néha vér is jön egy nagyon pici... Aztán tegnap reggel észrevettem rajta egy nagyon nagy hólyagot,ami abszolút kis nyomásra azonnal úgy csinált,mint egy pattanás (tudjátok folyt belőle..)A felső lukkal semmi gond szinte,picit száraz ott a bőr,az alsó viszont folyton folyvást piros,meg ugye gennyedzik...Nem tudom,most allergiás lennék-e a fémre (van nyelvpiercingem is fém szárral) vagy miért nem gyógyul...Egyébként azóta kentem már tetránnal is...Sokan ajánlják a 100%os alkoholt,meg sok mást, itthon meg folyton azt kapom,hogy vegyem ki, elfertőződhet,vérmérgezés stb...

Egyszer sokáig fürdőztem a kádban,jól kiázott,majd az ágyban kiesett, de akkor simán visszatudtam tenni...(Javaslom,aki cserélni akarja előtte ugyanígy áztassa ki ..)

Aki hasonló problémával, ennyi időn keresztül szenvedett(közel 1év) és már meggyógyult neki,legyen szíves írja már le,mit használt,de bárkitől elfogadom a tanácsot,ha van !

köszi előre is!puszii

934. barcabo
2010. aug. 25. 11:29
HAhó csajok.most 3 hetes a piercingem,és nagyon fáj,most a felső részen csúnyán gennyedzik és körve piros sebes kb 2 mm-es részen.ez még normális???
933. Guess (válaszként erre: 932. - Orsi cicuska)
2010. aug. 22. 14:36
akkor lehet belevágok:D :) szép napot! :)
2010. aug. 19. 14:18
Szerintem ha nincs vele semmi gond,meg nem is volt akkor nyugodtan kicserélheted. Én is akkor cseréltem ki amikor elhagytam a kupakját és kiesett a pc-em akkor visszaraktam és rájöttem hogy nem is vészes visszatenni.Másnap vettem egy ujat és azóta az van bent.. Annak már kb 3 hete és nincs vele semmi gond. Tök szép :)
931. Guess (válaszként erre: 930. - Orsi cicuska)
2010. aug. 18. 20:33

akkor szerinted felesleges megvárnom a fél évet? :) ma is szemeztem vele, de parázok hátha begyullad, na meg ez a kicserélés, még ki se vettem:D

szép estét:)

2010. aug. 18. 15:07
Én már 3.hónap után kicseréltem mert nem birtam ki... :$ de nincs semmi baja,szép :)
929. Guess
2010. aug. 18. 09:53

Sziasztok! Én márciusba tetettem a köldökömbe piercinget. Nem bántam meg, utána sem volt az a kínzó fájdalom, csak egy kicsit piros volt körülötte.Vigyázni kell rá, és tényleg betartani azokat a szabályokat amiket adnak.

Én már egy hónapja vettem egy gyönyörű piercinget, de még ne cserélem ki, annak függvényében, hogy szépen be van gyógyulva...kivárom a fél évet, hisz mindenhez türelem kell...:)

akinek tetszik csináltasson és naon vigyázzon Rá, szerintem esztétikus, vadító, dögös:D

de a higiéniás szabályok a legfontosabbak:)


szép napot mindenkinek!:)

928. ében11 (válaszként erre: 927. - Candyy.)
2010. aug. 17. 23:03
igen jó rá.
927. Candyy.
2010. aug. 17. 17:52
Értem,köszönöm. Annyi még, hogy Clarasept folyékony szappan,és fertőtlenítőt vettem. Az is jó rá ugye ?
926. ében11 (válaszként erre: 924. - Candyy.)
2010. aug. 17. 12:16

szia!

nem kellett volna kivenned-tisztogatásnál.

valószínű hogy megbolygattad.ezentúl ne vedd ki legalább egy pár hónapig.

kezeld octenisept spray-vel vagy clarasept derm sprayvel.napi 3-4 szer.közben elég ha megmozgatod.

orvosi fémre nem lehetsz alergiás-ezt fémet használják csonttörénél is stb.

ha pár nap múlva nem múlik a fájdalom stb. akkor menj el egy piercingeshez.esetleg szilikon ékszert kaphatsz a fém helyett-de az újabb csere tovább lassítja a gyógyulást.

925. Candyy.
2010. aug. 16. 18:20
Ja,még annyi hogy előtte minden nap leragasztottam sebtapasszal,ettől lennének a piros foltok? Csak ahogy megnyomom,érzem hogy sokkal keményebb belül . :S
924. Candyy.
2010. aug. 16. 14:12

Helló!

Nekem csütörtökön lesz 2 hetes a köldök piercingem. Ma reggel észrevettem kis piros foltokat,és nagyon viszket is körülötte. Idáig akadálymentesen tudtam tisztítani,Most viszont érzem,hogy nagyon megkeményedett a bőr belül.

Az első hétben kivettem kétszer,mert azt mondta a piercinges akinél csináltattam,hogy ha csak kiveszem letisztítom és visszateszem nem lesz baja. Esetleg emiatt gyulladt be ennyire ? Idáig nem fájt,most ha összenyomom annál inkább. Az is felmerült,hogy esetleg allergiás vagyok az orvosi fémre.. (Betadinnal,VitaVund krémmel,És Chlorociddal kentem , párszor jegeltem is.)

923. ében11 (válaszként erre: 922. - Arobe86)
2010. aug. 12. 11:43

szia!

kezelni kell és tényleg jobb ha még nem cseréled.

tisztogatni úgy kell hogy benne van a piercing is.

reggel este lemosni clarasept folyékony szappannal-ez fertőtlenítős.

és napközben is kell kezelni.erre több szer is alkalmas:van aki alkohollal(de ez nagyon szárít) és lehet még betadine oldattal vagy clarasept derm sprayvel vagy octenisept sprayvel is fújni.ez utóbbi kettőt ajánlom-napi 3 alkalommal lefújni,közben picit megmozgatni.ezek kényelmesek,tudod vinni magaddal,bárhol lekezelheted nem csípnek.és később is jó ha ezekből van otthon-és hetente egyszer ugyanígy megtisztítod a már legyógyult piercinget.

922. arobe86 (válaszként erre: 921. - Ében11)
2010. aug. 11. 13:12
Értem...akkor bármennyire is gyönyörű az új piercingem, nem bolygatom meg, nem akarok h begyulladjon... :)De tisztogatni hogyan kell? Gondolom anélkül h kivenném, nem? alkohollal v vízzel? Én néha bekenem krémmel, amikor kicsit húzódik, meg vízzel tisztítgatom...remélem semmi baja nem lesz, mert most nagyon szép, se váladék, se pirosság, semmi!!! :))Köszi!
921. ében11 (válaszként erre: 919. - Arobe86)
2010. aug. 10. 23:41

Szia!

cserélni akkor lehet ha teljesen legyógyult-nem piros nem váladékozik nem érzékeny és kezelni is eddig kell.a köldök lassan gyógyul általában.8 hét kell neki-cseréig.mi azt szoktuk mondani fél évig jó ha nem piszkálják vigyáznak rá.ha mégis cseréled, újra kezelni kell-hiszen megbolygatod-amire sokszor érzékenyen reagál.

amúgy azt szoktuk ajánlani-hogy a gyógyulás után is tisztogatni lehet a pieringet.mondjuk heti egyszer-vagy ha nagyon leizzad az ember strandol akkor is érdemes megtisztogatni fertőtlenítővel lekezelni-megelőzés képpen.

920. arobe86
2010. aug. 10. 16:45
Ja, az lemaradt, hogy köldök piercing... :)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook