Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
45444. tutu79 (válaszként erre: 45443. - Ditta10)
2022. márc. 30. 08:38

Szia Ditta,

A Q10-et és a NAC/Glutationt párodnak is érdemes szedni. A profertil kapszulában, amit ugye a férfi termékenység növelésére használnak, mindkettő benne van. Alapvetően mindkét összetevő, mármint a Q10 meg a NAC, közvetlenül részt vesz a sejtek mitokondriális energiatermelésében így segíti a petesejtek/spermák minőségének javítását.

Az R-Alpha liponsav-at leginkább azoknak szokták ajánlani akik inzulin problémával rendelkeznek, inzulin-utánzó anyag, támogatja az egészséges vércukorszintet.

Ha nincs IR problémád nem biztos hogy szükség van ilyen táplálék kiegészítőre. A mio-inozitol, ami pl az inofolicban is található hasonló táplálék kiegészítő és van akinek összezavarja a ciklusát, de persze van akinek segít teherbe esni. Szóval csak annyit javasolnék hogy ezeket akkor érdemes beszedni ha tényleg szüksége van rá a szervezetnek, szerintem.

Ösztrogén dominanciát vizsgáltak már nálad? Olvastam hogy műtöttek, ha hajlamos vagy a miomákra, endometriózisra akkor elképzelhető hogy fennáll ez a probléma. Ilyenkor diétát és életmód változtatást szoktak javasolni. Esetleg még az indol-3-karbinol terméket, de ezt is jobb leegyeztetni az orvossal, ha már Fülihez jársz, ha jól olvasom.

45443. Ditta10
2022. márc. 29. 11:24
Sziasztok, ha már taplalekkiegeszitok, lenne még egy kérdésem:) q10-et és a NAC-ot szedem már pár hónapja, eddig úgy, hogy a q10-et reggeli és ebéd után, a NAC-ot este. Olvastam, hogy az alfa-liponsav is ajánlott, azt is beszereztem, azt mikor érdemes szerintetek beszedni? Érdemes valamelyikkel együtt vagy éppen külön kellene? Köszi
45442. Ditta10 (válaszként erre: 45440. - Pompom)
2022. márc. 29. 11:17
Szia Pompom, nagyon köszönöm én is a sok ismeretet, amit atadsz, nagyon hasznos nekem is. Jövő héten utazom vegre haza és be tudom szerezni a GAL babavaro pluszt. Egy kérdés: olyan gondod nem volt, hogy valamiből túl sok lett volna benne? A legutóbbi vervetelemen túl magas volt a szelen a veremben és aggaszt, hogy úgy látom, ebben a multiban is jóval magasabb a szelen mint a napi ajánlott. A jelenlegi multivitaminomat is csak 2 naponta merem ezért beszedni,minden másnap meg csak szelen nélkül veszek be Vitaminokat, ásványi anyagokat, de emiatt meg egy zsák taplalekkiegeszitot szedek.
45441. marlaa (válaszként erre: 45440. - Pompom)
2022. márc. 29. 10:15
Latod Pompom meg egy versenyzo, aki beirt aztan vissza se nezett :)
45440. Pompom (válaszként erre: 45429. - SteinerM)
2022. márc. 28. 12:00

Egyértelműen a GAL legjobb a felsoroltakból és a nem felsoroltak között is. Mellette hazai még a WTN kismama vitaminja és az is jó.

Ha pedig mentes termék kell, akkor is a GAL legjobb választás. WTN ebben az esetben odafigyelést igényel.


Fertilovit ár-érték aránya rossz, sok mindenből kevés van benne (pl. C, D) vagy nincs is benne (pl. mg) vagy rossz a forma (pl. folsav).

Femibion sem egy nagy kaland.

Gravida egy fokkal jobb szerintem az összetétel tekintetében, de nem jelenti azt, hogy megéri.


Ha az ár is számít, akkor is inkább GAL Babaváró + a javasolt és lehet 1-2 naponta bevenni belőle (így tovább elég). Még így is hozza a többi felsorolt szintjét a negatívumok nélkül.


GAL szedését ki kell tapasztalni. Mi a kapszulákat evés közben, a port és cseppet evés után kevés narancslével vesszük be. Amikor évekkel ezelőtt kezdtük szedni, akkor okozott pici diszkomfort érzetet a gyomorban, de ez rövid időn belül elmúlt.


A mai napig hálás vagyok annak az ismerősömnek, aki ajánlotta. Emlékszem, hogy először nem akartam foglalkozni vele, mert azt hittem, hogy valami mlm-es cucc vagy kamu. Aztán úgy hozta az élet, hogy elolvastam a termék leírását és a gyártó írásati és megvilágosodtam.


Nagy kár lett volna, ha akkor nem hallgatok arra az ismerősömre. Azóta nem voltunk betegek (a sérüléseket leszámítva), amióta szedjük.

45439. boniko (válaszként erre: 45438. - SteinerM)
2022. márc. 27. 18:33

Szia! Az, hogy hany embriót ültetnek be, az teljesen egyéni. Függ attól is, hány éves vagy és mit gondol az orvosod és te mit akarsz. Nekem 44 évesen volt, hogy három sajat sejtes embriónk lett, és mind a hármat beültettek. Nekem mindig visszajöttek az osszeset. Fiatalabbaknak altalaban egyet szoktak, mivel náluk azért nagyobb az esélye a sikerességének.


Én meg olyat nem hallottam, hogy már másnap visszaultetnek. 2- 3 napos embriókat már igen.

45438. SteinerM
2022. márc. 27. 17:02

Sziasztok!

Arról mit tudtok, mi a az előnyösebb, ha a megtermékenyítést követően már másnap megtörténik a transzfer, vagy ha csak 5 naposan ültetik vissza. Pro-kontra hallottam véleményeket. Nekem azonnal volt a petesejt transzfer, s nem lett sikeres. :( Egy időben ezzel egy másik klinikán a kolléganőmnek 5 naposan volt a transzfer, s az sikeres volt. Tudom, ez rengeteg dolgon múlik, de esetleg lehet javítani az esélyt azzal, ha kitolják a visszaültetés időpontját?

Érdekelne az is, hogy ha több pl.2 petesejt van, érdemes mind a kettőt beültetni egyszerre, vagy sem? Nekem azt mondta az orvosom, mind a kettőt vállaljam egyszerre, a kolléganőmnek az orvosa azt javasolta, csak egyet egyszerre. Esetleg embriológus van köztünk? Hálás lennék egy szakmai állásfoglalásért, protokollért! Természetesen mindenkinek a véleménye érdekelne! Köszönettel: Mari

45437. SteinerM (válaszként erre: 45431. - Zsuko84)
2022. márc. 27. 16:02

Szia Zsuko84!

Nagyon köszönöm a válaszodat. Most én is a GAL Babavárót szedem, s úgy tűnik, nekem is jó. Nincsen hányingerem, s más kellemetlen tünetem sem, szerencsére. :) Még egyszer nagyon köszi a tanácsot! Szép napokat! :)

45436. SteinerM (válaszként erre: 45430. - Boniko)
2022. márc. 27. 15:56
Szia! Nagyon köszönöm a válaszodat. Egy batárnőm is a Femibiont ajánlotta, úgyhogy megvettem, kipróbáltam, de sajna ettől is ment a hasam. Most a GAL-t kezdtem el szedni, egyelőre ez jónak tűnik, majd kiderül. Nagyon köszi még1X a segítségedet. Szép napokat! :)
45435. tutu79
2022. márc. 24. 07:31
45434. Mancs75 (válaszként erre: 45433. - Panna07)
2022. márc. 23. 20:12
Köszönöm, nagyon kedves vagy, megnézem.😘
45433. Panna07 (válaszként erre: 45432. - Mancs75)
2022. márc. 23. 19:44

Én ezt szedtem/szedem, 1000 mcg van benne, írja is h 890-1000 mcg ajánlott. Szerintem külön jó h csepp, és nem egy újabb kapszula amit nyelni kell. Nézd meg:

[link]

45432. Mancs75
2022. márc. 23. 17:39
Lányok, ti mennyi folsavat vagy folátot szedtek naponta? Most néztem meg a neten, hogy az ajánlott napi mennyiség babatervezés és terhesség alatt 0,7-0,8 mg. Én a Netamin-tól a Pocaklakó terhesvitamint szedem, és abban egy tablettában 400 mcg folát található, ami viszont fele annyi, mint ami kéne ezek szerint… de ez csak most tudatosult bennem. Viszont azt írták, hogy a napi mennyiséget ne lépjük túl, tehát akkor egy tablettánál nem szedhetek többet. Azokban a vitaminokban, amiket ti szedtek, mennyi a folsav/folát tartalom? Én azért választottam a Netamint, mert a szervezetem jobban tudja hasznosítani a folátot, mint a folsavat, és az ő termékük jónak tűnt. Most nézem a Netamin oldalán, hogy van külön szerves folát tabletta, ami szintén 400 mcg folátot tartalmaz, így ha megrendelem, a kettő együtt megfelelő lenne. Szerintem megrendelem😊
45431. zsuko84 (válaszként erre: 45429. - SteinerM)
2022. márc. 21. 12:25
Szia! Nekem a GAL Babaváró plusz nagyon bevált. Rengetegen dicsérik, de ettől függetlenül másik fórumon is olvastam, hogy valakinek meg ettől hányingere van. Nekem nem volt semmi bajom tőle és iszonyat jól felszívódott minden szükséges anyag belőle.
45430. boniko (válaszként erre: 45429. - SteinerM)
2022. márc. 21. 11:24
Szia!én femibiont szedek, de sokan vannak akik az általad említett többit. Ha az olvasók a petesejtdonoros fórumban, kb 2-3 héttel ezelőtt volt erről szó. Olvasd vissza, szerintem találsz hasznos infókat, vagy esetleg kérdezz rá.
45429. SteinerM
2022. márc. 21. 09:52

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, és segítséget kérnék. 40 felett vagyok, túl egy sikertelen lombikon.:(

Most készülök a másodikra. Az orvosom Fertilovit 35+ vitaminkomplexet javasolt, de sajnos hasmenésem van tőle. Ajánlotta még a Gravidát is, de rám bízta, mit szedek, azt azonban kihangsúlyozta, hogy vmit feltétlenül szednem kell. Megjegyezném, glutén és tejérzékeny vagyok. Nektek mi vált be? Gravida? Femibion? GAL? stb? Lehet, volt korábban erről szó, de sajna nem sikerült megtalánom. Előre is nagyon köszönöm a tanácsokat

45428. Ditta10 (válaszként erre: 45426. - RosaGina)
2022. márc. 14. 20:25
Nagyon köszi, RosaGina!
45427. boniko (válaszként erre: 45426. - RosaGina)
2022. márc. 14. 18:53
Szia RosaGina! Ez csucsszuper lehetett! Ha korábban tudtam volna róla, biztos, hogy élek a lehetőséggel!!!! Mindenképpen továbbított az infót az unokahúgnak, ez egy tök jó lehetőség lenne neki. Nagyon köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat!!!
45426. RosaGina
2022. márc. 14. 16:50

Sziasztok!

Ezt írtam 2018ban. Azóta valószínűleg a Covid miatt lettek változások, de anno mi jöttünk mentünk szabadon, ahogy a kezelések engedték. Sokszor reggeli előtt már jártam egyet az erdőben - találkoztam őzikékkel, vagy kimentem hajnalban 4.00 kor a madarak reggeli énekét meghallgatni. Hétvégén meg férjjel csatangoltunk - neki foglaltunk külön szállást.



Sziasztok!

Kérésetekre, aktív- és zugolvasóink miatt infómegosztás céljából írok.

Hosszú lesz, de remélem sokan profitálnak belőle.



2018 tavaszán voltam a Parádfürdői Állami Kórházban, ahol részt vettem a babásodást elősegítő 3 hetes kezeléssorozaton, erről szeretnék mesélni Nektek, mert kevesen tudnak erről a lehetőségről, pedig nagyon hasznos!!



A kórháznak nagyon jó híre és bíztató eredményei vannak, és az ottani főorvos úr (dr. Suskó Mihály) hihetetlenül kedves és nagyon támogatja a lombikosokat.

A helyi vasas timsós fürdő (egyéni kádfürdő! nem közös medencés) és az iszappakolás - amellett hogy csuda klassz érzés - rendezi a ciklust, csökkenti a gyulladást, oldja az összenövéseket.

Emellett kaptam még rengeteg kezelést, mofetta, mágnes és fényterápia, masszázs, gyógytornák stb stb, fullos órarendem volt:-)

A nővérek és mindenki nagyon kedves volt, a krónikus nőgyógyászati osztály ahol voltam, inkább turista szállás jellegű mint kórház jellegű. Két -három ágyas szobák vannak, és napi 3x étkezés. Az egy ágyas szoba fizetős.


Beutalóval lehet menni és úgy kell ütemezni, hogy azalatt a 3 hét alatt ne legyen mensid. Amíg ott vagy 3 hétig 50% táppénzt kapsz, hiszen kórházban vagy. Lombik előtti 2-3 hónapra érdemes ütemezni a kezelést.

A kezelés minimális hossza három hét, ennél rövidebbre nem lehet menni. Ha a főorvos úr úgy dönt akkor hosszabbít, de 'normál' esetben nem szokott. Azt hogy pontosan milyen kezeléseket kapsz, azt is a főorvos dönti el, és az alapján készül el az órarended :-). Eltávozási igényt hétvégére lehet kérni, de sokan – köztük én is – úgy csináltuk, hogy a férjünk jött le hétvégére, és ott kirándultunk inkább együtt.


Várolista akkor van, ha extra igényeid vannak, pl a fizetős szobába szeretnél menni. Ha rugalmas vagy ( és a munkahelyed is...), és nincsenek extra igényeid akkor hamar be lehet jutni, mert sokszor van lemondás. Engem egy hétfői nap hívott a főorvos úr, hogy kövkező hétfőn mehetnék... és mentem is!. Ami fontos, hogy nem menstruálhatsz a kezelés alatt, tehát ahhoz kell igazítani, és lombik előtt ideális menni, max 6 hónapig tart a hatása.


A befekvéshez beutaló kell, amit egy bizottság elbírál, de én pl nem küldtem beutalót, írtam /felhívtam a főorvos urat direktben, a műtéti zárójelentésemet elküldtem neki, és így tartottuk a kapcsolatot.


A 3x étkezés kórházi menü. A különböző diétákat maximálisan figyelembe veszik, de az étel kevés és nem túl jó. A CBA- ba jártunk pótolni


A helyi közlekedés vidéki... Én vittem bicajt, és azzal mentem boltba, meg csatagolni a környéken.


Az, hogy kórház a Mátra szívében van, külön csoda volt számomra, minden nap mentem nagyokat sétálni az erdőben. Nyugalom, csend finom illat, őzikék...



A lombikok miatt olyan sok kellemetlen dolog történt már a testemmel, és azt megélni, hogy 3 hétig KELLEMES dolgok történnek velem, azért hogy babám legyen, már magában lelkileg felemelő.


Életem egyik legjobb 3 hete volt, mind testileg mind lelkileg.


Éreztem ahogy hatnak a kezelések és felbolygatnak mindent : második héten fájt a méhem (ez normális, aztán elmúlt), állandóan pisiltem, nem volt PMS tünetem semmi (!!) és utána pontban 28 napra megjött a mensim, mindenféle barnázás nélkül.

B


Tudjatok róla, hogy van számunkra egy ilyen csodálatos lehetőség, - ráadásul TBre- és aki teheti éljen vele!



Ha van még kérdésetek szívesen válaszolok!

45425. boniko (válaszként erre: 45423. - RosaGina)
2022. márc. 13. 10:13
Szia! Nagyon jó! Ebben a harkányi Pataki Zita videonak a végén is mintha megemlítették volna Parádfürdőt.
45424. Ditta10 (válaszként erre: 45423. - RosaGina)
2022. márc. 12. 22:12
Szia, az szuper lenne, szívesen elolvasnám!!!
45423. RosaGina
2022. márc. 12. 20:05

Sziasztok!

Én 2018 ban Parádfürdőn voltam, ott is van egy nőgyógyászati kezelésekre szakosodott részlege a kórháznak. A főorvos nagyon támogatja a lombikos babára vágyó nőket. Tbs ez a hely is, minimum három hétig kell maradni. Én nagyon nagyon szerettem, szuper volt, csak ajánlani tudom!


Anno írtam egy beszámolót, ha valakit érdekel szívesem megkeresem és bemásolom újra.

45422. boniko (válaszként erre: 45419. - Tutu79)
2022. márc. 12. 18:25
Haaat...megnéztem a videót, Kar, hogy erről a lehetőségről nem hallottam pár évvel ezelőtt. Érdekes, hogy a lombik során annyi kivizsgálást vegegcsinal az ember és ezt sehol nem mondták....
45421. boniko
2022. márc. 12. 16:45
Tutu, Ditta köszönöm nektek az infót! Jó ez a Gyopáros is, legalább van választási lehetőség. Ditta kíváncsi leszek majd a tapasztalataidat is, remélem megírod.
45420. Ditta10 (válaszként erre: 45419. - Tutu79)
2022. márc. 12. 15:09
Hú, most én is rákerestem a gyopárosfürdői gyógyfürdőre, nagyon klasszul néz ki és van mellette strand is, azt hiszem nyáron célba is vesszük a párommal! Nagyon köszi a tippet, erről még nem is hallottam, és olvasom a honlapon, valóban javasolják a gyógyvizet nőgyógyászati problémákra.
45419. tutu79 (válaszként erre: 45415. - Boniko)
2022. márc. 12. 14:43

Szia Boniko,

Egyébként a Harkányiról forgatott Pataki Zitai is egy műsort azt esetleg érdemes megnézni tájékozódásképpen.

[link]


Én úgy tudom, hogy gyorpárosfürdőn is van hasonló kezelés, bár kétségtelenül a harkányi régebbi és nagyobb múltra tekint vissza.

45418. Ditta10 (válaszként erre: 45417. - Boniko)
2022. márc. 12. 14:02
A tervek szerint egy hónap múlva megyek, utána már praktikusabb infóim is lesznek :)
45417. boniko (válaszként erre: 45416. - Ditta10)
2022. márc. 12. 11:29
Szia Ditta! Nagyon köszönöm a linket és az infot, neked még sok sikert kívánok!
45416. Ditta10 (válaszként erre: 45415. - Boniko)
2022. márc. 12. 11:13

Szia Boniko, én még csak készülök, de itt a honlap: [link]

Úgy tudom, akinek van tb-je, azt a háziorvos is be tudja utalni.

45415. boniko (válaszként erre: 45400. - Kiscica19)
2022. márc. 12. 10:32
Szia Kiscica! Néha átnézték ebbe a fórumban is, így figyeltem fel erre a harkányi gyógykezelésre. Én most hálaistennek sínen vagyok, de párom unokahúga nemsoká készül élete első lombikjara. Mire jó ez a harkányi kezelés, miből áll és hol lehet elérni vagy hol nézzek utana. Ő egyébként PCO- is. Ha esetleg van türelmed pár sorban megírni akár itt, akár priviben, megköszönném. Hátha tudnék ezzel segíteni neki.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook