Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Azt mondják, az anyatej nagyon fontos… fórum

Azt mondják, az anyatej nagyon fontos… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Azt mondják, az anyatej nagyon fontos…

1 2 3
51. aa35c27f5c (válaszként erre: 2. - 240309c047)
2010. júl. 11. 07:17
A kórházban -legalábbis második gyermekemnél tudtam meg- elvileg más anya tejét nem adhatják a kicsiknek. Kislányomnál még megkérdezték, hogy adhatnak -e másnak belőle, de ez kisfiamnál ezt a lehetőséget teljesen kizárták. Igazuk van, abszolút nincs bevizsgálva, ők meg gondolom úgy gondolják, hogy minek az a plusz macera arra a néhány bent töltött napra...
2010. júl. 11. 00:31

Sziasztok!

Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat, és még véletlenül sem szeretném hogy okoskodásnak tűnjön,de ez az én véleményem.

Nekem egy 3és fél hónapos kisfiam van, első baba, és védőnő vagyok.Szerencsém van, nekem is sok a tejcsim így a kisfiamon kívül másik kisfiú is kap belőle.

Nagyon remélem hogy azóta sok tejcsije van és még mindig szoptat a szóban forgó anyuka!

Megértem a kórház álláspontját is, hihetetlen sok pereskedés folyik az egészségügyben :(

Az hogy vki tejadó anya lehessen tényleg kicsit macerás, nekem is volt olyan átmeneti időszak amikor a fagyasztóm megtelt de a vizsgálatok még nem készültek el és a tejcsi ment a lefolyóba, én inkább csak azt nem értem hogy hogy engedhetik hogy az országban legyenek olyan helyek ahonnan nem megoldott a tej elszállítása, pedig sokkal több tejcsire lenne szükség az anyatejgyűjtő állomásokon.Mivel kicsit mindkét oldalról látom a helyzetet, talán a hálózat jó kiépítése és a vizsgálatok beépítése a várandóság során kötelezők közé, lenne a megoldás és akkor tényleg az első perctől adhatna valaki tejet.Aztán még mindig mindenki eldönthetné hogy női tejet ad vagy inkább tápszert a picinek.


Így is kicsit hosszú lett, de még egy dolgot röviden :)Az akinek vmi okból nincs elég teje és tápszeres pótlást kell adnia az semmivel sem rosszabb anya, bármilyen kevés tejcsi van azzal az immunanyagokat megkapja a kicsi, és különben meg a kötődés és a különleges anya-gyermek kapcsolat a tápszeres etetések alatt is kialakulhat, a szeretet nem ettől függ!!

Mindenkinek jó egészséget!!!

49. Alexa77 (válaszként erre: 41. - Doresz88)
2010. júl. 10. 23:55
Én meg leütöttem volna abban a pillanatban. De amúgy is ki vagyok bukva a csecsemősökre - láttam, hogyan bánnak a babákkal, anyukákkal. Szerencsére nem volt közöm hozzájuk, mert itthon szültem, de ahogy azok megfognak egy babát, ahogy viszik, komolyan, a kétéves lányom szebben bánik a játékbabájával. Nagyon durva, amit művelnek.
48. Gagababi (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. júl. 10. 23:44

Szia,

én hét hete szültem 41. héten, sima szülésnek indult, de császár lett a vége. Kisfiam (első gyerek)nem tudott cizizni, mert a bimbóm nem állt ki, bimbóvédőre volt szükség már az elejétől kezdve. Mivel a kórházban még alig volt tejem, folyamatosan pótlást kapott a csecsemősöktől, méghozzá anyatejet, és pici pohárból kapta, hogy ne a cumisüvegre szokjon rá. Azt hallottam előtte, hogy van ahol cukros vizet adnak, meg teát,tartottam tőle, hogy ebben a kórházban is ez lesz, úgyhogy kellemesen csalódtam. Én nagyon örülök,hogy jó helyet választottam.

Sajnálom azt a kismamát és a babáját, hogy szenvedniük kellett, remélem jól vannak.

47. Alexa77 (válaszként erre: 29. - Marylu93)
2010. júl. 10. 23:41

Még egyben. Remélem, ez már csak inkább órák, mint napok kérdése.

Ma délután egy gólya körözött a házunk fölött. :-))

46. a7f41877f6 (válaszként erre: 44. - Szibor)
2010. júl. 10. 23:31

Én sem hallottam még.

De már késő...

45. 6e8fb4c822 (válaszként erre: 44. - Szibor)
2010. júl. 10. 23:24

Tejben-vajban füröszteni:)

Ezt nem is hallottam még. Sajni nekem nincs annyi, hogy megtehessem, de kipróbálnám:)

44. Szibor
2010. júl. 10. 23:18
Nem muszáj a fagyasztott tejet kidobni, furdetni még lehet benne a gyereket (furdető helyett bele teszed a vízbe).
43. a7f41877f6 (válaszként erre: 36. - Oliv)
2010. júl. 10. 23:15

Én is fejtem.

Akkor toltam volna ki magammal, ha nem fejek. Annyi tejem volt, hogy nem bírt annyit enni a lányom és a mellem "szét akart durranni". Iszonyú kemény volt, néha annyira fájt, hogy szó szerint csillagokat láttam és a tej ömlött belőle. Mi lett volna, ha nem fejek belőle?!


Nem az volt a cél, hogy több termelődjön, vagy hogy raktározzak, csak annyi, hogy ne fájjon és ne gyulladjon be a mellem.

2010. júl. 10. 23:09

Én is megkérdeztem a nővért, hogy van-e lehetőség rá, hogy adjak a tejből, mert rengeteg volt és ment a lefolyóba mindig. Persze a válasz az volt, hogy nem lehet csak ellenőrzött tejet adni a babáknak, sajnos. Ezt ő tette hozzá.

A kórház álláspontját értem, de lehet ezt normálisan is közölni.


A szobatársam babája szintén éhes volt napok óta, pedig éjjel-nappal próbálkoztak a szopival. Kaptak tápszert, de a lány inkább tőlem kérte el, ami a csapba ment volna. Szívesen adtam.


Itthon is hónapokig fagyasztottam a tejet, mert nem találtam senkit, akinek kellett volna. A hivatalos leadás nem működhetett, mert a leadó hely 80 km-re van.

A lányom 13 hónapos koráig szopizott, a fagyasztott tejet meg dobhattam ki.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy valószínűleg én is csak nagyon jó ismerőstől fogadtam volna el anyatejet.

2010. júl. 10. 23:03
Én csak azt nem értem -ha már szopi a téma- hogy a csecsemősök miért olyan agresszívan, erőszakosan nyomják a baba fejét a cicire. Az enyém az elkezdett sírni, mikor a kis fejét olyan durván nyomták a mellemre. Még tartani se tudja, de tekergetik neki minden fele... Én majdnem elbőgtem magam, mikor ezt csinálták. Olyan durva volt a nő... :(
2010. júl. 10. 22:49

Tőlem is kérte a szobatársam a lefejt tejemet. Oda is adtam, mind a két baba jól lakott belőle, még így is ki kellett önteni a maradékot. Nem kell a csecsemősöknek mindent tudni.

Én az eső gyerekkel tejadó anya voltam, és akkor be is vizsgáltak. Na amit akkor szűrtek, azokat tuti nem kaptam el azóta sem.

(Amúgy én nem azért fejek, hogy szaporodjon a tej, hanem hogy a mellem ne szakadjon szét, és ne folyjon örökké a tej.)

39. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 35. - Tina87)
2010. júl. 10. 22:39
Mikor én szültem volt 2 lány különszobába akik rögtön tápszereztek.Morgolódtak is a nővérek és az anyukák ,de hát nem az ő gyerekük,nem szólhattak bele.
2010. júl. 10. 22:37
Fontos, de nem minden aron. Egy nem tesztelt anyuka teje tobbet is arthat, mint hasznal...
2010. júl. 10. 22:36
Első fiammal is sok volt a tejem csak a szoptatás nem ment a korházban adott cumisüveges lötty miatt és a tapasztalatlanság miatt.A fiammal két hónapot kínlódtam,fejtem megitta ha cicire tettem nem kellett.Két hónap után kezdett elapadni a tejem mert a fejéstől nem lesz többlet.3 hónapra kiapadt.Többszöri erős lázas begyulladással.Második fiammal rá egy évre nem hagytam a szüléskor a cumisüvegből való itatást.Annyi tejem volt hogy napi 1-liter tejet fagyasztottam le-nem vicc egy jól szopizóbaba és egy cumisüvegből evő nagyobb baba mellett.Beszéltem a védőnővel hogy segítsen a hűtő tele van a gyerekek rengeteget esznek és én öntöm ki a töbletet mert nem tudom hova tenni.Jött a válasz a rengeteg vizsgálatról,ez rendbe is lett volna de ekkor szólt a védőnő hogy Érdre nem jönnek el tejért tehát be kell vigyem Budapestre.Nem akartam elhinni hány ezren vannak akiknek nincs tejük és milyen kevesen vannak akik leadják a töbletet.És a poén hogy szálítsam be.Hát ez már tul sok volt.9 hónaposan kibujtak a fogacskák és a kicsi előszeretettel harapta lyukasra a bimbóm minden szopikor ezért a sok elkapkodástól lassan abba maradt.Most 15 hónapos a kicsi és fél év után is van tejem néha kicsöppen ha lett volna segítségem a mai napig adnék tejet de most már annyira kevés hogy nem tudnék egy fél pohárral kifejni.Pedig olyan zsíros egészséges tejem van hogy a kicsi 4300 grammal született,egy hónap alatt több mint másfél kilókat hízott,a nagy is 1 kg-kat szedett fel az anyatejtől,míg a tápszer alatt a mérleg alig mozdult.
36. oliv (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. júl. 10. 22:35
Ha engedik, hogy te adj tejet, akkor az anyukának mikor terelődött volna vajon, ha nem is próbálkozik a szoptatással? Csak magaddal toltál ki, hogy fejted, mert több termelődött...az anyatejet mindig bevizsgálják, ahol átveszik ez szabály.
35. Tina87
2010. júl. 10. 22:35

Sajnos én az orvosom hibájából, meg talán a túlzott bizalmam miatt csak 6 hetes koráig tudtam szoptatni a lánykámat :(

Kaptam ugyanis egy injekciót amit elvileg szoptatás alatt lehet fogamzásgátló elvileg, hát én éjjelre szarul lettem, 40 fokos lázam lett, csak feküdni tudtam.akkor egy hétig nem tudtam etetni a babámat, és fejtem ha meggyógyulok akkor legyen tejci, hát egyik reggel mintha elzárták volna csapt odabenn :( annyira kivoltam, hogy néztem a babámat és arra gondoltam milyen rossz anya vagyok hogy ez így történt, de aztán sokan mondták hogy tápis baba is úgyanúgy felnő semmi baj, de akkor is.Én áldottam volna ha legalább 6 hós koráig szopizhatott volna, és ennek ellenére sajnos olyan is van aki egyből tápszerezi, mert unja a szoptatást vagy nem tudom.Szörnyű...

szerencsére egészséges, igaz sokat beteg, de remélem nem emiatt.

34. 6e8fb4c822 (válaszként erre: 30. - Marylu93)
2010. júl. 10. 22:29

Szia:)

Na, hát erre én is kivagyok bukva, meg ami még baromira idegesít, hogy ha tolom a gyereket a kocsiban és elmegyünk egy dohányzó ember mellett, ügyet sem vesz ránk és csak pöfékel a kocsiba.

1000 éve én is dohányoztam, de ha ilyen volt, vagy kisgyerek ment el mellettem tuti elfordultam, de legalább eltartottam a cigit.

2010. júl. 10. 22:26
Amikor én szültem, ugyan ez volt a mi kortermünkben is. Bár én csak külső szemlélő voltam, mert nekem éppen, hogy csak indulgatott a tejci, de elég volt a Kisfiamnak. A szobatársaimnál volt ez. Én is sajnáltam a koraszülött babát:( Bár, ha akkor odaadhatja az anyuka a tejet a babájának, akkor neki nem biztos, hogy beindult volna, ha nem szoptatja, hanem a más tejét adja neki oda. A 3. napon annyira beindult neki, hogy csak na...
32. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 30. - Marylu93)
2010. júl. 10. 22:25
Én szerencsére tényleg nem kívánom,pedig az 5 hónappal később szült barátnőm már vissza is szokott.ő már nem szoptat,de akkor is meglep mert én már örülök,hogy nem vagyok a RABJA!!!Inkább ruhát és játékot veszek az árából a lánynak.Függésnek meg itt van a net!
31. ducky
2010. júl. 10. 22:22

nah én is pont így jártam...volt tejem bőven miután beindult, és mégsem adhattam senkinek, pedig volt akinek kellett volna...fejjek aztán öntsem ki... na persze...

a fiam még a mai napig is kap anyatejet....

30. Marylu93 (válaszként erre: 26. - Cb6e54c3d9)
2010. júl. 10. 22:21

Jaj, ne is mondd! Nekem egy ismerősöm vár babát és közben cigizik. Azzal érvel, hogy rosszabb abbahagyni. Állítólag ezt mondta az orvos. Baromság szerintem. De ha ezt az áldozatot nem hozzák meg, akkor mi lesz később? Én még azon vagyok ki, hogy nem is szégyellik magukat. Nyilvánosan nagy pocakkal bagóznak.


Hozzáteszem én is néha elszívtam egy cigit. De amint megtudtam, hogy babát várok, eszembe sem jutott volna.

29. Marylu93 (válaszként erre: 27. - Alexa77)
2010. júl. 10. 22:18

Hát, én is teljesen meg vagyok győződve róla, hogy ha ott kaptam volna segítséget, akkor ment volna.

Később jártam szoptatási tanácsadáson, de már késő volt. Na, majd a következőnél :). Olyan érdekes, hogy amíg az ember csak várja a babát, ez meg sem fordul a fejében, hogy esetleg probléma lehet a szoptatással. Legalábbis én természetesnek gondoltam.

OFF Alexa, Te még egyben vagy? Néha benézek a fórumotokba, mert még nálam is viszonylag friss a szülés. Az utóbbi két napban nem volt időm.

28. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 26. - Cb6e54c3d9)
2010. júl. 10. 22:16
Azt elfelejtettem írni,hogy a babám nem sírt többet mint a többi gyerek,nem jelezte,hogy éhezne. Én adtam neki csak pár kortyot abból a lötyből amit a kórházba adtak mindenkinek,hogy ne sárguljon be és nem is sárgult.
27. Alexa77 (válaszként erre: 23. - Marylu93)
2010. júl. 10. 22:12

Az a szörnyű, hogy bár az anyatej tényleg kincs, alig van olyan hozzáértő csecsemős, védőnő vagy gyerekorvos, aki használható tanácsot tud adni. Pedig higgyétek el, nagyon sokkal többen tudnának szoptatni, ha megfelelő segítséget kapnának hozzá.

Az, hogy neked sürgősségi császárod volt és nem indult be a tejed, nem lett volna törvényszerű. De természetesen nem a te hibád, hogy nem tudtál szoptatni. Viszont ha van mellettetek valaki, aki ért a dolgokhoz, a te picurod is szopizhatott volna.

Felnő egy baba tápszerrel is és attól még ugyanúgy szereti őt az édesanyja. Csak elszomorító, hogy ha segítséget kapnának, akkor szopizhatnának is, de nincs aki segítsen.

26. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. júl. 10. 22:09
Fontos az anyatej ,de nem mindenáron! Pl Nekem elmaradt sok vizsgálatom ami fontos lett volna.HIV vírus mióta nézik???? ÉN szoptatok 16 hónapja,de az első két nap nem tudtam szoptatni,mert rosszul lettem szülés után megműtöttek....aztán pedig +24 óráig tilos volt szoptatni...A következő napon(2.)tudtam csak nekiállni a szoptatásnak.Senki se mutatta hogyan kell,de sikerült!Eszembe se jutott,hogy más tejét kérjem,főleg nem úgy hogy be sincsen vizsgálva és ugye sosem lehet tudni.És szerintem az anyatej szóban ott van az ,hogy ANYA!!!Lehet más tejét adni,de én nem adnám,inkább akkor már tápszer! Nem akartalak megbántani azzal amit írtam,mert úgy gondolom,hogy jóhiszemű ,kedves ember vagy aki csak segíteni akar másoknak. Én dohányoztam 16 évig napi 2 dobozzal ,néha többel.SAjnos a cigaretta volt az életem a babám jelentkezéséig.Onnantól volt egy kisebb -nagyobb küzdelmem vele,de én nyertem! És meglepődtem azon,hogy vonulnak ki a dohányos frissen szült anyukák cigizni.Engem megdöbbentett,mert tényleg láncdohányos voltam és mégis képes voltam letenni a gyerekért! Azt hiszem ha ma,nekem egy ilyen nő felajánlaná a tejét,és nem lenne tápszer,inkább a tehén -kecske tejet választanám!
25. Alexa77 (válaszként erre: 22. - Annamari80)
2010. júl. 10. 22:09

Valóban jó érzés. :-)

Az én lánykám is szopizik még, 23 hónapos. A testvérét meg minden percben várjuk. Alig várom, hogy kipróbáljuk a tandemszopit! Az tuti, hogy most nem lesz szükségem fejésre, a nagyobbom megoldja majd. :-)))

2010. júl. 10. 22:07
engem amúgy lebeszélt a védőnő a kapott anyatejről. Azt mondta, hogy amíg eljut a normális úton a babához, akár eltelhet öt nap is. És addig alig marad meg benne valami. Persze mondjuk vidéken, a "szomszédtól" kapott tejnél más a helyzet.
2010. júl. 10. 22:05

Sziasztok!


Nekem is császárom volt. Sürgősségi 36+5 napos volt a babám. Egy percet sem vajúdtam. Utána a babám inkubátorban volt egy hetet. Mondanom sem kell, hogy nekem sem lett tejem (minimális mennyiség) és a babám nem szopizott. Őszintén szólva, akkor annyira kivoltam, hogy elfogadtam volna a tejet. A nővérke háta mögött. Nálunk is borzasztóak voltak a csecsemősök. Segíteni nem tudtak, csak azt hajtogatták, hogy "szoptasson anyuka". Amikor mondtam, hogy segítsenek, akkor meg nem jöttek....

Azért szerintem túl van misztifikálva ez az anyatej dolog. Nagyon jó, de ha valaki kényszerül tápszerezni a babát, akkor a poklok poklát éli meg..., mert úgy gondolja, hogy nem jó anyuka. Ami persze hülyeség. Időközben rájöttem :). De az elején ettől depressziós voltam.

22. Annamari80 (válaszként erre: 16. - Alexa77)
2010. júl. 10. 22:05

De szuper! :) Jó érzés lehet, hogy más babája is a Te tejciddel lakik jól!

Én is biztos adtam volna másnak, ha annyi tejem van, de én csak a kisfiamat tudtam/tudom jól lakatni, de Őt szerencsére még mindig szoptatom (11 hónapos). :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook