Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyilászáró cserét szeretnék!!!! Tapasztalatokat olvasnék! :-) fórum

Nyilászáró cserét szeretnék!!!! Tapasztalatokat olvasnék! :-) (tudásbázis kérdés)


26. Orsova
2012. febr. 12. 19:28
Sziasztok! Én pár éve cseréltettem ki a lakás összes nyílászáróját, és csakis pozitív tapasztalataim vannak! Nincs semmi gond az ablakokkal sem, és penészedés sincs hálistennek! Annyi volt, hogy az ablakok az első év telén jobban párásodtak, de ledobtam róluk a reluxát és redőnyt tetettem és mostmár minden rendben van! Ha valakit érdekelne a cég neve, írjon privit, szívesen segítek :)
2011. jún. 8. 21:40
Vannak újabb tapasztalatok?????????? esetleg 4-5éve lecserélt vagy újháznál beépített műanyag nyílászárókkal kapcs. tapasztalatokat szeretnék kérni!! Privátba is jöhet a cég nevével!!!! Köszönöm előre is!
24. @IviBaba@ (válaszként erre: 13. - BollerKrisz)
2011. jún. 8. 21:37

nem csak az anyagtól függ, hanem hogy milyen minőségű nyílászárókat vettetek..

Sajnos vannak dolgok,amiket kispórolhatnak...

23. 0ed3fb046c (válaszként erre: 20. - Emi75)
2010. aug. 31. 09:59
Gondolom h mivel a tok bent maradt így kosz sem volt, mintha bontottak vna falat is????!!!! Igazábol nekünk vészmegoldás miatt kell így mert itt van az 1hónapos bébim & jön a hideg. Majd ha nagyobbb lesz (évek múlva) majd rendesen megcsináltatjuk, de most nem kivitelezhető...:-( SAJNOS :-( Tudom h rosszabb h így csináljuk (2x) de több okbol is nálunk ez a "nyerő"
2010. aug. 30. 17:54
HÁÁÁT, VAN MIN AGYALNOM.... :-)
21. emi75 (válaszként erre: 12. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 30. 08:09
igen, csak egy keret üveggel. nem nyitható.
20. emi75 (válaszként erre: 11. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 30. 08:08

van nálunk is egy ilyen ablak, én nem szeretem hogy ilyen, most utólag.


be van műanyaggal burkolva a régi tok, és 4-5 év alatt kezdenek a műanyagok elválni.


néhány helyen - talán ott ahol a fa tok van - télen előfordul penész is, talán ott nem sikerült rendesen kifújni purhabbal.


és a nagyon vastag kerethez viszonlag kis üvegfelület társul.


igaz , ez a verzió alig jár koszolással.


de ha tudom,hogy ilyen lesz (nem csúnya egyébként) akkor inkább vállalom azt a kis extra koszt takarítást, és hagyományos módon csináltatom.

19. krozika (válaszként erre: 11. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 29. 21:15
Mi úgy csináltattuk meg az ablakot, ahogyan kérdezted. Tehát a tok maradt és úgy rakták be a műanyag ablakokat. Nagyon szép lett, de kicsit macerás volt a munkásoknak, mivel kértük, hogy műanyagburkolattal lássák el a bent maradó tokot. Nem akartunk fát látni a műanyag ablak mellett. Nekünk nagyon bevált, könnyű takarítani, nincs kihulló gitt, leváló festék stb. Hátránya: a bent maradó tok miatt picivel kisebbek lettek az ablakok.
2010. aug. 29. 21:03
Csak egyvalamit fűznék hozzá:műanyag ablaknál csavarokkal kell elösször rögzíteni (annyi helyen amennyit a gyártó kijelölt a tokon) csak azután jöhet a purhab!Gyakori,hogy a kivitelező "elfelejti" ,így pedig eldeformálódik, ami akár cm-ben mérhető!Néhány év és újracsere...
17. 3265084553 (válaszként erre: 15. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 29. 20:44
Ha "turbós" akkor nem lesz. Ha kéményes, akkor nem elég reménykedni. :) A kéményes cirko a legveszélyesebb. Ma márnem is engednek ilyet új építésű lakásba.
16. 0ed3fb046c (válaszként erre: 13. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 19:50
Akkor ezek szerint nálatok a ház is rendesen le van szigetelve? Nálunk nincs annyira.
15. 0ed3fb046c (válaszként erre: 3. - 3265084553)
2010. aug. 29. 19:48
Cirkó van a lakásban, remélem nem lesz gond.
14. 0ed3fb046c (válaszként erre: 7. - F94c04200e)
2010. aug. 29. 19:45
Tégla épület. Festést illetve tapétázást nem igen terveztem... :-( de látom nem úszom meg.
2010. aug. 29. 19:44

Nálunk a régi fa dupla ablakokat cserélték műanyagra. Az árban benne volt a javítás és a takarítás is (kicsit kellett csak porszívózni) és 1 nap alatt kompletten megcsinálták.

DE:

azóta ha esik az eső utána nehéz nyírkos a levegő a lakásban, hiába szellőztetek, a ruhák alíg akarnak beszáradni, a szobaajtók bedagadnak és nem lehet becsukni őket. Már megbántam a műanyagot, inkább fa kellett volna.

12. 0ed3fb046c (válaszként erre: 9. - Emi75)
2010. aug. 29. 19:43
Nem is tudtam h létezik fix ablak is. nekem az tökéletes lenne a hálószobába, mert teraszos, tehát azt kivülröl tudnám pucolni & az ajtó részhez kérnék bukó nyilósat. :-) Szuper!!! :-)
2010. aug. 29. 19:38
Jajj ne haragudjatok h kértem a segítségeteket, aztán meg elhúztam innen a csíkot :-(.... de vészhelyzet volt. De megoldottuk. Szóval rengeteg hasznosat olvastam az írottak között, hát elgondolkodtató. & most még nehezebb lett a döntés :-) Viszont hallottam olyat is h maga a tok megmarad & csak az ablakot cserélik, valaki esetleg csináltatta így? Jó úgy is?
10. 3265084553 (válaszként erre: 8. - Erus30)
2010. aug. 29. 14:26
A penészedést az elégtelen szellőzés mellett a rossz hőszigetelés (hőhíd) is okozhatja.
2010. aug. 29. 14:25

A kiválasztásnál nagyon fontos az üveg hőszigetelő képessége, mivel az a legnagyobb felület ugye az ablakból.


nálunk az emeleten olcsóbb, kisebb hőszigetelő képességű üveg van, télen folyik rajta a pára belülről, meg penész is volt már.


a földszinten már jobban figyeltünk erre, és drágább, nagyobb hőszigetelő képességű üvegűt kértünk. ez annyira fogja a hőt, hogy hajnalra képes KÍVÜLRŐL bepárásodni. tehát alig enged ki valamit a benti melegből, különben ugye nem párásodna, mert meleg lenne az üveg, nem tudna lecsapódni rá a pára.


én a műanyag ablakra esküszöm, mert az nem vetemedik, deformálódik,mert a faablak ha eső, víz, napfény nagyon intenzíven éri, a legjobb minőségűnek is évek múlva ugyan, de megárt. igaz, a műanyag nem olyan szép,mint egy faablak.


jól gondold át, hogy hova milyen nyílásút kérsz, nyíló, bukónyíló,(Pl konyhába ahol főzöl nagyon hálás a bukónyíló) esetleg vannak helyek ahova fixet is lehet - ha kívülről tudod pucolni, és mellette már van nyíló pl. terasznál. a fixel sok pénzt lehet spórolni.


a műanyag ablakokhoz kapható alukeretes üvegszálas szúnyogháló marha drága, viszont tényleg örök életű, egyszer kell megvenni. próbálkoztunk az öntapadóssal, de néhány hét után lejön. a műanyagot meg pár év után elérleli a nap.


kosszal jár, mint minden felújítás, de elég haladós munka, reggel kijönnek, kiveszik a régit, berakják az újat, pár óra alatt kész egy ablak. másnap lehet vakolni, javítani, aztán festeni, takarítani. - mondjuk attől függ hány ablakod van hány helyiségben...


mindenképp érdemes egy amúgy is ütemezett festéssel összekötni, mert azt nem nagyon úszod meg.


az ablakos cégnél külön kérdezz rá, hogy a kőművesmunkát is megcsinálják-e vagy azt külön kérni kell.


Nem olcsó móka, de ha elég vacakok az ablakaid, akkor hamar érzed a különbséget. Nálunk azonos fűtés mellett átlag 3-4 fokkal melegebb volt a lakásban. A földszinten, ahol a jobb ablakok vannak. És reggelre pedig 5-6 fokkal kevésbé hűlt le a lakás mint régebben.


ja, és az is nagyon fontos, hogy a házatok le van-e kívülről szigetelve? mert ha igen, akkor a műanyag ablakokkal és a műanyag külső szigeteléssel egy lég- és páramentesen zárt lakótered lesz, és sokkal többet kell szellőztetni, (ezzel kiengeded a megspórolt meleget) penészedhet, stb. családi háznál, pláne réginél, ahol alulrül nedvesedhet a fal, ez nagy baj tud lenni. panelnál annyira nem érdekes, ott amúgy is száraz a levegő.


remélem tudtam hasznosat is mondani.

2010. aug. 29. 13:51

Mi tavaly cseréltettük a régi duplaüveges faablakokat műanyagra. Hát készült fel a hatalmas koszra. Mi egy hétig szószerint a koszban jártunk, minden bútor letakarva. Mindennap takarítottam, de nem sok értelme volt.

És így utólag már bánom, hogy nem faablakokra cseréltük, mert télen a fal penészedett és hát tegnap pakolásztam a cipősszekrényben, és a téli bőrcipőm is tiszta penész lett. Pedig gyakran szellőztetek. Idáig egyáltalán nem penészedett semmi.

7. f94c04200e (válaszként erre: 1. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 29. 13:43
Családi házba vagy panelba?Ettől is függ.A panelba a beton miatt nálunk még festeni sem kellett olyan szépen kivették,és betették az újat.
2010. aug. 29. 13:40
Nálunk tavaly nyáron lett cserélve, műanyag keretes, dupla üvegű, jól hangszigetel, ki lehet nyitni teljesen, de bukóra is. Az ára elég kellemetlen sajnos, nem tudom, mennyi volt, de egy időre elment a kedvünk a cserétől:)...és amíg el nem készült, porszívóval kellett közlekedni...anyukám úgy nézett ki, mint valami eltévedt szellemírtó, kár, hogy nem a hátán volt a masina :D
2010. aug. 29. 13:35
Rengeteg kosszal jár az biztos. Főleg mire a régit kiszedik.Az új után pedig körbe kel javítan a falat, és festeni.Mi 2 éve cseréltük fára, nekem ez jobban tetszik és természetes.Persze kinek mi tetszik.Ahol mi vettük a fa olcsóbb volt és tökéletesen zár.Igaz a festék árát is számolni kel,így már lehet hogy ugyanannyiba kerül.
2010. aug. 29. 13:33
Mi régi dupla ablakokat cseréltettünk műanyagra. Jól szellőző, mikrocellás rendszerű, nem penészedik a fal. A bejárati ajtó is műanyag. Az ablakok mellé redőnyt is csináltattunk, meg szúnyoghálót. Maga a kirakás-berakás darabonként másfél óra volt, nem vészes kosszal. Utána a kőműves-munka sokkal neccesebb volt, elég hosszadalmas,(néhány nap) és piszkos...De megérte!
3. 3265084553 (válaszként erre: 1. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 29. 13:32

Ha nyitott égésterű gázkészülék van a lakásban, akkor figyelni kell rá hogy a levegő ellátása biztosított legyen a csere után is. Ezt legegyszerűbben az ablakkeretbe épített légbeeresztővel lehet megoldani.

A CO mérgezések egyik leggyakoribb oka a nyílászáró csere utáni hiányos légellátás.

2010. aug. 29. 13:20
Mivel jár (kosz, de mekkora), kinek mi jött be (műanyag-fém) anyagi vonzat... stb stb Minden érdekelne ezzel kapcsolatban. Köszönöm előre is! :-)
2010. aug. 29. 13:18
Nyilászáró cserét szeretnék!!!! Tapasztalatokat olvasnék! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook