Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
44754. Dorneo (válaszként erre: 44752. - Boggie)
2021. máj. 19. 08:18

Szia! Az első lombikunknál lett beültetés, nem indult el. Másodiknál el akarták vinni az embriót az 5. napig, de a 4. napon megállt a fejlődésben :-(

Harmadik lombik spontán ciklusban, itt ugye egy tüsző van, meg is lett a petesejt, de nem termékenyült meg (spermium gondok is voltak).

Rákövetkező évben spontán megfogant a baba, de elvesztettük a 7. hétben. Utána egy inszemináció, nem sikerült. Majd idén tavasszal ismét spontán baba, őt is elvesztettük korán. De ez a két "magától megfogant" baba sok erőt ad nekünk, hogy még sikerülhet. Szóval, ne adjátok fel, mindig lehetnek javulások!

44753. Hamil (válaszként erre: 44752. - Boggie)
2021. máj. 18. 18:40

Szia,sajnos nekünk sem indult el,szintén 43évesen

2db 3napost ültettek be.

Juniusba megyünk a 2ik lombikra

44752. Boggie
2021. máj. 17. 16:12

Sziasztok!


43 vagyok, túl egy lombikon, ami el sem indult, készülünk a másodikra, de ez nem tesz túl bizakodóvá. Az értékeink határértékeken belül vannak, korunkhoz képest jók. Volt akinek, úgy hogy el sem indult, utána mégis sikerült? Köszönöm.

44751. Blondie2
2021. máj. 12. 14:45

Sziasztok!


Milyen DHEA-t ajánlanátok venni? Illetve DHEA-val együtt barát cserjét lehet együtt szedni? Köszönöm

44750. Pompom (válaszként erre: 44748. - Boniko)
2021. máj. 9. 18:07

Sajnálom, hogy kaptál gyógyszert (tényleg), de próbálj meg mellette életre szóló életmódot váltani, ne diétát kezdj!

S törekedj a gyógyszer hosszabb távon történő elhagyására.

Nagyon örülük, hogy van kedved a könyvhöz. Mindent elmagyaráz tudományosan, de érthetően laikusok számára is. Jó befektetés, mert csak pár ezer forint, de egy életre szólhat a tartalma.

Bár mivel ez fordítás, sajnos lesz benne pár helyesírási és stilisztikai hiba. Ettől a szakmaisága persze nem lesz kevesebb...

Lesz a könyvben egy ábra, ami az ajánlott ételeket mutatja be, ha azt ki akarod nyomtatni majd, akkor a könyv honlapján itt megtalálod a magyar változatot: [link]

44749. tokmaglany (válaszként erre: 44745. - Hantosska)
2021. máj. 8. 14:42
5 napos embriot kaptam vissza. Koszonom!!
44748. boniko (válaszként erre: 44743. - Pompom)
2021. máj. 8. 12:52

Szia Pompom!Tegnap endokrinológusnál, és igen, valóban gyógyszert írt fel (Merckformin XR-t), bár ő sem értette a történetet, hogy ez mitől jött elő, hiszen eddig nem volt gond és az életmódomban sem történt semmilyen drasztikus változás. Igazából még annyit mondott, hogy keruljem a finomított dolgokat és pártolja a teljes kiőrlésűeket. Csak az bánt, hogy most kellett volna indulnunk a 9-ik stimuval és így most megint elmegy 3 hónap, hogy rendezzem a cukorértéket. Na mindegy, ez van, igyekszem az étkezésre odafigyelni és holnap így párommal beadatjuk az oltást.

És köszi az irodalmakat, meg is veszem a könyvet.

44747. tokmaglany (válaszként erre: 44746. - Bius86)
2021. máj. 8. 11:49
Predictorral teszteltem. Koszi a biztatast!
44746. Bius86 (válaszként erre: 44744. - Tokmaglany)
2021. máj. 8. 11:15

Elvileg nem kellene megjonnie mig haszanlod a gyogyszereket, bar nekem az elso alkalommal hiaba szedtem, a vervetel elott 2 nappal el kezdtem verezgetni es a vervetel eredmenye 12 vagy 15 volt. Szerintem mindenkepp vard meg a vervetelt, nekem is azt mondtak akkor, mert az a biztos.

Milyen tetszet csinaltal?

44745. hantosska (válaszként erre: 44744. - Tokmaglany)
2021. máj. 8. 10:31

Hány naposat ültettek be?

Próbáld nem keresgélni és értelmezni az érzéseket, csak fogadni. Mindig lehet bármi. 🤞🏻🙏🏻

Drukkolok!

44744. tokmaglany
2021. máj. 8. 08:09
Sziasztok! Fet+9 negativ teszt. 😔 Mar kellene mutatnia, ha baba lenne, ugye? Derekfajas, enyhe gorcsoles van meg mindig. Beultetes ota gorcsolgetek, a 6.napon tetozott, most mar kevesbe. Vasarnap kezdodne a ciklusom. Ha nem sikerult, akkor meg is fog jonni vagy majd csak ha abbahagyom a hormonokat? Hetfon megyek vervetelre, a 11.napon.
44743. Pompom (válaszként erre: 44738. - Boniko)
2021. máj. 6. 21:54

Orvosa válogatja. Általában/Sokszor csak a leleteidet nézik meg és az alapján gyógyszert írnak fel, ha van eltérésed valamiben (pl. THS magasabb+lombikozol is akkor felírnak szintetikus T4-et, valószínűleg Letroxot). Esetleg PM ultrahangot kérnek, ha még nincs.

Ha eltérésed van a cukor terhelés alapján, akkor annak szintjétől függően diétát vagy gyógyszert javasolnak. De a szavaidból úgy értelmezem, hogy nem lett nagyon-nagy a terheléses eltérés, de azért már csillagos.

Diétánál elég elavult dolgokat szoktak javasolni egyesek, a dietetikusok is-bocsi, ha megsértek valakit-, úgy mint 160 g szénhidrát diéta és teljes kiörlésű kenyér.

Nem kell zöldségen élni az IR-el és cukorbetegséggel sem. De hosszú távra kell berendezkedni, mert a sanyargatós diéta nem tarthat egy életen át.

Ismerkedj meg a rezisztens keményítők fogalmával (hűtött rizs és burgonya, édesburgonya, stb.).

Ajánlok egy könyvet: [link]

Illetve ismerkedj meg a Táplálkozás Beállítás elveivel. Vannak INGYENES anyagaik is a honlapjukon és youtube csatornájukon. Nem kell rögtön költeni fórumra és konzultációkra, először ismerkedj meg velük: [link]

44742. Mancs75 (válaszként erre: 44741. - Boniko)
2021. máj. 6. 21:28
Szívesen és sok sikert! 🙂
44741. boniko (válaszként erre: 44740. - Mancs75)
2021. máj. 6. 21:22
Igen én is Eritritet használok egy ideje, meg igyekszem figyelni az étrendre, bár félek, hogy hosszú távon hogy bírom. Amióta jó idő van, azóta minden nap tempósan gyalogolok egy órát. Jó ötlet a teljes kiőrlésű cucc, igyekszem akkor ezekre átállni. Köszi Mancs!
44740. Mancs75 (válaszként erre: 44739. - Mancs75)
2021. máj. 6. 20:20
Illetve fontos még a rendszeres kardio mozgás, pl. kocogás, szobabringa. Esetleg lehet venni otthoni vércukormérőt (sima gyógyszertárban is lehet kapni) és időnként nézni magad.
44739. Mancs75 (válaszként erre: 44738. - Boniko)
2021. máj. 6. 19:58
Szerintem vigyél mindent, én minden orvoshoz az összes leletemet viszem, ki tudja melyik kellhet neki. Én csak a saját példámat tudom, ilyen sőt valamivel magasabb érték felett nem kaptam gyógyszert, de a diétát és a kardio mozgást onnantól nagyon szigorúan vettem, az édességekkel is teljesen leálltam, és nálam ezek működtek. Semmiképpen nem kell csak zöldségeken élni, de ha eddig fehér cukrot ettél, azt jó kapásból lecserélni valami másra (én pl. Eritritolt eszem, az állítólag jobb mint a Xillit, mert nem hajt meg), illetve érdemes innentől kezdve ráállni a teljes kiőrlésű dolgokra. Ezek szerintem jók kezdetnek, a többit majd az orvos, ill. a dietetikus elmondja, mert azt is érdemes felkeresni. Az orvos minden táplálkozási részletet nem fog elmondani, az a dietetikus dolga.
44738. boniko
2021. máj. 6. 19:04
Sziasztok! Már megint az endokrinológussal kapcsolatban volna kérdésem, mivel még nem voltam ilyen dokinál. Miből áll egy ilyen vizsgálat? Nyilván viszem a cukorterheléses véreredményt is, de vigyem a 3. és 21. napi hormonvizsgálat eredményét? Vagy ez nem releváns? A magasabb 120 perces értéknél gyógyszert javasol? Vagy, hogy zöldségeken éljek...
44737. Dorneo (válaszként erre: 44736. - Hantosska)
2021. máj. 6. 11:33
Szerintem szuperséges, talán a prolaktin kicsit magasabb a kelleténél, de az én dokim szerint a ciklus második felében alacsonyabb szokott lenni, az első felében magasabb.
44736. hantosska
2021. máj. 5. 17:54

Ezek az eredmények jók ugye?



3. napi vérvétel

AMH: 2.74

FSH: 6.7 IU/L

LH: 5.1

Prolaktin: 348 mIU/L

44735. hantosska (válaszként erre: 44734. - Marlaa)
2021. máj. 5. 14:31
Ja semmi baj. Csak nem tudtam miert gondolod hogy nekem az van. Azt hittem össze kevertél esetleg valakivel.
44734. marlaa (válaszként erre: 44730. - Hantosska)
2021. máj. 5. 12:49
Ebben az esetben en kerek elnezest, hogy hozzaszoltam.
44733. hantosska (válaszként erre: 44731. - Pompom)
2021. máj. 5. 12:01
Hű PomPom nem semmi hogy miket tudsz, köszi. Amúgy eddig még sose derült ki semmilyen probléma nálam. Remelem eztán se fog. :)
44732. Pompom (válaszként erre: 44731. - Pompom)
2021. máj. 5. 11:59
Van amúgy a könyvhöz egy weboldal is, ott van egy javasolt étrendkiegészítő lista, ezek javarészt külföldi termékek (bár itthon is beszerezhetőek), de a lényeg, hogy a javasolt kiegészítők listája ott ingyen megnézhető, lehet belőle TANULNI(ha valaki nem tudja megvenni a könyvet, s nem elég neki az ingyenesen elérhető hangoskönyv változat): [link]
44731. Pompom (válaszként erre: 44725. - Hantosska)
2021. máj. 5. 11:52

Szia! Én is belepofáznék a kérdésedbe, mert úgy látom nem konkrétan egy személyhez intézted.


GAL Babaváró+t érdemes szedni (a simát meg ki kell egészíteni).


A tervezett megtermékenyülés előtt szoktak 3 hónapot ajánlani (de egy nap is jobb mint a semmi), mert annyi az embriók érési ideje.


Ha véletlenül érzékeny rá a gyomrod (van ilyen, de ezért nagy kár lenne nem szedni vagy váltani), akkor érdemes étkezés közben (ha már nem üres a gyomrod és még nem laktál jól) bevenni a kapszulákat. A port és a folyadékot kevés narancslében érdemes bevenni, nem feltétlenül egyszerre a kapszulákkal.


Ha nincs semmi extrád (pl. IR, PCO, MTHFR vagy Leiden mutáció, alacsony AMH, stb.), akkor elvileg elég, DE a lombikosoknak úgyis mindig van valami extrája.


Inofolikot szerintem ne is szedd be, mert folsav van benne és nem metil-folát. Nem halsz meg tőle, ahogy más sem, de azért van rá pár kutatás, hogy ez a forma nem olyan előnyös és akadhatnak hátrányai is. FYI: [link]


Alap szinten jó lehet a Babaváró mellé még extra C-vitamin, D-vitamin (ha pl. hiányod van, méresd meg) valamint jó minőségű magnézium (biszglicinát/malát/laktát/stb.).


Megfelelő D-vitamin szintek (TOTAL 25-OH-D):

100-175 nmol/l=40-70 ng/ml között


Ha kész lista érdekel célzott esetekre (pl. PCO, endometriózis, IVF, petefészek kimerülés, sperma gondok) (és az is, hogy miket nem ajánlanak, pl. maca), akkor nézd meg ezt a könyvet (nem affiliate link, tehát nem kapok utána jutalékot): [link]


De ma olyanom van, hogy beírom ide a könyvből az egyik listát, hátha felkelti mások érdeklődését is. A könyv sokkal több ennél a listánál, sok kifejtős, magyarázós rész van és több lista. Férfi gondokra is van lista, ha valakit ez érdekel.


Bővített étrendkiegészítő javaslat IVF/IUI-ben résztvevő nőknek:


-800 mcg étrendi folát vagy metil-folát

-400 mg Q10

-200-300 mg R-alfa-lipon sav

-600 mg nac (nátrium-acetil cisztein)

-200 NE E-vitamin

-500 mg C-vitamin

-3 mg melatonin

-25 mg DHEA-ha a tesztoszteron és DHEA-S szinted indokolja!!!

-4000-5000 NE (hiány esetén akár 10000 NE pár hétig) D-vitamin


Ebből a metil-folát, e-vitamin és c-vitamin benne van Bence GAL Babaváró+ termékében.


A többi dolog szintén megtalálható a hazai fejlesztésű GAL/YIYA/WTN kínálatában.

44730. hantosska (válaszként erre: 44729. - Marlaa)
2021. máj. 5. 08:29

😳 Miért lenne Leiden mutáciom?Az sincs meg PCO-M sincs.

Az inofolic por alakban van nekem. Szerintem ez meg a GAL sem terhelik a gyomrot. Azok általában a gyógyszerek.

44729. marlaa (válaszként erre: 44725. - Hantosska)
2021. máj. 4. 19:55
Ha Leiden mutaciod van, akkor nem sokat er az inofolic. Maca kapszulat erdemes szedni, meg Q10-et. Amugy en nem terhelnem a gyomrot a rengeten tablettaval, az se jo.
44728. Cilike82 (válaszként erre: 44725. - Hantosska)
2021. máj. 4. 19:36
Infolic-ot akkor ajanlanak, ha PCO-d van.
44727. Dorneo (válaszként erre: 44725. - Hantosska)
2021. máj. 4. 19:13
Hantosska 🙏🙏🍀🤞
44726. arcencil (válaszként erre: 44725. - Hantosska)
2021. máj. 4. 17:42

Igen, az Inofolic kell mellé. Plusz Q10 mindenképp.

Szurkolok Hantosska!

44725. hantosska
2021. máj. 4. 17:30

Tudom, hogy százszor volt már ilyen kérdés, de nagyon nehéz visszakeresni.

Mit javasoltok a GAL babaváró mellé? Ezt a napokban kezdtem el szedni. Ha minden jól megy, a következő ciklusban, szűk egy hónap múlva kezdődik a stimuláció. Egy barátnőmtől kaptam INOFOLICOT. Nem ismerem egyáltalán. Ez kellhet a GAL mellé?

Köszönöm

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook