Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a mosógép dobját szagtalanítani? fórum

Hogyan lehet a mosógép dobját szagtalanítani? (tudásbázis kérdés)


11. db4f1eff6b (válaszként erre: 10. - Kiscsibe79)
2010. aug. 5. 06:58
Nem biztos, hogy az okozza a rossz szagot! Az Indesittel az a gond, hogy ha mosás után felnyitjuk, a víz visszacsorog a gépbe, ezáltal a teteje elkezd rozsdásodni egy idő után, mégpedig ott, ahol nyílik. Nekem többször szét kellett szednem, és lefestenem a tetejét, de ennek ellenére rozsdásodik. Időnként szétszedem az egész gépet, mert a vízkő lerakódik a fűtőszálra. Ezért nagyon ajánlom, hogy mosáskor tegyenek bele Calgont, vagy valami vízkő elleni szert, mert nehéz a gépet szétszedni, főleg a fűtőszálat kiszedni.
10. Kiscsibe79 (válaszként erre: 7. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 4. 19:50
Igen, csináljuk a vízleengedést. De akkor úgy látszik a Whirlpool-nál gyakrabban kell. Ha pedig valamikor vásárlásra kerül a sor, akkor tudni fogom, hogy milyet kell keresni, pl Indesit, különösen, ha még csendes is.:-)
2010. aug. 4. 18:26
Én pont tegnapelőtt mostam át 90 fokon egy üveg ecettel a gépet, nagyon tiszta illata van. Arról nem is beszélve, hogy csomó vízkő távozott ki belőle.
2010. aug. 4. 18:23
Havonta, két havonta fehérítővel (Domestos) 90 fokon csinálni kell egy mosást a géppel ruhák nélkül. Ennyi.
7. db4f1eff6b (válaszként erre: 6. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 4. 13:32
Időnként megtörténik a gép víztelenítése? Arra gondolok, hogy alul van egy jókora műanyag csavar, azt ki kell csavarni és "leengedni" a gépet.
6. db4f1eff6b (válaszként erre: 5. - Kiscsibe79)
2010. aug. 4. 13:30
Nekünk Indesit van, és még ilyet nem tapasztaltunk. Most megszagoltam, és nem érezni semmilyen rossz szagot, csak a mosópor finom illatát. Szerintem koszlerakódás lehet, meg kell próbálni 90 fokon átmosni mosóporos-hipós keverékkel.
2010. aug. 4. 13:04
Szerintetek ez a probléma mindegyik mosógép márkánál előfordul? Mert már azon kezdtem el gondolkodni, veszek egy újat. Csak mi van, ha egy idő után ez a gond majd annál is megjelenik? Mert a mostanival ezen kívül más baj nincs.
4. kacago325 (válaszként erre: 2. - Kiscsibe79)
2010. aug. 4. 12:53
Én is az ecetes mosást javaslom.
2010. aug. 4. 12:19

önts bele trisót (erős zsíroldó) és 90 fokon mosd át üresen a gépet


vagy tölts bele egy üveg ecetet és 90 fokon mosd át a gépet

2010. aug. 4. 11:58
Állandóan fel van nyitva a mosógép teteje,szellőzik, csak mosás idejére van lezárva, és ennek ellenére a mosógép belsejéből furcsa, "dohos" szag jön fel. Miért van ez, mi okozza? Tudja valaki? Hogyan lehet ezt megszüntetni??
2010. aug. 4. 11:56
Hogyan lehet a mosógép dobját szagtalanítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook