Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegeknek hány óránként kell enniük? (Mi a maximum ami után már muszáj?) fórum

Cukorbetegeknek hány óránként kell enniük? (Mi a maximum ami után már muszáj?) (tudásbázis kérdés)


14. TSydy
2010. aug. 5. 23:05

Bocs, de én úgy értelmeztem, hogy mennyi idő az amikor már muszáj enni. Na ez a hülye kérdés. Egyébként szerintem mi csak a saját tapasztalatainkat tudjuk elmondani, ami korántsem biztos, hogy Neki is jó és beválik. Én reggel fél 7-kor adtam be az első inzulint és délben a következőt. Este 7-kor vacsi elött megint egy adag és késő este fél 10-kor már egy másfajta inzulint szúrtam. Tehát más időpontokban pl. mint Turbinyek.

Ja és az édesítőszerektől nekem semmi bajom nem volt és most sincs, ellenben fél deci tejtől is az egekben volt terhesen. Simán 12-es cukorszintet produkáltam a tejeskávém megivása után egy órával!!!

2010. aug. 5. 16:28

Reggel fél 8-8 között az inzulin beadása után reggeli, kb. 10 körül valami nasi.

Dél-fél 1 között inzulin beadása után ebéd, 15-17 között valami nasi.

Este fél 8-8 között inzulin beadása után vacsora.


9-10 között éjszakai adag inzulin.


Tehát napi 5-6x kell enni.


És a tapasztalat: az édesítőszeres dolgoktól inkább leesik a cukor, mert becsapjuk vele a szervezetet. Viszont a cukorral könnyebb kordában tartani.

12. c43ea8c1de (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2010. aug. 5. 16:20

Főétkezések között is kell enni valamit, gyümit, vagy gyümölcsjoghurtot, külömben leesik a cukor. Kb. 3 óránként kell enni!


Szerintem ez a beadott inzulin mennyiségétől is függ.

2010. aug. 5. 16:11

NEm kérdezett hülyeséget, mertabban az esetben, ha sűrűn eszik, felnyomja az egekbe a vércukorszintjét, ha nem ritkábban, leesik.

Ezért kérdezhette az időt.

Az ideális 4-5 óránként.

10. Panka78 (válaszként erre: 9. - TSydy)
2010. aug. 5. 16:08

Miért hülye kérdés?

Nem azt kérdeztem, hogy hányszor, hanem azt, hogy hány óránként??

9. TSydy (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. aug. 4. 23:57

Nem tudom cukorbeteg vagy e, de ne próbáld ki, mert ájulás, rosszabb esetben kóma lehet a vége.

A dietetikus nem viccből állítja be az étkezések mennyiségét, idejét és szénhidrát tartalmát. Én terhesen napi 4x szúrtam magam, de 35 fok melegben mikor az embernek enni sincs kedve, akkor sem hagytam ki egyszer sem a kötelező étkezést, pedig én nem voltam sem kívánós, sem nassolós.

Szóval már ne haragudj, de nagyon hülye kérdést tettél fel.

2010. aug. 4. 21:28
mi nem rég voltunk dietetikusnál, a nagymamám cukorbeteg, szúrja magát. Hivatalosan az inzulinadaghoz van igazítva, hogy mennyi szénhidrátot kellene bevinnie naponta, és a dietetikus azt mondta h naponta 5x kellene ennie. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora. Valamint az éjszakai inzulin után is lehet vmi apróságot. Van amikor nem kívánja a kaját, akkor de 3x akkor is muszáj, mivel szúrás után kötelező enni ha éhes, ha nem.
2010. aug. 4. 21:16
napi 6 x, de attól függ, hogy mennyire állítja be a dietetikus orvos
2010. aug. 4. 21:07

keresztfiam háromszor eszi, mert annyit kell az inzulin mellé :)

a férjem ötször, mivel gyógyszert kap :)


szóval az orvos tudja a legjobban :)

5. Ekka
2010. aug. 4. 21:06
4-5 óránként! -ez az ideális!
2010. aug. 4. 21:02

Attól függ inzulinos -e !

Hány egység szénhidrát a napi adag ? - Pl :160-180ch.

2010. aug. 4. 21:02
azt nem tudom, pontosan hány óránként ha megszúrta magát utána mindenképpen...de 5* biztosan keveset
2010. aug. 4. 21:00
cukorbeteg.lap.hu
2010. aug. 4. 20:56
Cukorbetegeknek hány óránként kell enniük? (Mi a maximum ami után már muszáj?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook