Hüvelygomba (beszélgetős fórum)


129. RLindi
2008. márc. 28. 22:05

Sziasztok! Én kicsit bizonytalan vagyok,valami nem okés,de nem tudom,h. gomba e. Nincs folyásom és kívülről nem látszik semmi,nem fáj,nem viszket. Minden oké amig nem akarunk együtt lenni a párommal. De! Akkor viszont fáj,be van szűkülve (érthető ez így?) szóval nem az igazi.

Mitől lehet?

128. Anidecica (válaszként erre: 127. - 5a071c9eeb)
2008. márc. 27. 15:08

aranyos vagy:) jaja..most alig eszek,csak ien candida-diétás szarokat:-D fa**om:-S szóval,te most nem vagy beteg' csak elővigyázatos..áhhá..én majd holnap mék dokihoz,meg van ott leletem,mert múltkor csináltak,de nem mentem érte,hisz elmúlt.. a barátom nagyon tiszta,sztem! és nem csaljuk meg 1mást. ja meg most grapefruitos cuccot is iszok;)Sajna lehet le kell monani a "szemét" kajákról,amik számommra igencsak finomak:D Majd megüzenem,h mi volt az orvosnál,ja,meg tegnap megkíséreltem azt az élőflórás kefíres tampont..hát elég érdekes..de állítólag jót tesz,mer a jó-bacikat segít visszatelepíteni. Elég sok dologtól lehet gombát elkapni,de fura,h 20évig nem jelentkezett,csak most:-S

kösziii h írtál,pucc:-*

127. 5a071c9eeb (válaszként erre: 125. - Anidecica)
2008. márc. 27. 01:44

Szia!

Igen, tejsavas irrigálás. Amit használok konkréten "Colpo-Cleaner Laktóz" pezsgőtabletta. Vehetsz egy un.irrigátort, langyos vízben feloldod a tablettát és kész. Én hetente egyszer befekszem a kádba, aztán "kívül-belül" tisztára pancsikolom magam, pedikür, manikür, hajpakolás, arcpakolás,illatterápia,halk zene, meg ami létezik.Isteni pihenés testnek és léleknek.

Írtam, hogy nekem nincs ilyen problémám, de próbálok ellene tenni, hogy ne is legyen. Közben eszembe jutott, hogy kb. 30 éve volt egy fertőzésem, amit egy melegvízű strandon kaptam. Ez azért volt egyértemű, mert 3 házaspár barátunkkal voltunk és mindenki elkapta.Ne vigyorogj, gruppen sex nem volt! Gondolom tömeges megbetegedés volt, mert az ÁNTSZ be is záratta egy időre a strandot.Nem írom le e nevét, mert azóta európai hírű meleg- és gyógyvízfürdő lett. A fiukat is kezelték, gyógyszert kaptunk és valami krémet, kérte a doki, hogy ne együnk tejféleséget, élesztős terméket, nemespenésszel kezelt szalámit,sajtot és édességet. Elég hamar elmúlt, de még a kezelést folytatni kellett és azóta sem jött elő.

Ja, a melegvizet, de még a meleg Balatont is nagy ívben elkerülöm, olyan undort kaptam. Csak tengerben vagyok hajlandó fürödni, máshol soha.


Ez a fertőzés nagyon makacs, bizony időnként "boldogít".Azt is meg kell figyelned, hogy milyen esetben jön elő. A partnered is kell kezelni, mert visszafertőz. Figyeld, ha sok édességet eszel fokozódik-e? Figyeld a tejtermékeket. Minden törölközésnél tiszta törcsit használj! Mosáskor főzd ki, ha van ezüst-ionos fertőtlenítő program a mosógépeden, akkor használd.Ágyneműt gyakran válts. Legjobb, ha lepedővel takarózol a paplan alatt és azt naponta cseréled. Így egyszerübb.

Sok apró dolog van, amire figyelni kell ilyenkor. Most ennyi jutott eszembe.

Ha sikerült megszabadulni tőle, akkor nagyon oda kell figyelni a megelőzésre. Ez a tejsavas irrigálás, a partner megfelelő tisztálkodása, az idegességtől való tartózkodás, én kerülöm a melegvizes, közös "pocsolyákat", a fehérnemüd anyagára is figyelj, állítólag a tanga is ludas néha a dologban.

Na egyenlőre ennyit tudok mondani, ez is jó hosszú lett, de ha valamit segít, akkor nem volt hiába!

126. reg19
2008. márc. 26. 18:35

helló

ha csak isszuk a grapefruitmagkivonatot és nem irrigálunk vele akkor is használ? de egyébként irrigáláshoz milyen mennyiségben kell víz és csepp bele? lehet inni ezt menstruáció alatt is?

125. Anidecica (válaszként erre: 124. - 5a071c9eeb)
2008. márc. 26. 18:04

tejsavast:-S ?? és akkor nyomod magadba a tejsavacskát:-P és most nincs gombád? mien gyógyszert szedtél?(nekem a hülye gomba most újévkor jött ki először,de elmúlt párhét alatt,most meg húsvétra:D pffff...csak kurvajólesz,ha így eszébe jut néha,h előjöjjön :-S )

köszi a választ;)

124. 5a071c9eeb (válaszként erre: 123. - Anidecica)
2008. márc. 26. 13:47

Hál' Isten nem volt rá még szükségem, de tudom, ami késik, nem múlik.

A penésznek annyi köze van az egészhez, hogy a penész egy gomba, aminek spórája van és ezt szétszórja.Gyakorlatilag fertőz. A szobádra vonatkozóan, lehet venni festékboltban különféle penészt írtó spréket, nem drága. Beszéd meg az eladóval és ő tud ajánlani. Ezzel befújod, majd le kell törölni. Amivel letörölted, dobd ki!!!


Én egyébként hetente egyszer tejsavas irrigálást csinálok. Illatszerboltban megkapsz mindent, ill. patikában is. Azonkívül megkövetelem a férjemtől a maximális tisztaságot, igaz, hogy így a spontán lerohanás nem spontán, de hát én már maradok háklis.

123. Anidecica (válaszként erre: 121. - 5a071c9eeb)
2008. márc. 26. 09:21
szia! te megcsináltad ezt? az bizto h ez nemrossz gyógyszer,mert az orovosom is ezt mondta meg egymásikat.. de ezt a kenegetést akkor minden hónapban meg kell tenni,vagy csak az első hónapban...? amúgy ezt a módszert biztos nem csóróknak tervezték mer ez a tabi 5000HUF:-D hát az én szobám sarka amúgy penészes..de nem tudom h mi köze lehetne ennek hozzám...
122. edek (válaszként erre: 113. - Ec8f4611ba)
2008. márc. 26. 07:22

Hány csepp szükséges,mennyi vízbe?

Közben belsőleg nem kell használni?

2008. márc. 26. 01:07

Sziasztok!

Bemásoltam nektek egy orvos véleményét, talán hasznos valakinek.

Egyébként, minden esetben a partnert is kezelni kell.Ezt soha ne felejtsétek el.Nézzetek utána, de hasznos módszer, ha élőflórás yoghurtba mártjátok a tampont és azt hiszem kétnaponta fel kell helyezni. Egészséges állapotban is ajánlott időnként használni, mert helyreállítja a savas közeget.

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást!


A visszatérő gombás fertőzések kezelése egy hálátlanul nehéz feladat! Első sorben jönnek a látszólag unos-untig ismert dolgok: a szexuális élet kihagyása a kezelés alatt (csak akkor!); három törülköző fejenként: egy a felsőtestre, egy a nemi tájra és egy lefelé. Kiirtani mindent (ld. penész, nyirkos levegő a szobákban, ágyneműben), ami elvben gombát hozhat. És a következő lépés a szájon át végzett gombaellenes kezelés tartós alkalmazása, nem nélkülözve persze a helyi kezeléseket sem. A nálunk követett gyakorlat szerint: 150m g-os Diflucan kapszula mindkét személynek, ismétlendő 1 hét múlva illetve minden menstruáció lezajlása után (mindkettőjüknek!) ha kell, fél éven át. AZ első ciklusban 3 napos helyi kezelés (pl. Candibene 200) hüvelytablettával (legyen biztos, hogy lefekvés előtt, és valóban a hüvelyboltozatba (szóval "koppanásig, a méhszáj mögé) jut, párhuzamosan pl. Candibene krém: a hölgy egy 2 cm-es csíkor belenyom a hüvely külső harmadába, ott picit ujjal szét is keni; párja a fitymát jól hátrahúzva 1 cm-es csíkot ken el. A hölgy a külső redőket egy másik 1-2 cm-es csíkkal alaposan átkeni. A helyi kezelés alatt nincs nemi élet. Egy hét múlva jön ugye az újabb Diflucan, és helyileg le lehet biztosítani pl. egy Mikogal 900 hüvelytablettával.

Ha ezt legalább három hónapon át teszik és mégsem gyógyul meg, akkor teljesen biztos lehet abban, hogy "kívülről" (ami nem feltétlen másik személy, de a környzetből, folyamatosan újrafertőződnek... Ekkor ezt kell felkutatni és kiiktatni.

Dr. Nagy László

120. Anidecica (válaszként erre: 113. - Ec8f4611ba)
2008. márc. 25. 23:11

szia:) h szoktál irigálni a grape-pel? nem csíp:-S

köszi előre a választ;)

119. Anidecica (válaszként erre: 118. - Reg19)
2008. márc. 25. 22:57

mivel én annyira nem vágom,h így erre külön,h kell csak úgy iszom ahogy írja napi 2szer 15csepp 2dl vízben... de hátha más ír vmi okosabbat.. ;)

de sztem inkább menny el megint orovoshoz,mer ez nem játék!! És kérj tőle vmi erős gyógyszert!! szijja

118. reg19
2008. márc. 25. 18:02

helló

vettem grapefruitmag kivonatot, ti hogyan alkalmaztátok hüvelygombára?köszi a segitséget

117. Anidecica (válaszként erre: 116. - Bernadett 24)
2008. márc. 24. 15:41

Szia ide írok,mer ez gyorsabb..

hát amit mondanak sokan h grapefruit mag-kivonat..az télleg nagyon hasznos baci vírus gombaölő.. de inkább kérj gyógyszert az orvostól..mer a kúp senkinek sesegít nyugi;) dermyc-et vagy diflucant kérj...és ne egyél szénhidrátot,van ien diéta d azt a visszaesőknek kell csinálni,de a kaja is számít sztem,sajna...meg szedj immunerősítőt is echinacea (ekinácia) csepp az jó... szijjja;)

2008. márc. 24. 10:25

Sziasztok! Nekem is van hüvelygombát kb 1,5 hete...

Az orvosom a Canesten kombit ajánlotta,d nem használt...

Tudtok vmi hatásos gyógyszert,amit recept nélkül lehet +venni? Előre is köszike!!

Címem: hanzerikb@freemail...

Erre írjatok,légyszike!

2008. márc. 22. 23:04
Sziasztok!Esetleg van valakinek megmaradt diflucanja v. mycosist gynoja?köszönöm
2008. márc. 22. 16:34
na fasza..akkor én a stressztől vok gombás?? ez durva..h ettől is lehet...
2008. márc. 22. 14:52

Próbáld ki a grapefruitmag-kivonatot.

Megkaphatod bármelyik gyógynövény szaküzletben.

Rengeteg féle baktérium illetve gombafajt elöl.

Egy hét irrigálás és minden a régi.Nekem bevált.

Sok sikert!

Egyébként a hüvelyfolyást lelki gondok,stressz is okozhatja.

2008. márc. 22. 13:33
Sziasztok! Van egy kérdésem: hónapok óta folyásom van, olyan átlátszós, tojásfehérje szerű (fogi gátlót szedek) többször voltam dokinál, először kaptam kliont, nem használt (nem gomba volt) aztán kaptam tejsavas kúpot, ez sem hatott. Csináltak tenyésztést, valami bacit találtak. Na erre kaptam most antibiotikumos kúpot (gyógyszertárban készítették) egy hétig kell használni. Már a 4.-nél tartok, de még nem látok változást. Ha van hasonló panaszotok,kérlek írjatok! Köszi
2008. márc. 22. 13:16
hallo:) lányok! ne adjátok fel..nekem mindig ünnepekor jön ki a kis aranyos..múltkor újévkor..faxa! de nekem a Dermyc gyógyszer nagyon jó,max 1hónap alatt kiütötte!! Szóval méár nem pánikolok..így kell hozzáállni,mert nem szabad negatív energiát bevonzani,meer akkor lehet h sose múlik el;) ja ja a grapefruitmag is segít,ha elővigyázatosság miatt kell,de nem szabad sokáig szedni... Jobbulást mindenkinek!!!! és kitartás!!!;)
110. reg19
2008. márc. 22. 10:58
Mennyibe kerül kb a grapefruitmagcsepp és a teafaolaj, vagy az a teafaolajos óvszer? én is már régen szenvedek a gombától és szeretném kiírtani végleg és ezeket kipróbálnám. Jah és patikában vayg gyógynövényboltban lehet beszerezni?
2008. márc. 5. 20:27
Nekem is mindig van folyásom, de soha nem tudják mitől. A krémek, kúpok nem használtak. Most újra elmentem dokihoz kaptam Klion kúpot és 2 hét múlva tennyésztésre kell mennem. Remélem többet fogok tudni mi van . :-(
108. d'moni
2008. márc. 5. 20:10

Majd el felejtettem. A párommal évek óta vagyunk együtt. Mindketten kezeltetjük magunkat és már lassan évek óta óvszert használunk... MÉGIS mindig előjön. Szóval stressz, étrend is okozhatja.

Van valakinek ilyen tapasztalata? Írjatok!

107. d'moni
2008. márc. 5. 20:09

Sziasztok!

A kúp használata valóban kellemetlen. Este felrakod a kúpot, aztán másnap egész nap, kb délután 2-ig szivárog kifelé. Én amikor kúpot ír fel a doki betétet vagyok kénytelen használni. Ezt ajánlom másoknak is.

Másik dolog: énis hónapok óta szenvedek gombával. Mindig visszajön. Az orvosom azt ajánlotta, hogy szedjek 2 hetente Flucohexalt, az meg fog védeni. Tavaly is szedtem már, havi egyszer és meg is védett, de én hü**e abbahagytam. És meg is van a következménye.

Az orvosomhoz sokszor járok, nem akarom, hogy valami bajom legyen, de látom rajta, hogy már kiakasztom.

Ma vettem egy 3 db-os hüvelykúpot, megnézem segít e.

Egyébként a colpoclyner pezsgőtapletta öblítés önmagában nem gyógyít ki, ezt tapasztalatból mondom!

És az étrendtől is sokminden függ.

106. rexona
2008. márc. 1. 12:56

Sziasztok!

Én úgy gondoltam felszívódik a szervezetben a tabletta, de reggel visszafolyik valamennyi a hüvelytablettából.

Ez nálatok is így volt? Tehát csak elolvad bennünk éjszaka, aztán reggel meg kijön még darabokban a gyógyszer. ?

2008. febr. 29. 13:43
Sziasztok.Ami nekem nagyon bevált gombára az a teafaolaj,teafaolajos vaginagél,teafaolajos óvszer. Baktérium, vírus és gombaölö. Remélem tudtam segíteni valakinek vele.
2008. febr. 25. 15:03
hát, azóta már nem vagyunk együtt, de elküldtem dokihoz, meg adtam neki canesten kenőcsöt is, és gumival védekeztünk már pár hónapja
103. edek (válaszként erre: 102. - Szexgomb, szexgomb)
2008. febr. 25. 12:19
Párod ki lett kezelve?
2008. febr. 24. 21:10

Sziasztok!


Remélem nem botránkoztok meg kérdésemen, de már kezdek belebolondulni a válasz kergetésébe, talán Ti tudtok segíteni.


Laza másfél éve van hüvelygombám, ez idő alatt próbálkoztam Canesten kombival, Gynevac injekcióval, még a diétába is belekóstoltam. Most nőgyógyászt váltottam, és kúpozok.


Kérdésem a következő: párommal a közelmúltig rendszeresen éltünk szexuális életet. Ha a gomba e tevékenység során rákerült bizonyos tárgyakra, falra a tetthely környékén, kinyiffanhatott, vagy vígan fertőz onnan is?


Már-már megszállottan igyekszem mindent sterilen tartani a környezetemben, de másfél év alatt, és a szenvedély hevében ugyebár ki-kihagyhat az éberség.


Még egyszer elnézést, ha valaki érzékenységét megsértettem a valószínűleg sokaknál tabut feszegető kérdésemmel, de iszonyú kínban tart e kérdéskör.

2008. febr. 10. 14:01
Kedves exbajtársaim!!! megkérlek titeket h szavazztaok rám a www.sing.hu a fotogalériában van a szavazás:) jelenleg második vok és egy fél pasi-arc is van a képemen:) köszönöm mindenkinek aki rám szavaz!!!!
100. edek (válaszként erre: 5. - Srrse)
2008. febr. 5. 22:43

Kedves srrse!

Légy szíves küld el nekem is ennek a szernek a nevét,e-mail címem:lencseleves@citromail.hu

Köszönöm szépen!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook