Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás fórum

Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás

1 2 3 4 5 6
2010. aug. 12. 11:58

Egyebkent ingerszegeny kornyezetben (mint az arvahazak is, ahol csak a testi igenyeiket szolgaljak ki), a babak nagyon lemaradnak fejlodesben, nincs anyai erintes (esendobbek anelkul a gyerekek is, ahogy majomkiserletekben a kismajmoknak az anyjuk helyett szorallatot raktak a ketrecekbe, amihez bujhattak, Atkins Pszichologia c. konyveben tobb ilyenrol is ir), de 3 eves korukra a gyerekek beerik egymast, hacsak nem fogyatekosak.

Nem irta a cikk szerzoje, hogy milyen vizsgalatra varnak. Egyebkent az ilyen orokbefogadasban sok a lutri, a nyilt viszont megnyugtatobb lehet tobb szempontbol is.

2010. aug. 12. 11:57
Úgy látom, akik már fogadtak örökbe, vagy szeretnének, egy véleményen vannak :)
35. tavaszilány (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2010. aug. 12. 11:55

1. Törvényileg nincs előjog!

2.Igen, sokszor halljuk ezt! És legalább ilyen sokszor, hogy jajj, de jó lenne egy kisfiú/kislány!

Ha terhesség esetén meglenne a lehetőség a döntésre, pont annyian élnének vele,mint örökbefogadás esetén.

3. Nem lehet a vérszerinti beteg gyereket visszacserélni, de azért mindenki egészségesre vágyik!

4.Minden elismerésem az övék!

34. 56081bb438 (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2010. aug. 12. 11:54

igen nem választhatják meg a gyermekük nemét,ez így van..én sem bántásból írom,ne vedd magadra..

ha így alakul az életünk,hogy szívbéli babánk lesz/lett,jogilag,orvosilag,anyagilag,és pszichésen is alkalmasak vagyunk,úgy gondolom nem olyan nagy dolog a nemét esetleg megválasztani,ahogy ismerőseid is fogadtak/nevelnek fogyatékost,úgy örökbe fogadnak is ilyen gyermeket..

nekünk teljesen mindegy volt,a neme...de semmi gond nincs azzal ha valaki jobban ragaszkodik az egyik nemhez..

hiszen ez is alapja a sikeres örökbefogadásnak..

33. 61698013d8 (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2010. aug. 12. 11:52
abszolút nem veszem magamra, mert két dologról beszélünk. Korábban az volt a baj, hogy drágaságonmnak neveztem a kicsit. Igen, mert addig a néhány napig, amíg nekünk volt kiajánlva, és mi látogattuk meg, addig tényleg a mi kislányunk volt. És addig a pár percig, míg találkoztunk vele, én voltam a leendő mamája, a férjem az apukája, és a gyermekeim pedig a testvérei. Ami szemben a boltban a szomszéd gyermekével, nem fordulhat elő. De a szavakon nem szeretnék tényleg lovagolni, és vitába sem szeretnék bocsátkozni a szülőségről. Hangsúlyozom mégegyszer, hogy a cikknek nem az a mondanivalója, hogy ki és miért szeretne örökbefogadni, és az sem, hogy hány gyermeke lehet egy párnak.
32. Tamianyu (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2010. aug. 12. 11:51

Ez nem ennyire egyszerű azért,de ha úgy nézzük laikus szemmel lehet benne igazság.Tudod Te mekkora elkötelezettség "teher"lehet akár egyetlen fogyatékos gyerek is,mennyire korlátozhatja beszűkítheti a család életét?És náluk van 2 egészséges gyerek is,elsősorban rájuk kell tekintettel lenni,és így választani.

Ezzel nem azt mondom,hogy Őket akik betegek nem lehet szeretni,mert lehet,de nem mindenki alakalmas a gondozásukra.És hidd el nagyon sokan vannak,akik intézetbe adják a sajátot is ha olyan betegsége van amivel a család nem tud megküzdeni.Őket sem lehet elítélni.Egyáltalán nem mindegy hogyan és mennyire sérült.Jobban tették,hogy nemet mondtak ha úgy érezték nem tudják ezt vállalni.

31. 56081bb438 (válaszként erre: 24. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:48

mindig a gyermeknek keresnek szülőt,nem fordítva..eldöntik az adott gyermek/kicsit sarkosítva/kinek a családjába illik..Gondolok itt habitusra,külső jegyekre,ki mit vállal be..

de a gyermek személyisége főleg nagyobbnál igenis nagyot nyoma latba..

nem könnyű,összetett folyamata,de ez a lényeg,hiszen Mo.nagyon kevés sikertelen örökbefogadás van,hála istenek,pedig azért van évi 120 körül mindent beszámítva,lehet hogy kicsivel több is...


Esélyt elsősorban a gyermeknek kell adni nem a családnak...

2010. aug. 12. 11:46
Nem szeretnék senkivel sem vitatkozni, és nem is fogok magyarázkodni amiatt, hogy szeretnénk még egy gyermeket. Ezt mindenkinek a lelke-szíve és még sok minden dönti el. Azért sincs lelkifurdalásom, hogy esetleg olyan elől elvenném a lehetőséget, akinek nincs még gyermeke. Ezt tudom, hogy nem így van. A cikk nem erről szól, és nem ez a mondanivalója.
2010. aug. 12. 11:44

Előrebocsátom,hogy teljes mértékben megértem a"visszautasításotokat"!Nem bántásból írom ezeket csak véleményt alkotok.Ne vedd magadra!

DE!...

1,Nagyon sok gyermektelen család van,szerintem ők "élvezzenek"előjogot az örökbefogadásoknál!

2,Sokszor halljuk várandósoktól:"mindegy,hogy fiú vagy lány lesz,csak egészséges legyen!"Ők se dönthetik el,hogy milyen nemű legyen a gyerek.

3,Ha egy családban tragédiaként beteg,terhelt gyermek születik;nem vihetik vissza a "boltba"kicserélni.....

4,Ismerek olyan családot akik akik már nagyobb 3 gyermekük mellett 3"fogyatékos" gyermeket nevelnek,tudatosan így választottak!

6,Remélem a kislány is rátalál egy ilyen családra,hiszen neki is joga van a szeretetteljes élethez,és tényleg "drágasága" lesz szüleinek!

28. tavaszilány (válaszként erre: 24. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:42
Egyébként az örökbeadható gyermek érdeke kell, hogy a szempont legyen, nem pedig az, hogy melyik szülő vágyik rá jobban...mert ezt eldönteni sem lehet!
27. tavaszilány (válaszként erre: 25. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 11:40
Így igaz...
2010. aug. 12. 11:39
Szerintem BÁRKI fogadhat örökbe gyereket, függetlenül attól, hogy van-e vérszerinti gyermeke vagy nincs. Nálunk pl. pont fordítva van: van 2 szívszerinti gyönyörűséges lányom: 15 és 10 évesek....aztán az élet úgy hozta, hogy született egy vérszerinti kisfiam, aki most 6 éves. Imádom mindet!
25. 56081bb438 (válaszként erre: 20. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:38

sajnos nem mindegyik gyermek örökbe adható..ha az árvaházban,ahogy te fogalmazol,akár csak telefonon érdeklődnek,az már kapcsolat tartás...ha és azt hiszem sokan vannak,akik ünnepekre igen,ha nem is minden hétvégére de a családjukban vannak,csak az anyagi,lakó körülmények nem alkalmasak a mindennapi életre ott.

akik örökbe adhatók,vagy az Életet Adó anya lemondott róla,szülés előtt után,ami a legnehezebb döntés,de a gyermek számára a legjobb,hiszen már a kórházban is a családjával van,és a szülei viszik haza,első pillanatban családba kerül..vannak akiket a bíróság mondat le,hosszú folyamata után,ezek hónapok,sőt évek,ha még el is tűnek a biológiaii szülők..

Nem egyszerű sajnos..


de mindig örülök annak,személy szerint ha vannak ilyen érdeklődök,és kíváncsiak az információra..:-))!

24. ed405d6362 (válaszként erre: 22. - Letti76)
2010. aug. 12. 11:38

Ez igaz, de ha Te lennél olyan helyzetben, hogy még nincs gyermeked és évek óta vársz, és végre van egy kislány, sztem Te sem tartanád korrektnek a helyzetet,hogy nem Te kapod meg az első esélyt, hanem egy olyan család akiknél már van két egészséges gyerek.

De ez csak vélemény

23. tavaszilány (válaszként erre: 20. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:37
Sok gyerek nem adható örökbe jogilag. Sajnos.
22. Letti76 (válaszként erre: 19. - Tina87)
2010. aug. 12. 11:34

Akinek van a szívében szeretet több gyermeket vállalni, szeretni-miért ne kaphatna gyermeket, miért ne várhatna a sorban?

Akinek nincs babája nyilván rosszabbul viseli a várakozást, de nem lesz jobb szülő, mint akinek van gyermeke.

Egy gyermeknek pedig szerintem nagyon jó dolog, ha van testvére. Nem csak azért, mert jobban tud szocializálódni, hanem pl. a szülők elvesztése után se marad család nélkül.

21. 1e8f358d6a (válaszként erre: 11. - A1baa7edcc)
2010. aug. 12. 11:31
Egyet értek...
2010. aug. 12. 11:24

Teljesen igazatok van, én nem tudom átérezni, hogy ilyenkor mi zajlik le egy emberben, mert nem voltam ilyen helyzetben és remélem nem is leszek.

Csak azt nem értem pl , hogy annyi gyermek van árvaházban, őket miért nem fogadja senki örökbe? Őket miért nem akarja senki?:S Vagy hogy működik ez Magyarországon?

Miért van az, hogy sok család vágyik egy gyermekre mindent megadnának nekik, de mégsem "kapnak" gyereket. pedig napi szinten lehet hallani hogy mennyien taszítják el maguktól a gyerekeket.

Nem értem én ezt az egészet.

19. Tina87
2010. aug. 12. 11:21

Bocsi de elözsör arra gondoltam, hogy sokakat ismerek akiknek még egyáltalán nincs gyermeke, és kitudja mikor lesz nekik valaha.Nektek viszont kettő is van így nem tartom igazságosnak azt hogy ti is kaphattok hiszen valaki évek óta a babájára vár és nekik nincs gyermekük.

Nem akartalak megbántani, csak furcsa a helyzet...

18. 656f03db60 (válaszként erre: 15. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:19
Azért nem is olyan kevés azon gyerekek száma, akik biztos családra várnak és vágynak. Szerintem akadna bőven más családoknak is ezekből az árva gyermekekből.
17. 56081bb438 (válaszként erre: 15. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:18

Igen a nyitott örökbefogadásnál előnyt élveznek akiknek nincs gyerekük..


Titkosnál nem..

ha Ők úgy gondolják,hogy akarnak egy kislányt,és ne haragudj de senki elől nem veszik el,ráadásul nem is csak!! újszülöttet várnak,hanem nagyobb gyermeket is,akkor miért gond..Tudom nem bántásból írják az emberek ezeket a dolgokat,de azok az érzések amik ezek mögött vannak,sajnos a kívülállóknak néha elképzelhetetlen..

Igen van amikor nemet kell mondani..belénk is azt sulykolták,és mindenhol akár civil szervezet,akár nem,hogy ha van egy kis ellenérzés,egy kis nem tudom d ez nem tetszik,akkor NEMET kell mondani...

mert ez egy életre szóló döntés,és csak akkor válhatunk igazi családdá,és igazi szülőkké,ha el tudjuk fogadni az élettörténetét a gyermeknek...

Nagyon szurkolok nektek Hepycica,megtalál a kislányotok ...

Igazad van abban is,és sokan tanúsíthatjuk:-)),akkor megsúgja a szív,amikor meglátod....

16. fogtunder_ (válaszként erre: 15. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:15
De ha belegondolsz, akkor az is lehet egy szempont, hogy van tapasztalatuk, hiszen két gyermeket nevelnek. Nem tudhatjuk mik a hivatalos szervek szempontjai.
2010. aug. 12. 11:08

Igazából azt nem értem, hogy van két gyermeketek aki egészségesek,egy boldog család lehetnétek, és nem azzal mennének a napjaitok el, hogy azon örlődtök hogy mikor lesz egy harmadik gyermek.

Mert értem én , hogy szeretnétek egy kislányt, de ha olyan helyzet van pl, hogy van egy kislány, akit mondjuk 3-4 család is örökbe akar fogadni, uolyan háttérrel rendelkeznek ,akkor ne haragudj de én annak a családnak adnám ahol még nincs gyermek , hogy nekik is legyen valakijük.

Nem tudom, hogy ez törvényileg hogy működik, de inkább élveznetek kéne sztem az életet, és nem ezen rágódni.

Nem bántásból írom ezeket.

14. Gubóka (válaszként erre: 12. - A1baa7edcc)
2010. aug. 12. 11:02
erre gondoltam teljes mertekben amit irtál :)
2010. aug. 12. 11:02
Nem hinném hogy a tökéletességről lenne szó. Senki sem tökéletes, bármennyire közhely. Nekünk sincsenek ezzel kapcsolatosan akkora elvárásaink. Csak nem minden típusú betegséget tudunk felvállalni. Várunk nyíltan is.
12. a1baa7edcc (válaszként erre: 8. - Gubóka)
2010. aug. 12. 11:01
Tenyleg furan hangzik igy a dragasagozas, hiszen vegulis nemet mondtak ra, tehat ok se vallaljak fel a vele jaro nehezsegeket (amit nem itelek el, fereertes ne essek, ez nagyon nehez dontes). A boltban en se hivom a szomszed sorban alldogalo anyuka gyereket dragasagnak.
2010. aug. 12. 10:59

Nem biztos, hogy fogtok olyan kisgyereket talalni, aki korul minden tokeletesen rendben van, a csalad se terhelt, a gyerek is egeszseges es akkor meg mas tenyezok is vannak, amik nemtetszest valthatnak ki.

Nem gondoltatok arra, hogy beletorodjetek a 2 gyermekbe es ugy eljetek boldogan az eleteteket?


Esetleg nyitott orokbefogadas?

10. 61698013d8 (válaszként erre: 8. - Gubóka)
2010. aug. 12. 10:59
én ezt nem érzem akkora problémának.
2010. aug. 12. 10:56
Köszönöm szépen a szavaitokat. Nem is a bánkódás... Talán majd eljön az ideje, amikor már halvány emlék lesz, de elfelejteni nem fogom. A cikket azért írtam meg elsősorban, mert nagyon nagyon sokan vagyunk, akik várnak egy örökbebabára. Mindent megtennének érte, hogy végre megérkezzen már. És amikor jön a bizonyos telefon, és az egész testük remeg, mert végre megérkezhet a drága gyermekünk, akkor sajnos valahol mégis kell tudni elvonatkoztatni a rózsaszín felhőből, mert itt életekről van szó. És sajnos vannak esetek, amikor nem szabad magunkat túlvállalni, mert azzal senkinek nem teszünk jót. Erőt és kitartást szeretnék küldeni a várakozóknak, mert az út végén ott kell legyen a fény, mégha nehéz is.
8. Gubóka (válaszként erre: 6. - Mandula71)
2010. aug. 12. 10:54
nem fogadta orokbe nem vallalta az ezzel kapcsolatos dolgokat, igy szerintem jogot sem formal arra h igy becezgesse mintha a csaldjahoz tartozna. ez az en egyeni véleményem. nem bantasbol irtam
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook